Πρόταση προς τους διαχειριστάς (tapatalk)

manosfp

AVClub Addicted Member
30 July 2008
1,538
index-ss-1.jpg
index-ss-2.jpg
index-ss-3.jpg
index-ss-4.jpg
index-ss-5.jpg
index-ss-6.jpg
index-ss-7.jpg
index-ss-8.jpg


Για εμάς τους iphonάκηδες αλλά και για android,blackberry και nokia υπάρχει μια πολύ καλή εφαρμογή που προσαρμόζει το forum στο εκάστοτε τηλέφωνο.Προσφέρει πλήρη λειτουργικότητα και είναι δωρεάν τόσο για το forum όσο και για τους χρήστες του.Εγκαθίσταται με μια απλή ενεσούλα στον κώδικα του forum που δεν παίρνει πάνω απο 1 λεπτό.

Παρακαλώ πολύ εξετάστε το, αξίζει!


[SIZE=+1]Tapatalk[/SIZE] is a forum app for iPhone, BlackBerry, Android and Nokia. The app provides super fast forum access to any vBulletin, IPBoard, phpBB and SMF forums that have activated Tapatalk. Forum owner can download the free plug-in to activate Tapatalk in your forum.
Tapatalk now supports Android! Search "tapatalk" at Android Market to download!
Tell me more about Tapatalk iPhone



Multiple forum access

No Safari pinch-zooming

Super-fast Post Loading

Customizable interface

Reply & edit to post
Private Messaging
See who's online

Image upload & viewing
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,471
Πειραιάς
Καταρχήν, φαίνεται ένα πολύ ενδιαφέρον πρόγραμμα, αλλά...βλέπω ότι η υπηρεσία αυτή δεν είναι δωρεάν.

Βλέπω δλδ ότι, για να δουλεύει πλήρως ένα φόρουμ από ένα κινητό τηλ, θα πρέπει ο χρήστης να πληρώσει στην εταιρεία αυτή το ποσό των 2,99 δολλαρίων.

Διαφορετικά θα μπορεί να βλέπει και όχι να απαντά στο φόρουμ σε νήματα.

ΕΔΩ φαίνεται καθαρά ότι η δωρεάν έκδοση δεν προσφέρει στον χρήστη την δυνατότητα απάντησης, ούτε να διαχειρίζεται τα προσωπικά του μηνύματα, ούτε να βλέπει τις φωτογραφίες σε πλήρη οθόνη.

Εκτός αν κάτι εγώ δεν καταλαβαίνω σωστά...

http://www.tapatalk.com/en/plugin
 

manosfp

AVClub Addicted Member
30 July 2008
1,538
Πολύ σωστά κατάλαβες, ας μην ξεχνάμε όμως ότι και η read only έκδοση ίσως είναι αρκετή για χρήστες τηλεφώνων.Θέλω να πω ότι κανένας δεν θα κάτσει να γράψει περισσότερες απο 10 λέξεις απο το πληκτρολόγιο του κινητού του.Το δοκίμασα στο iphone μου και έμεινα πολύ ικανοποιημένος με την ευχρηστία του.Θα καθόσουν ποτέ να διαβάσεις τα pm σου απο τον safari του iphone?

Και βέβαια να σου υπενθυμίσω οτι και η πλήρης έκδοση "αγοράζεται" με μεγάλη έκπτωση απο τα γνωστά μαγαζάκια!!!
 

manosfp

AVClub Addicted Member
30 July 2008
1,538
Εγκαταστήστε τη free έκδοση στο τηλέφωνό σας και δείτε πόσο εύχρηστο είναι με ένα Ελληνικό φόρουμ:

iphonehellas.gr
 

dpapav

Senior Member
19 June 2006
583
Αθηνα
Σκεφτομουν κι εγω εδω και καιρο να το προτεινω εχοντας δει ποσο ευκολο είναι το σερφαρισμα σε αλλα forum με το tapatalk. Ως τωρα απο ελληνικα φορoυμ υποστηριζεται απο το iphonehellas, insomnia ,maclife δεν ξερω αν υπαρχουν κι αλλα που δεν τα γνωριζω. Επισης το αγγλικο αντιστοιχο του avclub : avforums υποστηριζεται επισης. Θεωρω ότι θα ήταν μια πολυ καλη κινηση μιας και είμαστε πολλοι κατοχοι iphone και μελη του avclub.
 

manosfp

AVClub Addicted Member
30 July 2008
1,538
Παιδιά έχουμε κανένα νέο; Δεν βλέπω το λόγο που θα σας απέτρεπε στο να το κάνετε...
 

kormos

Senior Member
21 September 2008
650
Ελλάδα
Είναι από τις καλύτερες εφαρμογές , μου έχει λύσει τα χέρια από το σερφάρισμα μέσω του iPhone πλέον...
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,471
Πειραιάς
Ετοιμάζουμε κάτι καλύτερο, όπου θα έχουμε τον πλήρη έλεγχο του φόρουμ, από οποιαδήποτε κινητό.

Οπότε, λίγο υπομονή...

:ernaehrung004:
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,820
Παλλήνη
Παιδες, νομιζω το ενα δεν αποκλειει το αλλο.. Ειναι πολυ βολικο το tapatalk και οσα forums ειναι σε αυτο ξεχωριζουν απο τον ανταγωνισμο..
 

manosfp

AVClub Addicted Member
30 July 2008
1,538
Συμφωνώ απολύτως. Βάλτε το tapatalk και μετά ασχοληθείτε με την ησυχία σας για να φτιάξετε όσο καλύτερα γίνεται το avclub app!:SFGSFGSF:
 
Συμφωνώ απολύτως. Βάλτε το tapatalk και μετά ασχοληθείτε με την ησυχία σας για να φτιάξετε όσο καλύτερα γίνεται το avclub app!:SFGSFGSF:

Παιδες, νομιζω το ενα δεν αποκλειει το αλλο.. Ειναι πολυ βολικο το tapatalk και οσα forums ειναι σε αυτο ξεχωριζουν απο τον ανταγωνισμο..


+1000
 

kormos

Senior Member
21 September 2008
650
Ελλάδα
Εκεί που πάει το μυαλό μου είναι πως ο Μιχάλης αναφέρεται πως θα μπορούμε από το Safari να σερφάρουμε κανονικά πλέον "δημιουργόντας / επεξεργάζοντας" πλέον το φόρουμ ώστε να εμφανίζεται αυτόματα σε αναλύσεις κινητού.
πχ κάτι σαν το http://www.google.com/mobile/
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,471
Πειραιάς
Απάντηση: Re: Πρόταση προς τους διαχειριστάς (tapatalk)

Εκεί που πάει το μυαλό μου είναι πως ο Μιχάλης αναφέρεται πως θα μπορούμε από το Safari να σερφάρουμε κανονικά πλέον "δημιουργόντας / επεξεργάζοντας" πλέον το φόρουμ ώστε να εμφανίζεται αυτόματα σε αναλύσεις κινητού.
πχ κάτι σαν το http://www.google.com/mobile/

Ακριβώς έτσι κ φυσικά για όλα τα κινητά. :ernaehrung004:

Ας μην βιαζόμαστε & πιέζουμε λοιπόν...υπομονή. :music-smiley-005:
 

manosfp

AVClub Addicted Member
30 July 2008
1,538
Εκεί που πάει το μυαλό μου είναι πως ο Μιχάλης αναφέρεται πως θα μπορούμε από το Safari να σερφάρουμε κανονικά πλέον "δημιουργόντας / επεξεργάζοντας" πλέον το φόρουμ ώστε να εμφανίζεται αυτόματα σε αναλύσεις κινητού.
πχ κάτι σαν το http://www.google.com/mobile/

Ας μου επιτραπεί να σχολιάσω ότι και πάλι δεν συγκρίνεται με την ευκολία που προσφέρει το tapatalk... Δεν ξαναμιλάω μην κατηγορηθώ για διαφήμιση!!!!
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,820
Παλλήνη
Απάντηση: Re: Πρόταση προς τους διαχειριστάς (tapatalk)

Ακριβώς έτσι κ φυσικά για όλα τα κινητά. :ernaehrung004:

Ας μην βιαζόμαστε & πιέζουμε λοιπόν...υπομονή. :music-smiley-005:

Μιχαλη καμια σχεση.. Η ταχυτητα μεταξυ των δυο λυσεων απεχει πολυ..
Βαλτε το tapatalk αν θελετε να εξυπηρετησετε τα μελη με τον καλυτερο δυνατο τροπο. Ετσι και αλλιως, δεν κοστιζει κατι στο φορουμ!
 

=silent=

AVClub Fanatic
2 August 2006
11,092
Homeless
Re: Απάντηση: Πρόταση προς τους διαχειριστάς (tapatalk)

Ετοιμάζουμε κάτι καλύτερο, όπου θα έχουμε τον πλήρη έλεγχο του φόρουμ, από οποιαδήποτε κινητό.

Οπότε, λίγο υπομονή...

:ernaehrung004:

Μια τετοια προταση είχα κάνει πριν αρκετους μηνες αλλα δεν πηρα κάποια συγκεκριμένη απαντηση. Ελπιζω τελικα να γινει κατι

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=49323