Αξίζει να πάρω το καινούργιο classic?

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

satnick

AVClub Addicted Member
6 September 2008
2,275
Γεια σας και από εμένα,

Σήμερα λοιπόν καθώς ψάχνωντας για κάποιες HI-END πηγές, είδα κάποια dock box της Project, τα οποία όπως διάβασα και από άλλους μουσικόφιλους, είναι αξιοπρεπέστατα ως ήχος.Έτσι λοιπόν άρχισα να βλέπω το ipod με άλλο μάτι, δεν το περίμενα διότι δεν ξέρω και πολλά από μηχανάκια της apple, και άκουσα ότι είναι και λίγο περίεργα στο να τους περνάς μουσική (ενώ εγώ μέχρι σήμερα είχα το κλασσικό φτηνό εμπιθράκι, που παίρνεις τα mp3 και τα πετάς χήμα στο directory του).Έτσι λοιπόν σκεύτικα ότι θα έχω κάτι καλό για τον δρόμο που είχα το μούφα mp3aki μέχρι στιγμής αλλά και την πηγή μου στο hi-fi μου.Αυτό που με χάλασε όπως ήταν αναμενόμενο "η τιμή" δεν είναι πολλά 260 ?.
Μήπως μπορώ να το βρω από κάποιο κατάστημα στο εξωτερικό να μου το στείλη ταχυδρομικός, χωρίς paypal και βλακείες?,cash cash στο ταχυδρομίο.
Γιατί είδα στο site της apple ότι έχει 249 δολάρια και σε βγένει στα 189...

που 260 και που 189 και μιλάμε για την ίδια έκδοση των 160gb..

Υ.Γ Έχει ραδιόφωνο γιατί βλέπω σε διάφορες σελίδες από εκείνες που διάβαζα τα διάφορα, πού και πού ένα κοντρολάκι που λέγετε radio receiver, αυτό υπάρχει και κάνει για την έκδοσή μου?,γιατί και εκεί πολλά διάβασα και άλλα λέει ο ένας άλλα ο άλλος...

Ευχαριστώ για την βοήθειά σας,
Νίκος.
 
Last edited:

SchumiGr

Established Member
29 July 2010
211
Re: Αξίζει να πάρω το καινούργειο classic?

Παρε απο e-bay ενα touch με 150ε....
Αυτο εκανα κ εγω, πριν ακομα ερθει Ελλαδα και λειτουργει χωρις κανενα προβλημα εδω και 2 χρονια.
 
Re: Αξίζει να πάρω το καινούργειο classic?

Θα διαφωνήσω, ένα touch είναι μεν ένα πολύ καλό Mp3 player για τις διαδρομές, ταξίδια, τρέξιμο, κλπ, όμως δεν είναι το ιδανικό για πηγή που θέλει ο φίλος.

Το classic με την αβυσσαλέα χωρητικότητά του μπορεί να φιλοξενήσει καμιά 200ριά albums σε wav, και πολύ περισσότερα σε apple loseless format, κάτι που το κάνει την απολύτως κορυφαία επιλογή για Μp3 στημένο σε κάποιο docking station όπως αυτά που αναφέρει.

Με λίγα λόγια, αξίζει.
 

SchumiGr

Established Member
29 July 2010
211
Re: Αξίζει να πάρω το καινούργειο classic?

Σιγουρα, αλλα το touch σε δυνατοτητες ειναι πολυ καλυτερο.Οπως και να χει,
ας αγορασει οτι πιστευει αλλα οχι απο Ελλαδα.Ebay και τελος..
 

satnick

AVClub Addicted Member
6 September 2008
2,275
Απάντηση: Αξίζει να πάρω το καινούργειο classic?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, σε ένα dock πάνω είδα και το touch ως πηγή, παρ όλα αυτά, όλα τα dock box είδα ότι χρησειμοποιούν ως δείγμα το classic, οπωτε, μάλλον 8α συμφωνήσω ότι είναι καλύτερο ως HI-END πηγή το classic.Ώμος δεν μου γράψατε κάπου τελικά ραδιόφωνο μπορεί να πάρει γιατί όσο και να το κάνεις βράδυ,βόλτα και χωρίς λίγο εν λευκό ή galaxy δεν λέει.Επείσης ξέρω ότι το ebay έχει τρομερά πράγματα σε καταπληκτικές τιμές,και ξέρω και άτομο που μπορεί να μου παραγκήλει,αλλά μήπως μπορείτε να μου προτείνετε ένα αξιόπιστο store???

Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθειά σας.
Νίκος
 

SchumiGr

Established Member
29 July 2010
211
Re: Απάντηση: Αξίζει να πάρω το καινούργειο classic?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, σε ένα dock πάνω είδα και το touch ως πηγή, παρ όλα αυτά, όλα τα dock box είδα ότι χρησειμοποιούν ως δείγμα το classic, οπωτε, μάλλον 8α συμφωνήσω ότι είναι καλύτερο ως HI-END πηγή το classic.Ώμος δεν μου γράψατε κάπου τελικά ραδιόφωνο μπορεί να πάρει γιατί όσο και να το κάνεις βράδυ,βόλτα και χωρίς λίγο εν λευκό ή galaxy δεν λέει.Επείσης ξέρω ότι το ebay έχει τρομερά πράγματα σε καταπληκτικές τιμές,και ξέρω και άτομο που μπορεί να μου παραγκήλει,αλλά μήπως μπορείτε να μου προτείνετε ένα αξιόπιστο store???

Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθειά σας.
Νίκος

Το βασικο με το ebay ειναι να ψωνιζεις απο power sellers (αυτοι που εχουν το χρυσο αστερι).Ειναι αξιοπιστοι και σωστοι στις περιγραφες των προιοντων τους.Για το ραδιοφωνο, ακουγεται οτι η επομενη γενια touch θα εχει αλλα και οι τωρινη γενια ισως ξεκλειδωθει με καποιο μελλοντικο update.Στο classic λιγο δυσκολο το βλεπω........
 

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,592
Το clasic εχει ξεχωριστη συσκευη μινιατουρα ως ραδιοφωνο, αρκετα καλο - χρεωνεται εξτρα βεβαια
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,927
Παππού - Λάκη, μόνον 11 χρόνια πέρασαν από το τελευταίο ποστ.

Στάλθηκε από το KB2000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,592
Παππού - Λάκη, μόνον 11 χρόνια πέρασαν από το τελευταίο ποστ.

Στάλθηκε από το KB2000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πότε περασαν;😁😁😁😁😁😁
Μου το εβγαλε στα "νεα μηνυματα", ειδα "12ο" μηνα και το ...μπουμπουνισα😇