Το Hitech & Blu-ray

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Αγορασα σημερα το Hitech τευχος Φεβρουαριου και επαθα ψιλοσοκ

τα παλικαρια απροκαλυπτα προπαγανδιζουν υπερ της Sony και του Blu-ray

ενιωσα λες και διαβαζα μπροσουρα της Sony

μιλαμε απο τα νεα προιοντα (που μονοπωλει σχεδον η Sony) μεχρι αφιερωμα στο ποσο καλο ειναι το PS3 και ποσα κολπακια μπορει να κανει κλπ κλπ

η το αλλο "δειτε τα ταδε δισκακια HD-DVD δεν θα τα ξαναδειτε", το καλο BLU_RAY κερδισε

ΕΛΕΟΣ κρατηστε τουλαχιστον τα προσχηματα, το ξερουμε τα παιρνετε κρυφτε το λιγο

αν και το ηξερα για μενα Hitech τελος

AVCLUB μονο
 

John Locke

AVClub Enthusiast
4 November 2007
1,047
Re: Το Hitech το παρακανε

Πράγματι, όπως τα λες είναι.

Το hi-tech ανέκαθεν έδειχνε μια περίεργη συμπάθεια προς τη sony, αλλά κρατούσε στοιχειωδώς τα προσχήματα. Πλέον ούτε αυτό δεν κάνει.
 
3 November 2007
618
ΡΑΦΗΝΑ
Απάντηση: Το Hitech το παρακανε

Αγορασα σημερα το Hitech τευχος Φεβρουαριου και επαθα ψιλοσοκ

τα παλικαρια απροκαλυπτα προπαγανδιζουν υπερ της Sony και του Blu-ray

ενιωσα λες και διαβαζα μπροσουρα της Sony

μιλαμε απο τα νεα προιοντα (που μονοπωλει σχεδον η Sony) μεχρι αφιερωμα στο ποσο καλο ειναι το PS3 και ποσα κολπακια μπορει να κανει κλπ κλπ

η το αλλο "δειτε τα ταδε δισκακια HD-DVD δεν θα τα ξαναδειτε", το καλο BLU_RAY κερδισε

ΕΛΕΟΣ κρατηστε τουλαχιστον τα προσχηματα, το ξερουμε τα παιρνετε κρυφτε το λιγο

αν και το ηξερα για μενα Hitech τελος

AVCLUB μονο
Και γιατί τέλος;
Θα μπορούσε να ήταν μια οποιαδήποτε εταιρεία που να έδειχνε συμπάθεια το περιοδικό!
 

petasis

AVClub Fanatic
18 June 2006
17,003
Re: Το Hitech το παρακανε

Πάντως και σε εμένα μου έκανε αρνητική εντύπωση όλη αυτή η χαρά. Μπορεί όντως να "κέρδισε" το blue ray, αλλά τα σχόλια ήταν λίγο υπερβολικά και διάσπαρτα σε όλο το περιοδικό (ακόμα και στο ένθετο).
Και τα λέω αυτά ως συνδρομητής...
 

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Re: Απάντηση: Το Hitech το παρακανε

Και γιατί τέλος;
Θα μπορούσε να ήταν μια οποιαδήποτε εταιρεία που να έδειχνε συμπάθεια το περιοδικό!

Γιατι μπορω να περναω απο την Sony και να παιρνω τα διαφημιστικα της δωρεαν και χωρις να παραμυθιαζομαι οτι διαβαζω αντικειμενικα test
 

pafrag

Established Member
2 January 2008
234
Aθήνα
Re: Το Hitech το παρακανε

ενιωσα λες και διαβαζα μπροσουρα της Sony quote]

Μέτρησες πόσες καταχωρήσεις έχει βάλει ο αντιπρόσωπος για να καταλάβεις το γιατί; Βάλε και τις εταιρίες που παράγουν δισκάκια όμοια και ... έχεις την απάντηση!
 

Βασίλης

AVClub Addicted Member
24 July 2007
1,936
Αθηνα
Re: Το Hitech το παρακανε

ειμαι φανατικος του ΗΧΟΥ αλλα στα τελευταια τευχη καπου το πραγμα ξεφυγε..
συνεχομενα σχολια για "τεχνολογικα αναλφαβητους που υποστηριζουν οτι το μπλε επικρατησε", "μηπως το μπλε αρχιζει να ξεθωριαζει" "η Toshiba σαν σοβαρη εταιρεια που ειναι....", "καποιοι μοιραζουν δισκους με φιδια και ζωα.."

κακο πραγμα να τρωγεσαι με τον αλλο..πολυ κακο
 

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το Hitech το παρακανε

Πες μου ενα περιοδικο που κάνει αντικειμενικά test;;
ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ....:behead:

Αλλο το στρογγυλεμα των αδυναμιων και η μεγιστοποιηση των προτερηματων και αλλο αισθανομαι μακακας που αγορασα διαφημιστικη μπροσουρα
 

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Re: Το Hitech το παρακανε

ενιωσα λες και διαβαζα μπροσουρα της Sony quote]

Μέτρησες πόσες καταχωρήσεις έχει βάλει ο αντιπρόσωπος για να καταλάβεις το γιατί; Βάλε και τις εταιρίες που παράγουν δισκάκια όμοια και ... έχεις την απάντηση!


Φιλε μου δεν με νοιαζει το γιατι αν και ξερω

ενημερωση για τις εξελιξεις στο Audio Video ψαχνεις οταν αγοραζεις τετοια περιοδικα

και οταν ξερεις οτι θα αγορασεις παραπληροφορηση τοτε αντε γεια

internet και AVCLUB καλυτερα
 

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Re: Το Hitech το παρακανε

Δεν ειμαι funboy καμιας εταιρειας ουτε κανενος φορμα

και εγω οπως οι περισσοτεροι φανταζομαι θελω να ξεκαθαρισει η ιστορια με τα hi def φορμα για να παω επιτελους στην υψηλη αναλυση

αλλα ενοχλουμαι οταν καποιοι (οχι μονο το Hitech) τα πιανουν για να μας πλασαρουν δηθεν για καλο οτι τους συμφερει

και στην τελικη για ποσο ηλιθιους μας εχουν?

ΑΠΛΑ ΕΛΕΟΣ
 
3 November 2007
618
ΡΑΦΗΝΑ
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το Hitech το παρακανε

Αλλο το στρογγυλεμα των αδυναμιων και η μεγιστοποιηση των προτερηματων και αλλο αισθανομαι μακακας που αγορασα διαφημιστικη μπροσουρα
Ανέκαθεν οσο θυμαμαι το HI-TECH ηταν θερμος υποστηρικτής αυτης της εταιρείας..και εν πάσει περιπτώσει εχεις δίκιο αλλα τουλάχιστον δεν κρύβεται οπως κάποιοι αλλοι!
 

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το Hitech το παρακανε

Ανέκαθεν οσο θυμαμαι το HI-TECH ηταν θερμος υποστηρικτής αυτης της εταιρείας..και εν πάσει περιπτώσει εχεις δίκιο αλλα τουλάχιστον δεν κρύβεται οπως κάποιοι αλλοι!

Φιλε μου δεν ξερω αν εχεις διαβασει το συγκεκριμενο τευχος

ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΙΟ
 

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Re: Το Hitech το παρακανε

Τωρα αγοραζουμε λεει

ναι κυριοι πειτε στον κοσμο να αγορασει "ανωριμα" - ακριβα players ενω το software κυκλοφορει με το σταγονομετρο

:slapface::slapface::slapface:
 

akren

Supreme Member
8 June 2007
4,266
Ηρακλειο
Απάντηση: Το Hitech το παρακανε

Ανέκαθεν οσο θυμαμαι το HI-TECH ηταν θερμος υποστηρικτής αυτης της εταιρείας..και εν πάσει περιπτώσει εχεις δίκιο αλλα τουλάχιστον δεν κρύβεται οπως κάποιοι αλλοι!

οπως και το αδελφο RAM καποτε που επαιρνα,μολις εβλεπε ASUS στην ετικετα,κατι αναλογο παθαινε.

τωρα για τους br players θα συμφωνησω οτι ειναι πανακριβοι και ανωριμοι αλλα αν θελεις να κρατησεις και αντιγραφα ασφαλειας ε τοτε που ξεφευγει το πραγμα παρα πολυ.
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Απάντηση: Το Hitech το παρακανε

διαβαζω χαι τεκ απο τον γεναρη του 96
παντα υποστηριζε καθε τι εβγαζε η γνωστη εταιρια και οταν αυτο δεν επιανε απλα σφυριζε αδιαφορα
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Απάντηση: Το Hitech το παρακανε

οι πωλησεις του πεφτουν η ιδια πολιτικη μενει δεν σας κανει εντυπωση?
μετρηστε τις διαφημησεις και θα καταλαβετε τι εννοω
 

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Re: Το Hitech το παρακανε

Σε γενικες γραμμες τα περιοδικα του ειδικου τυπου απο καποιον/ους τα παιρνουν (sorry αν αδικω καποιους η αν γενικευω επικινδυνα)

το ιδιο γινεται και στον χωρο των 2 τροχων που ειναι το αλλο μου παθος

αλλα

ποτε σε τοσο μεγαλο βαθμο και οχι τοσο απροκαλυπτα
 
Last edited:

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Απάντηση: Το Hitech το παρακανε

διαβαζω περιοδικα απο πολυ μικρος εξαιτιας του αδερφου μου
παντα ετσι ηταν
απλα τωρα ο κοσμος ειναι πιο υποψιασμενος, πιο ενημερωμενος
πιο φτωχος και οτι αυτο συνεπαγει
με αποτελεσμα καθε τι που προβαλεται ειτε ειναι σωστο ειτε οχι ο κοσμος να το αντιμετωπιζει με καχυποψια
και μερικες φορες οχι αδικα
ακομα και αν καποιοι κανουν καλα τη δουλεια τους παντα υπαρχει καποιος πιο πανω που λειτουργει ως φιλτρο ή μεταποιητης
εδω τα παντελονιαζουν εξω
στην ελλαδιτσα θα μεναμε εκτος μοδος