Cosmote tv κλείδωμα

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Γειά σας παιδιά, σήμερα σύνδεσα ένα παλιό προβολέα που είχε σύνδεση την ψηφιακή της infocus με αντάπτορα σε dvi και μετά dvi σε hdmi και όταν έβαλα τον δέκτη της codmote έβγαζε μήνυμα ότι το κανάλι προστατεύεται από πνευματικά δικαιώματα και αλλάξω θύρα hdmi, υπόψη τα κανάλια των ντοκιμαντέρ έπαιζαν και μόνο τα cinema και τα sportsup.gr ήταν κλειδωμένα. Στο μήνυμα έλεγε να επικοινωνήσω με το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών. Εχει κάνεις ιδέα τη ακριβώς συμβαίνει;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Belaki

Established Member
24 December 2012
108
Θεσσαλονίκη
Re: Codmote tv κλείδωμα

Γειά σας παιδιά, σήμερα σύνδεσα ένα παλιό προβολέα που είχε σύνδεση την ψηφιακή της infocus με αντάπτορα σε dvi και μετά dvi σε hdmi και όταν έβαλα τον δέκτη της codmote έβγαζε μήνυμα ότι το κανάλι προστατεύεται από πνευματικά δικαιώματα και αλλάξω θύρα hdmi, υπόψη τα κανάλια των ντοκιμαντέρ έπαιζαν και μόνο τα cinema και τα sportsup.gr ήταν κλειδωμένα. Στο μήνυμα έλεγε να επικοινωνήσω με το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών. Εχει κάνεις ιδέα τη ακριβώς συμβαίνει;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειναι επειδη ο προβολεας δεν υποστηριζει τα τελευταια HDCP (High-bandwith Digital Content) αυτα τα δικαιωματα που σου γραφει. Μου το εκανε και εμενα σε μια παλι Toshiba τηλεοραση οταν εκανα εγκατασταση του ΟΤΕ. Και μεχρι να παρω καινουργια επαιζα με Scart.
 
Απάντηση: Re: Codmote tv κλείδωμα

Ειναι επειδη ο προβολεας δεν υποστηριζει τα τελευταια HDCP (High-bandwith Digital Content) αυτα τα δικαιωματα που σου γραφει. Μου το εκανε και εμενα σε μια παλι Toshiba τηλεοραση οταν εκανα εγκατασταση του ΟΤΕ. Και μεχρι να παρω καινουργια επαιζα με Scart.
Δηλαδή δεν υπάρχει λύση, ; δεν κουμπώνει τίποτα της Sony ps3 ps4 και dvdrecorder που δοκίμασα,. Μόνο του ΟΤΕ κουμπωνε με όλα τα ανωτέρω. Θα δοκιμάσω και με sumsung που είναι πιο free, και τελευταία ελπίδα vga σε hdmi με convert που έχω στο εξοχικό και βλέπουμε...

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk