Internet Radio και εγγραφή

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Sotiris

Supreme Member
18 June 2006
3,962
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να κάνω εγγραφη του προγράμματος από internetικο σταθμό την ώρα που λείπω;
 

th-pantazis

Established Member
21 March 2010
282
Βόλος
Δεν ξέρω καθόλου φίλε μου..
Δυστυχώς θα πρέπει να τα δοκιμάσεις ή να ψάξεις στα χαρακτηριστικά τους.
Ορισμένα πάντως είναι δοκιμαστικά, ενώ άλλα δωρεάν.
 

EMMANOUEL

Established Member
21 October 2011
104
Θεσσαλονικη
Καλημερα σας εβαλα καποια απο τα προγραμματα που εχετε αναφερει παιδια . Τωρα συγκεκρμενα δοκιμαζω αυτο που συστηνει ο Στρατος . Ολα οκ αλλα εχω ενα προβλημα δεν βρισκω τον σταθμο που θελω συγκεκριμενα το τριτο προγραμμα της Ερτ . Εκπεμπει απο Παρνηθα και Υμητο στους 90 και 95 αντιστοιχα . Στην Θεσσαλονικη εκπεμπει στους 92 ενω εχει διαφορες συχνοτητες αναλογα την πολη . Γνωριζει καποιος να μας πει πως θα βρω τον συγκεκριμενο σταθμο η πως μπορω να τον περασω μεσα ? . Ανοιγα ενα ενα τους σταθμους αλλα ειναι τοσοι πολλοι που να βγαλω ακρη ετσι . Ευχαριστω .
 

EMMANOUEL

Established Member
21 October 2011
104
Θεσσαλονικη
Ναι αυτο θελω Βασιλη αλλα δεν δε εχει περασμενο η ειναι με αλλη ονομασια ειναι το κρατικο της ΕΡΤ εγω θελω συγκεκριμενα να γραψω απο το τριτο προγραμμα .
 

EMMANOUEL

Established Member
21 October 2011
104
Θεσσαλονικη
παω και εκει που λεει να προσθεσεις σταθμο αλλα μαλον δεν το κανω σωστα . Λογικα εαν περαστει και αναγνωρισει τον σταθμο τοτε θα παιζει μια χαρα πιστευω ετσι δεν ειναι ?
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,334
για την ώρα κάνω με το audacity.
δεν έχει σχέση με internet radio.

Απλά ηχογραφεί ό,τι περνάει από την κάρτα ήχου.
 

b_bil2

AVClub Addicted Member
18 June 2006
1,451
καλησπερα , μετα απο τοσα χρονια που εχει ανοίξει αυτο το νημα ,υπάρχει κατι ποιο φρέσκο και καλό, δλδ δοκιμασμενο για εγγραφη ιντερνετικου ραδιο ?