Αντικατάσταση πηγής σε Nissan Juke 2015

dragonas

New member
30 April 2008
44
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Θα ήθελα να αντικαταστήσω το εργοστασιακό radiocd του juke με ενα σύστημα multimedia.Σκεφτόμουν το Eonon ga 2167 που εχει πολλές δυνατότητες.
Εχει κανεις άποψη για την εταιρία και τα μηχανήματα της;
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,445
Πειραιάς
Η εν λόγω εταιρία είναι από τις καλές κινεζικές, όποτε έχει καλά χαρακτηριστικά κ καλή τιμή, με κάποιον μικρό συμβιβασμό στην ποιότητα ήχου. Αν δεν είσαι τόσο απόλυτος στην ποιότητα ήχου κ δεν αποζητάς το τέλειο, τότε είναι μια καλή επιλογή!
 

Σεραφείμ

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,380
Γλυφάδα
Μια και αναφέθηκες στο Juke. Εγώ έχω το Juke Ιούλιο του 2014. Η οθόνη του εργοστασιακού r/cd εμφάνησε το περασμένο καλοκαίρι πρόβλημα (την ημέρα δεν έδειχνε η οθόνη). Ήταν εντός εγγύησης και μου το αντικατέστησαν δωρεάν. Απλά το αναφέρω μήπως και είσαι στην ίδια περίπτωση.
 

dragonas

New member
30 April 2008
44
Ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σας. Το δικό μου δεν εχει κάποιο πρόβλημα αλλα εχει ενα απλό r/cd χωρις είσοδο usb και αυτο ειναι το σημαντικότερο πρόβλημα για εμένα. Τωρα για την ποιότητα του ήχου τα έχω τα θεματάκια μου. Είναι προτιμότερο να πάω σε alpine ήpioneer r/cd/usb και ενα ζευγάρι mtx διαιρούμενα για μπροστά; αυτο ειναι μια σκέψη που κάνω πολύ καιρό.
 

schubert

AVClub Enthusiast
21 August 2009
914
Θεσσαλία
Απάντηση: Re: Αντικατάσταση πηγής σε Nissan Juke 2015

Υπάρχει και το Parrot, το οποίο προσφέρει και σύνδεση με το τηλέφωνο, όμως είναι τσιμπημένο. Εγώ το έχω συνδέσει με εργοστασιακό σύστημα της Mazda (6/2004) και αποδίδει πολύ καλά.
 

lpat2001

Established Member
23 February 2007
260
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Θα ήθελα να αντικαταστήσω το εργοστασιακό radiocd του juke με ενα σύστημα multimedia.Σκεφτόμουν το Eonon ga 2167 που εχει πολλές δυνατότητες.
Εχει κανεις άποψη για την εταιρία και τα μηχανήματα της;

Εβαλα ακριβως το ιδιο μηχανημα στο δικο μου QQ J10 προ 1 μηνα.

Εξαιρετικο μηχανημα για τα λεφτα του (197 ευρω τελικη τιμη απο το αγγλικο site Eonon) .

Ο ηχος ηταν κανονικα τυπικος ενος εργοστασιακου συστηματος και το bluetooth αναπαντεχα καλο για κινεζικο ....Τα κουμπια ειχαν πολυ καλη αισθηση και η ραδιοφωνικη ληψη ιδια με το εργοστασιακο ....

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα με τα κινεζικα υπαρχει μια αβεβαιοτητα σε βαθος χρονου...Ως MP3 player βαλε τον MortPlayer που εχει διαμορφωση μενου και γι αυτοκινητο και θα ενθουσιαστεις....
 

dragonas

New member
30 April 2008
44
197ευρώ; Ο Έλληνας αντιπρόσωπος ζητάει 300 και δεν ξέρω πόσα θέλει για το πακέτο σύνδεσης συν καμία 30αριά για την τοποθέτηση σε συνεργαζόμενο μαγαζί στην Αθήνα