Πόσοι έχουμε Nova στο Avclub

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Larry

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
20,840
αγαπητα μελη

θα ηθελα, παραλληλα με το θεμα που τρεχει με την συνεντευξη που δοθηκε απο την υπευθυνη προγραμματος της ΝΟΒΑ να δοθει απο εμας μια απαντηση

θα θελα λοιπον ποιοι απο εμας εχουμε ΝΟΒΑ και αν ειμαστε ικανοποιημενοι και τι θα θελαμε να διορθωσει η ΝΟΒΑ

θα αφησουμε ανοικτο το θεμα για 1 μηνα και αφου συγκεντρωσουμε "υπογραφες" προχωραμε

υποψιν συμμετοχη μπορουν να δηλωσουν και μη μελη δηλαδη ατομα που γνωριζουμε και θα θελανε να παρουν μερος στην διαμαρτυρια μας αρκει στην τελικη ευθεια να μας δοθουν στοιχεια συνδρομης κλπ κλπ

θυμιζω οτι ειχε γινει και με τον Μπαμπη τον κολεζα μια αναλογη κινηση, στην περιοδο του Μουντιαλ

ας κανουμε και δευτερη και τριτη αν χρειαστει

ευχαριστω εκ των προτερων
 

Φιλιππος

Senior Member
17 June 2006
337
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απάντηση: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

Απαντανε μονο οσοι εχουν ενεργοποιημενη την καρτα ή και αυτοι που ενω εχουν καρτα ΔΕΝ την εχουν ενεργη?
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,453
Πειραιάς
Απάντηση: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

Έχω νόβα κ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος με την αποδοσή της στην επίπεδη τηλ μου.
Κ στην περίοδο του μουντιάλ είχα στείλει με πμ στον Μπάμπη τα στοιχεία μου αν ήθελε να τα χρησιμοποιήσει, κ τώρα το ίδιο. Αν θέλετε τα στοιχεία μου τότε τα στέλνω με πμ. Είμαι εδώ για οποιοδήποτε γράμμα/επιστολή κτλ θελήσετε να στείλετε.
 

Larry

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
20,840
Re: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

ολοι και μαλιστα η μη ενεργη καιει πιο πολυ
 

ΚωσταςΧ

Senior Member
27 September 2006
308
ΑΘΗΝΑ
Re: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

Δεν εχω nova :violent-smiley-030: και ο μονος λογος που δεν βαζω ειναι η απαραδεκτη ποιοτητα εικονας(σημα) που εχει.
 

Φιλιππος

Senior Member
17 June 2006
337
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απάντηση: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

Εχω καρτα αλλα φετος δεν την εχω ενεργοποιησει. Οι λογοι τρεις:
1) Με ενδιαφερει μονο το supersport και δεν μου αρεσει να με αναγκαζουν να πληρωνω για ολο το πακετο μονο και μονο για να μεγαλωσει η τιμη.
2) Χαλια ποιοτητα.
3) Υψηλη τιμη.
Τα στοιχεια μου αν θελετε τα στελνω με pm. Ειμαι κι εγω μεσα για οποιαδηποτε επιστολη διαμαρτυριας.
 

PETRAN

AVClub Fanatic
20 June 2006
11,063
in orbit
Απάντηση: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

Κι εγώ μαζί σας...
Είμαι κι εγώ συνδρομητής-όχι δεν είμαι περήφανος γι αυτό- και θα'θελα πολύ να συνταχθεί και πάλι μια επιστολή όπως τότε μπάς και αλλάξει κάτι...
Την τότε την επιστολή την θυμάμαι, όχι όμως τον συντάκτη..
Η επιστολή ήταν "FULL HD στα 100HZ" αλλά τα ταγάρια της Νόβα μάλλον σημασία δεν έδωσαν..
Οπότε καλό θα ήταν να τους ξαναθυμίζουμε τα χάλια τους και να τους δώσουμε να καταλάβουν οτι δεν είναι όλοι οι καταναλωτές άσχετοι!!!

Υ.γ Στην τελική νομίζω οτι δεν φταίει η Νοβα και η κάθε Νόβα αλλά εμείς οι να μην πω που πάμε και τους τα σκάμε!!!
Κι αυτό γιατί με 10 παραπάνω τον μήνα θα μπορούσαμε να ήμαστε συνδρομητές του sky hd..
 

Θοδωρής Ρ.

AVClub Addicted Member
Απάντηση: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

Η δική μου κάρτα παραμένει ανενεργή τα τελευταία 5 χρόνια.
Ειλικρινά εκτός από τα αθλητικά (που δεν με ενδιαφέρουν) η Nova αυτή τη στιγμή δεν έχει να προσφέρει τίποτα σε κανέναν. Μόνο δέλεαρ οι κορυφαίες σειρές της, αλλά δεν είναι αρκετό. Άλλος λόγος θα μπορούσε να είναι άμα δεν είχε κάποιος καθόλου σήμα για τα ελεύθερα ελληνικά κανάλια.

Πέρα από αυτά, δεν βρίσκω λόγο να πληρώσω συνδρομή για 4:3 κανάλια με stereo ήχο που παίζουν τις ταινίες ένα 6μηνο μετά την κυκλοφορία τους σε dvd, και μάλιστα σε ποιότητα που ούτε καν πλησιάζει το dvd.

Βουρ όλοι για sky uk (sd ή hd, ό,τι κάνετε κέφι).
 

Γιώργος Β.

Established Member
11 July 2006
229
Ελλάς
Απάντηση: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

Δέν είχα, δέν έχω και ούτε ποτέ θά έχω ΝΟΒΑ.
Χώστε τα, είμαι μαζί σας.
 

STELIOS

AVClub Addicted Member
27 August 2006
2,072
Re: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

οπως εχω αναφερει σε αλλο μηνυμα εχω Nova λογω Παναθηναικου μιας και δεν ειμαι φαν του γηπεδου

ΥΓ.Απορια τα 50 καναλια που τα βρηκαν?:slapface:
 

Larry

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
20,840
Re: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

50 ειναι τα ατιμα τα μετρησα μην ξεχνας μονο τα supersport ειναι 8
 
16 July 2006
7,498
HAMBURG
Απάντηση: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

Εμεις εδω λογω αλλαγης του Δορυφορου και μη πιανοντας πλεον τον ΑΛΦΑ και ερχομενης της Γιαγιας της γυναικας μου που ειναι σχεδον ολη τη μερα μπροστα στην τηλεοραση σκεφτηκαμε να βαλουμε ΝΟΒΑ .........

μαλιστα ειχα αγορασει και τον HUMAX 5400 Z για την περισταση ....


ρωτησα την τιμη ..... επαθα εμφραγμα ......

πηγαινοντας σε φιλικο μας σπιτι οι οποιοι εδω εχουν ΝΟΒΑ εδω και 2 χρονια ... ΕΙΔΑ την εικονα τους σε μια CRT PHILIPS και ΜΟΝΟ !!!! το προγραμα της ΝΟΒΑ δειχνει ΣΚ@ΤΑ εικονα ............









ε οχι... δεν θα βαλω .......
δεν θα πεταμε 600 ευρω το χρονο για αθλια εικονα ...
 

Θοδωρής Κ.

AVClub Enthusiast
25 June 2006
915
Βόρεια
Re: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

Ποιότητα εικόνας-ήχου.Ποιότητα προγράμματος,ταινίες .Υψηλή τιμή το βασικότερο!!
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Re: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

Εμεις δεν εχουμε και ΔΕΝ θα βαλουμε.
Μολις ομως ο καλος κυριος Larry μας "ξεναγησει" στα της δορυφορικης, (ναι εκει που εχω πολλες αγνωστες λεξεις) τοτε θα βαλομεν και πιατο (ΟΧΙ με νοβα βεβαια)
 

asxetopoulos

Senior Member
19 July 2006
360
Πάτρα
Re: Απάντηση: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

Φιλιππος said:
Εχω καρτα αλλα φετος δεν την εχω ενεργοποιησει. Οι λογοι τρεις:
1) Με ενδιαφερει μονο το supersport και δεν μου αρεσει να με αναγκαζουν να πληρωνω για ολο το πακετο μονο και μονο για να μεγαλωσει η τιμη.
2) Χαλια ποιοτητα.
3) Υψηλη τιμη.
Τα στοιχεια μου αν θελετε τα στελνω με pm. Ειμαι κι εγω μεσα για οποιαδηποτε επιστολη διαμαρτυριας.


Συμφωνω απόλυτα με τα (2) & (3) αλλά είμαι στο αντίθετο στρατόπεδο.
ΔΕΝ με ενδιαφέρει το ποδόσφαιρο.
ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ "ΕΠΙΔΟΤΗΣΩ" ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΗΣ ΧΟΡΗΓΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΜΟΥ.
Με κάτω από τα μισά λεφτά θα το σκεφτόμουν σοβαρά να αγοράσω ενα υποπακέτο για καναλια με Ταινίες-Ντοκυμαντέρ.
 

ΜΗΤΣ

Supreme Member
19 June 2006
3,418
Athens, Greece
Re: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

Ntinos1972 said:
Εμεις δεν εχουμε και ΔΕΝ θα βαλουμε.
Μολις ομως ο καλος κυριος Larry μας "ξεναγησει" στα της δορυφορικης, (ναι εκει που εχω πολλες αγνωστες λεξεις) τοτε θα βαλομεν και πιατο (ΟΧΙ με νοβα βεβαια)

Kαι εγώ μαζί σου...
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,484
Αθήνα
Απάντηση: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

Έχω NOVA, δυστυχώς. Ίσως η πιο άχρηστη συνδρομή που πληρώνω.
Ποιότητα εικόνας απλά υποφερτή για μια τηλεορασούλα των 25 ιντσών και όσο ανεβαίνεις γίνεται από κακή έως άθλια.
Μια προσπάθεια που κάναμε κατά τη διάρκεια του Mundial στέλνοντας ομαδική διαμαρτυρία γύρω στα 30 μέλη του Avclub απέτυχε παταγωδώς.
Οι άνθρωποι είναι στη κοσμάρα τους. Επίσημη απάντηση βεβαίως δεν πήραμε ποτέ.
Δεν φταίνε αυτοί πάντως, εμείς τα κορόϊδα φταίμε που τους πληρώνουμε από συνήθεια.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

Εχω NOVA τα τελευταια 3 χρονια γιατι εδω που μενω (Ζακυνθο) τα επιγεια καναλια εχουν χαλια εικονα (παρασιτα , σταθμοι που εκπεμπουν στην ιδια συχνοτητα κτλ.) οποτε η NOVA αποτελει η μονη λυση αν θελεις να βλεπεις κατι.

Το προγραμμα της ειναι για εμενα απαραδεκτο , εκτος απο τα σχετικα καλα αθλητικα και σειρες ολα τα αλλα ειναι χαλια για 56 ευρω που πληρωνω καθε μηνα.
Χθες μου εκανε αρνητικη εντυπωση οτι ειχαν μια ταινια 20 ετιας με τον Clint Eastwood.:violent-smiley-030:

Τα στοιχεια μου ειναι στην διαθεση του φορουμ για αποστολη επιστολης διαμαρτυριας μονο να μου το θυμισετε παλι αν ειναι (με κανα ΙΜ η κατι τετοιο) γιατι μπορει να το ξεχασω σαν την αλλη φορα ....:damnyou:
 

NICK D.

New member
19 June 2006
67
Athens
Re: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

Έχω nova σχεδόν 6 χρόνια, γιατί δεν υπάρχει κάτι άλλο.
Ειδικά τώρα τελευταία με τα σπασίματα που κάνει στη premiership...
(δεν ξέρω αν ευθύνονται αυτοί)....Μαύρο Χάλι.
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Re: ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΒΑ ΣΤΟ AV CLUB

MHTΣ said:
Kαι εγώ μαζί σου...

Ναι βρε ΜΗΤΣ, αλλα τον βλεπεις....
Δεν "τσιμπαει"...
:ernaehrung004: