Αγορά ακουστικών για τη μέγιστη ποιότητα ήχου από κινητο

fiouman

New member
12 February 2018
2
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!!!
Μιας και ακούω πολλά χρόνια μουσική κυρίως στο δρόμο~ποδήλατο~περπάτημα δεν μπορώ να πω ότι ημουν απαιτητικός από θέμα ποιότητας ήχου,εχουν περάσει απ ταυτακια μου λίγα ακουστικά inear,κυρία πηγή ήταν πάντα το κινητό μου.Αυτα που με βόλεψαν παρά πολύ ήταν τα earbud,τα EarPods κάθονται στο αυτί μου παρά πολύ καλά και τα βουλευτικά,να προσθέσω ότι επειδή ιδρώνω υπερβολικά τα inear δεν τα βουλευτικά καθόλου γιατί καθώς ίδρωνα δεν βεντουζαρανε και μου έβγαιναν...Λοιπόν να μπω στο ψητό,θέλω ακουστικά earbud για τη μέγιστη «ποιότητα» ήχου που μπορώ να έχω από το iPhone 6s Plus μου.Ακουω αρκετά Progressive Trance,Psychedelic Trance,Reggae,Hip hop-Rap,Λίγο punk-Rock,To μπατζετ μου 120 πάνω κάτω,Δεν έχω ενισχυτές.Επισης είχα τα sudio tva τα οποία χάλασαν 2φορες μέσα σε ένα 8μηνο!Θελω τα φώτα σας!
 

natna

Established Member
9 February 2011
215
Kαβάλα - Χαλκιδική
Ναι αλλά ο fiouman δεν ζητάει in ear.
Πραγματικά δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι σε earbud ακόμη και ακριβό με μπάσο για την μουσική που ακούει. Αφού δεν εφαρμόζουν στο αυτί όπως τα iem.
Από τα πολύ φθηνά πάντως έχουν γραφτεί καλά πράγματα για τα Headroom MS16. Είναι όμως open back και γι'αυτό δεν απομονώνουν τους γύρω ήχους/θόρυβο δρόμου όπως τα iem.
 

fiouman

New member
12 February 2018
2
Σας ευχαριστώ όπως και να χει παιδιά !!!
Δυστυχώς earbud ακουστικά δεν υπάρχουν πολλά!!!