απογοητευτικές αγορές hi end

theochrs

Established Member
3 January 2008
201
απο νοσηρή περιέργεια : ποιά αγορά hi end σας άφησε απογοητευμένους και μετανιώσατε για τα λεφτά που δώσατε ?
 

gbel

New member
21 December 2007
61
Αθήνα
από ακόμα πιο νοσηρή περιέργεια, την έχεις πατήσει κ το θέτεις (η το τίθεις όπως λέει η φίλη μας η Angela) εδώ το θέμα ? ;-)
 

gbel

New member
21 December 2007
61
Αθήνα
καπως ετσι γίνεται συνήθως.
Υπάρχει και χειρότερο όμως
Να το έχεις ακούσει πρώτα και να διαπιστώσεις ότι έκανες μ%λ%κί% όταν το καμαρώνεις στο σπίτι σου :)
 

DIPIE

AVClub Fanatic
13 July 2007
17,257
Είναι πολύ δύσκολο να πέσεις πάνω σε μηχανάκι,που να μην "ακούγεται".
Το να πείς,έκανα λάθος γιατί "εκείνο" ακούγεται τελικά καλύτερα-μου αρέσει περισσότερο,συμβαίνει,ιδίως όταν κάνουμε βιαστικές αγορές.

Ξέρω πάρα πολλούς όμως,που άλλαξαν μηχανάκια απογοητευμένοι,γιατί τα είχαν στήσει λάθος,τα είχαν ματσάρει λάθος,δεν τα άκουσαν στο σύστημά τους και τον χώρο τους πρίν τα αγοράσουν,δεν τους έδωσαν την κατάλληλη στήριξη..........................................................................

Ακόμα κι έμπειροι χομπίστες την έχουν "πατήσει" ουκ ολίγες φορές.
 

Messenger

AVClub Addicted Member
31 January 2008
2,652
Αθήνα
:flipout::flipout:Όπως έχω ξαναγράψει ένας pro Luxman παλιά (1980) Πολύ φίρμα, πολύ εμφάνιση πολύ θολούρα στον ήχο. Από σύσταση "ειδικού" Ηι-Εnd μικρομάγαζου για λίγους!!! Φυσικά έφυγε εύκολα γιατί υπήρχαν και υπάρχουν αρκετοί πελάτες για επώνυμα...:lehrer:
 

Magellan

Banned
28 July 2006
19,085
Εν πλώ
Re: Απάντηση: απογοητευτικές αγορές hi end

Είναι πολύ δύσκολο να πέσεις πάνω σε μηχανάκι,που να μην "ακούγεται".
Το να πείς,έκανα λάθος γιατί "εκείνο" ακούγεται τελικά καλύτερα-μου αρέσει περισσότερο,συμβαίνει,ιδίως όταν κάνουμε βιαστικές αγορές.

Ξέρω πάρα πολλούς όμως,που άλλαξαν μηχανάκια απογοητευμένοι,γιατί τα είχαν στήσει λάθος,τα είχαν ματσάρει λάθος,δεν τα άκουσαν στο σύστημά τους και τον χώρο τους πρίν τα αγοράσουν,δεν τους έδωσαν την κατάλληλη στήριξη..........................................................................

Ακόμα κι έμπειροι χομπίστες την έχουν "πατήσει" ουκ ολίγες φορές.


Πολύ σωστά Διονύση και ας μην ξεχνάμε ότι πάντα υπάρχει το καλύτερο
μόνο που βγαίνει στην αγορά αμέσως μόλις πάρουμε το μηχάνημα που ονειρευόμαστε!
 

gbel

New member
21 December 2007
61
Αθήνα
το έδωσες τουλάχιστον σε καλή τιμή?







εννοώ, έδωσες τίποτα σε αυτόν που το πήρε, για τον κόπο του ?
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,350
Το pioneer 757...
Δεν ξέρω αν εμπίπτει σε hiend, πάντως όταν βγήκε θεωρούνταν η κορυφή της τεχνολογίας....
γιά την δουλειά που κάνει καλό είναι, αλλά για αυτό που διαφημιζόταν οχι...

Ο croft Vitale... Ο Kessler ορκιζόταν στο μηχάνημα. Ελεγε οτι το phono του οδηγούσε μια Lyra Clavis αριστουργηματικά... χρυσή μετριότης κατ εμέ...

το Denon ud-m31 midi... Πάλι ο Kessler έλεγε ότι οδηγούσε ...Wilson. Ευτυχώς για το γραφείο είναι όντως hiend...