Απαραδεκτο Service της LG

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

SAR2005

New member
17 December 2006
8
Εχω στο service από τις 8/12/2017 την 55LA965V. Παρουσίασε πρόβλημα στο panel (φωτό). Μετά από αλλεπάληλες επικοινωνίες στο service ακόμα περιμένουμε ανταλλακτικά!!! Απαράδεκτη τέτοια καθυστέρηση... Εχει αγοραστεί Ιούνιο του 2014, έγινε επέκταση εγγύησης στην LG τον Μάιο του 2016... Είχαμε ακούσει για το πολύ καλό service της LG και ήταν ένας επιπλέον λόγος να αγοράσουμε και να επεκτείνουμε την εγγύηση της TV... Δυστυχώς απογοητευτήκαμε... Ακόμα δεν μπορούν να εκτιμήσουν πόσος χρόνος θα απαιτηθεί και αν τελικά θα δουλέψει!!! Καλά Χριστούγεννα... Πραγματικά δεν θα ξαναγοράσουμε προϊόν από την LG. Και βέβαια παρότι προβλέπεται στην επέκταση εγγύησης... ΟΥΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ για αντικατάσταση της TV... παρότι πρόκειται επί της ουσίας για μοντέλο του 2013!!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ...:furious3::furious3::furious3:LG_panel1.jpg
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ SERVICE της LG

εδω δεν στελνουν τεχνικο σπιτι για πρωτη εκτιμηση,για ανταλακτικα μιλαμε τωρα?
καλα κουραγια..
 

nektar

Supreme Member
4 January 2007
4,326
Μελίσσια
Απάντηση: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ SERVICE της LG

Ε καλά 10 μέρες έχουν περάσει. Δεν θεωρώ ότι είναι πολλές για παλιό πάνελ. Νομίζεις ότι φταίει το brand name? Όλες ίδιες είναι στο service. Είναι να μη σου χαλάσει κάτι στην Ελλάδα...
 
17 June 2006
23,578
Αθήνα
Απάντηση: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ SERVICE της LG

. Είναι να μη σου χαλάσει κάτι στην Ελλάδα...

Το κάνω bold και συνυπογράφω.

10 μέρες;; που να δεις τι γίνεται σε άλλες μάρκες κι όχι παλιά προϊόντα. Μιλάμε ο μήνας είναι στο νερό πλέον. Εννοείται ότι δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΚ και η καθυστέρηση δημιουργείται γιατί περιμένουν να γεμίσει η παραγγελία για να έρθει όλη η κούτα.

Εκτός αν δεχτείς να (ακριβο)πληρώσεις courier να έρθει ΜΟΝΟ το δικό σου ανταλλακτικό πριβέ. Και φυσικά το ίδιο ισχύει όχι μόνο για ηλεκτρονικά αλλά παντού. ΣΤΟΚ ΤΕΛΟΣ.
 

Βασίλης Α.

Supreme Member
10 September 2007
3,489
Βέλγιο
Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ SERVICE της LG

7 εργάσιμες για την ακρίβεια....

Δεν νομίζω ότι θα αντιμετωπίσει πρόβλημα ο SAR2005, απλώς έκατσε στη περίοδο των Χριστουγέννων και είναι κάπως άσχημο να μην έχεις tv.

Σε φίλο του είχαν δώσει προσωρινή tv αντικατάστασης, μέχρι να του αντικαταστήσουν με νέα του κουτιού την παλαιά tv του.
 

SAR2005

New member
17 December 2006
8
Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ SERVICE της LG

Καλά νέα... Μετά την ανάρτηση στο forum του avclub με πήραν άρον-άρον σημερα για να μου πουν πως η τηλεόραση είναι έτοιμη και θα μου τη στείλουν αύριο! Τελικά και ο Άγιος φοβέρα θέλει...:2thumb22sup::2thumb22sup::2thumb22sup:
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,548
Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ SERVICE της LG

Καλά νέα... Μετά την ανάρτηση στο forum του avclub με πήραν άρον-άρον σημερα για να μου πουν πως η τηλεόραση είναι έτοιμη και θα μου τη στείλουν αύριο! Τελικά και ο Άγιος φοβέρα θέλει...:2thumb22sup::2thumb22sup::2thumb22sup:

Που να δεις τι θα γινόταν αν τους απειλούσες με μήνυση από την επόμενη που πήγε στο service για καθυστέρηση, θα ειχες 65αρα oled τώρα 😋
 

etien4

Established Member
24 January 2015
184
DELL Και μόνο DELL...Κρίμα που δεν βγάζουν και τηλεοράσεις...Σε οτι οθόνη είχα θέμα σε 2 μέρες είχα άλλη!!!
 

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Για να καταλάβω ρε παιδιά το συγκεκριμένο νήμα, μέσα στα Χριστούγεννα έκανε το service 9 εργάσιμες μέρες να φέρει και να αντικαταστήσει το πάνελ μιας τηλεόρασης του 2013 και αντί να το υμνούμε ζητάμε και τα ρέστα (προφανώς επειδή δεν μας έδωσε καινούργια 65αρα oled)? Τι να πω...προσωπικά μόνο μπράβο στο service της LG.