Settings enigma 2 by souzakias

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

settings enigma 2 by souzakias
4 SAT:19.2E+13E+42E+39E+ψηφιακά κανάλια
2 SAT:19.2E+13E+ψηφιακά κανάλια

Με κόπο και αγάπη για το χόμπι μας, προσπαθώ και εγώ από μεριά μου να δημιουργήσω μια λίστα καναλιών. Θα θελα να τα δοκιμάσετε, και να μου πείτε εντυπώσεις. Σαφώς θα θελα να μου πείτε τη άλλο να προσθέσω ή ποια αλλαγή να γίνει και που.
Πείτε μου, ποιον συνδυασμό δορυφόρων να δημιουργήσουμε όλοι μαζί για μια λίστα καναλιών? που θα μας εξυπηρετεί όλους.
Σαν αρχή έχω κάνει με 2 δορυφόρους +
ψηφιακά κανάλια, και με 4 δορυφόρους +ψηφιακά κανάλια, εντός τον ήμερων θα ακολουθήσει και λίστα για μοτέρ.
Την παρουσίαση την κάνω στο παρόν φόρουμ, αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το παρόν θέμα, παρακαλώ πάρα πολλή την άμεση διαγραφή του νήματος αυτού.
Με εκτίμηση προς όλους σας.

Κατέβασμα από εδώ:
4SAT:http://www.mediafire.com/?sharekey=a41f77ff7cdf5de69bf8d6369220dcab5ed8ad3f72160437947708e37b913e74

2SAT: http://www.mediafire.com/?sharekey=a41f77ff7cdf5de69bf8d6369220dcab5ed8ad3f72160437947708e37b913e74
 
Last edited:

AlexT_

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,452
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: settings enigma 2 by souzakias

Αντε εμπλούτισε το θέμα και με μια λίστα για μοτέρ.
Οι 4 δορυφόροι είναι λίγοι ( για μένα)
 

bisbikoulas

Senior Member
3 December 2007
410
Re: settings enigma 2 by souzakias

Ερωτήσεις άσχετου...

Βάζουμε όλα αυτά τα αρχεία στο etc\enigma2 αντικαθιστώντας ότι υπάρχει ήδη εκεί???

Και επισης, μετά δεν πρέπει να ξαναβάλουμε το μηχάνημα να κάνει μόνο του scan??

Βάζοντας τα κανάλια με αυτόν τον τρόπο επιταχύνουμε το zapping υπάρχει κάποιο άλλο πλεονέκτημα?

Αν υποτεθεί ότι εγώ έχω 13,2 19 και 28,2 και αργότερα ο φίλος (και άξιος αγωνιστής :grinning-smiley-043) souzakias βγάλει settings και γι αυτό (σε συνδυασμό με κάποιον άλλο δορυφόρο τον οποίο εγώ δεν εχω) θα μπορούσα με κάποιο τρόπο να επιλέξω τα settings που θέλω από τα αρχεία που παραθέτει?

Ευχαριστώ -bye-
 

AlexT_

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,452
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: settings enigma 2 by souzakias

Την λίστα καναλιών την περνάς με κάποιον settings editor. π.χ. Dreamboxedit.

Μπορείς να τροποποιήσεις ή να αφαιρέσεις οτιδήποτε δεν σου κάνει.

Αν η λίστα είναι ενημερωμένη, δεν χρειάζεσαι ανίχνευση αλλά και να την κάνεις δεν επηρεάζεις κάτι.

Δεν επιταχύνεις ούτε επιβραδύνεις το zapping. Απλά έχεις συγκροτημένα favorites (κατά την επιλογή και προτίμηση του συντάκτη τους)
 
Απάντηση: settings enigma 2 by souzakias

Το λοιπόν θέλω να μου πείτε ποιο τόξο να κάνω ποιο είναι το ποιο ιδανικό εδώ για μας ελλαδα, πείτε μου πόσους δορυφόρους να περάσω ή αν σας βολευη όλους το τόξο 42E-30W? 90E-58W?
 

kkon13

New member
11 March 2009
50
Περιστέρι
Re: settings enigma 2 by souzakias

Για να μην παιδεύεσαι χωρίς ιδιαίτερο λόγο, το τόξο 42Ε-30W είναι υπεραρκετό πιστεύω. Να σε ευχαριστήσω κι εγώ προκαταβολικά από τη μεριά μου, περιμένω τα settings για μοτέρ πως και πως. Άντε γιατί τα έχουμε ψιλοβαρεθεί τα Likra και τα vhannibal...
 

AlexT_

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,452
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: settings enigma 2 by souzakias

Για να μην παιδεύεσαι χωρίς ιδιαίτερο λόγο, το τόξο 42Ε-30W είναι υπεραρκετό πιστεύω.
+1
42Ε-30W είναι ότι πρέπει.

Βέβαια οι καλύτερες λίστες είναι αυτές που φτιάχνεις μόνος σου.
Εγώ κατά κανόνα χρησιμοποιώ του Likra προσαρμοσμένες στις απαιτήσεις μου.
 
Απάντηση: settings enigma 2 by souzakias

42Ε-30W αυτά δουλεύω, και είπα μέσα μου ότι εδώ όλοι θα θέλουν. Είναι μεγάλος μπελάς, άλλα θα τα καταφέρω με την συμπαράσταση όλων σας. Θα θελα να μου πείτε όσοι τα βάλατε στον δέκτη σας, πως σας φάνηκαν? σας άρεσαν? να κάνω κάποια αλλαγή?
 

molivos

Senior Member
17 February 2008
306
ΓΛΥΦΑΔΑ
Re: Απάντηση: settings enigma 2 by souzakias

42Ε-30W αυτά δουλεύω, και είπα μέσα μου ότι εδώ όλοι θα θέλουν. Είναι μεγάλος μπελάς, άλλα θα τα καταφέρω με την συμπαράσταση όλων σας. Θα θελα να μου πείτε όσοι τα βάλατε στον δέκτη σας, πως σας φάνηκαν? σας άρεσαν? να κάνω κάποια αλλαγή?

Καλα ρε παιδια τους 45 & 53 γιατι τους αφηνεται παραπονεμενους ...Ευκολουλια ειναι !!! -bye--bye-

ps: Thanks souzakias
 

achilleas8095

Senior Member
26 June 2006
430
Απάντηση: settings enigma 2 by souzakias

Souzakias φίλε μου το 'πες και το έκανες!Τα σέβη μου και σε ευχαριστούμε για τον κόπο σου.Να 'σαι καλά!
 

george0083

AVClub Enthusiast
23 May 2007
762
Re: settings enigma 2 by souzakias

Τα περιμενω πως και πως!Για αστρα και καυτοπουλι ηταν πολυ ωραια