Videocamera Panasonic NV-RZ1 VHS-C (δεν αντέχει! την κασσέτα!)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

zxcv

AVClub Enthusiast
6 August 2008
931
Tην έχω δουλέψει λίγο με μεγάλες περιόδους ακινησίας.
Έχει καλή (φρέσκια) εσωτερική μπαταρία (cr 2025) και 2 καλές (προσεγμένες και γεμάτες) εξωτερικές.
Αλλά το πρόβλημα το κάνει και με τον μετασχ/τή ρεύματος με τον οποίο κανονικά λειτουργούσε.
Ενώ βλέπει, ζουμάρει και γράφει συνδεδεμένη σε VCR με καλώδια (!), στη δική της κασσετούλα μόλις πατήσεις είτε το play είτε to rec, προσπαθεί για 1-1,5 δευτερόλεπτο και σταματά και μαυρίζει η οθόνη σαν να κλείνει ο διακόπτης. Μόλις την κλείσω και την ξανανοίξω πάλι τα ίδια. Την άφησα και μερικές ημέρες στον μετασχηματιστή μπας και υπάρχει θέμα εκφόρτισης πυκνωτών αλλά δεν έγινε κάτι.
Καμμιά γνώμη;
 
Last edited by a moderator:

zxcv

AVClub Enthusiast
6 August 2008
931
(δεν ήξερα με ποιό χρώμα να υποβάλω το κείμενο γιατί το έκανα αντιγραφή και στο δικό μου μαύρο φόντο δεν φαινόταν...
αν θέλετε διορθώστε, ζητώ συγγνώμη!)
 

kbouk

Super Moderator
Staff member
8 January 2010
21,939
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Απάντηση: Re: Videocamera Panasonic NV-RZ1 VHS-C (δεν αντέχει! την κασσέτα!)

(δεν ήξερα με ποιό χρώμα να υποβάλω το κείμενο γιατί το έκανα αντιγραφή και στο δικό μου μαύρο φόντο δεν φαινόταν...
αν θέλετε διορθώστε, ζητώ συγγνώμη!)

στο φτιαξα, απλά σαν χρώμα διαλέγεις το Automatic και είναι κατάλληλο γιά όλα τα φόντα.