Τηλεόραση F&U 55" με ελάχιστες απαιτήσεις.

kostas1982

Senior Member
21 May 2011
641
Καλησπέρα. Είδε ο πεθερός μου την προσφορά στα media markt και ψηθηκε να την αγοράσει. Βασικο κριτήριο το οικονομικό.

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_f-u-fl2d5503-1205445.html

Τωρα εχει μια sony LCD 32" τουλάχιστον 10ετιας.
Βλέπει μόνο τηλεοπτικό σήμα μέσω digea από απόσταση 4μ περίπου. Απαιτήσεις για smart κτλ, δεν υπάρχουν . Ίσως κανένας ενσωματωμένος media player για τα εγγόνια που θα βλέπουν παιδικά.

Να του πω να την πάρει ή ειναι τοσο χαλιά ή εικόνα που και σε ανθρώπους χωρίς απαιτήσεις κάνει "μπαμ";
 

ilias300

New member
4 December 2017
19
φιλος δεν εχω εμπειρια προσωπικη,αλλα απο φιλους που,εχουν αλλος την εχει 10χρ. χωρις κανεναν προβλημα,κ σαν θεαση ειναι τυπικα καλη. νομιζω για την χρηση που το θελετε μια χαρα ειναι......δεν ξερω για γωνια θεασης μονο!!!!
 

Βασίλης Α.

Supreme Member
10 September 2007
3,492
Βέλγιο
Το μόνο που θα με απασχολούσε στη συγκεκριμένη tv, μιας και δεν υπάρχουν απαιτήσεις, είναι η ύπαρξης εγγύησης σε περίπτωση κάποιας μελλοντικής βλάβης. Αν μπορείς να κάνεις την επέκταση εγγύησης για τα 5 χρόνια, θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
 

kostas1982

Senior Member
21 May 2011
641
Λέω να πάω μαζί του αύριο μια βόλτα από το κατάστημα για να δει λίγο το μενού, την απόκριση στο τηλεκοντρόλ κτλ.
Θα ρωτήσω και για επιπλέον εγγύηση και αν του αρέσει , την φορτώνουμε και φεύγουμε.

Από την άλλη σκέφτομαι να του προτείνω και μια entry level αοο τις γνωστές εταιρίες στις 50 για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Έτσι κι αλλιώς η μετάβαση από τις 32" στις 50" θα είναι πάλι εντυπωσιακή.
 

kostas1982

Senior Member
21 May 2011
641
Τελικά παρήγγειλα την sony 55xe7096 στα 563 από προσφορά του public. Δεν έλεγε άμεσα διαθέσιμη , αλλά κατόπιν παραγγελίας. Από Δευτέρα μάλλον θα ξέρω.
Η προσφορά δεν υπάρχει πλέον μιας και είναι πάλι στα 699 .
Αν δεν του κάνει του πεθερου και του φανεί μεγάλη, του δίνω την 50" Samsung j6200 και είμαστε και οι δύο ευχαριστημενοι. :idea:
 

petros n

AVClub Enthusiast
16 April 2008
987
kostas1982............καλοθεατη .....πολυ καλη επιλογη ......αντε μπορει νασου φεξει ..χαχαχα και αναεισαι τυχερος ....
 

kostas1982

Senior Member
21 May 2011
641
"Σε εκτεταμένη αναζήτηση "εδώ και 10 μέρες από το public η συγκεκριμένη sony που παρήγγειλα. Δύσκολο να βρεθεί από ό,τι κατάλαβα. Μάλλον πάμε για άλλη...