CRYSTAL AUDIO AppStreamer | Gigabit Media Player με Δικτυακές Εφαρμογές

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,410
Μεταμορφωση
Streamer.jpg




To "δυνατό" media player της Crystal Audio !

Εδω και καιρό το ζητούσαμε και μας προσφέρουν πλέον ενα φρέσκο media player με gigabit lan , web browser , web radio , web tv , hd audio και πολλά άλλα !
Η τιμή του εκ πρώτης είναι άκρως δελεαστική στα 109ευρώ
Πιο πολλά μπορείτε να μάθετε απο εδώ ...
Stay tuned γιατί μάλλον θα το τεστάρουμε και στο avclub !
 

baniko

Senior Member
4 October 2007
558
Katerini
Το ότι έχει τον 1185 αντί για τον 1186 δεν πολυπειράζει (για οποιον δεν ενδιαφέρεται για 3D BR), αρκεί να είναι είναι αξιοπρεπές/καλό στα webικα (πχ Utube)...
... αλλά γιατί ρε παιδιά να μην έχει και DVB-T?
μετά θα "καθαρίζαμε"!
 
Last edited:

tasanto

AVClub Addicted Member
31 August 2006
1,701
Athens
ποσο θα ανεβαζε το κοστος αν ειχε wi-fi και να μην χρειαζοταν WiFi dongle?
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: Re: CRYSTAL AUDIO AppStreamer | Gigabit Media Player με Δικτυακές Εφαρμογές

ποσο θα ανεβαζε το κοστος αν ειχε wi-fi και να μην χρειαζοταν WiFi dongle?

Παρότι θεωρώ πως το dongle θα είναι φτηνό (10-20 λογικά), μου φαίνεται καλύτερη επιλογή να μην το πληρώνουν όσοι δεν το χρειάζονται και η συσκευή να έχει χαμηλότερη αρχική τιμή... Εμένα π.χ. θα μου ήταν περιττό. Αντιθέτως το gigabit lan, το οποίο πλέον θεωρώ must. :BDGBDGB53:
 

evanfotis

Moderator
Staff member
26 March 2008
5,440
Θα μπορεί να έχει skype κ να συνδεθεί με web camera σαν android set top box?
 

Crystal_Druid

Senior Member
17 June 2010
663
Re: Απάντηση: CRYSTAL AUDIO AppStreamer | Gigabit Media Player με Δικτυακές Εφαρμογές

Θα μπορεί να έχει skype κ να συνδεθεί με web camera σαν android set top box?

Καλησπέρα evanfotis! :smile:

Εεεμμ... :rolleyes: πολύ καλή ιδέα, αλλά προς το παρόν τουλάχιστον, δεν διαθέτει εφαρμογή Skype. Δεν γνωρίζω αν μπορεί να προστεθεί αργότερα με firmware update, αλλά θα το μεταφέρω στους Μηχανικούς μας προς μελέτη! -bye-
 

geopro

Established Member
Απάντηση: ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΠΡΟ-ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ

Αν και πολύ σπάνια έχω κουμπώσει στικακι ή σκληρό σε media player λόγω ότι τα δουλεύω πάντα δικτυακά, παρατηρώ ότι δεν υπάρχει θύρα usb στην πρόσοψη, ούτε καν στη πίσω πλευρά , παρά μόνο στο πλάι !
Στο πλάι δεν βολεύει και πολύ εκτός αν είναι τοποθετημένο κάπου πολύ ελεύθερα.
Αν και το πρόβλημα λύνεται με μια μάλλον αντιαισθητική προέκταση, γιατί βρε παιδιά βάζετε αυτογκόλ ;;
 

SWISSTEC

AVClub Addicted Member
26 July 2007
1,359
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Re: Απάντηση: CRYSTAL AUDIO AppStreamer | Gigabit Media Player με Δικτυακές Εφαρμογές

Το ότι έχει τον 1185 αντί για τον 1186 δεν πολυπειράζει (για οποιον δεν ενδιαφέρεται για 3D BR), αρκεί να είναι είναι αξιοπρεπές/καλό στα webικα (πχ Utube)...
... αλλά γιατί ρε παιδιά να μην έχει και DVB-T?
μετά θα "καθαρίζαμε"!
Συμφωνώ και εγώ γιατι να μην έχει DVB-TUNER?
 

baniko

Senior Member
4 October 2007
558
Katerini
Απάντηση: Re: Απάντηση: CRYSTAL AUDIO AppStreamer | Gigabit Media Player με Δικτυακές

Καλησπέρα evanfotis! :smile:

Εεεμμ... :rolleyes: πολύ καλή ιδέα, αλλά προς το παρόν τουλάχιστον, δεν διαθέτει εφαρμογή Skype. Δεν γνωρίζω αν μπορεί να προστεθεί αργότερα με firmware update, αλλά θα το μεταφέρω στους Μηχανικούς μας προς μελέτη! -bye-

μαζί με το skype που είναι σημαντικό, μετέφερε και το να μπορεί να δεχθεί κάποιο DVB-T usb stick.

και μερικές ερωτησούλες:
>το utube παίζει και HD?
>ο browser παίζει flash?
>στη usb μπορεί να δεχθεί usb hub?
 
Last edited:

onlineN

Supreme Member
12 April 2009
5,316
ΑΘΗΝΑ
ποσο θα ανεβαζε το κοστος αν ειχε wi-fi και να μην χρειαζοταν WiFi dongle?

Μάλλον τα νεύρα που θα αποκτούσες με το wifi θα ανέβαζε.....( εκτός κιαν το θέλεις για μουσική..)
 

koukou

Senior Member
8 November 2009
388
Καλημέρα!

Θα μπορώ να του φορτώσω linux? Το openelec για παράδειγμα;
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Βασικά από κάτω σε όλα τα media players τρέχει ένας προσαρμοσμένος πυρήνας linux... αλλά έτσι όπως το εννοείς, να σηκώσεις άλλο λειτουργικό - διανομή όχι δεν γίνεται...

Γενικότερα δεν νομίζω - δεν θυμάμαι να υπάρχει media player που να μπορείς να φορτώσεις άλλο λειτουργικό, εκτός από τα htpc που οι κατασκευαστές βαφτίζουν media player (π.χ. xtreamer ultra).
 

koukou

Senior Member
8 November 2009
388
Re: Απάντηση: CRYSTAL AUDIO AppStreamer | Gigabit Media Player με Δικτυακές Εφαρμογές

Βασικά από κάτω σε όλα τα media players τρέχει ένας προσαρμοσμένος πυρήνας linux... αλλά έτσι όπως το εννοείς, να σηκώσεις άλλο λειτουργικό - διανομή όχι δεν γίνεται...

Γενικότερα δεν νομίζω - δεν θυμάμαι να υπάρχει media player που να μπορείς να φορτώσεις άλλο λειτουργικό, εκτός από τα htpc που οι κατασκευαστές βαφτίζουν media player (π.χ. xtreamer ultra).

Ευχαριστώ για την απάντηση! Κρίμα πάντως. Άν γινόταν έστω και από εξωτερικό USB θα ήταν super!
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: Re: Απάντηση: CRYSTAL AUDIO AppStreamer | Gigabit Media Player με Δικτυακές

off topic βέβαια, αλλά (θέλω να) πιστεύω ότι το επόμενο μεγάλο βήμα εξέλιξης των media players (σε κανά δυο χρόνια), θα είναι η μετάβαση του περιβάλλοντος τους στα γνωστά μας XBMC κλπ...
 
Last edited:

Crystal_Druid

Senior Member
17 June 2010
663
Re: Απάντηση: CRYSTAL AUDIO AppStreamer | Gigabit Media Player με Δικτυακές Εφαρμογές


Είναι έτοιμο προς αγορά μέσω web! :a0210:
Μπορείτε να το παραγγείλετε κανονικά με "προσθήκη στο καλάθι" και checkout! Η παραγγελία σας θα παραδοθεί το αργότερο μέχρι την Παρασκευή! :Banane0:

Από την Πέμπτη - αν όχι και από αύριο - θα μπορείτε να παραλάβετε και από τα γραφεία μας στα Βριλήσσια! Θα ενημερώσω άμεσα, μόλις θα έχω το ΟΚ! :aktion033:

-bye-
 

Crystal_Druid

Senior Member
17 June 2010
663
ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ

Καλησπέρα σε όλους! :smile:

ΕΦΤΑΣΕΕΕΕΕ! :Banane0:

Όσοι θέλετε AppStreamer, να έρθετε να πάρετε! :silly:

Διαθέσιμο για άμεση αγορά από τα γραφεία μας στα Βριλήσσια (Δευτ. - Παρ. | 9:00 - 17:00), για τηλεφωνική παραγγελία με Αντικαταβολή και δωρεάν έξοδα αποστολής σε όλη την Ελλάδα και φυσικά, on-line παραγγελία μέσω του www.crystalaudio.gr

AppStreamer.jpg