Viber - Δωρεάν Kλήσεις

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την εφαρμογή:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,091
Λιβαδειά
617920.png
. . . .
Viber - Free Phone Calls . . . . Τιμή: ΔΩΡΕΑΝ . . . . iTunes Link


Κατεβάστε και χρησιμοποιείστε τον τηλεφωνικό σας αριθμό σαν username. Χωρίς registration, χωρίς κωδικούς! Μετά την εγκατάσταση
το Viber θα ψάξει τον τηλεφωνικό σας κατάλογο για να εντοπίσει ποιες επαφές σας το χρησιμοποιούν ήδη και θα τις σηματοδοτήσει.


» Always On: Δεν χρειάζεται να τρέχει στο background. Ακόμα και άν χάθηκε κάποια κλήση λόγω μή κάλυψης, το Viber θα σας ειδοποιήσει
όταν βρεθείτε εντός δικτύου.


» Sound Quality: Πολύ καλή ποιότητα ήχου.


» Μετρήσεις: σε πραγματικές συνθήκες, για τις κλήσεις μέσω 3G ο όγκος δεδομένων για ένα λεπτό ομιλίας είναι περίπου απο
400KB download/upload.



mzl.ednxayci.320x480-75.jpg
mzl.kmpwyfdc.320x480-75.jpg
mzl.fzitqilt.320x480-75.jpg



mzl.hrjtondl.320x480-75.jpg
mzl.zulnftnv.320x480-75.jpg
 
Last edited:
22 June 2006
34,697
NEO HRAKLEIO
To δοκιμασα, καλο ειναι, αλλα σε 3G οχι τοσο... εχει διακοπες (εξαρταται φυσικα απο το σημα του 3G).
Eπισης με καποιες επαφες , κολλαει και με πεταει εξω !
 
17 June 2006
23,578
Αθήνα
Εντάξει από χρόνο ομιλίας νομίζω δεν πάσχουμε πλέον.

Τα "λεφτά" του τα βγάζει μόνο σε international κλήσεις και όταν πηγαίνουμε στο εξωτερικό για αποφυγή roaming χρεώσεων!

Το μοναδικό μείον είναι ότι λειτουργεί μόνο από κινητό σε κινητό και όχι σε σταθερό.
Αλλά μην τα θέλουμε όλα και free μάλιστα.
 

MoDis

Supreme Member
20 June 2006
3,660
στον κοσμο μου...
http://www.viber.com/en/free-calls-greece-offer-terms

Όροι προσφοράς Δωρεάν
Κλήσεων προς Ελλάδα


Με αυτή την προσφορά μπορείτε να χρησιμοποιείτε το Viber-Out για δωρεάν κλήσεις προς ελληνικούς κωδικούς κλήσεων - σταθερά και κινητά β€“ από όλες τις χώρες (συμπεριλαμβανομένης της Ελλάδας, εξαιρουμένων premium υπηρεσιών και μη γεωγραφικών αριθμών και σύμφωνα με τις Αρχές Ορθής χρήσης που υπογραμμίζονται παρακάτω), κατά τη διάρκεια αυτής της προσφοράς, μεταξύ 4.7.2016 @ 12:00 CEST και έως ότου λήξει, κατά την απόλυτη διακριτική ευχέρεια του Viber («Περίοδος Προσφοράς»). Χρειάζεται να έχετε σύνδεση στο Internet. Μπορεί να προκύψουν χρεώσεις Internet και/ή κινητής. Ισχύουν οι Όροι Χρήσης του Viber. Δεν επιστρέφονται χρήματα. Δεν είναι δυνατή η κλήση αριθμών έκτακτης ανάγκης με το Viber.
ΤΟ VIBER ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΤΙΓΜΗ Ή ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΟΡΘΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ.
Κατά την περίοδο της προσφοράς οι μονάδες σας Viber Out δεν θα χρησιμοποιούνται για τις επιτρεπόμενες κλήσεις, σύμφωνα με τους όρους της Προσφοράς.


Αρχές Ορθής Χρήσης για αυτή την προσφορά:
Αυτή η προσφορά περιορίζεται σε διάρκεια 10 λεπτών κλήσης. Όλες οι κλήσεις θα διακόπτονται και θα χρειάζονται επανάκληση, έπειτα από διάρκεια 10 λεπτών. Το Viber μπορεί να αλλάξει την αποδεκτή διάρκεια και αυτοί οι όροι θα τροποποιηθούν αναλόγως. Θα ισχύουν οι τρέχοντες όροι κατά τη στιγμή της κλήσης.
Αυτή η προσφορά ισχύει για κλήσεις Viber Out που πραγματοποιούνται για ατομική χρήση (προσωπική ή επαγγελματική επικοινωνία), σύμφωνα με τους ΌρουςΧρήσης του Viber, αυτές τις αρχές Ορθής χρήσης και τους παραπάνω όρους (β€œΕπιτρεπόμενες κλήσεις”).


Τα παρακάτω αποτελούν μια μη εξαντλητική λίστα πρακτικών που ΔΕΝεμπίπτουν στις Επιτρεπόμενες κλήσεις:
Μεταπώληση λεπτών,
ενέργειες call center,
Κοινή χρήση λεπτών μεταξύ χρηστών μέσω PBX, call centre, υπολογιστή ή άλλου μέσου,
Κλήσεις πέρα από την ατομική κανονική επαγγελματική επικοινωνία (απλή, διαδοχική ή αυτόματη) για τη δημιουργία ιδίων εσόδων ή εσόδων για τρίτους, ως αποτέλεσμα της ίδιας της κλήσης, και
Κλήση πολλαπλών αριθμών σε σύντομη χρονική διάρκεια ή κλήσεις σύντομης διάρκειας ή άλλες τηλεφωνικές συμπεριφορές που δεν υπάγονται στην κανονική χρήση.


Το Viber μπορεί επίσης να καθορίσει άλλες πρακτικές που δεν ανήκουν στις επιτρεπόμενες κλήσεις, με βάση άνομη, απαγορευμένη, ασυνήθιστη ή μη κανονική δραστηριότητα. Αν κατά τη χρήση αυτής της Προσφοράς δεν συμμορφώνεστε με τις αρχές Ορθής χρήσης ή οποιουσδήποτε άλλους όρους και προϋποθέσεις προσφοράς των Όρων χρήσης του Viber, το Viber μπορεί να τερματίσει τη σχέση του μαζί σας ή να περιορίσει τη χρήση σας, κατά τη διακριτική του ευχέρεια.
 

Γιώργος.Χ

Moderator
Staff member
23 June 2006
5,867
Αττική
Εμενα στο Huawei P8 lite η ποιοτητα του ηχου στο Viber ειναι αθλια ακομα και σε περιοχές με καλή κάλυψη 4G.
Δεν ξερω αν φταιει το τηλέφωνο , πάντως υπο ιδιες συνθηκες το Skype έχει (σε εμενα) καλύτερη ποιότητα ομιλιας
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Το μοναδικό μείον είναι ότι λειτουργεί μόνο από κινητό σε κινητό και όχι σε σταθερό.
.

Τασο μπορεις να καλεσεις και σταθερο. Σε εμενα τουλαχιστον μπορει. Καλεσα το σταθερο του σπιτιου μου και...μου απαντησα.

Επισης, πριν ερθει αυτο το μυνημα δωρεαν κλησεων στο Viber< εγω το εχω ανακαλυψει σχεδον 2 εβδομαδες τωρα. Και μιλουσα σε κινητο με φιλο με κορυφαια και αδιακοπη ποιοτητα κλησης. Απλα εκοβε την κληση στα 10 λεπτα. Μιας και χρησιμοποιουσα βεβαια το wifi του σπιτιου μου, οταν απομακρυνθηκα απο το router και ειχα χαμηλο σημα wifi, εκανε κατι διακοπες.

Τωρα που το κοινοποιησαν σε ολους με μυνημα δεν το εχω δοκιμασει αν λογω φορτου των servers, κανει εξτρα διακοπες.

Μαλιστα, οσες φορες ειχα επιχειρησει κληση μεσω viber σε Viber αλλου στο παρελθον, θυμαμαι την κακη ποιοτητα κλησης, τις διακοπες κλπ. Παραδοξως με το Viber out, καλωντας και σε σταθερο αλλα και σε κινητο ( χωρις viber o αλλος) η ποιοτητα κλησης ειναι σωστη σε σημειο που να με προτρεπει να το χρησιμοποιησω.
Το εχω δοκιμασει με wifi και πριν 3-4 μερες μονο μια φορα με 4g για δοκιμη εκτος σπιτιου.
 
Last edited:

yianniskyr

AVClub Enthusiast
26 May 2008
832
UK
από τις κορυφαίες εφαρμογές. λίγο η βιντεοκληση θέλει λίγο διόρθωμα γιατί δεν φαίνεται καθαρά.