ONKYO TX-NR905 - Εντυπώσεις, σχόλια, φωτογραφίες

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Με αφορμή την επικείμενη παραλαβή του ONKYO TX-NR905 (σήμερα ή αύριο), ανοίγω το θέμα ώστε να μπορούμε όλοι οι κάτοχοι του συγκεκριμένου AV ενισχυτή να γράψουμε τις εντυπώσεις μας και να ανταλλάξουμε απόψεις. Επίσης να μπορούν να ενημερωθούν και οι υπόλοιποι, που μπορεί να ενδιαφέρονται για την αγορά του. :ernaehrung004:
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
χθες το αποεμα λοιπον κατεβηκα στην γλυφαδα
το πλεις εχει 3 μαγαζια
πηγα λοιπον στο 1
μπαινω μεσα και του λεω 905
μου λεει 2700
του λεω ποσο κανει στην γερμανια και μου λεει αποκλειεται
του λεω αυτο το ελεγε ο βοσκοπουλος
του δειχνω τιμες
και μου λεει οτι ειμαστε απο τα αγαπημενα καταστηματα
μολις ειδε την τιμη μου λεει οτι η τιμη στην ελλαδα ειναι μαρκε
και το μονο που μπορει να κανει ειναι ατοκες δοσεις
λες και του ζητησα δοσεις
ολοι κανουν εκπτωση στην τιμη καταλογου ο εδω τιποτα
και στο τελος μου λεει μακαρι να ειχαμε καλυτερες τιμες να πουλαγαμε παραπανω
 

thanasis k.

AVClub Addicted Member
19 December 2007
1,300
ΠΑΤΡΑ
Η ΟΝΚΥΟ Ελλαδος το παιζει οπως οι τραπεζες στις καρτες. Σ ολον τον κοσμο τα επιτοκια ειναι τα μισα απο οτι στην Ελλαδα. Καλο ειναι οποιος παιρνει απο Γερμανια να στελνει μια φωτοτυπια στην ΟΝΚΥΟ Ελλαδος και να της δινει συγχαρητηρια για τις τιμες της.
 
17 June 2006
23,698
Αθήνα
Πάντως παιδιά μην το ξαναγυρίσουμε πάλι στις τιμές....έχω βαρεθεί να βλέπω κάθε θέμα του ONKYO να καταλήγει στις διαφορές τιμών.
Είναι γνωστό πλέον το θέμα και σίγουρα το γνωρίζει και η αντιπροσωπεία. Μην γελιέστε.

Φαντάζομαι θα ενδιαφέρει περισσότερο τον κόσμο οι επιδόσεις του συγκεκριμένου μηχανήματος γι' αυτό άλλωστε πιστεύω ότι άνοιξε το θέμα ο Πάνος.

Οι κάτοχοι ας μας προσφέρουν την εμπειρία τους.
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Ακριβώς όπως τα λέει ο Τάσος είναι. Δεν θέλω να αναλωθούμε με τις τιμές, αλλά με την ουσία, που δεν είναι άλη από τις επιδόσεις του συγκεκριμένου μηχανήματος. Από πού τον αγοράζει ο καθένας μας είναι προσωπικό του δικαίωμα και αφορά καθαρά τη τσέπη του και τίποτα άλλο.
Αύριο τελικά το μασημέρι κανόνισα παραλαβή του μηχανήματος. Θα έχετε κάποιες πρώτες φωτογραφίες εννοείται, αλλά περισσότερα να περιμένετε μέσα στο ΣΚ :2thumb22sup:
 

thanasis k.

AVClub Addicted Member
19 December 2007
1,300
ΠΑΤΡΑ
H τιμη εχει μεγαλη σημασια, γιατι προσδιοριζει την κατηγορια των ανταγωνιστων του.
Περιμενουμε με αγωνια τις εντυπωσεις.
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
αν ο καταστηματάρχης τον αγοράζει ακριβότερα κι απ' την τιμή που πουλάει ο γερμανός, τι να σου κάνει κι αυτός ο άμοιρος.....
εγω λεω να πω στον αντιπροσωπο να αγοραζει απο γερμανια αν δεν βγαινει
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Ακριβώς όπως τα λέει ο Τάσος είναι. Δεν θέλω να αναλωθούμε με τις τιμές, αλλά με την ουσία, που δεν είναι άλη από τις επιδόσεις του συγκεκριμένου μηχανήματος. Από πού τον αγοράζει ο καθένας μας είναι προσωπικό του δικαίωμα και αφορά καθαρά τη τσέπη του και τίποτα άλλο.
Αύριο τελικά το μασημέρι κανόνισα παραλαβή του μηχανήματος. Θα έχετε κάποιες πρώτες φωτογραφίες εννοείται, αλλά περισσότερα να περιμένετε μέσα στο ΣΚ :2thumb22sup:
δεν πιστευω να βαριεσαι να τις βαλεις σημερα :ernaehrung004:
πλακα κανω
αντε να δουμε και να ακουσεις
 

GABX9

Established Member
29 October 2007
134
Ωραια ας αρχισει η ανακριση,πανο πως κ ποτε πληρωσες κ τροπο παραλαβης?Αrgi τελικα ποιον θα παρεις?Τoν 875 η τον 905? θελω να μου πεις κ την γνωμη σου για rotel γιατι λεω να παρω τον 875 σε συνδιασμο με εναν 3καναλο rotel thx,150w μου φτανουν.
 

FABIAWRC

AVClub Enthusiast
10 October 2007
864
εχω φιλο που δουλευε μεσα στην ονκυο.οταν τον ρωτησα για την αντιπροσωπεια που δεν ντρεπεται λιγο με τις τιμες που εχει μου απαντησε.

δεν τον ενδιαφερει το αφεντικο να ριξει τις τιμες.θελει να πουλαει ακριβα και οποιος αγορασε αγορασε.αυτο ειναι αν σας αρεσει.

:rifle:
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
την ξερουμε την συμπεριφορα της στρουθοκαμηλου
το κεφαλι στην αμμο και επειδη δεν βλεπουμε τιποτα νομιζουμε οτι δεν υπαρχει τιποτα
δεν πειραζει η γερμανια ναναι καλα
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
πριν μερικα χρονια εκανα με πολυ κοπο ενα αντιπροσωπο να αναγκαστει να μειωσει τις τιμες του
τοτε ημουν μονος μου
αν τωρα δεχεται καθημερινα τηλεφωνηματα απο καμποσους απο εμας πιστευω πως θα ρειξει τις τιμες του
με ωραιο τροπο παντα
γιατι διαφορετικα μπορει να τα κανει πιο ακριβα
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Λοιπόν παίδες, ο ενισχυτής είναι στην κατοχή μου από την Πέμπτη το μεσημέρι.

Αρχικοί χαρακτηρισμοί: ΘΗΡΙΟ, ΔΕΟΣ κ ΑΣΗΚΩΤΟΣ!!!!

Φτιάχνω ένα καφεδάκι και θα σας πω περισότερα. :food-smiley-005:
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Ρε αστο καφεδακι βραδυατικα (εκτος και αν εισαι στο... Περου)
Ριξε φωτος, και ξεκινα..
 

GABX9

Established Member
29 October 2007
134
Aντε παληκαρι μου,κ ξεκινα με τροπο πληρωμης κ παραλαβης