AVPlayerHD

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,445
Πειραιάς
Μία καταπληκτική εφαρμογή video player, από ότι φαίνεται, έχει φτιάξει η εταιρεία EPLAYWORKS.

Είναι μια εφαρμογή η οποία "ξεκλειδώνει" τις δυνατότητες του Α5 επεξεργαστή του iPad 2, αφού μπορεί κ παίζει όλων των ειδών τα αρχεία βίντεο, μεταξύ των οποίων είναι τα XVID,AVI,WMV,RMVB,ASF,H264,MKV, ενώ υποστηρίζει και ξεχωριστά αρχεία υποτίτλων SMI, SRT, TXT, SubStationAlpha.

Η μεταφορά των αρχείων μπορεί να γίνει μέσω του iTunes ή μέσω wifi σύνδεσης.

Υπάρχει επίσης δυνατότητα tv-out, όπου μπορεί να ρυθμιστεί να δείξει το κάδρο της εικόνας σε auto / 16:9 / 4:3 / 1:1 / Full screen. Αυτή η ρύθμιση μπορεί να γίνει κ για το κάδρο που θα δούμε στο ίδιο το iPad.

avplayerhdhomescreen_231207481584.jpg


Ρυθμίσεις :

avplayerhdsettings_231207482281.jpg


To κόστος αγοράς είναι πολύ μικρό, για αυτά που προσφέρει.

Αναλυτικό review : http://tech2.in.com/reviews/ios/av-player-hd/208862

itunes link
 

akisnm156

AVClub Enthusiast
1 July 2007
1,012
Το χρησιμοποιώ εδώ και 2-3 μήνες στο iPad 1. Έχω δοκιμάσει να παίξω με αυτο avi 350-800mb, μικρά 720p mkv , ( 1-1,5gb) τα οποία τα έπαιζε απροβλημάτιστα, και διάβαζε κανονικά τους εξωτερικούς ελληνικούς υπότιτλους.
Δεν δοκίμασα μεγάλα mkv αρχεία ούτε 1080p. Το θεώρησα ανουσιο να δω στο iPad ταινία των 6 και βάλε gb.
Είναι εξαιρετική εφαρμογή,είμαι 100% ευχαριστημένος!
Λογικά στο 2 θα εχει καλύτερη απόδοση...
 

akisnm156

AVClub Enthusiast
1 July 2007
1,012
Δεν έχω φίλε μου παρατηρήσει κάτι τέτοιο.
´Εχω περάσει το τελευταίο update χωρίς κανένα πρόβλημα.
Το μόνο bug που έιχα παρατηρησει ήταν ότι καμιά φορά δεν μπορούσα να κάνω transfer μέσω wifi, αλλά με ένα άνοιξε κλέισε του iPad το πρόβλημα διορθωνόταν. ( εννοείται ότι μέσω USB δεν είχα κανένα πρόβλημα στη μεταφορά αρχείων )
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,532
Να streamαρει απευθειας απο (Win) server, δεν μπορεί, σωστα;
 

εσαεί

Established Member
12 May 2010
227
Εξακολουθει να ειναι ο καλύτερος player στο iPad? Τι παραπάνω εχει ας πούμε απο το gplayer που ειναι και δωρεάν?
 

Carculas

Established Member
22 May 2011
171
είναι φανταστικός ο AV και σταθερος, φορτώνω το ipad και πάω διακοπές.Πανω κάτω τα ιδια ειναι με τον gplayer ισως πιο σταθερός λίγο.