Ιονιστης αερα

γιωργος 69

Senior Member
26 January 2010
349
Βριλήσσια
καθαριστης αερα

παιδες εχω προβλημα
στην περιοχη μου αναβουν πολλα τζακια και οταν εχει απνοια η κατασταση ειναι απελπιστικη
παρολη την καλη μονωση ο αερας μπαινει μεσα και μυριζει η καπνα
ξερετε καποια συσκευη που δοκιμασμενα να καθαριζει τον αερα ;;;;
 
Last edited:
28 June 2006
2,941
Απάντηση: καθαριστης αερα

Δεν υπάρχει. Ατύχησες. Οι ιονιστές του εμπορίου, κάνουν δουλειά με το τσιγάρο π.χ μέχρι τα 20 περίπου τ.μ - όπως ο δικός μου ο daikin που είναι και πανάκριβος -.
Με την κάπνα από τα τζάκια Δ.Γ, Δ.Α. Καλά, που μένεις, στα ζαγοροχώρια?
 

VaSiLiS-T

Supreme Member
10 January 2007
8,209
παλλληηηηηνιηηηη
Απάντηση: καθαριστης αερα

Και στην Παλλήνη τα ίδια σκατά ,, κάποια βράδια είναι ντουμάνι !!!!! λές και πήρε φωτιά το σύμπαν ,,, φέτος είναι το φαινόμενο έντονο απο τη ν φάση με τα πετρέλαια ,, πάει το τζάκι σύνεφο ,, στην τουαλέτα που είναι πάντα ανοιχτό το παραθιράκι βρωμαει πυρκαγιά ! εάν ξεχάςεις ρουχα για στεγνωμα το βράδι ,,, τα ξαναπλένεις ,,,
 

chris_goode

New member
12 February 2010
70
Re: καθαριστης αερα

Ιονιστή παιδιά και αν έχετε αυξημένη υγρασία στην περιοχή σας αφυγραντήρα. Είναι μεγάλο το φαινόμενο με τα τζάκια αλλά όμορφη μοιρωδιά.. Αν έχεις αφήσει ρούχα έξω όντως τη πάτησες. Με τον αφυγραντήρα γίνετε δουλειά και στο στέγνωμα των ρούχων, πολύ πρακτικό! Όλα τα επώνυμα προιόντα μια χαρα είναι! Προσοχή στις καταναλώσεις ρεύματος μονο.
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: καθαριστης αερα

Πρέπει να απαγορευτούν τα τζάκια, τουλάχιστον στις πόλεις...


(να στήσουμε και κανα σύστημα της προκοπής............ :guitarist:)
 

DIAMANTIS SVIGOS

AVClub Addicted Member
7 April 2008
2,887
ΕΛΛΑΔΑ
Re: καθαριστης αερα

Για κάπνα από τζάκια δεν ξέρω αν μπορεί να κάνει τίποτα, όμως για νορμάλ χρήση (όπως τσιγάρο πχ) το παρακάτω μηχανάκι μου είχε κάνει εντύπωση... http://www.skroutz.gr/s/65866/Singer-IAC1000-Pro.html

Σίγουρα υπάρχουν κάμποσα στην πιάτσα πάντως ψάξε...
 

paИ-baL

AVClub Addicted Member
2 August 2008
1,516
επιβεβαιωνω με την σειρα μου οτι το Γαλατσι το βραδυ μυριζει στον δρομο λες και εισαι στην Δημητσανα πρωτοχρονια...

ποια κριση κυριοι??? ειμαστε απο τζακι λεμε...
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Δεν είναι έτσι Παντελή...

1ον) προσωπικά με ενοχλούν και τα σκουπίδια και το καυσαέριο.
2ον) Η καπνίλα λειτουργεί επι προσθέτως στην ήδη επιβαρυμένη ατμόσφαιρα.

Και σε κάθε περίπτωση δεν μπορείς να πεις κάτι τέτοιο αν δεν μπει η καπνίλα σπίτι σου, με παιδί, γονιό ή εσύ ο ίδιος με δύσπνοια...
Να αναγκάζεσαι να μην αερίζεις το σπίτι επαρκώς ή να μυρίζει όλο το βράδυ καπνίλα, επειδή ο δίπλα γουστάρει τη φάση!

Στις μεγαλουπόλεις είναι εντελώς άκυρο το τζάκι...

Τα ίδια και χειρότερα βέβαια ισχύουν για τους παλαιούς ασυντήρητους καυστήρες πετρελαίου....
 
Last edited:

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Έλα τεμέρενον, πετρέλαιο έχω.

Έχω και τζάκι αλλά το ανάβω 2-3 φορές το χρόνο... ίσα που μου χαλάει το χώρο...

Θα το ξεπάτωνα, αλλά τσαίζει το γαρίμ...