Himedia 900 a/b/c

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

xrthammp

Senior Member
6 June 2008
495
Το νέο media player HD900 θα παρουσιάσει στις 13 Οκτωβρίου στο HongKong China Souring Fair στο Hong-Kong η Himedia.

Μέχρι στιγμής μας έχουν ενημερώσει ότι θα φοράει τον Realtek 1186, θα έχει Android και θα έχει υποστηρίζει αναπαραγωγή full HD 3D. Σύμφωνα με την πρακτική της εταιρείας τα τρία μοντέλα πιθανότατα να είναι σκέτο(a), με wifi(b) και με διπλό ψηφιακό tuner(c). Περισσότερες πληροφορίες όταν ανακοινωθούν.
 

pmitsios

Established Member
28 February 2010
184
Τρικαλα
Διαθεσιμο....στα 168 με 7 λιρες μεταφορικα για Ευρωπη λεει.
http://www.futeko.com/products/MP00031.php
Ρε παιδια υπαρχει αλλο Player να παιζει 3D ριπαρισμενο full bluray, 1GB ethernet και usb3?
Βασικα με ενδιαφερει μονο το 3D οποτε μηπως να κινηθουμε για αγορα?
 

onlineN

Supreme Member
12 April 2009
5,316
ΑΘΗΝΑ
Το νέο media player HD900 θα παρουσιάσει στις 13 Οκτωβρίου στο HongKong China Souring Fair στο Hong-Kong η Himedia.

Μέχρι στιγμής μας έχουν ενημερώσει ότι θα φοράει τον Realtek 1186, θα έχει Android και θα έχει υποστηρίζει αναπαραγωγή full HD 3D. Σύμφωνα με την πρακτική της εταιρείας τα τρία μοντέλα πιθανότατα να είναι σκέτο(a), με wifi(b) και με διπλό ψηφιακό tuner(c). Περισσότερες πληροφορίες όταν ανακοινωθούν.


Αυτό με το διπλό ψηφιακό tuner το θέλω!!!!
 

juststarter

New member
26 July 2011
51
Το εχω προπαραγγειλει, λογικά κατά το τέλος Οκτωβρίου θα το έχω.

Επειδή με όλα αυτά τα φορματ ήχου & εικόνας δεν τα πάω καλά - και αν αρχίσετε να ρωτάτε αν παίζει το Χ, το Υ και το Ζ, δεν θα ξέρω τι να απαντήσω, αν θέλει κάποιος κανονίζουμε μια μέρα να το φέρω για τεστ (αφού το παραλάβω βέβαια!)
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
http://www.futeko.com/forum/index.php?id=143

Πολυ ενδιαφερον αυτο (αν ισχυει).Φυσικα και θα πρεπει να γινει συγκριση και με consumer 3d bd player ετσι ωστε να δουμε αν παραγει το ιδιο καλο αποτελεσμα.
Μακαρι να ισχυει,γιατι τοτε το sigma 8910 (εστω και σε light εκδοση) θα βγει και γρηγορα και σχετικα φτηνα. :D
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
To 8910 δεν εχει απολυτως καμμια σχεση με το 1186, not by a longshot που λενε ....
Aς παιζει καλα τα 3d, με τον realtek,τοτε η sigma θα βγαλει ενα οικονομικο "3d" τσιπακι γιατι θα την βαραμε με slingshot :smash:

 

predatorGR

Established Member
20 June 2011
289
μολις χθες πηρα το panasonic 310 bluray και σαν media player ειναι ασχρηστο.
κριμα γιατι μαλλον θα μπορουσα να παω κατευθειαν στη λυση του himedia 900d. τελος παντων,επειδη θελω network streaming,3d bluray.iso support και full Audio Passthrough σε DTS HD Master/Dolby True HD νομιζω οτι ο 900b ειναι μονοδρομος (σε ενα λογικο παντα budget) η να παρω μια και καλη τον 900d και να πουλησω το panny blurayplayer?
 
Last edited:

predatorGR

Established Member
20 June 2011
289
σορρυ για το διπλο ποστ αλλα δε με αφησε να κανω edit.
το 8910 που λετε, ποια media player το φορανε?
 

predatorGR

Established Member
20 June 2011
289
και προφανως θα μιλαμε για ακριβα προιοντα της ταξεως των 400 και ανω ευρω, σωστα?
οποτε αυτη τη στιγμη η λυση ειναι ο 900b η λετε να στειλω το Blurayplayer μου και να περιμενω το 900d?
με τους ελληνικους υποτιτλους φανταζομαι δεν υπαρχει θεμα, ετσι?