Αναζήτηση "Ψειρών" (in-ear)

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Καλημέρα σας!

Καμία πρόταση για ακουστικά; Οικονομικής κατηγορίας! Μέχρι 50 ευρώ το πολύ!
Θα παίξουν με laptop σε πρώτη φαση!!

Ευχαριστώ!!
 

Psyber

Established Member
16 January 2008
135
Re: Ακουστικά.. in ear!

απο εμενα τσεκαρε akg. χθες έχασα τα δικα μου και τα χω πάρει!
 

dipsa

Established Member
10 October 2006
275
Αθήνα
Απάντηση: Ακουστικά.. in ear!

Για in-ear, τσέκαρε τα Sennheiser CX 300 II...περίπου 35 ευρω...Πολύ καλά για τα λεφτά τους..
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Re: Απάντηση: Ακουστικά.. in ear!

Για in-ear, τσέκαρε τα Sennheiser CX 300 II...περίπου 35 ευρω...Πολύ καλά για τα λεφτά τους..

Αυτά πήρα τελικά... αρκετά πριν δω το μυνημά σου... :a0210:
Για τα λεφτά τους είναι καλούτσικα... κανένα ταξιδάκι θα το βγάλουν.. μέχρι εκεί!

κάπου διάβασα οτι η Nuforce και η Klipsch έβγαλαν κάποια φτηνά μοντέλα που είναι πολύ καλά... κάπως πιο ακριβά όμως...
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,695
ΑΘΗΝΑ
Last edited by a moderator:

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,532
Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ "ΨΕΙΡΩΝ"

Κατι καλύτερο (οχι in ear) από τα μαμα του ipod (ανεξαρτήτου τιμής) ;
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,695
ΑΘΗΝΑ
Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ "ΨΕΙΡΩΝ"


τα ακουσα σ`ενα φιλο και μου αρεσαν.αρκετα δυνατα και σε καλη τιμη.
απλα μηπως κατσει κατι καλυτερο..

Κατι καλύτερο (οχι in ear) από τα μαμα του ipod (ανεξαρτήτου τιμής) ;

ταβανι 30 ευροπουλα.δεν θελω κατι εξειδικευμενο διοτι προοριζονται για ακροαση απο mp3/τηλεφωνο.
οποτε μικρες απαιτησεις...


δοκιμασμένη και πολύ καλή λύση : sennheiser CX-300

http://reviews.cnet.com/headphones/sennheiser-cx-300-headphones/4505-7877_7-31727753.html

οντως....
απο ενταση πως παει?
 

sfortis

Administration Team
Staff member
3 August 2006
11,396
t3.large
Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ "ΨΕΙΡΩΝ"

τα ακουσα σ`ενα φιλο και μου αρεσαν.αρκετα δυνατα και σε καλη τιμη.
απλα μηπως κατσει κατι καλυτερο..



ταβανι 30 ευροπουλα.δεν θελω κατι εξειδικευμενο διοτι προοριζονται για ακροαση απο mp3/τηλεφωνο.
οποτε μικρες απαιτησεις...




οντως....
απο ενταση πως παει?

μιά χαρά ! πιο χαμηλά απο τα μαμά αλλά μη ξεκουφαθούμε κιολας!
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,695
ΑΘΗΝΑ
Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ "ΨΕΙΡΩΝ"

μιά χαρά ! πιο χαμηλά απο τα μαμά αλλά μη ξεκουφαθούμε κιολας!

βαση χαρακτηριστικων των akg http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Peripherals/Headphones/AKG-Earphones-K311-11-18-K311.htm με τα 300αρια που μου προτεινεις,δεν ειναι λογικα πιο δυνατα και εχουν και μεγαλυτερο ευρος συχνοτητων-ανεξαιρετως ποιοτητας ηχου-ή δεν ειναι απολυτο?
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,328
Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ "ΨΕΙΡΩΝ"

δεν θα κοιτάς δυνατά αδύνατα.
Καλύτερα θα κοιτάς.
Τα 300 πιθανόν να έχουν καλύτερο χαμηλό επειδή είναι σχεδόν inear.
Από την άλλη τα 311 δείχνουν πολύ καλή μονάδα και ας μην είναι inear.
Ως μάρκα είμαι πιστός στην akg επί σχεδόν 35 χρόνια, χωρίς αυτό να σημαίνει οτι η άλλη δεν είναι κορυφαία.
Αν δεν τα ακούσεις ...δεν.
Εγώ θα έπαιρνα και τα δυό και όποιο δεν μου καθόταν θα το έσπρωχνα δυό μέρες μετά με κάποια γενναία έκπτωση σε κάποιο φίλο.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,695
ΑΘΗΝΑ
Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ "ΨΕΙΡΩΝ"

δεν θα κοιτάς δυνατά αδύνατα.
Καλύτερα θα κοιτάς.
Τα 300 πιθανόν να έχουν καλύτερο χαμηλό επειδή είναι σχεδόν inear.
Από την άλλη τα 311 δείχνουν πολύ καλή μονάδα και ας μην είναι inear.
Ως μάρκα είμαι πιστός στην akg επί σχεδόν 35 χρόνια, χωρίς αυτό να σημαίνει οτι η άλλη δεν είναι κορυφαία.
Αν δεν τα ακούσεις ...δεν.
Εγώ θα έπαιρνα και τα δυό και όποιο δεν μου καθόταν θα το έσπρωχνα δυό μέρες μετά με κάποια γενναία έκπτωση σε κάποιο φίλο.

προσεξα οτι υπερεχει το akg σε db αλλα και στο ευρος συχνοτητων δειχνει οτι κατεβαινει πιο χαμηλα.
εχασα την μπαλα λιγο ψαχνοντας γιατι δεν ηξερα τι να πρωτο-κοιταξω.
db-aπόκριση ακουστικού-Ohm..?
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,328
Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ "ΨΕΙΡΩΝ"

το db είναι απλά μιά ένδειξη και μόνο όταν τα ωμ είναι ίδια, αλλά και πάλι....

Κοίτα, μεταξύ μας το χαμηλό εξαρτάται από το πόσο καλά βουλώνει, να στο πω απλά, η μονάδα το αυτί σου και το απομονώνει από τον έξω κόσμο.
Αν θες να έχεις αίσθηση τι γίνεται γύρω σου (και καλά θα κάνεις αν περπατάς στο δρόμο και ακούς) τότε ξέχνα το χαμηλό. Αν όμως είσαι στο σπίτι και έχεις μιά μονάδα που ίσως δεν λέει και πολλά, αν αυτή μπαίνει καλά στο αυτί θα δείς μεγάλη διαφορά.
Πάντως και τα δυό είναι καλές περιπτώσεις.
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,532
Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ "ΨΕΙΡΩΝ"

είσαι σίγουρος?! :laugh:
Δεν καταλαβα....

Ρωταω, δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο ΟΤ, τι καλυτερο μπορει να βρει κανεις σε ''καθαρο'' NON in ear (αποκλειονται δλδ τα cx 300) χωρις να υπολογιζουμε τιμη.

Να πω οτι εχω τα http://www.klipsch.com/na-en/products/custom-3-overview/ αλλα λογω απομονωσης απο το περιβαλλον με ξενιζουν λιγο (+ το οτι το χαμηλο τους μου συντονιζει το κεφαλι - σαν να βαραει σφυρι στο κεφαλι μου και να ειμαι κουφος :p)

Με τα μαμα ipod ειμαι μια χαρα αλλα λεω τι καλυτερο μπορω να βρω.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,695
ΑΘΗΝΑ
Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ "ΨΕΙΡΩΝ"

το db είναι απλά μιά ένδειξη και μόνο όταν τα ωμ είναι ίδια, αλλά και πάλι....

Κοίτα, μεταξύ μας το χαμηλό εξαρτάται από το πόσο καλά βουλώνει, να στο πω απλά, η μονάδα το αυτί σου και το απομονώνει από τον έξω κόσμο.
Αν θες να έχεις αίσθηση τι γίνεται γύρω σου (και καλά θα κάνεις αν περπατάς στο δρόμο και ακούς) τότε ξέχνα το χαμηλό. Αν όμως είσαι στο σπίτι και έχεις μιά μονάδα που ίσως δεν λέει και πολλά, αν αυτή μπαίνει καλά στο αυτί θα δείς μεγάλη διαφορά.
Πάντως και τα δυό είναι καλές περιπτώσεις.

με λιγα λογια τα τεχνικα χαρακτηριστικα,υπαρχουν για να υπαρχουν και εαν δεν τα βαλεις στ`αυτια σου,δεν μπορεις να ξερεις....




Δεν καταλαβα....

Ρωταω, δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο ΟΤ, τι καλυτερο μπορει να βρει κανεις σε ''καθαρο'' NON in ear (αποκλειονται δλδ τα cx 300) χωρις να υπολογιζουμε τιμη.



Να πω οτι εχω τα http://www.klipsch.com/na-en/products/custom-3-overview/ αλλα λογω απομονωσης απο το περιβαλλον με ξενιζουν λιγο (+ το οτι το χαμηλο τους μου συντονιζει το κεφαλι - σαν να βαραει σφυρι στο κεφαλι μου και να ειμαι κουφος :p)

Με τα μαμα ipod ειμαι μια χαρα αλλα λεω τι καλυτερο μπορω να βρω.

τα ακουστικα του 8gb touch iphone που εχω ακουσει,πραγματι εχουν καλο ηχο..
 

tonal

Moderator
Staff member
29 September 2006
2,860
Απάντηση: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ "ΨΕΙΡΩΝ"

Παραλαμβάνω σήμερις τα AKG K315 (από e-shop). Αναμείνατε στο ακουστικό σας. -bye-
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,328
Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ "ΨΕΙΡΩΝ"

με λιγα λογια τα τεχνικα χαρακτηριστικα,υπαρχουν για να υπαρχουν και εαν δεν τα βαλεις στ`αυτια σου,δεν μπορεις να ξερεις....

αυτό ισχύει απ ανέκαθεν