Burj Dubai

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Το ψηλοτεροτερο κτηριο στον κοσμο.

Χωρις λογια....

H φωτο βλεποντας τον απο κατω ειναι στο νημα Dubai MotorShow 2007

Εδω, απο τον 139 οροφο... (and counting)


For info, http://www.burjdubai.com/
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Ενα dream place πλούτου, απίθανων κατασκευών, με μεγάλη ποικιλία προορισμών διαφόρου γούστου ?

Για διακοπές στα τεχνητά νησιά λεει?
 

petros_m

Supreme Member
18 June 2006
8,210
Αλιμος
Ενα dream place πλούτου, απίθανων κατασκευών, με μεγάλη ποικιλία προορισμών διαφόρου γούστου ?

Για διακοπές στα τεχνητά νησιά λεει?

Κοιτα, κι εγω φοβομουν πως θα με ενοχλησει το κιτς και ο υπερβολικος πλουτος. Τελικα μου αρεσε πολυ και περασα τελεια. Εκτος των αλλως εχει και σουπερ νυχτερινη ζωη και δεν αναφερομαι σε μονο στα οριενταλ και αλλα τετοια. Υπαρχουν καταπληκτικα clubs δυτικου τυπου, με φοβερη μουσικη και πολυ ωραιο κοσμο.
 

=silent=

AVClub Fanatic
2 August 2006
11,092
Homeless
Πέρσι τον Αύγουστο ήμουνα στο Dubai και έβγαλα μερικές φωτογραφίες. Παρτε μια γεύση;)





Τέρμα αριστερά το Burj Dubai μέσα σε αυτό το ατελείωτο εργοτάξιο.


Νυχτερινή εν κινηση
 

Larry

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
20,868
φτωχια καταραμενη λεμε....


για πειτε κανα μερος να παμε? clubs εστιατορια ξενοδοχειο δεν θελω εχω κλεισει εδω




Spec.%20Burj%20Al%20Arab%20web%20lay-out.jpg
 

=silent=

AVClub Fanatic
2 August 2006
11,092
Homeless
φτωχια καταραμενη λεμε....


για πειτε κανα μερος να παμε? clubs εστιατορια ξενοδοχειο δεν θελω εχω κλεισει εδω

Στο Burj Al Arab μπορεις να πας για ποτό ή φαγητό. Η τιμή εισόδου είναι 100$ το άτομο. Αυτό μόνο για να μπεις μέσα. Οταν ημουνα στο Dubai o ξεναγός μας είπε ότι στο ξενοδοχείο αυτό πληρώνεις ξεχωριστά το νερό στο δωμάτιο. Δηλαδή έχουνε μετρητή νερού και το πληρώνεις εξτρά από την τιμή του δωματίου. Τους γύφτους!!! :flipout:
 

akisnm156

AVClub Enthusiast
1 July 2007
1,012
Ρε παιδιά πολύ ξεραΐλα δεν έχει;; (Το ξέρω έρημος είναι!!) Σαν σκηνικό από το MAD MAX μου φέρνει. Ίσως να έχει το κάτι τις του αλλά δεν ξέρω.Αν πάω ποτέ βλέπουμε....
 

petros_m

Supreme Member
18 June 2006
8,210
Αλιμος
Απάντηση: Re: Burj Dubai

Στο Burj Al Arab μπορεις να πας για ποτό ή φαγητό. Η τιμή εισόδου είναι 100$ το άτομο. Αυτό μόνο για να μπεις μέσα. Οταν ημουνα στο Dubai o ξεναγός μας είπε ότι στο ξενοδοχείο αυτό πληρώνεις ξεχωριστά το νερό στο δωμάτιο. Δηλαδή έχουνε μετρητή νερού και το πληρώνεις εξτρά από την τιμή του δωματίου. Τους γύφτους!!! :flipout:

Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι αλλα οταν πηγα εκει, πριν 1μιση χρονο περιπου, δεν υπηρχε εισοδος για το ξενοδοχειο. Αρκουσε μονο να εχεις κανει μια οποιαδηποτε κρατηση, εστω και για καφε, τον οποιο ουσιαστικα δεν ησουν καν υποχρεωμένος να παραγγειλεις τελικα. Τελος παντων, τα εχουμε ξαναπει για το Dubai.
 

=silent=

AVClub Fanatic
2 August 2006
11,092
Homeless
Re: Απάντηση: Re: Burj Dubai

Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι αλλα οταν πηγα εκει, πριν 1μιση χρονο περιπου, δεν υπηρχε εισοδος για το ξενοδοχειο. Αρκουσε μονο να εχεις κανει μια οποιαδηποτε κρατηση, εστω και για καφε, τον οποιο ουσιαστικα δεν ησουν καν υποχρεωμένος να παραγγειλεις τελικα. Τελος παντων, τα εχουμε ξαναπει για το Dubai.

Δεν ξερω εαν αλλάξανε πολιτική πάντως εγω οταν πήγα υπήρχε αυτο το σύστημα. Στο ξενοδοχείο είναι αλήθεια ότι δεν μπηκα μέσα.
 

=silent=

AVClub Fanatic
2 August 2006
11,092
Homeless