Eurosport HD

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

greenfan

Established Member
20 November 2007
293
Αθήνα
σε ποιά πακέτα εκπέμπει σε HD το Eurosport για να δούμε κανένα grand slam της προκοπής; Μ´ενδιαφέρει για Hotbird και Astra 19,2. Ξέρω πως υπάρχει στο πολωνικό πακέτο, υπάρχει και κάπου αλλού;
 

dante32

Senior Member
3 October 2007
323
LASITHI - CRETE
σε ποιά πακέτα εκπέμπει σε HD το Eurosport για να δούμε κανένα grand slam της προκοπής; Μ´ενδιαφέρει για Hotbird και Astra 19,2. Ξέρω πως υπάρχει στο πολωνικό πακέτο, υπάρχει και κάπου αλλού;
Εκτος απο το CYFRA ειναι:
13E: SKY ITALIA, POLSAT, N, ITV PARTNER
19E: CANALSAT
 

alexisv

Established Member
28 February 2008
142
Αθήνα
σε ποιά πακέτα εκπέμπει σε HD το Eurosport για να δούμε κανένα grand slam της προκοπής; Μ´ενδιαφέρει για Hotbird και Astra 19,2. Ξέρω πως υπάρχει στο πολωνικό πακέτο, υπάρχει και κάπου αλλού;

Αποτελεί και μέρος του μπουκέτου SKY UK. Προς το παρόν όμως το Australian Open το δείχνει το Eurosport 2 (όχι HD).

Επίσης, το Eurosport HD εκπέμπεται και από τον Hotbird στα Αγγλικά αλλά είναι κλειδωμένο.
 

greenfan

Established Member
20 November 2007
293
Αθήνα
Το Αustralian Open είναι στο κανονικό Eurosport (1)....

Συνδρομή για το πολωνικό πακέτο που αξίζει, γνωρίζει κανείς από που μπορούμε να την βρούμε και με τι τιμή;
 

john 78

Banned
29 December 2008
1,684
Αν εισαι κινουμενος θα υπαρξουν πολλα feed με καταπληκτικη εικονα οπως παντα.Απ τις 10*Ε κυριως νομιζω.Μολις ξεκινησει θα δουμε.
 

Serafeim Karakostas

AVClub Fanatic
8 August 2007
10,159
Άρτα
Απάντηση: Re: Απάντηση: Eurosport HD

Ναι. Δυο HD καναλια εχει το πακετο αυτο στον HELLAS SAT. Ενα με ταινιες και το eurosport.
Αν κάποιος έχει πρόσβαση στα κανάλια αυτά, ας μας πει τη γνώμη του.
 

w4tt4n4b3

Established Member
7 December 2007
117
Αρα αν έχω καταλάβει σωστά η μόνη λύση για βρετανικό Eurosport HD είναι ο Astra 2A και κάποιο πακέτο του Sky digital.
Για απλό eurosport βρετανικό Astra 1F...
Τι πιάτο χρειάζεται για καθένα από αυτά για την περιοχή της Καβάλας;
 

Voreios

Supreme Member
18 January 2007
4,750
Για απλό Eurosport απο 1F δεν ειναι μόνο ότι χρειάζεσαι ένα ...πιατάκι της τάξης των 2.4-3μ για εικόνα χωρίς χιονάκια, χρειάζεσαι και αναλογικό δεκτη (τετοιον πλέον μόνο μεταχειρισμένο), χωρίς μαλιστα να ξερουμε και πότε θα κλείσει η αναλογική μετάδοση ή θα αντικατασταθεί ο 1F
Το Eurosport HD είναι στον Astra2B South που σύμφωνα με τους πίνακες του Digital Satellite TV θέλει απο ΒΔ 0.90 μέχρι ΝΑ 1.50 μ, οπότε στην Καβάλα λογικά με 1.1-1.2μ θα είσαι ΟΚ. Στην περίπτωση αυτή το κόστος θα ειναι η συνδρομή στο πακέτο κυρίως...
 

w4tt4n4b3

Established Member
7 December 2007
117
Σε ευχαριστώ. Πήγα σε 5 καταστήματα στην πόλη μου και πήρα διαφορετικές απαντήσεις από το καθένα.
 

w4tt4n4b3

Established Member
7 December 2007
117
Βαζεις το πιάτο 1.2 για τον Astra 2B, το πρόβλημα είναι ότι το Eurosport HD θέλει πακέτο από sky. Τον ψηφιακό δέκτη, κάρτα κτλ σου τα στέλνουν από Αγγλία;Μπήκα στο site τους και βλέπω ότι μάλλον είναι μόνο για αυτούς που μένουν εντός Αγγλίας, αν κατάλαβα καλά από τη φόρμα που πρέπει να συμπληρώσεις για να γίνεις συνδρομητής...
 

deepbluesky

AVClub Addicted Member
27 May 2007
1,821
Stuttgart (48.79N/9.19E)
Διαφερουν τοσο πολυ οι εκδοχες του Eurosport HD στα διαφορα πακετα ? Επειδη βλεπω στο http://www.flysat.com/hdtv.php να αναφερεται πως εκπεμπει στα αγγλικα και απο αλλου, μηπως υπαρχει μια πιο οικονομικη λυση στην Καβαλα αποφευγοντας οχι μονο την σχετικα υψηλη συνδρομη στο Sky UK αλλα και την λιγο μεγαλουτσικη 120ρα που χρειαζεται για τις 28.2Ε ? Συγκεκριμενα αναφερεται Eurosport HD με αγγλικο ηχο στα:

7Ε Digitürk
9E Hello HD
13E Cyfra+, Sky Italia
39E Bulsatcom
 

w4tt4n4b3

Established Member
7 December 2007
117
Δεν είναι να είναι οικονομικότερη μόνο αλλά και δυνατή λύση. Συνομιλώ με το customer service στο sky και μου λένε ότι τα προϊόντα τους είναι μόνο για κατοίκους Αγγλίας. ΚΑι τους ρωτάω τότε προς τι ο Astra 2B;
Αυτά που παραθέτεις είναι πακέτα; Το θέμα είναι στέλνουν κάρτες στο εξωτερικό;
Θα μπω στις σελίδες τους κι ελπίζω να βγάλω άκρη. Σε ευχαριστώ πολύ.
 

w4tt4n4b3

Established Member
7 December 2007
117
To kingofsat για το bulsat μέσω Hellas Sat λεει οτι το Eurosport HD έχει audio στα βουλγαρικά... Είναι αξιόπιστο το kingofsat;
Με βλέπω εκδρομή προς Βουλγαρία...
 

deepbluesky

AVClub Addicted Member
27 May 2007
1,821
Stuttgart (48.79N/9.19E)
Οχι φιλε, κανενα απ τα πακετα πιο πανω, μεσα και το Sky δεν θα σου επιτρεψει να γινεις συνδρομητης απο το εξωτερικο. Αυτο γινεται μονο μεσω φιλου/συγγενη στην ταδε χωρα η πληρωνοντας μια σχετικα ψηλη προμηθεια σε ενδιαμεσο καταστημα. Και αφου γινεις συνδρομητης ΠΟΤΕ μην επικοινωνεις με το πακετο. Οι υπαλληλοι τους ειναι υποχρεωμενοι να σου λενε πως δεν εχεις το δικαιωμα να βλεπεις, μεχρι και να σου κλεισουν την καρτα μπορουνε. Ανεπισημα βεβαια ολοι τους κανουν χρυσα λεφτα με τους εκτος χωρας.

Θα σου συνηστουσα να περιμενεις καμια απαντηση απ οσους γνωριζουν περι του περιεχομενου και της ποιοτητας του καναλιου απο το καθε πακετο που προαναφερα γιατι μπορει να υπαρχουν μεχρι και μεγαλες διαφορες. Εγω δεν εχω την δυνατοτητα να τα τσεκαρω.
 

w4tt4n4b3

Established Member
7 December 2007
117
Για Αγγλία υπάρχει η δυνατότητα, αλλά πέρα από την κάρτα και τη συνδρομή θα χρειαστώ τίποτα άλλο; Δηλαδή αν πάρω την κάρτα από εκεί, μπορώ να αγοράσω τον δέκτη και ολα τα υπόλοιπα από εδώ;
Από Βουλγαρία θα βόλευε γιατί είναι κοντά και θα είναι πιο φτηνά.
ΜΕ ενδιαφέρουν κυρίως Eurosport, Eurosport HD και BBC στα αγγλικά πάντοτε...
 
Last edited:

deepbluesky

AVClub Addicted Member
27 May 2007
1,821
Stuttgart (48.79N/9.19E)
Τελικα το τι ισχυει για το Bulsatcom δεν ειναι ξεκαθαρο μιας και lyngsat/kingofsat μιλανε για οχι αγγλοφωνο ηχο ενω το flysat ναι. Αφου ομως ενδιαφερεσαι πολυ για αγγλοφωνο περιεχομενο περαν του Eurosport HD μαλλον η καλυτερη λυση για σενα ειναι το Sky UK, και αφου εχεις δικο σου ατομο περα που θα μπορουσε να γραφτει συνδρομητης ακομα καλυτερα. Το πως και τι εχει απαντηθει στο http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=15537 αν θυμαμαι καλα.
 
Last edited: