Μειωση τιμων η Infocus στα ΙΝ76 / 74 / 72 μοντελα

MoDis

Supreme Member
20 June 2006
3,660
στον κοσμο μου...
αν η μαμα εταιρια μειωνει τις τιμες , υπαρχει περιπτωση ο ελληνας να κρατησει τις παλιες ?
.... λεω τωρα εγω , ειναι νομιμο να το κανει ...;
 

Browser

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,575
Πως εχω την εντυπωση οτι αυτες ειναι πανω κατω οι τιμες ηδη εδω? Λαθος κανω?
 

Θοδωρής Ρ.

AVClub Addicted Member
Αυτές πρέπει να είναι τιμές καταλόγου και οι street prices να είναι πολύ πιο κάτω. Πχ ο ΙΝ76 στην Ελλάδα είναι στα 1900 ευρώ περίπου, ενώ στο άρθρο λέει ότι από 2500 (χοντρικά, υπολογίζοντας την ισοτιμία της λίρας στο 1,5 ευρώ) πάει τώρα στα 2250.
Η αλήθεια είναι ότι στο εξωτερικό οι τιμές των infocus είναι πιο ψηλά απ´ό,τι είναι εδώ, και μάλιστα ο ΙΝ76 είναι σημαντικά ακριβότερος από τον optoma H72, ενώ στην ελληνική αγορά συμβαίνει το αντίθετο.
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
H αλήθεια είναι ότι στην Αγγλία είναι υψηλότερες οι τιμές σε σχέση με τις αντίστοιχες της Ελλάδας. Υπάρχουν χώρες όπως π.χ Γερμανία, Ολλανδία, όπου υπάρχουν τιμές χαμηλότερες από τις δικές μας. Αλλά αν υπολογίσει κανείς και τα μεταφορικά, πάνω-κάτω περίπου στο ίδιο με εμάς έρχονται. Αρα σε αυτό το κομμάτι πρέπει να είμαστε ικανοποιημένοι τουλάχιστον! Φυσικά να αναφέρω ότι στη Μεγάλη Βρετανία, εκτός απο την αγορά της συσκευής, όλοι σχεδόν αγοράζουν και την 5ετή εγγύηση και τους βγαίνει πολύ περισσότερο η τιμή. Κάτι που δεν γίνεται τόσο συχνά στην Ελλάδα πιστεύω.
 

Κώστας Παπαγεωργίου

AVClub Addicted Member
17 June 2006
2,014
ΑΘΗΝΑ
Πιστεύω γενικά ότι πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι από τις τιμές των ηλεκτρονικών προιόντων στην εγχώρια αγορά.

Σε πάρα πολλές περιπτώσεις είμαστε από 15 έως 20% χαμηλότερα από αγορές όπως αυτή της Αμερικής, της Αγγλίας ακόμη και της Γερμανίας.
 

Νίκος Σχ.

Supreme Member
12 July 2006
4,221
Θεσσαλονίκη
Πες το ψέμματα , ακόμα και εγώ που αγοράζω απο εξωτερικό άλλα πράγματα , σε τηλ έχω πάθει την πλάκα μου ... Εως και 20% πιο κάτω απο την καλύτερη τιμή στην Γερμανία ...
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
η αληθεια ειναι νε ξερουμε τι μας γινετε και οχι να νομιζουμε
τα bose εχουν πανω απο τα διπλα απο την ακριβη αγγλια και περιπου το 1/3 της αμερικης
τα parasound ειναι κατα 500 ευρο ακριβοτερα εδω απο οτι στο hifiregler.de
οι τιμες σε σχεση με την αγγλια ειναι καλυτερες στην πληοψηφια τους εδω αλλα σε σχεση με τη γερμανια ειναι ακριβοτερες εδω στην πληοψηφια παλι
σε σχεση με την αμερικη οι τιμες εκει ειναι καλυτερες γενικα αλλα
οι φτηνοι infocus εδω εχουν τα διπλα λεφτα γιατι απευθυνονται στο μεσο καταναλωτη οποτε οι ελληνες χτυπουν γερα στα ακριβα μοντελα που ξερουν οτι θα πουλησουν λιγα εχουν καλυτερες τιμες
σε sunfire aragon klipch mirage athena και καποιες αλλες οι αμερικανοι ειναι μακραν φτηνοτεροι
πηγες μου τα home theater mag, home av, audio advisor,big sreen, bose com
τωρα αν σκεφτουμε και τι μισθους παιρνουν οι ευρωπαιοι και οι αμερικανοι
πολυ φτηνια ρε δικε μου Αλλα στους μισθους
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
καποτε ρωτησα στην τηλεοπτικη γιατι ο infocus 4800 εχει 1000 δολαρια στην αμερικη και εδω 2000 ευρο την απαντηση- δικαολογια δεν χρειαζεται να την δωσω επομενη ερωτηση γιατι ο 7200 5800 δολαρια στην αμερικη και εδω 4500 εδω αναρωτηθηκα δεν εχει μεταφορικα και φορους απαντηση δεν πηρα
αλλη περιπτωση η sunfire 1000 δολ στην αμερικη το signature 2540 εδω η
ο grand theater IV 1500 στη γερμανια 3600 εδω
αλλη περιπτωση η auralex ιδια εταιρια ιδιοι φοροι ιδια μετεφορικα αλλες τιμες για ενα προιον εδω και αλλες για αλλο με τιμες ποτε πανω ποτε κατω
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
να πω και για τα unversal remote controls δειτε στο furman.com το pronto 386 δολαρια και εδω 1120 ερε τσαμπα ειναι αλλα οχι εδω
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Φιλε argi, δυστυχως ετσι ειναι τα πραματα. Μαλιστα η πιο τρανη αποδειξη, για να μην ψαχνεις και πολυ, ειναι το amazon. Δες ποσο πουλαει το amazon.com και μετα συγκρινε το με το amazon.co.uk. Θα τραβας τα μαλλια σου! -bye-
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
I know αλλα οπως μου ειχε πει και ο ουαλος alex να μαθετε να ζητατε και να φωναζετε συν οπως ειχε πει η ιταλιδα φιλη jοzefina σε καταστημα με ειδη surf στον πειραια εισαστε κλεφτε και εφυγε μονο με τις φωνες θα καταλαβουν καποιοι οτι δεν κοιμουντε ολοι