Το Πολικό Εξπρές - The Polar Express

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Ταινία:


  • Total voters
    43

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,091
Λιβαδειά
The-Polar-Express.jpg






ΤΟ ΠΟΛΙΚΟ ΕΞΠΡΕΣ
The Polar Express




Με τις φωνές των: Τομ Χανκς, Νόνα Γκει, Μαικλ Τζιτερ, Πητερ Σκολαρι, Μαρκ Γουντμαν, Αντυ Πελικ, Γκρεγκορυ Σκοτ.
Σκηνοθέτης: Ρομπερτ Ζεμεκις.
Διάρκεια: 96' λεπτά
Διαθέσιμο σε: Digital, BluRay και DvD
Imdb






Υπόθεση:
Την παραμονή των Χριστουγέννων, ένα τεράστιο ατμοκίνητο τρένο σταματάει έξω από την πόρτα ενός αγοριού που
έχει πάψει να πιστεύει στον Αϊ Βασίλη. Το αγόρι επιβιβάζεται για ένα ταξίδι στο Βόρειο Πόλο. Διασχίστε βουνά, τοπία
στρωμένα από πάγο και πανύψηλες γέφυρες. Απολαύστε τη ζεστή σοκολάτα που σας προσφέρουν τραγουδιστά οι
εκπληκτικοί σερβιτόροι που θα σας εξάψουν τη φαντασία.

Τι περιμένετε λοιπόν; ΕΠΙΒΙΒΑΣΤΕΙΤΕΕΕΕΕΕ!







 
Last edited:

Stephania Gk.

AVClub Addicted Member
23 April 2008
2,381
Πάντα ήθελα να το δω...Ευκαιρία μιας και μας το θύμησες....πλησιάζουν και τα Χριστούγεννα..-bye-
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
I believe... ;)

Για μένα ίσως η καλύτερη animation που έχω δει. Αγγίζει (σεναριακά) ένα από τα μεγαλύτερα θέματα της εποχής μας: της χαμένης αθωότητας μας...
 
Last edited:

aragorn

Μέλος Σωματείου
29 June 2006
3,644
Μέση γη
Το είδα με το γιο μου (3,5 ετών) και το καταευχαριστήθηκα.
Αν είχε και Ελληνική μεταγλώττιση θα ήταν καλύτερα για τον μικρό...
 

taurus65

AVClub Enthusiast
26 December 2007
870
Αθήνα
Εχοντας το δει καμμια δεκαρια φορες με τον πρωτοτοκο σε dvd, θα το παρω και σε μπλου με ελληνικους υποτιτλους.
Ενταξει, ως Χριστουγεννιατικη ταινια θα διαλεγα τον Σκρουτζ αλλα το πολικο εξπρες θα ηταν η δευτερη επιλογη.
 

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,592
Το είδα με το γιο μου (3,5 ετών) και το καταευχαριστήθηκα.
Αν είχε και Ελληνική μεταγλώττιση θα ήταν καλύτερα για τον μικρό...

Δεν ξερεις απο...downloading;
 

Γιώργος.Χ

Moderator
Staff member
23 June 2006
5,867
Αττική
I believe... ;)

Για μένα ίσως η καλύτερη animation που έχω δει. Αγγίζει (σεναριακά) ένα από τα μεγαλύτερα θέματα της εποχής μας: της χαμένης αθωότητας μας...

Τα ειπες όλα..

Την ταινια την εχουμε δει ηδη με την κορη μου 2 φορές φέτος και ακομα εχουμε μέλλον -bye-
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
το είχε χτες το STAR... παρόλο που έχω υποσχεθεί στον ευατό μου να μην βλέπω ποτέ έργα (και ειδικά αυτά που μου αρέσουν) στην τηλεόραση, δεν κατάφερα να ξεκολλήσω από την ώρα που το πέτυχα... το έβλεπε και η μικρή μαζί μου.

Μιας και αναφέρθηκε, ξέρει κανείς αν υπάρχει κάπου ελληνικό audio stream (AC3 πιθανότατα) που να ταιριάζει ή να μπορεί να συγχρονιστεί με το bluray?
 

MoDis

Supreme Member
20 June 2006
3,660
στον κοσμο μου...
το είχε χτες το STAR... παρόλο που έχω υποσχεθεί στον ευατό μου να μην βλέπω ποτέ έργα (και ειδικά αυτά που μου αρέσουν) στην τηλεόραση, δεν κατάφερα να ξεκολλήσω από την ώρα που το πέτυχα... το έβλεπε και η μικρή μαζί μου.

Μιας και αναφέρθηκε, ξέρει κανείς αν υπάρχει κάπου ελληνικό audio stream (AC3 πιθανότατα) που να ταιριάζει ή να μπορεί να συγχρονιστεί με το bluray?

you've got mail , το dvd που κυκλοφορει εχει ελληνικο stream νομιζω