Mαστοροσυνάξεις!

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

17 June 2006
9,768
Συνάντηση tool-a-holics

Όπως έχει γραφτεί και σε άλλο νήμα, καλό θα ήταν να κάνουμε και μια συνάντηση από κοντά να συζητήσουμε το μεγάλο μας "πρόβλημα", το κόλλημα με τα εργαλεία, αλλά και τις κατασκευές γενικότερα που μας επιτρέπουν αυτά τα απίστευτα gadget να δημιουργούμε.
Φαντάζομαι ότι το καλύτερο θα είναι μια συνάντηση να πραγματοποιηθεί για καφεδάκι πρωί (κατά τις 11:00-12:00) ή μεσημέρι (15:00-16:00) κάποιο Σάββατο ή Κυριακή. Θα ήθελα να γράψετε ποια ημέρα σας βολεύει πρώτα από όλα γιατί το Σάββατο είναι εργάσιμη ημέρα για πολλούς, οπότε θα πρέπει να πάμε για κυριακή. Στην ώρα και το μέρος φαντάζομαι θα τα βρούμε πιο εύκολα. Ίσως το καφέ του Leroi Merlin όπως έχει αναφερθεί να είναι ιδανικό - ξέρει κανείς αν είναι ανοικτό και τις κυριακές;
 
Last edited by a moderator:

Χιωτης

Moderator
Staff member
19 February 2011
35,351
Βριλήσσια
Re: Συνάντηση tool-a-holics

Toolaholics Anonymous Meeting!!:worshippy:

Καλη ιδεα το Leroi, εχει και εναν αφυγραντηρα σε καλη τιμη που θελω να παρω!
Θα βολευει και μελη που θα ερθουν με αεροπλανο απο την υπολοιπη Ελλαδα και το εξωτερικο :))

Μηπως το "Τhe Mall" στο Μαρουσι ειναι καλυτερα επειδη εχει προσβαση απο τα παντα? Προαστιακο, τραινο, μετρο, λεωφορεια κλπ? Ειναι και ανοιχτο τις Κυριακες.

Προσωπικα, μεσα στο Φλεβαρη τουλαχιστον, με βολευει οποιαδηποτε μερα και ωρα.
 

dimkasta

AVClub Addicted Member
14 November 2006
2,246
Re: Συνάντηση tool-a-holics

Είμαι ο Δημήτρης και είμαι εξαρτημένος.

Και γω θα προτιμούσα Κυριακή
 

NassosT

Supreme Member
17 June 2006
4,686
Re: Συνάντηση tool-a-holics

Διαθέσιμος είτε Σάββατο είτε Κυριακή και στην τοποθεσία γενικά δεν έχω πρόβλημα (με εξαίρεση όμως το Mall και τα λοιπά μεγα-εμπορικά όπου συνήθως γίνεται της κακομοίρας τα Σ/Κ).
 

dimkasta

AVClub Addicted Member
14 November 2006
2,246
Re: Συνάντηση tool-a-holics

Να το μοιράσουμε? Να πούμε στη στοά στην Κοραή στο Τζελάτο? Εύκολη πρόσβαση με μετρό από στάση Πανεπιστήμιο

Κάνουν κολασμένο παγωτό.. .ειδικά με βάφλα για μάς που προσέχουμε τη διατροφή μας...
 
17 June 2006
9,768
Απάντηση: Συνάντηση tool-a-holics

Ας τα πάμε ένα-ένα...μάλλον για κυριακή μας βλέπω πρώτα από όλα. Επίσης μάλλον θέλουμε πρόσβαση εύκολη και από μέσα μαζικής μεταφοράς και από αυτοκίνητο (δηλαδή σχετικά εύκολο πάρκινγκ) και τέλος από ότι καταλαβαίνω να μην πάμε κάπου που γίνεται λαϊκό προσκύνημα.
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Συνάντηση tool-a-holics

Τοπος προς την παραλια μερια παιζει ?

Βάλε τις μπριτσόλες στο μπάρμπεκιου και τους φορτώνω σε πουλμανάκι να στους φέρω εκδρομή !!!:flipout:
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Re: Συνάντηση tool-a-holics

Βάλε τις μπριτσόλες στο μπάρμπεκιου και τους φορτώνω σε πουλμανάκι να στους φέρω εκδρομή !!!:flipout:

Δυσκολες τετοιες μαζωξεις μεχρι νεωτερας ;-))
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Συνάντηση tool-a-holics

Το ξέχασα Ντίνε !!! :2thumb22sup:


Προτείνω και εγώ κάπου προς κέντρο, για να είναι εύκολη η πρόσβαση για όλους !!
 

dimkasta

AVClub Addicted Member
14 November 2006
2,246
Re: Απάντηση: Συνάντηση tool-a-holics

Ας τα πάμε ένα-ένα...μάλλον για κυριακή μας βλέπω πρώτα από όλα. Επίσης μάλλον θέλουμε πρόσβαση εύκολη και από μέσα μαζικής μεταφοράς και από αυτοκίνητο (δηλαδή σχετικά εύκολο πάρκινγκ) και τέλος από ότι καταλαβαίνω να μην πάμε κάπου που γίνεται λαϊκό προσκύνημα.

Δύσκολο... ίσως προς Γκάζι? Που έχει και μετρό, βρίσκεις και να παρκάρεις?
 
17 June 2006
9,768
Απάντηση: Συνάντηση tool-a-holics

Βασικά όπως τα σκέφτομαι μια επιλογή είναι όντως Γκάζι, η άλλη είναι στο Βέρντε στην Αγία Παρασκευή (έχει κανένα δεκάλεπτο περπάτημα από το σταθμό Εθνική Άμυνα) και μπαρουτάδικο στο Αιγάλεω (κοντά στο σταθμό).
Θα μπορούσαμε και στο μικρολίμανο, εκεί που κόψαμε την πίτα μας, απλά δεν θυμάμαι αν είναι πάνω από τέταρτο περπάτημα από το σταθμό του ηλεκτρικού στο τηγάνι.
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Συνάντηση tool-a-holics

Γιώργο έτσι όπως το πας θα πάμε στα Μέγαρα... :flipout:
 

NassosT

Supreme Member
17 June 2006
4,686
Re: Απάντηση: Συνάντηση tool-a-holics

Βασικά όπως τα σκέφτομαι μια επιλογή είναι όντως Γκάζι, η άλλη είναι στο Βέρντε στην Αγία Παρασκευή (έχει κανένα δεκάλεπτο περπάτημα από το σταθμό Εθνική Άμυνα) και μπαρουτάδικο στο Αιγάλεω (κοντά στο σταθμό).
Θα μπορούσαμε και στο μικρολίμανο, εκεί που κόψαμε την πίτα μας, απλά δεν θυμάμαι αν είναι πάνω από τέταρτο περπάτημα από το σταθμό του ηλεκτρικού στο τηγάνι.

Από αυτό το πακέτο, ψηφίζω κατά σειρά Αγ. Παρασκευή, Γκάζι, Αιγάλεω, Πειραιά.
 

papako

AVClub Addicted Member
16 February 2008
1,454
Αθήνα
Re: Συνάντηση tool-a-holics

Βάλε τις μπριτσόλες στο μπάρμπεκιου και τους φορτώνω σε πουλμανάκι να στους φέρω εκδρομή !!!:flipout:

Το μπαρμπεκιου να το φτιαξουμε επιτοπου DIY
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,492
Αθήνα
Απάντηση: Συνάντηση tool-a-holics

Τυχαία το είδα... Εγώ έριξα την ιδέα και πάτε να μ´αφήσετε στην απ´'εξω, έτσι;

Είμαι μέσα για Κυριακή... Κανονίστε μέρος και ώρα... Ο Κυριακαράκος αναλαμβάνει να μου στείλει SMS ή τηλέφωνο σε περίπτωση που φιξαριστεί και δεν το πάρω χαμπάρι.. :proud:
 

Browser

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,575
Απάντηση: Συνάντηση tool-a-holics

Τυχαία το είδα... Εγώ έριξα την ιδέα και πάτε να μ´αφήσετε στην απ´'εξω, έτσι;

Είμαι μέσα για Κυριακή... Κανονίστε μέρος και ώρα... Ο Κυριακαράκος αναλαμβάνει να μου στείλει SMS ή τηλέφωνο σε περίπτωση που φιξαριστεί και δεν το πάρω χαμπάρι.. :proud:

Και σε περιπτωση που δεν ακους η δεν δεις το τηλεφωνο? Τι γινεται?:drummer:
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,492
Αθήνα
Απάντηση: Συνάντηση tool-a-holics

Και σε περιπτωση που δεν ακους η δεν δεις το τηλεφωνο? Τι γινεται?:drummer:


Κόλλησες απ´το φίλο σου κι έχεις εξελιχθεί σε μέγιστο τρολάκι, έτσι; :p