Dracula 3D

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την Ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,090
Λιβαδειά
avclub1dracula.jpg








Dracula 3D
Δράκουλα 3D







» Σκηνοθέτης: Ντάριο Αρτζέντο

» Παιζουν: Τόμας Κρέτσμαν, Ρούτγκερ Χάουερ, Άζια Αρτζέντο

» Επίσημη σελίδα: Dracula3d.it

» Έτος: 2012





Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι ο Ντάριο Αρτζέντο είναι σπουδαίος δημιουργός από το Suspiria, μέχρι το Inferno, τα Phenomena και
το Opera, έχει αναδειχθεί σε μετρ του τρόμου. Το γεγονός βέβαια ότι τίποτα καλό δεν έχει να επιδείξει πρόσφατα (το τελευταίο
του φιλμ, Giallo, πέρασε αθόρυβα στο ράφι του βιντεοκλάμπ) δε μας κάνει να ανυπομονούμε και για τον πρώτο του πειραματισμό
με την τρίτη διάσταση και μάλιστα όχι σε κάποια τυχαία αιματοβαμμένη ιστορία, αλλά στο Δράκουλα αυτοπροσώπως. Αυτός θα
πάρει τη μορφή του Γερμανού Τόμας Κρέτσμαν (Wanted, Βαλκυρία, Η Πτώση), ενώ ως Βαν Χέλσινγκ επιστρατεύεται ο βετεράνος
Ρούτγκερ Χάουερ. Όσο για τη Λούσι, αυτή δε θα είναι άλλη από την κόρη του σκηνοθέτη, Άζια.

Οι πρώτες φωτογραφίες που δόθηκαν στη δημοσιότητα προδίδουν από τη μια πλευρά το δημιουργό με το γνώριμο πληθωρικό του στιλ,
γνωστή του εξωστρέφεια στις σκηνές που προορίζονται να μας κάνουν να μη σβήνουμε το φως το βράδυ, αλλά και την αισθητική εποχής,
ωστόσο μέχρι να αναπτύξουμε πραγματικές προσδοκίες γύρω από το νέο αιματοκύλισμα που ετοιμάζει ο Ιταλός θα περιμένουμε
τουλάχιστον ένα τρέιλερ. (Πηγή)




avclub2dracula.jpg


avclub3dracula.jpg


avclub4dracula.jpg


avclub5dracula.jpg


avclub6dracula.jpg







— AvCLUB.gr // Audio & Video Fanatics Area —
 
Last edited:

Jimmy

AVClub Enthusiast
25 August 2006
779
Re: Dracula 3D (2012)

Ολα μα ολα τα εργα πρεπει να βγαινουν σε 3D????

Ημαρτον που λεει και ο γεωργιου!!!
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: Dracula 3D (2012)

Ήμουν έτοιμος να "θάψω" όταν διάβασα τον τίτλο του θέματος αλλά...Argento είναι αυτός. Για να δούμε τι θα κάνει.
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,820
Είμαι παντού
Απάντηση: Dracula 3D (2012)

τι κολημα ειναι αυτο με τους βρυκολακες τωρα τελευταια,δεν μπορω να καταλαβω!
Εχουμε πηξει σε σειρες και ταινιες ατελειωτες,μ'αυτο το θεμα!
ρε μπας και ζουν αναμεσα μας :p
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,548
Re: Απάντηση: Dracula 3D (2012)

τι κολημα ειναι αυτο με τους βρυκολακες τωρα τελευταια,δεν μπορω να καταλαβω!
Εχουμε πηξει σε σειρες και ταινιες ατελειωτες,μ'αυτο το θεμα!
ρε μπας και ζουν αναμεσα μας :p
Απλώς ειναι 3D :p
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,689
πετρουπολη
Απάντηση: Dracula 3D (2012)

Μυριζει Ροτζερ Κορμαν και Hammer.To προβλημα ειναι οτι οι ταινιες του Αρτζεντο δεν ειχαν καμμια σχεση με τη σχολη του Ροτζερ Κορμαν.Ουτε αισθητικα,ουτε σκηνοθετικα.Εκτος αν ο Αρτζεντο αποφασισε να κανει tribute στον Κορμαν.
Θα δουμε.Παντως χαιρομαι να βλεπω τη φατσα του Χαουερ....
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,478
Εκεί ψηλά.....
Re: Απάντηση: Dracula 3D (2012)

Παντως χαιρομαι να βλεπω τη φατσα του Χαουερ....


Κι εμενα. Μου εχει λειψει . Μπορει να μην ειναι ηθοποιος ολκης αλλα την μανιερα που εχει την ξερει πολυ καλα.
 

alx255

Established Member
29 December 2007
127
Re: Dracula 3D (2012)

βρωμαει καλτίλα - γουστάρω :p
ωραιος:a0210:
μου αρεσουν τα καλτ εργα αντε να δουμε τι θα ειναι αυτο.:guitarist:
 

MadPax

AVClub Enthusiast
19 October 2010
738
Σαλαμίνα
Απάντηση: Re: Dracula 3D (2012)

Μόλις το είδα, έχει μερικές σκηνές που είναι σήμα κατατεθέν του Ντάριο, όπως και τα έντονα χρώματα...από 'κει και πέρα, ήμαρτον θε μου μ' αυτό το πράγμα, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΙΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΙ ΤΟ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ; !!!!!
Εφαγε το κράξιμο της αρκούδας με το The Three Mothers το '07 και είπε να συνεχίσει με αυτό. Λυπάμαι που ο Κρέτσμαν και ο Χάουερ παίξανε ("παίξανε" τέλος πάντων...) σ' αυτό το πράγμα, γιατί τους πάω πολύ, όπου δεν υπάρχουν λεφτά για τα σκηνικά και ειδικά εφέ αυτά έχουν αντικατασταθεί με απίστευτα low budget γραφικά επιπέδου Amiga 1000 :flipout: ...Δείτε το για να έχετε άποψη, αλλά μην αρχίσετε τα μπινελίκια μετά με τη σαχλαμπούχλα :ernaehrung004:
 

Gal'en

Supreme Member
2 July 2012
8,613
Αθηνα
Απάντηση: Re: Dracula 3D (2012)

Μόλις το είδα, έχει μερικές σκηνές που είναι σήμα κατατεθέν του Ντάριο, όπως και τα έντονα χρώματα...από 'κει και πέρα, ήμαρτον θε μου μ' αυτό το πράγμα, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΙΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΙ ΤΟ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ; !!!!!
Εφαγε το κράξιμο της αρκούδας με το The Three Mothers το '07 και είπε να συνεχίσει με αυτό. Λυπάμαι που ο Κρέτσμαν και ο Χάουερ παίξανε ("παίξανε" τέλος πάντων...) σ' αυτό το πράγμα, γιατί τους πάω πολύ, όπου δεν υπάρχουν λεφτά για τα σκηνικά και ειδικά εφέ αυτά έχουν αντικατασταθεί με απίστευτα low budget γραφικά επιπέδου Amiga 1000 :flipout: ...Δείτε το για να έχετε άποψη, αλλά μην αρχίσετε τα μπινελίκια μετά με τη σαχλαμπούχλα :ernaehrung004:

Νικο μας εριξες ρε φιλε.
Δεν με ειχε φτιαξει και τοσο η ιδεα να κανει ο Νταριο 3δ, αλλα τοσο χαλια πια?
Στο συμφορουμιτη που γκρινιαζει για την Αζια, μπορει καλλιστα να κλεινει τα ματια, οταν θα βγαζει τα ρουχα της.
Αν και στις φωτο, αλλη ειδα γυμνη.

πωπω, ειδα και rating στο imdb. 3,9??????????
 
Last edited:

MadPax

AVClub Enthusiast
19 October 2010
738
Σαλαμίνα
Απάντηση: Dracula 3D (2012)

Γιώργο δεν υπάρχει λέμε, άστα, πλήρης απογοήτευση. Δες το και τα λέμε, αν και νομίζω θα έχεις την ίδια άποψη δεν νομίζω να σ' αρέσει. Και φυσικά δεν είναι η Αζια στις φωτογραφίες, είναι σκηνές από την πρώτη σεκάνς του έργου...η Αζια ξεβρακώνεται πολύ μετά :music-smiley-005: (και ένα μικρό σπόϊλερ, το χαρακτήρα της Λούση παίζει...)
 

Gal'en

Supreme Member
2 July 2012
8,613
Αθηνα
Απάντηση: Re: Dracula 3D (2012)

Τo έχω προγραμματίσει για το ΣΚ. Για να δούμε...
Αν φρίξω, θα βάλω το Δράκουλα του 1979.

Περιμενω εντυπωσεις γενναιε!
Καλα αθλιος Δρακουλας ο Λανγκελα. Βαλε καλυτερα Γκαρι Ολντμαν ή Κριστοφερ Λη σε ωρα αναγκης.



Γιώργο δεν υπάρχει λέμε, άστα, πλήρης απογοήτευση. Δες το και τα λέμε, αν και νομίζω θα έχεις την ίδια άποψη δεν νομίζω να σ' αρέσει. Και φυσικά δεν είναι η Αζια στις φωτογραφίες, είναι σκηνές από την πρώτη σεκάνς του έργου...η Αζια ξεβρακώνεται πολύ μετά :music-smiley-005: (και ένα μικρό σπόϊλερ, το χαρακτήρα της Λούση παίζει...)
Ναι το ειδα στο imdb. Eυτυχως εχει και ενα θετικο η ταινια ε?:joker:
Αν και τον Κωστα δε θα τον σωσει, γιατι αν θυμαμαι καλα δεν του πολυαρεσουν οι μελαχρινες:p
Ασε ξενερωσα με τη βαθμολογια. Εμπιστευομαι και τη γνωμη σου...
Θα περιμενω. Αν το θαψει και ο Κωστας, παπαλα.
 
Last edited by a moderator:

MadPax

AVClub Enthusiast
19 October 2010
738
Σαλαμίνα
Απάντηση: Re: Dracula 3D (2012)

Τo έχω προγραμματίσει για το ΣΚ. Για να δούμε...

Αν φρίξω, θα βάλω το Δράκουλα του 1979.


Για δες το Κώστα κι εσύ και μας λες...αν αντέξεις !! Αλλά μάλλον λέω να προτιμήσεις τον Δράκουλα του Μπάνταμ...
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: Απάντηση: Re: Dracula 3D (2012)

Περιμενω εντυπωσεις γενναιε!
Καλα αθλιος Δρακουλας ο Λανγκελα. Βαλε καλυτερα Γκαρι Ολντμαν ή Κριστοφερ Λη σε ωρα αναγκης.
Περισσότερο θέλω να δω τον Laurence Olivier σαν Van Helsing.
 

MadPax

AVClub Enthusiast
19 October 2010
738
Σαλαμίνα
Απάντηση: Re: Dracula 3D (2012)

Περιμενω εντυπωσεις γενναιε!
Καλα αθλιος Δρακουλας ο Λανγκελα. Βαλε καλυτερα Γκαρι Ολντμαν ή Κριστοφερ Λη σε ωρα αναγκης.




Ναι το ειδα στο imdb. Eυτυχως εχει και ενα θετικο η ταινια ε?:joker:
Αν και τον Κωστα δε θα τον σωσει, γιατι αν θυμαμαι καλα δεν του πολυαρεσουν οι μελαχρινες:p
Ασε ξενερωσα με τη βαθμολογια. Εμπιστευομαι και τη γνωμη σου...
Θα περιμενω. Αν το θαψει και ο Κωστας, παπαλα.

Γενικά δεν μ' αρέσουν οι ταινίες με βρικόλακες, τις βλέπω μόνο για να περνάει η ώρα και διασκέδαση, θεωρώ ότι έχει κορεσθεί και ξεπεραστεί το θέμα...Η Αζια έχει κάτι το περίεργο πάνω της και μ' αρέσει το τσουλάκι :music-smiley-005: πιο πολύ τη γουστάρισα στο ΧχΧ και στο Land Of The Dead...