Onkyo TX-SR 876

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

stavrosz

Supreme Member
4 November 2007
3,014
Αθηνα
Re: ONKYO TX-SR 876

Αρχικα παρηγγειλα τον 875 (στα 900 ευρω) και το καταστημα με ειδοποιησε οτι ο 875 ειναι απερχομενο μοντελο και μου προσφερουν τον νεο 876 στα 1180 ευρω (επισημη τιμη στο site περιπου 1350 ευρω). Νομιζω οτι οσοι κανουν το ιδιο θα εχουν την ιδια εκπτωση, πρεπει να ειναι πολιτικη προωθησης του νεου μοντελου ή εχουν εξασφαλισει εξαντληση του 875 απο online παραγγελιες.
 

panioul

New member
13 August 2008
66
Re: ONKYO TX-SR 876

Μολις παρήγγειλα και εγώ τον Onkyo TX-SR 876 από Γερμανία. Πιστεύω ότι θα μου έρθει μέσα στην εβδομάδα. Υπάρχει κανένας να μας πεί εντυπώσεις από αυτόν τον ενισχυτή;
 

lazgr

Senior Member
28 March 2008
313
Re: ONKYO TX-SR 876

Για την τιμή που τον πουλάνε τον a/v receiver, άριστη αγορά είναι. Στην Ελλάδα τους πουλάνε διπλάσια χρήματα, μάλλον επειδή αντίστοιχων επιδόσεων και δυνατοτήτων μηχανήματα κοστίζουν διπλάσια χρήματα. Στο εξωτερικό πρέπει να είναι best seller οι onkyo.

Αναρωτιέμαι σε τι υπολείπονται γιατί αν δεν υπολείπονται σε κάτι τότε θα έπρεπε να μονοπωλούν.
 

panioul

New member
13 August 2008
66
Re: ONKYO TX-SR 876

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες. Θα φανεί όταν έρθει. Σκέφτομαι επίσης να αλλάξω λίγο και τα ηχεία μου με την έλευση του νέου ενισχυτή. Τώρα έχω δύο μπροστινά ηχεία της Energy τα Connoisseur C4 και για περιφερειακά (πίσω) έχω δύο παλιά ηχεία της Philips 3 δρόμων (περισσότερα στοιχεία δεν έχω). Έχω βρεί μία ευκαιρία για τα Energy Connoisseur C6 από ένα κατάστημα με 500 και σκέφτομαι να τα πάρω για εμπρός και να στείλω τα C4 πίσω. Τι λέτε; Θα υπάρχει διαφορά; Η τιμή είναι καλή;
 

Giannis Amar

AVClub Addicted Member
23 August 2006
1,416
Πειραιάς
Re: ONKYO TX-SR 876

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΣ !!!
Ποτε θα ερθω με τον γιαννη για προβολη???
Θα φερω και πασατεμπο.

Δεν τον πήρα εγώ βρε συ αλλά τον έχω σύντομα στο πρόγραμμα.

Όσο για την προβολή όποτε θες !
 

djorj

New member
28 August 2008
67
Re: ONKYO TX-SR 876

kalispera!!exw tin entipwsh oti to 1180 einai xwris fpa kai exoda metaforas.peripoy sta 200 eyrw to fpa kai 40 eyrw ta exoda metaforas.opws kai na exei einai ekpliktikh timh!!!to mixanima den paizetai an krinw apo ton 875!!logw timhs toy 875 katelixa ston pioneer vsx-lx60 kai twra moy mpainoyn amartwles idees...
 

eNeRGy

AVClub Enthusiast
6 September 2006
1,115
Απάντηση: ONKYO TX-SR 876

δωσε ενα λινκ απο το μαγαζι που λες να δω αν ειναι με φπα να σου πω...
 

stavrosz

Supreme Member
4 November 2007
3,014
Αθηνα
Re: ONKYO TX-SR 876

Το πληρς τιμολογιο ειναι [FONT=&quot]
Sub-Total: 1.189,- EUR
Shipping And Handling: 49,90 EUR
COD charge: 19,50 EUR
Total: 1.258,40 EUR[/FONT]
 

stavrosz

Supreme Member
4 November 2007
3,014
Αθηνα
Re: ONKYO TX-SR 876

Η τιμη 1189 ειναι με το ΦΠΑ, το [FONT=&quot]COD charge [/FONT]ειναι επιπλεον χρεωση αν πληρωσεις με αντικαταβολη ( ειναι φθηνοτερο αν πληρωσεις με πιστωτικη). Αποστελεται με UPS με δυνατοτητα online παρακολουθησης της αποστολης[FONT=&quot].
[/FONT]
 

stavrosz

Supreme Member
4 November 2007
3,014
Αθηνα
Re: ONKYO TX-SR 876

Το καταστημα δινει 2 χρονια εγγυηση. Σε περιπτωση βλαβης το στελνεις πισω και σου στελνουν με δικα τους εξοδα διορθωμενο το μηχανημα (ή καινουριο), αρα πληρωνεις μονο τα μεταφορικα για Γερμανια (περιπου 50 ευρω). Δεν νομιζω οτι ειναι τοσο επικινδυνη η παραγγελια λοιπον απο Γερμανια λογω της μη εγγυησης στην Ελλαδα.
 

D I M __ Z

AVClub Fanatic
27 June 2006
11,102
Ελλάδα
Re: ONKYO TX-SR 876

το cod (cash on delivery) βολεύει όσους δεν έχουν εμπιστοσύνη στις αγορές από Inetrnet με πιστωτική ...
 

stavrosz

Supreme Member
4 November 2007
3,014
Αθηνα
Re: ONKYO TX-SR 876

το cod (cash on delivery) βολεύει όσους δεν έχουν εμπιστοσύνη στις αγορές από Inetrnet με πιστωτική ...

Ή αν ερθει το μηχανημα στραπατσαρισμενο απο την μεταφορα απλα δεν το παραλαμβανεις.
 

panioul

New member
13 August 2008
66
Re: ONKYO TX-SR 876

Ή από εκεί που είπε ο Giannis Amar η από το http://www.technikdirekt.de από όπου το πήρα εγώ. Είναι λίγο ακριβότερο αλλά έχει λιγότερα μεταφορικά οπότε περίπου βγαίνει ίδια τιμή και στέλνει με UPS
 

djx33

AVClub Addicted Member
26 July 2007
1,712
Tokyo, JP
Re: ONKYO TX-SR 876

Το καταστημα δινει 2 χρονια εγγυηση. Σε περιπτωση βλαβης το στελνεις πισω και σου στελνουν με δικα τους εξοδα διορθωμενο το μηχανημα (ή καινουριο), αρα πληρωνεις μονο τα μεταφορικα για Γερμανια (περιπου 50 ευρω). Δεν νομιζω οτι ειναι τοσο επικινδυνη η παραγγελια λοιπον απο Γερμανια λογω της μη εγγυησης στην Ελλαδα.
Μόνο που τα μεταφορικά για να τον στείλεις πίσω στη Γερμανία είναι 250+ ευρώ...