Εβαλα στοιχημα και χρειάζομαι βοήθεια κύριοι! Βose acoustimass

ncdbill

Senior Member
27 August 2008
382
Θεσσαλονικη
Λοιπον!καλησπέρα σε όλους! Πριν αρκετό καιρό είχα δει στο διαδίκτυο οτι η σειρά αcoustimass 6 (και 10 νομίζω) εχει ενα κενο συχνοτήτων (καπου 79hz αν θυμαμαι καλά) που απλά απουσιάζουν.ο δορυφόρος κατέβενε μεχρι ενα σημείο αλλα το woofer ξεκινούσε απο μερικές δεκάδες Hz πιο χαμηλά. Εχω βάλει στοίχημα με φίλο οτι αν του το αποδείξω αυτο θα μου πάρει ραδιοενισχυτή αλλιώς θα πρεπει να του πάρω εγω. Το τραγικό είναι οτι ψάχνω και δε βρίσκω πουθενα τεχνικες προδιαγραφές που να αναφέρουν συχνότητες! μηπως μπορείτε να βοηθήσετε?απο κανενα review η κανα περιοδικό που να έκανε μετρήσεις? Ευχαριστω εκ των προτέρων και ελπίζς να κερδίσω το στοίχημα!!
 

Ge0rge

AVClub Addicted Member
17 April 2007
2,454
Σε βλέπω να κερδίζεις το στοίχημα. Οποιοσδήποτε συμβιώσει για ένα χρονικό διάστημα με ένα ζευγάρι ηχείων στα 1000-1500 Ευρώ που να έχουν μεσαίες της προκοπής, όταν πάει για να ξανακούσει τα bose καταλαβαίνει από τις πρώτες νότες ότι κάτι λείπει, ότι κάτι δεν πάει καλά γενικότερα....

http://nyet.org/bose/

Εμείς τι θα πάρουμε από το στοίχημα? Εγώ θέλω ένα DACάκι :flipout:
 
Last edited:

ncdbill

Senior Member
27 August 2008
382
Θεσσαλονικη
χμ... μου εβγαλε χαρακτηριστικα και αυτος που λενε άλλα...θα δείξει παίδες!ειναι ντροπή παντως οι αμερικάνοι να μη γράφουν hz πουθενα!
 

Ge0rge

AVClub Addicted Member
17 April 2007
2,454
Δεν είναι υποχρεωτικό να τα αγοράσει κανείς. Οι περισσότεροι κατασκευαστές λένε ψέματα σε αυτα που δημοσιεύουν. Εξάλλου αυτοί δωσαν αυτα τα χαρακτηριστικά για να κάνουν τα ηχεία τους να ακούγονται με συγκεκριμένο τρόπο. Οποίος θέλει αγοράζει. Ελεύθερη αγορά...