HXEIA ROISTER HT4000 H CRYSTAL AUDIO PLASMA WENGE?

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

mv74

New member
17 December 2006
4
PAIDIA EIMAI PRIN APO TI PROTI MOU AGORA HOME CINEMA(BUDGET MAX.1000 EURO GIA RADIOENISXITI KAI HXEIA) KAI MALLON KATALIGO SE YAMAHA RXV-659(STOA FEKSI 420 EURO) KAI NA TON SYNDESO ME ENA APO AUTA TA SET HXEION.TI LETE?EXETE KAPOIA GNOMI GIA AUTA I EXETE NA PROTEINETE KATI ALLO?EUXARISTO:fahne90:
 

Αντωνης Β

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,524
Το βγάζω στην επιφάνεια για να μας κάποιος τη γνώμη του για τα ηχεία.

Θα συνδυαστεί μάλλον με τον pionner 1017.
 

Βασίλης

AVClub Addicted Member
24 July 2007
1,936
Αθηνα
τα roister τα εχω απο το καλοκαιρι..πανεμορφα απο εμφανιση.ταιριαζουν σαν αδερφια με την samsung 46m86 ,το ολο σετ ειναι κοσμημα(μπορει να μην ενδιαφερει η εμφανιση στα ηχεια κανεναν αλλα αν τα βαλεις στο σαλονι ...)
ΗΧΗΤΙΚΑ: για την κατηγορια τους και για τα χρηματα αυτα δεν νομιζω οτι συγκρινονται με αλλα..εμενα μου φαινονται πολυ δυνατα,ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ στον πολυκαναλο ηχο,το sub ειναι ενεργο και πανισχυρο τοσο που θα χρειαστει να το μειωσεις ενω για μουσικες ακροασεις δεν εχω ιδεα (δεν εχω μουσικο αυτι:ears:)
ο ΗΧΟΣ τα ειχε ως ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΝΤΑΞΗΣ γιαυτο και τα πηρα..αυτα απο μενα για τα roister


ασχετο: σ' αυτον τον "κακομοιρο" δεν απαντησε κανενας απο τον Δεκεμβριο του 2006??!! :))
 
Last edited:

Αντωνης Β

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,524
Pριν από λίγες μέρες ήρθαν στο σαλόνι μου τα wenge της crystal audio (800 ευρώ).
Δεν πρόλαβα να τα ακούσω καθόλου (αρκέστηκα στις ρυθμίσεις του ενισχυτή).

Πρώτες εντυπώσεις : Από εμφάνιση σκίζουν ειδικά αν έχεις και σαλόνι wenge.
Ηχητικά άκουσα κάτι ντέμο απο το dvd του hitech. Μου άρεσαν πάρα πολύ.
Σε μουσική άκουσα λίγο santana. Η κιθάρα του έδωσε ρέστα.

Για περισσότερα θα περιμένετε λιγάκι.
 

ufontinas

New member
11 May 2009
10
Θα μπορούσε παρακαλώ κάποιος κάτοχος των Crystal Audio να μου πει τι διάμετρο έχει η βάση στις κολώνες; Από τα χαρακτηριστικά ξέρω ότι έχουν φάρδος 105mm, αλλά προφανώς χωρίς τη βάση. Θα του ήμουν ειλικρινά υπόχρεος.
 

ufontinas

New member
11 May 2009
10
Σε περίπτωση που κάποιος άλλος έχει την ίδια ερώτηση. Μιας και ρώτησα την εταιρία σήμερα, μου απάντησαν ότι είναι 26cm.
 

macgyvergr

Established Member
17 January 2007
231
εχω ακούσει και τα δύο σετ. κατέληξα στα crystal λόγω ποιότητας κατασκευής και επειδή τα roister μου φάνηκαν "φτωχα" σε ήχο και περισσότερο "εφετζίδικα".
Τα crystal έχουν 4 ίδια (5 ίδια μαζί με το κεντρικό) ηχεία ενώ τα roister εχουν μικρότερα πίσω. Το sub "βαράει" απίστευτα.
Σε δύσκολα κομμάτια rock δεν καταλαβαίνουν τίποτα.
Εμφανισιακά βεβαια τα roister ειναι πιο designata.