32άρα με καλούδια

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

tolisspi

Supreme Member
3 May 2009
3,750
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
H LG που αναφερεις δεν εχει dlna και επισης δεν παιζει ηχο dts. Το ιδιο νομιζω και για την TOSHIBA που αν δεν κανω λαθος ειναι μια κατηγορια πιο κατω σε σχεση με ην LG.
Καλο ειναι, για αυτα που θες, να κοιταξεις προς SAMSUNG μερια....
 

makis_81

Senior Member
10 July 2012
642
http://www.skroutz.gr/s/1770045/Toshiba-32TL933G.html

Αν ανέβεις στα λεφτά δες και αυτή.

Μεταξύ αυτής και της Samsung EH6030 ??Η Toshiba έχει και 24p mode και περισσότερες συνδέσεις.Δε μπόρεσα να βρω λεπτομέρειες για τον media player της Toshiba.DTS υποστηρίζει?Δε με ενδιαφέρει τόσο το τηλεοπτικό,κυρίως HD υλικό και αγώνες ποδοσφαίρου
 

makis_81

Senior Member
10 July 2012
642
Edit : Τελικά η Toshiba δε παίζει DTS,,αλλά AC3.Το παραπάνω ερώτημα παραμένει πάντως.Με το 24p και Samsung ξέρουμε κάτι??Τα αναπαραγάγει καλά??
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
Μπορεις να δεις και αυτην http://www.skroutz.gr/s/1563745/LG-32LM611S.html
Την ειδα απο κοντα σε καταστημα πολυ ωραια εικονα και παιζει κανονικα dts,mkv,srt και κυριως ntfs που δεν υποστηριζουν σε πολλα αλλα μοντελα
Και εγω μαλλον αυτη θα παρω
Και πραγματικα 100Ηz και dlna
Δες εδω και κατεβασε σε pdf το manual της tv http://www.lg.com/gr/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=32LM611S&initialTab=drivers&targetPage=support-product-profile&searchEngineModelCode=32LM611S



 
Last edited:

makis_81

Senior Member
10 July 2012
642
Το manual γράφει για DolbyDigital.Υπάρχουν διάφοροι τύποι τέτοιοι όπως DD5.1,AC3,DTS.Είμαστε 100% σίγουροι για το DTS??Αν ναι τότε έχουμε έναν δεύτερο σοβαρό υποψήφιο μετά την EH6030 της Samsung
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
Το manual γράφει για DolbyDigital.Υπάρχουν διάφοροι τύποι τέτοιοι όπως DD5.1,AC3,DTS.Είμαστε 100% σίγουροι για το DTS??Αν ναι τότε έχουμε έναν δεύτερο σοβαρό υποψήφιο μετά την EH6030 της Samsung
Εγω παντως που ρωτησα αν υποστηριζει και σε πλαισιο-public Γλυφαδας μου ειπαν ναι,τους ειπα οτι τα περσινα μοντελα lg δεν υποστηριζαν αλλα μου ειπαν τα φετινα ναι.
Επισης μια αλλη καλη προταση ειναι αυτη http://www.skroutz.gr/s/441057/Panasonic-TX-L32E5E.html
Εδω κοιτα το manual ειναι η αγγλικη version http://www.panasonic.co.uk/html/en_...5B/Overview/9038225/index.html?trackInfo=true και κατεβασε το manual μονο ntfs δεν υποστηριζει,αλλα ειναι καλυτερη πιστευω(dts,mkv,srt εχει κανονικα) ειναι και ips panel.
Την ειδα και αυτην και επισης μου αρεσε στο public επισης ειναι 2012 μοντελο,θα την προτιμουσα αλλα δεν υποστηριζει ntfs παρα μονο φλασακια με fat32.
 

makis_81

Senior Member
10 July 2012
642
Ανασταλτικός παράγοντας αυτός για την Panasonic.Θα πρέπει να τις δω από κοντά πριν αποφασίσω.Πάντως στο official thread της lm620 εδώ στο avclub γίνεται λόγος για κάποιες σκιές που εμφανίζονται.Πρέπει να το ελέγξουμε μήπως ισχύει το ίδιο και με την lm611
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
Ανασταλτικός παράγοντας αυτός για την Panasonic.Θα πρέπει να τις δω από κοντά πριν αποφασίσω.Πάντως στο official thread της lm620 εδώ στο avclub γίνεται λόγος για κάποιες σκιές που εμφανίζονται.Πρέπει να το ελέγξουμε μήπως ισχύει το ίδιο και με την lm611
Σημερα θα κανω εξορμηση στα μαγαζια με φλασακια και usb hdd με ταινιες μεσα με dts για να τεσταρουμε τι παιζει και τι οχι.
Τωρα σκιες σε καταστηματα δεν μπορεις να τσεκαρεις με φωτισμο απο παντου,για την 620 που στοιχιζει 600 ευρω ειναι θεμα για την 611 αν παιζει dts την αγορασα επιτοπου,αφου στα αλλα χαρακτηριστικα με καλυπτει.
 

makis_81

Senior Member
10 July 2012
642
Ωραία,θα περιμένω ενημέρωση :) Για την EH6030 δεν έχεις καλή άποψη?Βλέπω δεν την έχεις στις επιλογές σου
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
Ωραία,θα περιμένω ενημέρωση :) Για την EH6030 δεν έχεις καλή άποψη?Βλέπω δεν την έχεις στις επιλογές σου
Η lg θα φαει τρελο ακυρο διοτι τελικα δεν παιζει dts τη δοκιμασα στο public.
Ειδα μια Samsung τη 5500 το φετινο μοντελο και επαιζε κανονικα 465 ευρω και ισως παρω αυτη τελικα.
Τα παντα παιζει και dlna και skype και browser.
 

jbousounis

Established Member
5 September 2009
296
Μήπως τελικά δοκίμασες και την Panasonic E5E ??? Διάβασα αυτό που ανέφερες ότι τελικά δεν υποστηρίζει usb hdd. Σκέφτηκα μήπως την τσέκαρες και αυτή. Έχει πολύ καλή εικόνα πάντως που την είδα , αν και θέλω να την δω σε digea για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα, αλλά με την 5500 που την είδα δίπλα δίπλα μου φάνηκε ότι είχε πιο ζεστά χρώματα(τώρα δεν ξέρω αν στο public τις πειράζουν ή τις αφήνουν στις εργοστασιακές ρυθμίσεις) και γενικά καλύτερη απο την 5500.
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
Μήπως τελικά δοκίμασες και την Panasonic E5E ??? Διάβασα αυτό που ανέφερες ότι τελικά δεν υποστηρίζει usb hdd. Σκέφτηκα μήπως την τσέκαρες και αυτή. Έχει πολύ καλή εικόνα πάντως που την είδα , αν και θέλω να την δω σε digea για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα, αλλά με την 5500 που την είδα δίπλα δίπλα μου φάνηκε ότι είχε πιο ζεστά χρώματα(τώρα δεν ξέρω αν στο public τις πειράζουν ή τις αφήνουν στις εργοστασιακές ρυθμίσεις) και γενικά καλύτερη απο την 5500.
Οχι δεν τη δοκιμασα διοτι στο φλασακι το video που ειχα δεν ειχε dts και στον σκληρο στανταρ δεν παιζει σε ntfs που το ειχα,παω σπιτι να το κανω fat32 να περασω κανα video με dts και να το τσεκαρω στη panasonic που ισως αναγνωρισει το σκληρο εφοσον ειναι σε fat32.
 

jbousounis

Established Member
5 September 2009
296
OK, αν δεις αποτελέσματα, κάνε μια μικρή αναφορά !!!! Κοίταξα και εγώ το manual, μήπως δεν δίνει αρκετό ρεύμα για τον δίσκο. Πάντως αφού θα τον έχεις κάνε μια δοκιμή αν βρεις χρόνο.
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
Κατεβαζω τωρα video 2 gb με dts το φορτωνω στο φλασακι και στο σκληρο και παω να τσεκαρω.
Δυστηχως δεν ειναι να εμπιστευεσαι ουτε τα manual των κατασκευαστων πρεπει να τα τσεκαρεις ολα στη πραξη τι υποστηριζει και τη οχι
Παντως γενικως τα Sony απογοητευση τιποτα δεν παιζουν ουτε dts,ουτε ntfs να το κλεισει το μαγαζι καλυτερα και στα ακριβα μοντελα το ιδιο.