Euroleague και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στο δορυφόρο

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

rangers72

Senior Member
26 October 2010
632
milos
ανοιγω αυτο το θεμα μιας και ξεκιναει η καινουρια σεζον στο μπασκετ οποιος ξερει καναλια που δοιχνουν ευρολιγκα,nba,και ευρωπαικα πρωταθληματα ας ενημερωνει.εγω αυτα που γνωριζω ως τωρα ειναι ευρωλιγκα ελευθερα στο ntv spor τις τουρκικες ομαδες κατα κυριο λογο αλλα και αλλα παιχνιδια που εχουν ενδιαφερον τα δοιχνει.επισις aljazzera sports 2 και καποια παιχνιδια το κλοιδωμενο.ισπανικο πρωταθλημα aljazzera sports 2 και κλειδωμενο επισις.γερμανικο πρωταθλημα sport1 καθε σκ 2 παιχνιδια.ιταλικο πρωταθλημα raisport καθε σκ 1 παιχνιδη.
 

soprano

Established Member
8 January 2011
166
Re: ευρολιγκα και γενικα μπασκετ ελευθερα στον δορυφορο.

την Α1 ποιος την δείχνει γιατί απότι φαινεται είναι λιγο στον αέρα το ελληνικό πρωτάθλημα?
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Re: Ευρωλίγκα και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στον δορυφόρο

Η Nova θέλει να δείχνει μόνο Ολυμπιακό και Παναθηναικό και οι υπόλοιπες ομάδες διαπραγματεύονται με την ΕΡΤ για τα παιχνίδια τους.
 

kropilack

Senior Member
Re: Ευρωλίγκα και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στον δορυφόρο

Ισπανικο μπασκετ εχει καθε κυριακη μεσημερι στις 13:30 το Andalucía TV 11597 V 22000-5/6 Astra 1L at 19.2°E. Δειχνει ενα αγωνα και κανει συνδεση με τους υπολοιπους. Επισης, οπως ειπες, το aljazzera sports 2. Περισυ εδειχνε και το TRT3 στις 42Ε, για φετος δεν ξερω...
Ευρωλίγκα δειχνουν τα NTV- ntv sport (στις 42 Ε), η Νετ, τα sport italia στις 31.5Ε αλλα εγω με τον δεκτη μου δεν μπορω να τα δω, το aljazzera sports 2, το sport1 στις 19Ε, ενω περισυ εδειχνε και το skaiTourk ενα αγωνα. Και ακομα περισυ το ch2 στις 4w εδειχνε τους αγωνες της Μακαμπι (ισως και φετος).
Ιταλικο μπασκετ εχει το La7(HD) στις 12.5w (καθε σαββατο στις 19:30) και το sport Italia1 καθε κυριακη στις 21:30(?).
Γερμανικο το sport1.
NBA (περυσι, μαλλον και φετος) τα NTV- ntv sport-nba tv-idman tv στις 42e.
 

george0083

AVClub Enthusiast
23 May 2007
762
Re: Ευρωλίγκα και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στον δορυφόρο

ειναι ακριβως οπως τα λεει ο φιλος τα λεει αναλυτικοτατα
 

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Απάντηση: Re: Ευρωλίγκα και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στον δορυφόρο

Ισπανικο μπασκετ εχει καθε κυριακη μεσημερι στις 13:30 το Andalucía TV 11597 V 22000-5/6 Astra 1L at 19.2°E. Δειχνει ενα αγωνα και κανει συνδεση με τους υπολοιπους. Επισης, οπως ειπες, το aljazzera sports 2. Περισυ εδειχνε και το TRT3 στις 42Ε, για φετος δεν ξερω...
Ευρωλίγκα δειχνουν τα NTV- ntv sport (στις 42 Ε), η Νετ, τα sport italia στις 31.5Ε αλλα εγω με τον δεκτη μου δεν μπορω να τα δω, το aljazzera sports 2, το sport1 στις 19Ε, ενω περισυ εδειχνε και το skaiTourk ενα αγωνα. Και ακομα περισυ το ch2 στις 4w εδειχνε τους αγωνες της Μακαμπι (ισως και φετος).
Ιταλικο μπασκετ εχει το La7(HD) στις 12.5w (καθε σαββατο στις 19:30) και το sport Italia1 καθε κυριακη στις 21:30(?).
Γερμανικο το sport1.
NBA (περυσι, μαλλον και φετος) τα NTV- ntv sport-nba tv-idman tv στις 42e.


ευχαριστουμε! :SFGSFGSF:
 

Serafeim Karakostas

AVClub Fanatic
8 August 2007
10,159
Άρτα
Απάντηση: Ευρωλίγκα και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στον δορυφόρο

Μέχρι και sticky αξίζει να γίνει το παρόν θέμα!:award:
 

vas_papavas

Supreme Member
21 December 2010
8,849
Re: Ευρωλίγκα και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στον δορυφόρο

σε σχέση με αυτό που λέει ο kropilack παραπάνω και με το οποίο συμφωνώ απολύτως

σήμερα

partizan belgrade - anadolou efes -- ntv spor --turksat ---18:00
ea milan - maccabi electra --- sport italia -- astra 31.5 -- 18:45
union olympija - barcelona -- ntv spor -- turksat -- 19:45
brose baskets - kk zagreb - sport 1 germany - astra 19 -- 20.00

αυριο

bilbao basket - olympiacos -- ntv spor - turksat & sport italia 2 @36o & al jazeera sport 2 @7w -- 19:30

ο turksat είναι στις 42e
οι ώρες είναι gmt ή gmt +1 για μας είναι 2 ώρες αργότερα.
 

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Απάντηση: Ευρωλίγκα και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στον δορυφόρο

τα sport italia στις 12,5W αλλαξαν συχνοτητα ή δεν υπαρχει πια εκπομπη απο εκει;
 

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Απάντηση: Ευρωλίγκα και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στον δορυφόρο

και κατι ακομα.
31,5Ε τι εστι DVB-S2/ACM στη συχνοτητα 11914 Η 27500 ; δεν εχω σημα στη συχνοτητα.
 

vas_papavas

Supreme Member
21 December 2010
8,849
Re: Απάντηση: Ευρωλίγκα και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στον δορυφόρο

τα sport italia στις 12,5W αλλαξαν συχνοτητα ή δεν υπαρχει πια εκπομπη απο εκει;


λάθος δικό μου ζητώ συγνώμη

το sport italia 2 πoυ δείχνει ολυμπιακό είναι στις 12.5w - 12718Η - 36510-2/3
 

goudzos

Senior Member
11 August 2009
423
Re: Ευρωλίγκα και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στον δορυφόρο

Εντάξει αλλά τα sport italia πως τα πιάνουμε, τι δέκτης χρειάζεται;
 

Φίλιππος Φ.

Supreme Member
12 February 2007
3,910
Αθήνα
Re: Απάντηση: Ευρωλίγκα και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στον δορυφόρο

Μέχρι και sticky αξίζει να γίνει το παρόν θέμα!:award:

Sticky το θέλετε, sticky έγινε :smile:

Σοβαρά τώρα, είναι όντως εμπεριστατωμένο νήμα και αξίζει να υπάρχει ως νήμα "αναφοράς" για ελεύθερες μεταδόσεις μπάσκετ !

Πολλά μπράβο στον φίλο kropilack για την ενδελεχή έρευνα.
Αντε με το καλό να επεκτείνουμε αν γίνεται τη λίστα και με άλλα κανάλια...
 

NICKMAN9271

Senior Member
22 August 2008
358
Ηρακλειο κρητης
Re: Απάντηση: Ευρωλίγκα και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στον δορυφόρο

και κατι ακομα.
31,5Ε τι εστι DVB-S2/ACM στη συχνοτητα 11914 Η 27500 ; δεν εχω σημα στη συχνοτητα.

αυτη τη διαμόρφωση μονο με μια pc-card μπορεις να την δεις περα απο τους επαγγελματικούς δεκτες
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Re: Ευρωλίγκα και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στον δορυφόρο

Η ΕΤ3 θα μεταδώσει τα παιχνίδια της πρεμιέρας στην Α1 του μπάσκετ, Παναθηναϊκός- Αρης την Κυριακή (23/10) και το Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ τη Δευτέρα (24/10).

Η ΕΤ3 πιθανότατα θα δείχνει τους εντός έδρας αγώνες του Άρη και του ΠΑΟΚ στην Α1, ενώ το Παναθηναϊκός-Άρης θα το δείξει αυτή και όχι η ΝΕΤ, λόγω της συνόδου κορυφής.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες, έπονται και άλλες αθλητικές μεταδόσεις στην ΕΤ3, ενώ μία σκέψη είναι, εφόσον προχωρήσει η συμφωνία για την απόκτηση των δικαιωμάτων του Κυπέλλου Αγγλίας, να μεταδίδονται και αγώνες απ' την συγκεκριμένη διοργάνωση

http://www.sport.gr
 

kropilack

Senior Member
Re: Ευρωλίγκα και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στον δορυφόρο

Ισπανικο μπασκετ εχει καθε κυριακη μεσημερι στις 13:30 το Andalucía TV 11597 V 22000-5/6 Astra 1L at 19.2°E. Δειχνει ενα αγωνα και κανει συνδεση με τους υπολοιπους. Επισης, οπως ειπες, το aljazzera sports 2. Περισυ εδειχνε και το TRT3 στις 42Ε, για φετος δεν ξερω...
Ευρωλίγκα δειχνουν τα NTV- ntv sport (στις 42 Ε), η Νετ, τα sport italia στις 31.5Ε αλλα εγω με τον δεκτη μου δεν μπορω να τα δω, το aljazzera sports 2, το sport1 στις 19Ε, ενω περισυ εδειχνε και το skaiTourk ενα αγωνα. Και ακομα περισυ το ch2 στις 4w εδειχνε τους αγωνες της Μακαμπι (ισως και φετος).
Ιταλικο μπασκετ εχει το La7(HD) στις 12.5w (καθε σαββατο στις 19:30) και το sport Italia1 καθε κυριακη στις 21:30(?).
Γερμανικο το sport1.
NBA (περυσι, μαλλον και φετος) τα NTV- ntv sport-nba tv-idman tv στις 42e.
Οχι το sport Italia1, το RAI SPORT 1! :idea:
 
Last edited:

Sir_Builder

Established Member
5 October 2006
122
Re: Ευρωλίγκα και γενικά μπάσκετ ελεύθερα στον δορυφόρο

Το raisport δειχνει καθε Παρασκευη στης 9:45 αγωνα της δευτερης κατηγοριας της Ιταλιας.