Hahnel Twin V

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,934
Εκεί ψηλά.....
Eνα γκατζετακι που θα εξυπηρετησει οποιον εχει αναγκη απο πολυ ρευμα :flipout::flipout:

Ενας φορτιστης απο την Ηahnel μια εταιρεια που εχει μια μεγαλη παραδοση χρονων στις μπαταριες για φωτογραφικες μηχανες και βιντεοκαμερες.

Ο φορτιστης που ενημερωνει μεσω LCD screen για την ποσοστιαια φορτιση βγαινει σε 4 εκδοσεις.
Μια για Canon μια για Nikon μια για Sony,Panasonic,Leica και μια για Olympus,Pentax, Samsung που ομως καλυπτει και εμας τους πτωχους περιθωριακους που εχουμε Sigma.


Αγορασα τον δικο μου απο την επισημη αντιπροσωπεια στην Ελλαδα.

Αφαιρειται με ενα ποιοτικο κλιπ ολη η μοντουρα για να φορτιστουν αλλου τυπου μπαταριες, συρταρωνει και κλεινει μεσα στο καπακι του που λειτουργει και σαν σταντ και τελος μερος του αποτελειται απο ενα μεταλλικο κομματι παρεχοντας του καλη προστασια σε μεταφορες.
Συμπεριλαμβανεται και φορτιστης αυτοκινητου (Θεοι οι ανθρωποι λεμε..:guitarist:)


Εχετε στο νου οτι η τιμη που γινεται σε επαγγελματιες ειναι απιστευτα χαμηλοτερη απο την λιανικη.

Εξαιρετικη εταιρεια και πολυ καλη εξυπηρετηση για ενα πολυ καλο προιον.
 

Attachments

  • P6110224s.jpg
    P6110224s.jpg
    59.8 KB · Views: 42
  • P6110227s.jpg
    P6110227s.jpg
    42.6 KB · Views: 37
Last edited:

sunsea

Established Member
11 February 2009
105
Καλησπερα σε ολους.Γνωριζει καποιος, που μπορω να βρω στην Αθηνα,προιοντα Hahnel ; Ευχαριστω.
 

sunsea

Established Member
11 February 2009
105
Απάντηση: Re: Hahnel Twin V

για καποιο λογο δεν ανοιγει η σελιδα της εταιρειας....

PLANO Α.Ε.
Νηρηίδων 4 11634 Αθήνα
Τηλ.: 210 7253151, 210 7295323-4 / Fax: 010 7215464
web : http://www.plano.gr - e-mail: [email protected]
Καλημερα.Δεν απαντα κανεις σε αυτα τα τηλεφωνα.Μηπως καποιος γνωριζει κατι περισσοτερο ;
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,934
Εκεί ψηλά.....
εγω οχι.

Παει και καιρος.


Μπες στην ιστοσελιδα της Hahnel της οποιας εχω λινκ παραπανω και στειλτους ενα mail ζητωντας τους να σου πουν ποιος τους αντιπροσωπευει στην Ελλαδα. Ετσι ειχα κανει κι εγω και με εστειλαν στην εταιρεια αυτη.
 

ΒΛΑΣΙΔΗΣ

AVClub Fanatic
19 June 2006
19,341
Θεσσαλονίκη
Βρε που να σας....

σιγά μην υπάρχει το ΠΛάνο τον Φεβρουάριο του 2009. Καλά δεν είπαμε ότι αρχές του 2009 η Σύνθεσις ΑΕ που είχε απορροφήσει τον Τσιτερό και είχε συγχωνευτεί με το Πλάνο είχε χρεωκοπήσει; 15.000.000 ευρώ το χρέος....
Πλάνο τέλος..... δεν είχε σωστό πλάνο κι όχι μόνον λόγω της παγκόσμιας οικονομικής κρίσης.


Επίσης θυμίζω ότι έχει χρεωκοπήσει κι ο Αγιομαυρίτης.
 

sunsea

Established Member
11 February 2009
105
Ψαχνω για μπαταριες και battery grip Hahnel η' Ansmann για την Canon 40D.Ειδα στην ιστοσελιδα του φωτοδεσμου οτι εχει το grip.Δεν ξερω αν ειναι infra και γι αυτο ειναι ακριβοτερο απο αυτο της Canon.Ειμαι επιφυλακτικος στο αν θα συνεργαζεται χωρις προβληματα με την 40D και αν επισης δεν δημιουργειται κανενα προβλημα συνεργασιας μιας battery Canon και μιας Ηahnel μεσα στο ιδιο grip.