ΠΡΟΣΦΟΡΑ NOVA KAI FORTHNET

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

thundergav

Senior Member
26 September 2007
608
http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10013106

Οι δικοι μου με ρωτανε αν αξιζει η προσφορα γιατι τους εχουν ζαλίσει στα τηλέφωνα. Η κατάσταση έχει ως εξής : εχουν σταθερο ΟΤΕ, δεν εχουν internet και ειναι φανατικοί της nova (full pack) .
Ποια η γνώμη σας ?
 

adriana

Established Member
14 September 2010
158
το νούμερο δεν θα αλλάξει, forthnet έχω κι εγώ. Τώρα αν οι δικοί σου είναι φανατικοί, σίγουρα συμφέρει, εκτός απο τη προσφορά που παραθέτεις νομίζω παίζει και μια συνεχόμενη που δίνει 20% έκπτωση στους λογαριασμούς και των 2 (Nova, Forthnet). έψαξα λίγο στο site αλλά δεν το βρίσκω να δώσω κάποιο link αλλά δε το βρίσκω.

Ρώτα καλύτερα σε κατάστημα μήπως παίξει κάποια προσφορά εκτός από αυτές που είναι στο site.
 

thundergav

Senior Member
26 September 2007
608
Σας ευχαριστω πολυ παιδιά θα συνεχίσω να ακούω τις γνώμες σας και θα πραξω αναλόγως..
 

satnick

AVClub Addicted Member
6 September 2008
2,275
Ναι είναι αλήθεια μια καλή προσφορά, λέω και εγώ να πάρω κάποιο πακέτο με έκπτωση μάλλον το start..
 

Aarx

New member
2 October 2010
89
Η προσφορά με τα 59,90 φαίνεται να αφορά είτε το "sports+value pack" είτε το "cinema+value pack". Ισχύει και για το full pack;

Προσοχή και στα ψιλά γράμματα εδώ:

"6. Η έκπτωση στις υπηρεσίες Forthnet & Νova αφορά στη μηνιαία συνδρομή των υπηρεσιών και όχι σε υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας όπως ψηφιακές ευκολίες, pvr, κανάλια μόνο για ενηλίκους κτλ.
7. Όσοι συνδρομητές εκμεταλλευτούν της προσφοράς και θελήσουν να μεταβούν σε κάποια άλλη υπηρεσία Forthnet ή/και Nova, δεν θα συνεχίσουν να απολαμβάνουν της προνομιακής έκπτωσης της προσφοράς. Σε περίπτωση υποβάθμισης υπηρεσίας Forthnet υπάρχει τέλος μετατροπής."
 
Last edited:

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
forthnet 2play => 41,24
nova sport+value => 52,20
Σύνολο => 93,44
Τιμή με προσφορά 20% => 74,75

Συνεπώς η συνδυαστική προσφορά στα 59,90 είναι κελεπούρι. Δυστυχώς δε συνδυάζεται με το full pack.

Από μία άλλη οπτική γωνία βέβαια, αν δε σε ενδιαφέρουν οι απεριόριστες κλήσεις και το internet, και έχεις πχ ΟΤΕ για τηλέφωνο, το κέρδος είναι μόλις 8 ευρώ το μήνα.
 

netagra

AVClub Enthusiast
Δεν έχω καταλάβει κάτι. Στην προσφορά των 59,90 λέει όσον αφορά την σύνδεση τηλεφωνίας με την Forthnet
"- απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά Ελλάδας
- απεριόριστο internet"
Το 2play έχει και μία ώρα κινητά όπως και διεθνείς κλήσεις.
Πρόκειται επομένως για κάποιο μικρότερο πακέτο αποκλειστικά για αυτήν την προσφορά;
 

Sosat

Established Member
27 April 2009
127
Δεν έχω καταλάβει κάτι. Στην προσφορά των 59,90 λέει όσον αφορά την σύνδεση τηλεφωνίας με την Forthnet
"- απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά Ελλάδας
- απεριόριστο internet"
Το 2play έχει και μία ώρα κινητά όπως και διεθνείς κλήσεις.
Πρόκειται επομένως για κάποιο μικρότερο πακέτο αποκλειστικά για αυτήν την προσφορά;


Είναι το 2play Economy ,χωρίς απεριόριστες κλήσεις εξωτερικού και χωρίς μια ώρα κινητά.
 

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Δεν έχω καταλάβει κάτι. Στην προσφορά των 59,90 λέει όσον αφορά την σύνδεση τηλεφωνίας με την Forthnet
"- απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά Ελλάδας
- απεριόριστο internet"
Το 2play έχει και μία ώρα κινητά όπως και διεθνείς κλήσεις.
Πρόκειται επομένως για κάποιο μικρότερο πακέτο αποκλειστικά για αυτήν την προσφορά;

Ναι, έτσι φαίνεται.

Είναι το 2play Economy ,χωρίς απεριόριστες κλήσεις εξωτερικού και χωρίς μια ώρα κινητά.

Όχι, το 2play econony δεν έχει απεριόριστα σταθερά.
 

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Re: Απάντηση: Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ NOVA KAI FORTHNET


Έχεις δίκιο φίλε μου! Το αστείο είναι πως έχω 2play economy και δεν ήξερα πως έχω πλέον απεριόριστα σε σταθερά (όταν είχα μπει στο πρόγραμμα δεν έδινε απεριόριστα σταθερά).

Άρα πρέπει να αναθεωρήσω τους υπολογισμούς μου:
forthnet 2play economy => 24,90
nova sport+value => 52,20
Σύνολο => 77,10
Τιμή με προσφορά 20% => 61,68

Άρα πρόκειται για μία μικρή επιπλέον έκπτωση σε σχέση με την συνδυαστική προσφορά του 20%.
 

everest

Senior Member
31 March 2009
468
ag,stefanos
Η προσφορά ισχύει για 6 μήνες και αποκλειστικά μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet. Μετά το πέρας του 6μήνου η τιμή διαμορφώνεται στα 34,90 /μήνα. Για νέες αιτήσεις έως 30/11/2010
 

nickre

New member
10 November 2008
12
Re: Απάντηση: Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ NOVA KAI FORTHNET

Έχεις δίκιο φίλε μου! Το αστείο είναι πως έχω 2play economy και δεν ήξερα πως έχω πλέον απεριόριστα σε σταθερά (όταν είχα μπει στο πρόγραμμα δεν έδινε απεριόριστα σταθερά).

Άρα πρέπει να αναθεωρήσω τους υπολογισμούς μου:
forthnet 2play economy => 24,90
nova sport+value => 52,20
Σύνολο => 77,10
Τιμή με προσφορά 20% => 61,68

Άρα πρόκειται για μία μικρή επιπλέον έκπτωση σε σχέση με την συνδυαστική προσφορά του 20%.

Η συνδυαστική προσφορά των 61.68 (με την έκπτωση στο 2play)ισχύει για 6 μήνες ενώ το 59.90 ισχύει για ένα χρόνο άρα η έκπτωση είναι ακόμα μεγαλύτερη.