Ηχεία ή soundbar με 200 ευρώ

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

thpon

New member
24 November 2016
28
Καλησπέρα στην παρέα

Δευτέρα έρχεται η LG OLED55B7V την οποία πήρα με προσφορά από BF. Έχω διαβάσει πως ο ήχος της δεν είναι και ο καλύτερος για αυτό σκοπεύω να επενδύσω σε soundbar ή σε ηχεία (πχ 5.1).

- BUDGET μέχρι 200 ευρώ, εκτός αν αξίζει κάποια περίπτωση μπορώ να ανεβώ μέχρι τα 250.
- Θα βλέπω κυρίως ταινίες, σειρές, netflix και αθλητικά.
- Έχω προτίμηση σε soundbar για να μην γεμίσει το σαλόνι με ηχεία
- Να προτιμήσω ενσύρματο ή ασύρματο; Παλιά είχα κάτι ασύρματα της SAMSUNG και είχα προβλήματα.
- Δεν με ενδιαφέρει ο πολύ δυνατός ήχος αλλά όσο πιο ποιοτικός γίνεται για να μπορεί να συνοδεύσει επάξια την ποιότητα της OLED.
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Καλύτερα soundbar σε αυτό το budget thpon.

Μπορει να μην κάνει την διαφορά που θα έκανε ένας ενισχυτής και ηχεία ξεχωριστά αλλά σε σχέση με τα ηχεία της TV θα είναι σίγουρα πολύ καλύτερα με το soundbar.
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,378
Θεσσαλονίκη
Καλες εντυπώσεις νομιζω άφησαν στην έκθεση αντίστοιχα προϊόντα της jbl. Κάτι στα χρήματα σου υπάρχει;
Εγω για αρχή εκεί θα κοιτουσα και δευτερευόντως σε yamaha.
 

thpon

New member
24 November 2016
28
Ανάμεσα σε yamaha sony samsung και jbl σε αυτά τα χρήματα. Ποια μάρκα αξίζει; Η lg εχω ακούσει δεν βγάζει καλά soundbar.