Νέος στην NOVA

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Thodorisath

New member
20 May 2012
65
Καλημερα παιδια, μετα απο αγορα νεας τηλεορασης, σκευτομαι να παω στην νοβα.

Θελω να συνδιασω forthnet με nova.

Το double play forthnet εχει 24mbs και απεριοριστα τηλεφωνα με 24.9eyro.

Η επιγεια νοβα, τι παραπανω μου δινει απο το ηδη ψηφιακο σημα της digea ?

Το start pack και το value pack , δινουν HD-3d? ειναι αλλος εξοπλισμος?
Με το start pack ειναι στα 34 ευρω το μηνα μαζι με το ιντερνετ, καλη τιμη.

Τι λετε?

Εξοπλισμο τον δινουν δωρεαν, η συνδεση ποσο κανει? θα χρειαστω κατι παραπανω?

Επισης, εχω εναν αποκωδικοποιητη nokia αρκετα παλιο που παιρνει ομως καρτες (με πιατο κλπ), σε αυτον θα λειτουργει η καρτα της νοβα ? ειναι η ιδια για απλη νοβα και hd?

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων.
 

jimitsis

Supreme Member
20 June 2011
3,369
Re: Νεος στην NOVA

1. Καλημέρα.
2. Να τα συνδιάσεις.
3. Απεριόριστα σταθερά και 30´ για κινητά. Μετά το χρόνο λένε, πάει στα 34.90.
4. Ανάλογα το πακέτο, δίνει ένα αθλητικό, ένα κινηματογραφικό, ή και τα δύο. Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει μία.
5. Δυστυχώς δεν δίνουν. Είναι θέμα πακέτου, όχι εξοπλισμού.
6. Εφ´όσον σε ικανοποιούν τα κανάλια, η τιμή είναι καλή.
7. Λέω ότι ανάλογα με τα ενδιαφέροντα σου, ίσως είναι καλύτερο κάποιο πακέτο sport+value, ή cinema+value σε συνδιασμό με το double play economy βέβαια.
8. Νομίζω ότι στους καινούργιους δίνουν δώρο αποκωδικοποιητή + router. Πληρώνεις πιάτο + εργατικά (χωρίς να είμαι 100% σίγουρος).
9. Υποχρεωτικά παίρνεις τον εξοπλισμό τους.
10. Δεν κάνει τίποτα -bye-
 

Thodorisath

New member
20 May 2012
65
Re: Νεος στην NOVA

Αρα αν θελω, HD πρεπει να παω σε πιατο? σε οποιο πακετο θελω? η μονο στο full δινουν HD?

Απ'οσο το εχω ψαξει η επιγεια ειναι μια μπουρδα...
 

jimitsis

Supreme Member
20 June 2011
3,369
Re: Νεος στην NOVA

H υπηρεσία HD είναι προστιθέμενη και κοστίζει 5 ευρώ. Με το full pack παίρνεις όλα τα κανάλια, με το cinema παίρνεις το κινηματογραφικό και τα ντοκυμαντέρ, με το sports παίρνεις τα αθλητικά και τα ντοκυμαντέρ. Για 3D νομίζω ότι θέλει αποκλειστικά full pack...
Για οικονομικό HD συμφέρει ο οτε tv.
 

Thodorisath

New member
20 May 2012
65
Re: Νεος στην NOVA

Πιο πολυ με ενδιαφερουν τα documanter τα history κλπ παρα τα mega-ant1 κλπ.

Με το start pack ή το value pack HD θα ειμαι οκ γι αυτα? η πρεπει να παρω καποιο εκ των cinema-sports?
 

kataras

AVClub Enthusiast
18 October 2011
1,171
Re: Νεος στην NOVA

Πιο πολυ με ενδιαφερουν τα documanter τα history κλπ παρα τα mega-ant1 κλπ.

Με το start pack ή το value pack HD θα ειμαι οκ γι αυτα? η πρεπει να παρω καποιο εκ των cinema-sports?

οτι σου ειπαν κα οι αλλοι.εφοσον θελεις forthnet σε συμφερει για τις προτιμησεις σου το πακετο σινεμα
 

sakels

Supreme Member
27 May 2010
4,332
Σε σχετικο φορουμ λεγεται οτι το history θα μπει στο start και οτι απο 5/7 καταργειται το value
 

sakels

Supreme Member
27 May 2010
4,332
Φιλε αυτο που σε συμφερει τωρα ειναι το dpeco+cinema+value στα 49,90 με δωρο τον εξοπλισμο (μονο το πιατο πληρωνεις 10 ευρω) νομιζω ειναι δωρεαν και η εγκατασταση η καλυτερα κανε την μονος. :))
 

Thodorisath

New member
20 May 2012
65
Re: Νεος στην NOVA

Αρα για να καταλαβω, αν δεν παρω full-cinema-sports pack θα εχω ολα τα αλλα? η αλλαζουν αναμεσα σε επιγεια-value-start pack?

Μηπως να βαλω το ιντερνετ μονο και να περιμενω καμμια προσφορα? μεσα-μετα το καλοκαιρι?
 

jimitsis

Supreme Member
20 June 2011
3,369
Re: Νεος στην NOVA

Βάλε κατ´αρχάς το double play economy και το start pack. Αν θες μετά, αλλάζεις προς μεγαλύτερο πακέτο (value, cinema+value, sport+value, full).
Προς πιο ακριβό πακέτο μπορείς να πας ανά πάσα στιγμή, προς πιο φθηνό όμως όχι. :idea:
 

kataras

AVClub Enthusiast
18 October 2011
1,171
Re: Νεος στην NOVA

φιλε μου ριξε καμια ματια στο σαιτ της φορτνετ και θα βρεις τη λυση
μου φαινεσαι μπερδεμενος
αλλο η επιγεια αλλο η δορυφορικη αλλο το να μαντεψεις νεες προσφορες αλλο το τι μας ξημερωνει
 

dtzgr

Established Member
28 May 2010
117
Σε σχετικο φορουμ λεγεται οτι το history θα μπει στο start και οτι απο 5/7 καταργειται το value
Μήπως μπορείς να μας πεις ποιο είναι αυτό το φόρουμ; τα fx και foxlife σε ποιό πακέτο θα πάνε;
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Μήπως μπορείς να μας πεις ποιο είναι αυτό το φόρουμ; τα fx και foxlife σε ποιό πακέτο θα πάνε;

Πήγαν στο Start.....δες το λινκ που έβαλα από πάνω...
 

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Απάντηση: Re: Νέος στην NOVA


Τι λες τώρα. Απώλεια ...
Πάντως τα κανάλια του Value τα πρόσθεσαν στο Start Pack (ΠΧ το FoxLife δεν ήταν στο Start Pack). Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Πολύ καλό αυτό και μπράβο τους.
 

dtzgr

Established Member
28 May 2010
117
Re: Απάντηση: Νέος στην NOVA

ισχύει και για τους υφιστάμενους του startpack? εγώ πάντως χτες δεν τα έβλεπα (έπαιρνα Ε16-4). Υπάρχει κανεις με σταρτ που τα βλέπει?