Μεγάλη Προσφορά GearBest: Δώρο το Τελωνείο

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,099
Λιβαδειά

Customs-Free.jpg


Η Gearbest επανέρχεται με μια ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ για το Ελληνικό & Ευρωπαϊκό Κοινό.

Για κάθε αγορά με μεθόδους Registered:

Δώρο το Τελωνείο

Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείτε για πρόσθετα και κρυφά κόστη.

Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείτε για πρόσθετα και κρυφά κόστη.

Η διαδικασία απαιτεί:

Την παραλαβή και πληρωμή του όποιου κόστους πρώτα από εσάς.
Την αποστολή των εκτελωνιστικών εντύπων με ticket στο support της Gearbest

Άμεσα το συνολικό εκτελωνιστικό κόστος θα σας γίνει refund:

• Εντός 48 ωρών στο Paypal
• Εντός 14 ημερών σε κάρτα / τραπεζικό λογαριασμό.

*Η προσφορά ισχύει για περιορισμένο χρονικό διάστημα


(Για τις υπάρχουσες παραγγελίες μπορείτε να κάνετε μια προσπάθεια αλλά δεν είναι στάνταρ.)



Η Επίσημη Ανακοίνωση της GearBest:

EU countries packet customs compensation policy:

Dear Customers,

Due to the temporary closure of DPD Logistics, Gearbest decided to provide a full customs compensation
policy to customers who have generated customs fee using ‛Registered Air Mail’ logistic .

please contact Gearbest customer service, and provide your proof of customs fee payment, verified by
the support department to deal with the compensation matters.

For more details, please feel free to contact our Support Team

Yours Sincerely
Gearbest team


https://gearbestgreece.com/promotions/προσφορά-gearbest-δώρο-το-τελωνείο/

 

thankin

Supreme Member
17 April 2009
5,923
thessaloniki
Ερωτηση: αυτο αφορα τα μικρα δέματα τυπου κινητών?
Με τα μεγαλα δέματα τι γινεται τι ισχύει? Εκει βλεπω να εξακολουθεί η χρέωση eu express ομως εχω ακουσει οτι με dpd σταματα η συνεργασια. Τι ισχυει τελικα και με ποια μέθοδο ερχονται τα μεγαλα δέματα?
 

thankin

Supreme Member
17 April 2009
5,923
thessaloniki
Πάντως σε live chat που εχω με τον Laurentin με ρώτησε που το ειδα αυτο γραμμένο! Του εστειλα το λινκ και εδω και... Ενα τέταρτο περιμενω να μου απαντησει.... Ενω αρχικά μου απαντησε οτι φυσικα δεν αναλαμβάνουν τα κόστη τελωνείου..
Tελικα μου απάντησαν οτι :

Ιm so sorry That we didn't Release that statement!!!!
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,436
Μεταμορφωση
Πάντως σε live chat που εχω με τον Laurentin με ρώτησε που το ειδα αυτο γραμμένο! Του εστειλα το λινκ και εδω και... Ενα τέταρτο περιμενω να μου απαντησει.... Ενω αρχικά μου απαντησε οτι φυσικα δεν αναλαμβάνουν τα κόστη τελωνείου..
Tελικα μου απάντησαν οτι :

Ιm so sorry That we didn't Release that statement!!!!

Ποιος ειναι ο Laurentin?
 

thankin

Supreme Member
17 April 2009
5,923
thessaloniki
Τωρα μετα διπλοτσεκαρισμα γραφει οτι επιβεβαιώνει το παραπανω λινκ.... Οτι ναναι κλασικο gear best τα παντα με το τσιγκέλι και μετα απο διαπραγμάτευση....
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,436
Μεταμορφωση
Τωρα μετα διπλοτσεκαρισμα γραφει οτι επιβεβαιώνει το παραπανω λινκ.... Οτι ναναι κλασικο gear best τα παντα με το τσιγκέλι και μετα απο διαπραγμάτευση....

Το βασικο ειναι να στα επιβεβαιώνει αυτος ο οποίος μανατζάρει την χωρα σου.
 

thankin

Supreme Member
17 April 2009
5,923
thessaloniki
Πόσταρα πιο πανω οτι τελικα το επιβεβαιωσε μετα απο... Διπλοτσεκαρισμα ...η αρχική μου Eρωτηση δυστυχως ομως δεν απαντήθηκε στο τσατ. Δλδ τι ισχυει για τα μεγαλα δέματα οπου υπαρχει η χρέωση eu express. Εκει καλυπτομαστε απο επιπλέον τυχόν κόστη? Η... Επίσημη απαντηση ειναι οτι οχι δεν καλυπτεσαι..
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,436
Μεταμορφωση
Πόσταρα πιο πανω οτι τελικα το επιβεβαιωσε μετα απο... Διπλοτσεκαρισμα ...η αρχική μου Eρωτηση δυστυχως ομως δεν απαντήθηκε στο τσατ. Δλδ τι ισχυει για τα μεγαλα δέματα οπου υπαρχει η χρέωση eu express. Εκει καλυπτομαστε απο επιπλέον τυχόν κόστη? Η... Επίσημη απαντηση ειναι οτι οχι δεν καλυπτεσαι..

Δεν νομιζω.

Το τελευταίο δίμηνο το DPD (EU Express) ηταν επιλογή ΜΟΝΟ για μεγάλα πακετα (ανω των 2 κιλών και αυξημενου ογκου). Απο την στιγμή που το ανακοινωνουν για αντικαταστατη του DPD τοτε δεν γινεται να ισχύει κατι αλλο.
Μια προσθετη επιβεβαιωση ειναι οτι η Gearbest ειχε αναφέρει (για τα μελη μας) πως για καθε παραγγελία με Belgium (οπου δεν υπηρχε τοτε η επιλογη ΕU) που θα περάσει απο τελωνείο, θα αναλαμβαναν τα κόστη. Ασχέτως αν κανενα δεμα με belgium δεν εχει περάσει απο τελωνείο.
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,436
Μεταμορφωση
Δλδ? Εννοεις οχι?
Υπαρχει ασφαλής μέθοδος πλεον για μεγαλα δέματα?

Θαρρω πως ειναι σαφες .Το DPD ηταν για μεγάλα δεματα και πηρε τη θέση του (πλεον και ολοκληρωτικα) το Belgium.
 

thankin

Supreme Member
17 April 2009
5,923
thessaloniki
Belgium δεν eεμφανίζεται ως επιλογη στην ρομποτική σκούπα. Γραφει priority eu express με χρέωση και το αλλο που εγραψα επισης priority χωρις χρέωση
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,436
Μεταμορφωση
Belgium δεν eεμφανίζεται ως επιλογη στην ρομποτική σκούπα. Γραφει priority eu express με χρέωση και το αλλο που εγραψα επισης priority χωρις χρέωση

Ειναι ερωτημα τοτε. Αν και θεωρω οτι αν επιλεξεις EU Express με χρεωση , θα στο στειλουν μαλλον με Belgium και θα αναλαβουν το τελωνείο. Δεν ειναι σιγουρα βεβαια. Ειναι ειδική κατηγορία και θα πρεπει να τους ρωτησεις (3-4 φορες)
 

thankin

Supreme Member
17 April 2009
5,923
thessaloniki
To θεμα ειναι οτι τα presele ερωτήματα στο συγκεκριμενο μαγαζι είναι σαν να μιλας σε ρομποτ! Αναμασουν την ιδια καραμέλα... Δεν αναλαμβάνουν καμία ευθυνη.... Μονο αν τους στείλεις το μπιλιετο του τελενειου ξεκινα η διαπραγμάτευση...