HD κανάλια στη NOVA

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

bobfr150

New member
11 September 2008
53
Καλησπερα.Αναρωτιεμαι αν θα μπορεσουμε ποτε να δουμε HD καναλι οσοι εχουμε Nova σπιτι μας...
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Re: NOVA-HD

Καλησπερα.Αναρωτιεμαι αν θα μπορεσουμε ποτε να δουμε HD καναλι οσοι εχουμε Nova σπιτι μας...

Έχει αναφερθεί ότι η Nova ίσως ξεκινήσει κάποιο HD κανάλι με την ονομασία HD MIX. Το θέμα είναι θα το προσφέρει μέσα στο πακέτο των 58 ευρώ ή θα επιβάλλει κάποια έξτρα συνδρομή όπως κάνει με τα private spice και playboy tv;
 

gorath

Senior Member
16 August 2006
563
Alimos, Greece
Re: NOVA-HD

Μετά το Σεπτέμβριο και μάλλον με το νέο χρόνο θα έχουμε κάποιες εξελίξεις στο θέμα. Και σίγουρα να περιμένετε επιπλέον συνδρομή (για δύο κανάλια που θα ξεκινήσει αρχικά τη βλέπω τη συνδρομή στο 10άρικο).
 

newlynx

AVClub Enthusiast
28 August 2006
1,195
Re: NOVA-HD

Όταν βλεπω θέμα για Nova που συνοδευεται με τη λέξη HD, νομίζω κάθε φορά πως κάποιο μέλος έγραψε ανέκδοτο.
"Σήμερα στο Nova-HD...." χαχαχαχα..... και μάλιστα σύντομο ανέκδοτο.
 
Απάντηση: Re: NOVA-HD

Όταν βλεπω θέμα για Nova που συνοδευεται με τη λέξη HD, νομίζω κάθε φορά πως κάποιο μέλος έγραψε ανέκδοτο.
"Σήμερα στο Nova-HD...." χαχαχαχα..... και μάλιστα σύντομο ανέκδοτο.
baston62.gif
 

sateliter

Senior Member
9 March 2008
421
Απάντηση: NOVA-HD

Πάντως παιδιά, πέρα από την πλάκα που κανουμε, εμένα μου μυρίζει πάντρεμα κάρτας - δέκτη, οπότε ¨άκυρον¨ το εγχείρημά τους. Εκτός, αν είναι πολύ δελεαστική η προσφορά, αλλά για δεδομένα ΝΟVA δεν το βλέπω.
 

dimitris__

AVClub Addicted Member
23 November 2007
2,013
Γλυκά Νερά Αττικής
Re: NOVA-HD

Λαμβάνοντας υπ' όψη τα ελληνικά δεδομένα (ενδιαφέρον του κόσμου, ανταγωνισμός κλπ) μάλλον δεν υπάρχει λόγος να βιαστεί η nova να προχωρήσει σε τέτοια κίνηση (νέοι δέκτες κλπ.) .

Για την HD εκπομπή δε νομίζω να υπάρχει καμία δυσκολία από τεχνικής άποψης.
 

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Απάντηση: NOVA-HD

αν ειναι να ειμαι υποχρεωμενος να αγορασω τον δεχτη τους.... αστο καλητερα.
και συγουρα θα το ακριβοπληρωσει οποιος το παρει.
 

kanenas

AVClub Enthusiast
17 June 2006
819
Θεσσαλονίκη
Re: NOVA-HD

Εδώ κάθε μέρα βγαίνουν φήμες για πώληση της 4νετ. Σιγά μην κάθονται να ασχολούνται με HD εκπομπές...
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Re: NOVA-HD

H Nova ακόμα και μετά την πώληση στη Forthnet χρησιμοποιεί τους δέκτες που διαθέτει και η Multichoice Africa. Επίσης πολλά στελέχη έχουν παραμείνει από την εποχή της Multichoice Hellas. H Multichoice Africa διαθέτει στην Αφρική 1 κανάλι HD το M-Net HD το οποίο προσφέρεται δωρεάν στο Premium Πακέτο δηλαδή στο αντίστοιχο Full Pack της Nova. Όμως για τη θέαση του καναλιού απαιτείται ο ιδιοκτησιακός δέκτης HD PVR Pace.Δεν προσφέρεται απλός HD δέκτης. Αν κάποιος θέλει να ενεργοποιήσει τις PVR υπηρεσίες πληρώνει μια επιπλέον χρέωση το μήνα.

Η ίδια όμως η Multichoice Africa αναφέρει ότι είναι πιθανόν στο μέλλον να υπάρχει χρέωση για το HD κανάλι που προσφέρει τώρα δωρεάν με το Premium Πακέτο.

Ίσως και η Nova αν λάβουμε υπόψιν τους δεσμούς με την Multichoice Africa επιλέξει το συγκεκριμένο μοντέλο για την ανάπτυξη HD καναλιών.

Περισσότερες πληροφορίες http://www.dstv.com/dstvsa/content/en/hd_faqs
 

livikos

New member
20 June 2009
16
Re: NOVA-HD

Έστειλα αυτό το mail στη NOVA <Πότε με το καλό θα διαθέτετε στους συνδρομητές σας Hight Definition κανάλια? Όλη η Ευρώπη έχει γεμίσει,ακόμη και η Αλβανία!!!! Εσείς πότε? Το σκέφτεστε καθόλου? ή ποτέ . Μάλλον ποτέ. Ας έχω μια απάντησή σας. Ευχαριστώ> και μου απάντησαν <Αγαπητέ κύριε Βερ........,



Ευχαριστούμε για την επικοινωνία που είχατε μαζί μας και για το ενδιαφέρον σας.



Αναφορικά με το μήνυμα που μας στείλατε, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η εταιρία μας παρακολουθεί τις τεχνολογικές εξελίξεις και η μετάδοση εικόνας HD είναι μέσα στα άμεσα μελλοντικά της σχέδια.



Να είστε σίγουρος, πως όλοι εμείς στη Nova έχουμε σαν στόχο την προσφορά των υπηρεσιών μας, μέσω των πιο σύγχρονων τεχνολογικών εφαρμογών αλλά και πρωταρχικό μέλημά μας είναι η καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση όλων των συνδρομητών μας.



Στο σημείο αυτό, θα θέλαμε να μας ενημερώσετε για τον Κωδικό Συνδρομητή σας, ώστε να καταχωρήσουμε την ηλεκτρονική σας διεύθυνση.



Είμαστε πάντοτε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία και διευκρίνιση, είτε μέσω της ιστοσελίδας μας (www.nova.gr), είτε τηλεφωνικά στο 210.66.02.000, καθημερινά από τις 09:00 μέχρι τις 22:30 και τις Κυριακές από τις 14:30 μέχρι τις 22:30.
 
27 June 2006
7,771
Re: NOVA-HD

Μόνο ο Καραμανλής θα απαντούσε έτσι.
Για οποιοδήποτε θέμα ενεργούμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, δεν κάνουμε τίποτα.:jester::jester::jester::jester:


καρνάβαλοι.....
 

Serafeim Karakostas

AVClub Fanatic
8 August 2007
10,159
Άρτα
Απάντηση: NOVA-HD

Αν εξαιρέσουμε το κομμάτι "η μετάδοση εικόνας HD είναι μέσα στα άμεσα μελλοντικά της σχέδια", το υπόλοιπο μήνυμα - απάντηση στέλνεται πανομοιότυπο σε κάθε ερώτηση που απευθύνεται προς τη nova...
 

satnick

AVClub Addicted Member
6 September 2008
2,275
Απάντηση: NOVA-HD

Αν εξαιρέσουμε το κομμάτι "η μετάδοση εικόνας HD είναι μέσα στα άμεσα μελλοντικά της σχέδια", το υπόλοιπο μήνυμα - απάντηση στέλνεται πανομοιότυπο σε κάθε ερώτηση που απευθύνεται προς τη nova...

Σοβαρα???!!!!:flipout::flipout::flipout::flipout:
Εμμ. τι να πουνε εκει το παιζουν και ευτηχησμενοι μας βαλαν εκει και ενα πακετακι με 5-6 καναλια 20 και αλλοι εχουν ενα καρο με 10 και 9 ποια μελοντικα σχεδια για να δουμε HD στην Ελλαδα ουτε και εγω δεν ξερω τι πρεπει να κανουμε!!-bye--bye-