ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ HI END 2009.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Status
Not open for further replies.

DIPIE

AVClub Fanatic
13 July 2007
17,257
Εδώ καταχωρούμε κάθε τι σχετικό.:drummer:

Αρχίστε να γράφετε-βάζετε φωτος,γιατί δεν μένουν όλοι Αθήνα...-bye-
 

monad

AVClub Addicted Member
2 April 2008
1,541
Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ/ΦΩΤΟΣ.

Διονύση, ο τίτλος του νήματος με έκανε να αναρωτιέμαι πότε έγινε έκθεση για φωτισμό. Μήπως να το κάναμε "φωτογραφίες" ή "photos" ?
 
19 June 2006
8,661
Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ/ΦΩΤΟΣ.

Δωμάτιο 456. Τι να πει κανείς...

Anima. Το ηχείο της έκθεσης που κλέβει τις εντυπώσεις. Σοκ και δέος.

Εντυπωσιακό το νέο Rockport στην MF Audio. Πάντα ο κ. Φουάσης έχει από τους ποιοτικότερους ήχους γενικά.

Και γι αυτό περισσότερες λεπτομέρειες αύριο.
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,778
Αθήνα
Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ/ΦΩΤΟΣ.

Διονύση, ο τίτλος του νήματος με έκανε να αναρωτιέμαι πότε έγινε έκθεση για φωτισμό. Μήπως να το κάναμε "φωτογραφίες" ή "photos" ?

Δεν κατάλαβες, η έκθεση λέγεται ΗΧΟΣ ΚΑΙ ΦΩΣ!!!!
 
Last edited:

Haagenti

AVClub Fanatic
18 November 2006
16,515
Ministry Of Silly Walks
Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ/ΦΩΤΟΣ.

Λοιπόν ας παρέμβουν και οι ειδικοί για το τι βλέπουμε γιατί εγω δεν τα κατεχω όλα...

_A302062.jpg


_A302064.jpg



_A302065.jpg




_A302068.jpg




_A302070.jpg




_A302074.jpg




_A302075.jpg




_A302080.jpg
 

Ge0rge

AVClub Addicted Member
17 April 2007
2,454
Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ/ΦΩΤΟΣ.

Πολύ ωραία (αν και κάπως πριμάτα για τα γούστα μου) ήταν τα Macintosh με τα B&W. Από τους καλύτερους ήχους της έκθεσης (μάλον ποιο κοντά στο γούστο μου) ήταν ίσως οι YBA (δεν θυμάμαι ποια ήταν τα ηχεία που έπαιζαν μαζί), είναι η τελευταία φωτό πριν το post μου.

Πολύ ωραίο ήταν και το σύνολο της XTZ από τη Location Sound. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση το κόστος του!! Δεν ξέρω πως παίζει υπό άλλες συνθήκες ή άλλη μουσική, αλλά αυτό που έπαιζε ήταν σίγουρα πολύ ποιο ακριβό σε σχέση με τα λεφτά που ζητάει.
 
Last edited:

angelo

Senior Member
21 June 2006
473
Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ/ΦΩΤΟΣ.

να ξεραμε και ποια ειναι τα μηχανήματα που φαίνονται στις φωτογραφίες και :guitarist:εμεις οι μη ειδικοί
 

Ge0rge

AVClub Addicted Member
17 April 2007
2,454
Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ/ΦΩΤΟΣ.

Δεν είναι πολλά αυτά που αναγνωρίζω, αλλά καλύτερο από το τίποτα και ας συμπληρώσει κανένας άλλος...

Πρώτη σελίδα, δεύτερη φωτό έχουμε audio spectrum τον Ερμή αν δεν κάνω λάθος.

Στην επόμενη είναι το πικαπ της McIntosh, και τα B&W 802 που έπαιζαν μαζί του.

Στις επόμενες δεν ξέρω τίποτα, εκτός από τα audiolab ραδιόφωνο, CD player ενισχυτές και ενισυτές από την Hegel (2η φωτό στο ποστ 9) και στην πέμπτη του ίδιου post αναγνωρίζω μόνο το CD player της Roksan το Caspian.

Στο ποστ 10 στην Τρίτη φωτό είναι τα ηχεία της Crystal Audio ΤΗΧ-Τ3 και στην επόμενη είναι τα mcintosh με τα B&W. Στην επόμενη είναι πάλι Mcintosh όλα και τα ηχεία.

Στο post 11, είναι ενισχυτές και player από την Creek (ο ολοκληρωμένος destiny και ένας τελικός κάτω - κάτω και ποιό πάνω τα μικρά κουτάκια είναι τροφοδοτικό για το πικαπ και phono stage - νομίζω) και στην τελευταία φωτό έχει τους ενισχυτές της YBA με κάτι ηχεία που δεν θυμάμαι την κατασκευάστρια εταιρεία αλλά θυμάμαι την τιμή τους που είναι $12.000 που έχουν 4 μεγαφωνάκια μπροστά και 4 στο πλάι και κατεβαίνουν στα 35-40Hz αν θυμάμαι καλά και έχουν φανταστικό ήχο...

Αυτά τα λίγα...
 
Last edited:

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ/ΦΩΤΟΣ.

παιδες αν και περασω αυριο να τα χαζεψω απο κοντα ειδε κανεις αν υπαρχουν στημενα τα b&w 20 ή 30???
 

D I M __ Z

AVClub Fanatic
27 June 2006
11,102
Ελλάδα
Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ/ΦΩΤΟΣ.

δωμάτιο 456 ........:grinning-smiley-043

το ηχείο είναι απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ....

και ηχητικά και σχεδιαστικά

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ..!!!!!!!!
 

Magellan

Banned
28 July 2006
19,085
Εν πλώ
Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ/ΦΩΤΟΣ.

Κεραυνοβόλος έρωτας( σαν τα δυναμικά του!)
Αquila της Rockport.Μεγαλειώδης, αβίαστος, ξεκούραστος live ήχος!:love:
 

Haagenti

AVClub Fanatic
18 November 2006
16,515
Ministry Of Silly Walks
Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ/ΦΩΤΟΣ.

Εμένα μου έκανε εντύπωση ο συνδυασμός των Hegel με τα Xavian...τρομερά ρεαλιστικός ήχος,,,,επίσης τα 40αρια της ATC,αλλά και τα ενεργά της ADAM ...
Από κει και πέρα θα συμφωνήσω για το σύνολο της XTC...για τα λεφτά,ο ήχος ήταν πολύ καλός....
 

DIPIE

AVClub Fanatic
13 July 2007
17,257
Απάντηση: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ/ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Πρώτες εντυπώσεις,απ' όσα πρόλαβα ν' ακούσω μέχρι σήμερα(έπεται συνέχεια).

Στα πολύ προσιτά μηχανήματα ξεχώριζε το σύστημα της ΧΤΖ.Πολύ καλό πράγματι!

9936b_4.jpg

classa100d3_5.jpg

cd100_stor1.jpg
 
Last edited:

DIPIE

AVClub Fanatic
13 July 2007
17,257
Απάντηση: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ/ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Απο ακριβά ηχεία(24000),οι μεγάλες εξ' ολοκλήρου χειροποίητες κόρνες του δικού μας Μορφέα.

Εξαιρετικός ήχος.Διαφάνεια,ανάλυση,δυναμικά,μπάσσο,μεσαίες... όλα του κένταγαν,μέσα σ' ένα μικρό δωμάτιο που δεν επέτρεπε να ξεδιπλώσουν τις πραγματικές τους δυνατότητες...Αυτά είναι που αναφέρει κι ο jimazz πρίν.

Αξιος συμπαραστάτης,ο λαμπάτος SET ολοκληρωμένος της Horning.Zήτημα να παρήχε πάνω απο 2-3 wrms.Προσπαθώ να φανταστώ,τι θα μπορούσαν να κάνουν σ' ένα μεγάλο χώρο,παίζοντας σε πραγματικά ρεαλιστικές στάθμες.Να πάτε να τα ακούσετε,όσοι δεν έχετε πάει ακόμα(TUNE AUDIO-456 δωμάτιο).
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.