PDA

View Full Version : NovaGO

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24

pastourmgkrats
30-07-2015, 19:56
Γνωρίζει κανείς αν με τον κωδικό από το πρώτο Θέμα μπορείς να ενεργοποιήσεις αποκωδικοποιητή και nova go μαζί;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

hdanca
31-07-2015, 01:35
Με ένα κωδικό θα έχεις ή το ένα,ή το άλλο.Όχι και τα δύο.

lak100
01-08-2015, 21:04
υπαρχει περιπτωση το novago να λειτουργησει σε lg ge ρουταρισμενο?

nvianitakis
02-08-2015, 02:13
Ναι αν έχεις κάποια παλιά έκδοση της εφαρμογής

polakis
02-08-2015, 11:27
Κλασικά έκανα αναβαθμιση σε windows 10 και εμεινα χωρις novago παλι γιατι την βλεπει σαν νεα συσκευη και δεν εχουν περασει 30 ημερες απο την τελευταια αλλαγη! Ελεος πια...

jonkyr
02-08-2015, 19:03
Για κάποιο λόγο έχασε το pin η συσκευή μου μετά από ενάμισι χρόνο σχεδόν, αλλά έχω αλλάξει το κινητό στο οποίο είχα λάβει τον αριθμό με sms. Στο interface δεν έχει επιλογή recover pin, βασικά δεν έχει καμία επιλογή. Ποια είναι η διαδικασία τώρα;

jimmy0077
03-08-2015, 06:24
Aν δεν κάνω λάθος υπάρχει στο my account.

jonkyr
04-08-2015, 20:15
Μπηκα στο Myaccount, αλλαξα κωδικο. Pin πουθενα! Θα με τρελανει αυτο το πραγμα. Διαβασα οτι pass και pin ειναι ιδιο, αλλα δεν το δεχεται. Εχει κανεις ιδεα τι πρεπει να κανω;

Ευχαριστω.

hdanca
04-08-2015, 23:56
Απευθύνσου στο support και θα σου λύσουν το πρόβλημα.

iosif1980
12-08-2015, 09:37
Προστέθηκαν σήμερα στο Novago, τα κανάλια: Novasports4, FOX, Nickelodeon

bykrie
12-08-2015, 11:50
Ευχάριστο, κάθε προσθήκη είναι ευπρόσδεκτη.

Teo010
12-08-2015, 14:11
Αντε να βαλουν καιι το NS7 νσ ειμαστε σιγουροι οτι δεν θα χασουμε κανενα αγωνα.

hdanca
12-08-2015, 14:32
Προστέθηκαν σήμερα στο Novago, τα κανάλια: Novasports4, FOX, Nickelodeon

Πολλοί καλές οι προσθήκες.Ξέρουμε όμως,γιατί προτιμήθηκε το FOX αντί για το FOX LIFE?

events1979
12-08-2015, 20:22
Novasports4 τωρα το βαλε που εχασε το ουεφα και το τσαμπιον λικ νομιζω περσυ στο Novasports4 εδειχνε το λεπτο προς λεπτο τα γηπεδα οταν οι αγωνες γινονταν την ιδια ωρα .

polakis
12-08-2015, 20:35
Novasports4 τωρα το βαλε που εχασε το ουεφα και το τσαμπιον λικ νομιζω περσυ στο Novasports4 εδειχνε το λεπτο προς λεπτο τα γηπεδα οταν οι αγωνες γινονταν την ιδια ωρα .

LOL αυτο ακριβως...

hdanca
12-08-2015, 20:43
Δείχνει όμως ματς της Euroleague.Οπότε κι έτσι,είναι καλή προσθήκη.

jimmy0077
12-08-2015, 21:39
Έδειχνε βασικά όταν είχε ταυτόχρονα Europa League.
Πλέον ελάχιστα θα χρησιμοποιείται, αφού μόνο Euroleague θα έχει να δείχνει στα αθλητικά κανάλια τις καθημερινές, που τις περισσότερες φορές χωράει στα πρώτα 3 novasports.

Σε κάθε περίπτωση, δεν γίνεται να γκρινιάζουμε και στις προσθήκες :P

To Νοvasports 4 και το 7 , μόνο για τα μη εμπορικά πρωταθλήματα θα χρησιμοποιούνται σχεδόν όταν πέφτουν ίδιες ώρες με την Superleague(αν συμβαίνει αυτό).

hdanca
12-08-2015, 22:31
Νομίζω ότι χωρίς Europa League φέτος,θα δείχνει περισσότερες φορές ματς της Euroleague στο 4.Τουλάχιστον αυτά που έδειχνε στο 7,νομίζω ότι θα πάνε στο 4.Οπότε,περισσότερο μπασκετάκι φέτος στο nova go.

jimmy0077
12-08-2015, 22:40
Η Euroleague κάθε εβδομάδα έχει μέχρι 12 αγώνες(στην 1η φάση που είναι ο μέγιστος αριθμός).
Μοιράζονται σε 2 μέρες(μερικές φορές έχει και αγώνα την Τετάρτη αλλά σπάνια).
Οπότε μιλάμε για 6 αγώνες την ημέρα.

Οι αγώνες είναι περίπου σε 2 ζώνες, μία κατά τις 8 και η επόμενη στις 9.30- 10 παρά.

Υπάρχει και ένας αγώνας στην Ρωσία κάθε εβδομάδα(αφού συμμετέχουν 2 ρώσικες) που ξεκινάει 6-7.
Και την μία μέρα, τον ένα αγώνα τον έχει η ΕΡΤ.

Συνεπώς 3 κανάλια είναι σχεδόν πάντα αρκετά με βάση το περυσινό πρόγραμμα.

Ενδεχομένως βέβαια, να μην θέλουν να βάλουν Euroleague στο NS1, για να αναγκάσουν αυτούς που έχουν NS1 και όχι όλα τα Novasports να βάλουν και τα υπόλοιπα.

Πέρυσι, έδειχναν αγώνες στο NS1, συνήθως τον πιο εμπορικό από αυτούς που δεν συμμετείχε ελληνική ομάδα π.χ. Barcelona-Maccabi

Για να επιστρέψουμε και στην κουβέντα, προφανώς καλό είναι να προσθέτει οποιοδήποτε κανάλι στο nova go.

polakis
12-08-2015, 23:30
Ποσο δυσκολο ειναι δηλαδη να μπουν ολα τα novasports και ολα τα novacinema; Εδω ο οτε τα εβαλε στα καπακια σχεδον στο go του...

simosthe
12-08-2015, 23:48
Μάλλον θα εχουν περιορισμένα δικαιώματα ,μονο τηλεοπτικα, με κάποια στούντιο που παίζουν οι ταινίες τους στα nc

Teo010
13-08-2015, 00:08
Μάλλον θα εχουν περιορισμένα δικαιώματα
Και τοτε γιατι εχουν το nova life. Αρκετες ταινιες που παιζουν στα nc μετα τα βαζει και το nova life. Μαλλον δικο τους κολλημα ειναι οπως το NS 4 που τωρα το εβαλαν.

jimmy0077
13-08-2015, 00:09
Όχι, δεν είναι θέμα δικαιωμάτων.

Ποιο το νόημα να μπουν τα novacinema όταν έχει τις ταινίες on demand?

Προφανώς και είναι καλύτερα έτσι όπως είναι τώρα.

Για τα novasports συμφωνώ.

simosthe
13-08-2015, 00:20
Τα NC παίζουν περισσότερες ταινίες από τις ταινίες που έχουν on demand στο novago. Ίσως το novalife παίζει ταινίες, σειρές που έχουν όλα τα δικαιώματα από τα studio. Συζήτηση να γίνεται βέβαια. Χιλοι λόγοι μπορεί να ειναι . Αν δεν κάνω λάθος στις τελευταίες ανανεώσεις με κάποια studio έκαναν λόγο και για δικαιώματα μέσω internet.

hdanca
13-08-2015, 01:23
Η Euroleague κάθε εβδομάδα έχει μέχρι 12 αγώνες(στην 1η φάση που είναι ο μέγιστος αριθμός).
Μοιράζονται σε 2 μέρες(μερικές φορές έχει και αγώνα την Τετάρτη αλλά σπάνια).
Οπότε μιλάμε για 6 αγώνες την ημέρα.

Οι αγώνες είναι περίπου σε 2 ζώνες, μία κατά τις 8 και η επόμενη στις 9.30- 10 παρά.

Υπάρχει και ένας αγώνας στην Ρωσία κάθε εβδομάδα(αφού συμμετέχουν 2 ρώσικες) που ξεκινάει 6-7.
Και την μία μέρα, τον ένα αγώνα τον έχει η ΕΡΤ.

Συνεπώς 3 κανάλια είναι σχεδόν πάντα αρκετά με βάση το περυσινό πρόγραμμα.

Ενδεχομένως βέβαια, να μην θέλουν να βάλουν Euroleague στο NS1, για να αναγκάσουν αυτούς που έχουν NS1 και όχι όλα τα Novasports να βάλουν και τα υπόλοιπα.

Πέρυσι, έδειχναν αγώνες στο NS1, συνήθως τον πιο εμπορικό από αυτούς που δεν συμμετείχε ελληνική ομάδα π.χ. Barcelona-Maccabi

Για να επιστρέψουμε και στην κουβέντα, προφανώς καλό είναι να προσθέτει οποιοδήποτε κανάλι στο nova go.

Ναι,3 κανάλια είναι αρκετά.Αυτό δε σημαίνει όμως ότι τα ματς θα μεταδίδονται από τα 3 πρώτα.Πάντα κάποιο από αυτά τα κανάλια δείχνει κάτι άλλο.Και ο λόγος που ανέφερα τη συγκεκριμένη διοργάνωση είναι ότι με την προσθήκη του novasports 4,είναι σχεδόν σίγουρο ότι όλα τα ματς θα μεταδίδονται από το nova go.

Teo010
13-08-2015, 02:31
Για μενα ειναι καλο που εβαλε και το NS4 γιατι δεν ειμαστε ολοι με τις μεγαλες ομαδες (που παντα θα τους βαζει η νοβα στα 3 πρωτα καναλια).

Τα NC παίζουν περισσότερες ταινίες από τις ταινίες που έχουν on demand στο novago.
Ισχυει αυτο.

sakis1234567
13-08-2015, 08:12
γεια σας. εκανα αναβαθμιση των windows απο 8.1 σε 10 και παω να βαλω με firefox το nova go και δεν παιζει. ξερει κανεις αν οφειλετε στα windows η καπου αλλου?

yianniskyr
13-08-2015, 09:16
Εμένα στο δικό μου go δεν εμφανίζονται τα καινούργια κανάλια . Κάνατε τίποτα εσείς πριν ?

achilleas1978
14-08-2015, 01:18
γεια σας. εκανα αναβαθμιση των windows απο 8.1 σε 10 και παω να βαλω με firefox το nova go και δεν παιζει. ξερει κανεις αν οφειλετε στα windows η καπου αλλου?
στον firefox πατα εκει που λεει open menu μετα πατας Add-ons θα δεις το web tv plugin αν είναι απενεργοπιημενο πατα παντα ενεργοποιημενο και δοκιμασε να δεις αν παιζει. σε εμενα χρειαστηκε να μου κανουν καπιες ρυθμισεις από την nova για να παιξει στα windows 10.

kinezos69
14-08-2015, 07:37

Σε μένα χρειάστηκε να γίνει ανανέωση συσκευών διότι το βλέπει σαν νέα συσκευή πλέον.

Bayern7
14-08-2015, 11:41
Ποσο δυσκολο ειναι δηλαδη να μπουν ολα τα novasports και ολα τα novacinema; Εδω ο οτε τα εβαλε στα καπακια σχεδον στο go του...

Καλά ας μην πιάσουμε το ΟΤΕ no-go. Έτσι όπως τη λάνσαρε την υπηρεσία καλύτερα να μην υπήρχε καθόλου.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Σε μένα χρειάστηκε να γίνει ανανέωση συσκευών διότι το βλέπει σαν νέα συσκευή πλέον.

Και σε μένα το ίδιο. Ανανέωση συσκευής μέσω του myaccount και σε 2 λεπτά είσαι έτοιμος.

apollon11
18-08-2015, 18:45
εγω παραταηρησα κατι το οποιο δεν νομιζω να υπηρχε πιο πριν..διαβαζοντας
εδω την προσφορα αυγουστου για το triple playhttp://www.nova.gr/files/1/Faqs/nova_3play_price-list-2015.pdf
αναφερει δεξια καπου οτι κανει δωρο ταχα μου το NOVAGO αντι για χρεωση 5 ευρω το μηνα,,αυτο θυματε καποιος να υπηρχε;;..
ελπιζω να μην ειναι σημαδι οτι καποια στιγμη θα αρχισουν να το χρεωνουν και με παγιο μηνος 5 ευρω

vforvendetta85
18-08-2015, 18:52
Υπάρχει εδώ και καιρό στον τιμοκατάλογο.

sakels
18-08-2015, 19:10
Υπηρχε απο την πρωτη στιγμη

pkontos1970
19-08-2015, 10:49
Επειδή έχω καιρο να χρησιμοποιησω το novago: στον Explorer μου ζητάει συνεχώς να κατεβάσω το plugin (σημειώνω ότι μέχρι και τον Απρίλιο που το χρησιμοποίησα, παρακολουθούσα στον Explorer). Τώρα παρατηρώ ότι υπάρχει αναφορά ότι στον Explorer παρουσιάζονται δυσλειτουργίες και συνίσταται η χρήση firefox. Στον firefox μάλλον το βλέπει ως νέα συσκευή και ζητά να μπω στο Myaccount να το διορθώσω. Ωστόσο δεν έχω ενεργοποιήσει το myaccount και επειδή είμαι εκτός σπιτιού διακοπές δεν γνωρίζω τον αριθμό της κάρτας. Τι μπορώ να κάνω? Κάνω κάτι λάθος με το Explorer και θα μπορούσε να δουλέψει εκεί ώστε να αποφύγω την ταλαιπωρία ???

jimmy0077
24-08-2015, 06:11
Πάρε ένα τηλέφωνο και θα στον δώσουν το αριθμό της κάρτας εφόσον ξέρεις τα υπόλοιπα στοιχεία( AΦΜ,ταυτότητα κτλ).

lentmia
24-08-2015, 08:39
Καλημέρα. Επειδή θελει να ενας φιλος μου που εχει nova go στο κινητό να το βάλει στο ταμπλετ ποια ειναι η διαδικασία που πρέπει να κάνει ωστε να μην γινει καμια βλακεια και το χάσει για ενα μηνα;Ευχαριστώ

geobas
24-08-2015, 13:04
Καλημέρα από ένα άσχετο .

Που θα βρω να κατεβάσω βρε παιδιά τα plugin , γιά Laptop και tablet ?

gdaou
24-08-2015, 13:05
Καλησπέρα.
Είχα το ίδιο πρόβλημα με την εγκατάσταση του plugin. Σας παραθέτω την επικοινωνία που είχα με το Nova Official Support και το που τελικά υπήρχε το πρόβλημα, το οποίο το έλυσα μόνος, αφού ούτε από την τηλεφωνική επικοινωνία δεν μου πρότειναν κάποια άλλη λύση πέρα της εγκατάστασης κάποιων άλλων browsers:

Καλησπέρα
Χρησιμοποίησα πριν ένα χρόνο την υπηρεσία Nova GO με Laptop (που δεν έχω πλέον στην κατοχή μου) χωρίς κανένα πρόβλημα. Αγόρασα πριν λίγες ημέρες νέο Laptop (LAPTOP HP 250 G3 15.6'' HD INTEL QUAD CORE N3540 4GB 500GB) και θέλησα να προσθέσω σε αυτό την ίδια υπηρεσία. Δυστυχώς το WebTVPlugin κρασάρει κάθε φορά που συνδέομαι ως admin και δεν μπορώ να συνδεθώ όταν επιλέγω κανάλι στο οποίο έχω συνδρομή. Ανοίγει η οθόνη του καναλιού, προσπαθεί να το φορτώσει και μου εμφανίζει μήνυμα ότι κράσαρει το plugin.

Δοκίμασα με τη σειρά,
1) απεγκατάσταση του plugin και επανεγκατάσταση του,
2) επιλογή του συγκεκριμένου browser που προτείνετε ως εταιρία (τελευταία έκδοση του Mozilla Firefox) και επιλογή στα πρόσθετα του browser, ότι επιτρέπεται πάντα η λειτουργία του plugin (Tools -> Add-ons -> Web TV Plugin -> Always activated). Επίσης έκανα επανεκκίνηση του browser και επιβεβαίωσα ότι παραμένει ενεργή η παραπάνω επιλογή.
3) Επίσης έκανα εκκαθάριση δεδομένων περιήγησης, cookies και κωδικών πρόσβασης στο browser.
4) Άλλαξα κωδικό και ανανέωσα συσκευή μέσω του myaccount.nova.gr, μου ήρθαν δύο μηνύματα στο κινητό ότι ολοκληρώθηκαν με επιτυχία τα παραπάνω.
5) Δοκίμασα απενεργοποίηση του Antivirus, στην συνέχεια απεγκατάσταση του, απενεργοποίηση του Windows Firewall, αλλά δεν υπήρχε κανένα αποτέλεσμα.

Οι δυνατότητες της συσκευής Laptop που έχω είναι οι ακόλουθες:
Επεξεργαστής: Intel Pentium Quad Core N3540 (2.16 GHz, έως 2.66 GHz σε Burst mode) με 2 MB L2 cache.
Οθόνη: Αντιθαμβωτική 15.6'' LED-backlit HD, με ανάλυση 1366 x 768.
Μνήμη: 4096 MB (1 x 4096 MB) DDR3L στα 1600 MHz, με δυνατότητα επέκτασης έως 8 GB (διαθέτει 1 slot μνήμης).
Σκληρός Δίσκος: 500 GB SATA, στις 5400 rpm.
Οπτικός Δίσκος: DVD+/-RW SuperMulti DL.
Floppy Disk: Δεν περιλαμβάνεται.
Κάρτα γραφικών: Intel HD shared μνήμης.
Ενσύρματη επικοινωνία: Ενσωματωμένος ελεγκτής Ethernet (10/100).
Ασύρματη επικοινωνία: 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0.
Διασυνδέσεις: 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, 1 x VGA, 1 x HDMI, RJ-45, microphone in/headphone out, υποδοχή τροφοδοσίας.
Ήχος: Ενσωματωμένο μικρόφωνο, ενσωματωμένα ηχεία με HD audio.
Πρόσθετα χαρακτηριστικά: Αναγνώστης SD καρτών, ενσωματωμένη VGA κάμερα.
Πληκτρολόγιο: Πλήρους μεγέθους, τύπου island, Αγγλικό, με ενσωματωμένο αριθμητικό πληκτρολόγιο.
Μπαταρία: 3 κελιών λιθίου ιόντων (Li-ion), 31 WHr.
Διαστάσεις: 378 x 259 x 25.3 mm.
Βάρος: 2.19 kg.

Επίσης στη φωτο μπορείτε να δείτε το λειτουργικό σύστημα στο laptop
http://s17.postimg.org/q0dtul6mj/system.jpg (http://postimg.org/image/q0dtul6mj/)

Περιμένω τη βοήθεια σας.
Ευχαριστώ
Γιώργος

Στη συνέχεια επικοινώνησε τεχνικός της Nova μαζί μου, αλλά το μόνο που δοκιμάσαμε ήταν κάποια browsers.
Έψαξα να βρω τι μπορεί να φταίει, πήγα στο Device Manager και είδα ότι στο Display Adapters μου εμφάνιζε την κάρτα γραφικών ως Standard VGA Graphics Adapter. Έψαξα στο support της HP για drivers της κάρτας γραφικών, βρήκα το νέο driver, το εγκατέστησα, μου το εμφάνισε στο Device Manager -> Display Adapters ως Intel (R) HD Graphics και όταν πήγα να δοκιμάσω σύνδεση με την υπηρεσία Nova GO, μου εμφάνιζε για κάποιο λόγο ότι είχα υπερβεί τον αριθμό συσκευών που επιτρέπετε. Ζήτησα από το Nova Official Support ανανέωση της συσκευής και δούλεψε κανονικά.

Ελπίζω να βοήθησα κάποιους που αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα.

mitsikelis
24-08-2015, 17:53
Σας αναφέρω κι εγώ με τη σειρά μου την περιπέτεια που είχα με το novago χτες. Είμαι σε ξενοδοχείο στην Πρέβεζα από το Σάββατο. Το wifi του ξενοδοχείου ήταν και είναι πολύ αργό (μπαίνω στη σελίδα του novago αλλά η σύνδεση είτε δεν ξεκινά ποτέ είτε κολλάει μετά από λίγο). Οπότε κατέφυγα στη λύση του hotspot με κινητό και σύνδεση 3g. Αγόρασα και πακέτο 1+2gb δώρο που είχε προσφορά η cosmote με 10€ και ξεκίνησα να βλέπω την άεκ με τον πλατανιά.
Την επόμενη μέρα που προσπάθησα να το ανοίξω για τον ολυμπιακό εμφάνιζε μήνυμα στο κέντρο της οθόνης ότι εξαντλήθηκε ο χρόνος σύνδεσης για τον χρήστη και ότι πρέπει να ξανασυνδεθώ. Υπήρχε μόνο ένα οκ να πατήσω και μόλις το πάταγα μετά από λίγο έβγαζε το ίδιο μήνυμα χωρίς να μου δίνει άλλη επιλογή!
Έκλεισα τον browser, απεγκατέστησα το plug-in, δοκίμασα και άλλο browser αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο! Πονηρεύτηκα από το γεγονός ότι ακόμα και σε άλλο browser με το που πληκτρολογούσα www.novago.gr (http://www.novago.gr) και πάταγα Enter μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα χωρίς να έχω συνδεθεί...
Μόλις κλείνω το hotspot και μπαίνω στο wifi του ξενοδοχείου το novago άνοιγε κανονικά! Βέβαια λόγω χαμηλής ταχύτητας δεν ξεκίναγε, αλλά μπορούσα να κάνω σύνδεση με τους κωδικούς μου...
Οπότε η λύση; Έκανα μετονομασία του ονόματος του wifi hotspot και δούλεψε! Το άφησα 3 λεπτά να παίζει στο novasports1 και δούλευε κανονικά... Να μη φάμε και όλα τα mb...
Απόψε που έχει παναθηναϊκό, να δούμε τι θα δούμε και αν η λύση είναι οριστική...

pankostas
24-08-2015, 20:14
Παιδιά μια βοήθεια. Προσπαθώ να αλλάξω συσκευή μέσω κινητού και επειδή πλέον την λειτουργία αυτή την πήγαν στο my account Όταν πατάω πάνω αριστερα "οι υπηρεσίες μου" - "nova go" μου βγάζει την επιλογή Αλλαγή password και όχι συσκευής. Μέσω κινητού προσπαθω τόση ώρα για να δω Παναθηναϊκό . Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

jimmis74
24-08-2015, 20:35
Παιδιά μια βοήθεια. Προσπαθώ να αλλάξω συσκευή μέσω κινητού και επειδή πλέον την λειτουργία αυτή την πήγαν στο my account Όταν πατάω πάνω αριστερα "οι υπηρεσίες μου" - "nova go" μου βγάζει την επιλογή Αλλαγή password και όχι συσκευής. Μέσω κινητού προσπαθω τόση ώρα για να δω Παναθηναϊκό . Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

1) Μήπως έχεις αλλάξει συσκευή ξανά χωρίς να έχεις κλέισει 30ήμερο, ίσως γι' αυτό να μην εμφανίζει την επιλογή και
2) Έχει φάει κόλλημα το MyAccount σου (μου έχει συμβεί κι εμένα στο περελθόν, είχε σαν επιλογή μόνο το εγγραφή στην υπηρεσία, ενώ ήταν ηδη ενεργή και καμμία άλλη επιλογή), οπότε μίλα με τα παιδιά της υποστήριξης εδώ στο φόρουμ.

dalas
24-08-2015, 20:49
Παιδια μια βοηθεια.
πηρα νεο λαπτοπ και κανω εγκατασταση το plugin και επανεκινηση και παω να συνδεθω και μου εμφανιζει ολο το μηνυμα να κατεβασω το plugin,γιατι?

jimmis74
24-08-2015, 21:06
Παιδια μια βοηθεια.
πηρα νεο λαπτοπ και κανω εγκατασταση το plugin και επανεκινηση και παω να συνδεθω και μου εμφανιζει ολο το μηνυμα να κατεβασω το plugin,γιατι?
1) Τι windows έχεις; (με 10άρι, ίσως εμφανίσει προβλήματα, ίσως δε παίξει καθόλου)
2) Με τι browser μπαίνεις; Με firefox δουλεύει καλά, αλλά πρόσεχε μη σου μπλοκάρει το plugin το σύστημα ασφαλείας του firefox, να δίνεις "allow" και να "επιτρέπετε πάντα".

dalas
24-08-2015, 21:19
windows 8.1 και πατουσα ολο allow.

jimmis74
24-08-2015, 21:29
windows 8.1 και πατουσα ολο allow.
Mετά το allow πατάς να επιτρέπεται για πάντα στο παράθυρο που θα σου βγάλει και μετά F5 για να ξαναφορτώσει τη σελίδα με το πρόσθετο.

pankostas
25-08-2015, 09:20
Jimmis74 Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά μόνο σε σταθερό υπολογιστή εμφάνιζε την επιλογή ανανέωση συσκευής. Από το κινητό για κάποιο λόγο ο browser δεν την εμφάνιζε την επιλογή.

dalas
25-08-2015, 09:54
Mετά το allow πατάς να επιτρέπεται για πάντα στο παράθυρο που θα σου βγάλει και μετά F5 για να ξαναφορτώσει τη σελίδα με το πρόσθετο.

οτι ναναι τα windows,μετα απο κανα δυο επαννεκινησεις δεν ζητουσε plugin,και μου ελεγε λαθος κωδικο,ενω εβαζα σωστο,τον αλλαξα και μπηκε κανονικα.

nemesi54
25-08-2015, 12:13
Βρε παιδιά αν γνωρίζετε...
Σε επαγγελματική συνδρομή η οποία έχει μόνο τα αθλητικά κανάλια (καφε) ενεργοποιείτε το nova go η είναι μόνο για οικιακα συμβόλαια??

aston23
25-08-2015, 13:43
Βρε παιδιά αν γνωρίζετε...
Σε επαγγελματική συνδρομή η οποία έχει μόνο τα αθλητικά κανάλια (καφε) ενεργοποιείτε το nova go η είναι μόνο για οικιακα συμβόλαια??
Μόνο για οικιακά

soch
26-08-2015, 06:07
Θα ήθελα μια βοήθεια: ο πατέρας μου έχει Nova 3 play, multiview με 2 αποκωδικοποιητές. Δεν χρησιμοποιεί ΗΥ.
Μπορώ να χρησιμοποιήσω το NovaGO που δικαιούται για να βλέπω την ΑΕΚ κάθε βδομάδα ζωντανά σε όποιο novasport και αν τη μεταδίδει;
Αν ναι, επειδή διάβασα στο site τους πως αφορά σε laptop, tablet ή smartphone, μπορώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή σε σταθερό ΗΥ; Αν δεν μπορώ να το βάλω σε σταθερό, μπορώ μέσω του φορητού να προβάλω σε εξωτερικό μόνιτορ;
Ευχαριστώ

gvard
26-08-2015, 08:30
Καλημέρα,

Μπορώ να χρησιμοποιήσω το NovaGO που δικαιούται για να βλέπω την ΑΕΚ κάθε βδομάδα ζωντανά σε όποιο novasport και αν τη μεταδίδει;

Ναι, εξάλλου λογικά θα την δείχνει στα NS1 ή NS2.

Αν ναι, επειδή διάβασα στο site τους πως αφορά σε laptop, tablet ή smartphone, μπορώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή σε σταθερό ΗΥ;

Όχι

Αν δεν μπορώ να το βάλω σε σταθερό, μπορώ μέσω του φορητού να προβάλω σε εξωτερικό μόνιτορ;

Όχι

http://i.imgur.com/tYG78cD.png

soch
26-08-2015, 09:07
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Είναι δυνατή η σύνδεση Smart TV με το φορητό μέσω screen mirroring; Τα Windows 8.1 μέσω της τεχνολογίας Intel WiDi (Wireless Display) δίνουν αυτή τη δυνατότητα. Το έχει δοκιμάσει κανείς;

pankostas
26-08-2015, 11:56
Εγώ έχω συνδεδεμένη στην τηλεόραση ένα android tv. Έκανα screen mirroring το κινητό που εχω το nova go αλλά μόλις πάτησα play δεν έδειχνε εικόνα. Οπότε μάλλον δεν θα παίζει και σε σένα.

Mitsikelis έκανα αυτό που είπες μέσω hotspot και όντως με 3g μια χαρά παίζει το nova go. Τώρα μια ερώτηση. Ένας ολόκληρος αγώνας 90 λεπτά πόσα mb μπορεί να καταναλώσει? Το έχει ελέγξει κανείς?

kostikos
26-08-2015, 12:09
Αναλογα την καλυψη του 3G σου. Αν εχεις πχ μια μεση ταχυτητα κατεβασματος 2.5mbps (Το bitrate του novago μπορει να παει και ψηλότερα, γι αυτο το υπολογιζω βασει της ταχυτητας της συνδεσης σου), το μεγιστο που μπορει να σου καταναλώσει ειναι περιπου 1.6GB για 90 λεπτα. Αν μπορεις να δεις το bitrate του βιντεο που βλεπεις, διαιρεσε το με το 8 για να δεις τον ογκο που θα σου καταναλωσει.

pankostas
26-08-2015, 14:31
Ευχαριστώ

ina80
26-08-2015, 18:11
Αφου εκανα αναβαθμιση των windows 8 σε 10, προσπαθησα να συνδεθω. Ελα ομως που ειχα ξεχασει το password! Μετα την επαναφορα μπηκα στο novamyaccount και εκανα επαναφορα συσκευης ετσι ωστε να μπω μεσα απο το android κινητο μου μιας και απο τον υπολογιστη δεν με εβαζε! Τωρα δεν μπαινω πουθενα!!! Τι γινεται τωρα?

mkampolis
26-08-2015, 20:27
Εδώ και 2 μέρες που έκανα επιτυχής εγγραφή στο myaccount για ανανέωση της συσκευής μου (laptop), αντιμετωπίζω το εξής παράλογο. Αφού κάνω σύνδεση στο LiveTv, μόλις τρέχει κανονικά η εικόνα σε οποιοδήποτε κανάλι της novago, μετά από 2 δευτερόλεπτα κρασάρει το plugin. Μάλιστα το παράλογο είναι , πως αν ανοίξω άλλη καρτέλα στο mozilla, ακούω κανονικά να παίζει το nova και όταν κλικάρω στην καρτέλα του novago για να δω την εικόνα, το plugin ξανακαταρρέει. Έχω κάνει απ-εγκατάσταση τόσο του plugin όσο και του flash player. To ίδιο και στο mozilla, αλλά δεν κατάφερα κάτι. Χρησιμοποιώ win10 λειτουργικό.¨Εχουν γίνει προσπάθειες με τα ίδια ανεπιτυχή αποτελέσματα απενεργοποιώντας και το windows defender. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς;

vforvendetta85
26-08-2015, 20:38
Συνήθως τέτοια προβλήματα προκαλούνται λόγω έλλειψης ή διαχείρισης ram.

mkampolis
26-08-2015, 20:48
Εδώ και 1 χρόνο που το χρησιμοποιούσα δεν είχα κάποιο πρόβλημα

dalas
27-08-2015, 13:30
παλικαρια εχω sport pack και οποτε παω απο λαπτοπ να δω ταινιες μου λεει να ξανακατεβασω το plugin.ενω ξερω οτι μπορω να δω ταινιες.
γιατι συμβαινει αυτο?

rider
27-08-2015, 14:00
Κατεβασα το webtv plugin αλλα δεν ολοκληρωνεται η εγκατασταση , μου βαζει μυνημα οτι απαιτειται ενα προγραμμα για να ολοκληρωθει.
Εχω win 8.1 64
Καποια ιδεα ?

Κατεβασα το webtv plugin αλλα δεν ολοκληρωνεται η εγκατασταση , μου βαζει μυνημα οτι απαιτειται ενα προγραμμα για να ολοκληρωθει.
Εχω win 8.1 64
Καποια ιδεα ?

Ακυρο,εφταιγε ειτε το antivirus ,ειτε το firewall, μολις τα εκλεισα οκ

mitsikelis
27-08-2015, 16:39
Εγώ έχω συνδεδεμένη στην τηλεόραση ένα android tv. Έκανα screen mirroring το κινητό που εχω το nova go αλλά μόλις πάτησα play δεν έδειχνε εικόνα. Οπότε μάλλον δεν θα παίζει και σε σένα.

Mitsikelis έκανα αυτό που είπες μέσω hotspot και όντως με 3g μια χαρά παίζει το nova go. Τώρα μια ερώτηση. Ένας ολόκληρος αγώνας 90 λεπτά πόσα mb μπορεί να καταναλώσει? Το έχει ελέγξει κανείς?

Στον αγώνα παναιτωλικός-παναθηναικός με ενεργό το novago 5 λεπτά πριν την έναρξη και χωρίς να παίζει στο διάλειμμα του ημιχρόνου (δηλαδή για 100 λεπτά περίπου) μου έφαγε 1.5 gb περίπου

gdaou
27-08-2015, 18:09
Εδώ και 2 μέρες που έκανα επιτυχής εγγραφή στο myaccount για ανανέωση της συσκευής μου (laptop), αντιμετωπίζω το εξής παράλογο. Αφού κάνω σύνδεση στο LiveTv, μόλις τρέχει κανονικά η εικόνα σε οποιοδήποτε κανάλι της novago, μετά από 2 δευτερόλεπτα κρασάρει το plugin. Μάλιστα το παράλογο είναι , πως αν ανοίξω άλλη καρτέλα στο mozilla, ακούω κανονικά να παίζει το nova και όταν κλικάρω στην καρτέλα του novago για να δω την εικόνα, το plugin ξανακαταρρέει. Έχω κάνει απ-εγκατάσταση τόσο του plugin όσο και του flash player. To ίδιο και στο mozilla, αλλά δεν κατάφερα κάτι. Χρησιμοποιώ win10 λειτουργικό.¨Εχουν γίνει προσπάθειες με τα ίδια ανεπιτυχή αποτελέσματα απενεργοποιώντας και το windows defender. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Μπορεί να φταίει και κάτι με την κάρτα γραφικών σου. Διάβασε λίγο όσα έγραψα μήπως και βοηθήσω να βρεις λύση.
http://avclub.gr/forum/showthread.php/109120-NovaGO?p=1057450668&viewfull=1#post1057450668

8psaras5
27-08-2015, 18:24
Ρε παιδια μια ερωτηση...διακοψανε το replay sto go? Θυμαμαι ειχε ρεπλει για καποιες ωρες πριν..

paolo222
27-08-2015, 18:37
καλησπερα παιδια,εχω ενα προβλημα,μου λεει συνεχεια οτι η προσθετη λειτουργια web tv pc npdll κατερρευσε,σε λαπτοπ με windows 10,τι να κανω?

dalas
27-08-2015, 23:44
παλικαρια εχω sport pack και οποτε παω απο λαπτοπ να δω ταινιες μου λεει να ξανακατεβασω το plugin.ενω ξερω οτι μπορω να δω ταινιες.
γιατι συμβαινει αυτο?

dkasmodeus
28-08-2015, 07:42
Μα έχεις sports.. Πως μπορείς να δεις ταινίες;;

kostikos
28-08-2015, 08:49
Ζωντανα δε μπορει φυσικα να δει novacinema. Μαλλον εννοει απο την ταινιoθήκη της εφαρμογης, η οποια ειναι διαθεσιμη και στο σπορτ. Κλασσικά οι απαντησεις: επανεγκατεστησε το, δοκιμασε και αλλο browser, κλεισε απο το internet security antivirus, firewall, app control, επανεγκατεστησε ή ενημερωσε τους drivers για την καρτα γραφικων σου.

dkasmodeus
28-08-2015, 10:02
Μα δεν μιλάω ζωντανά. Αλλα στο σπορτς μπορείς να δεις μονο τις Ελληνικές ταινιες του finos film αντί και το fox. οχι οτι έχουν τα cinema, ακομα και σε vod.

yianniskyr
28-08-2015, 10:18
Και εγώ που εχω σπορτ πακέτο δεν μπορώ να δω σινεμά . Άλλαξε κάτι ?

8psaras5
28-08-2015, 18:37
Ρε παιδια στγνωμη ρωτησα και ποιο πανω αλλα δεν πηρα απαντηση.εμενα πλεον στο ταμπλετ που εχω το go δεν γραφει το προγραμμα(τι παιζει τωρα τι μετα)και δεν μπορω να γυρισω πισω να δω σε replay π.χ.μια ωρα μιαμιση που γινοτανε πριν καιρο..τι γινεται?

dimtz
28-08-2015, 23:20
οσοι εχετε φουλ πακετο βλεπετε στο nova go τα live cinema?(1-2-3-4) εγω γιατι δε βλεπω κανενα

sgatz
28-08-2015, 23:47
Δε παίζουν τα novacinema live,μόνο ταινίες για τις οποίες έχει τα δικαιώματα μετάδοσης στο διαδίκτυο

paiktaras
29-08-2015, 11:17
Παιδιά έχουν κόψει το ethernet? Μόνο μέσω wifi λειτουργεί σε laptop?

mkampolis
29-08-2015, 12:20
Σε ευχαριστώ πολύ. Είχες δίκιο ότι ήταν η κάρτα γραφικών. Μετά την αναβάθμιση σε win10 έπρεπε πρώτα να κάνω update στα drivers της κάρτας κ μετά να κάνω ανανέωση συσκευής για το novago. Τώρα όλα καλά. Ευχαριστώ και πάλι και εσένα και τη Νοvago

manosm
29-08-2015, 15:19
Καλησπέρα σε όλους!

Μόλις έβαλα το nova go σε λαπτοπ. Δεν έχω το φουλ πακέτο άρα δεν ξέρω τι παίζει με τα sport κανάλια. Μου έκανε εντύπωση η εικόνα. Δεν προσφέρεται η υπηρεσία σε hd;
H εικόνα σε σχέση με το Ote tv gο (το έχω στο κινητό μόνο προς το παρόν) είναι η μέρα με την νύχτα..

hdanca
29-08-2015, 19:08
Να λαμβάνουμε υπόψη και σε τι μέγεθος οθόνης γίνεται η θέαση.Είναι βέβαιο ότι αν παρακολουθήσεις την υπηρεσία novago σε οθόνη κινητού τηλεφώνου,θα μείνεις περισσότερο ευχαριστημένος από την εικόνα σε σχέση με την εικόνα του laptop.

tiniakos
29-08-2015, 20:21
καλησπερα παιδια,εχω ενα προβλημα,μου λεει συνεχεια οτι η προσθετη λειτουργια web tv pc npdll κατερρευσε,σε λαπτοπ με windows 10,τι να κανω?

To ίδιο και εγώ.

bykrie
29-08-2015, 21:43
Για ρίξτε μια ματιά στο ποστ #4326

malakudi
29-08-2015, 22:04
Σύντομα το Netscape Plugin API (NPAPI) θα είναι παρελθόν και για τον firefox. Ήδη ο chrome δε το υποστηρίζει. Τι σκοπεύει να κάνει η Nova που το plugin της δε θα δουλεύει ούτε σε firefox; Κάτι πρέπει να γίνει, υπάρχει κάποια πρόβλεψη για μεταφορά του plugin στα σύγχρονα APIs;

geokap951
01-09-2015, 01:01
Μου ήρθε email από nova που λέει ότι τα κανάλια novasports του novago θα είναι δωρεάν για τον μήνα Σεπτέμβριο.

goudzos
01-09-2015, 09:16
Για τον μισό Σεπτέμβριο (ξέρουν τι κάνουν) γιατί αγώνες έχει ξανά στις 12 του μήνα!

kostikos
01-09-2015, 09:40
(ξέρουν τι κάνουν)

Λιγο να ειμαστε σοβαροι. Δεν το δινουν δωρεαν για εναν μηνα, επειδη εχει αθλητικα γεγονότα μετα τις 11 του μηνα. Το αθλητικό πακετο αποτελειται απο τα ζωντανα γεγονότα (κυριως Π-Σ-Κ-Δ) και τις επαναληψεις τις επομενες μερες. Ουσιαστικά λοιπόν, όσοι παιρνουν το δώρο, "χάνουν" μια μονο ζωντανη αγωνιστική (την οποια δε θα εβλεπαν ουτως ή αλλως).

roby
02-09-2015, 10:31
Καπου ειχα διαβασει στο ιντερνετ οτι ενα κινεζικο ταμπλετ μπορει να παιξει το nova go σε τηλεοραση αληθευει?Γενικα τελικα δεν υπαρχει καποιος τροπος για να παιξει στην τηλεοραση μας το nova go?
Τελευταια φορα που ασχοληθηκα με το nova go επαιζε απο το σταθερο μου desktop στην τηλεοραση με ενα hdmi.

manosm
02-09-2015, 14:25
Να λαμβάνουμε υπόψη και σε τι μέγεθος οθόνης γίνεται η θέαση.Είναι βέβαιο ότι αν παρακολουθήσεις την υπηρεσία novago σε οθόνη κινητού τηλεφώνου,θα μείνεις περισσότερο ευχαριστημένος από την εικόνα σε σχέση με την εικόνα του laptop.

Καμία αντίρρηση. Απλά η μία εικόνα είναι hd, η άλλη όχι. Σε αυτό δεν χωρά αμφιβολία. Το κινητό έχει full hd οθόνη σχεδόν 6 ιντσών και είναι ξεκάθαρα hd.

Ο λόγος που το ρωτάω είναι γιατί σκέφτομαι να πάω σε full πακέτο στη Νοva ωστόσο επειδή θα είμαι αρκετά εκτός σπιτιού, θέλω να ξέρω αν το Nova go υποστηρίζει hd ή όχι στα κανάλια novasports

takisst58
02-09-2015, 16:03
το novago παιζει σε windows 10 64bit το εχει δοκιμασει κανεις στο forum

nvianitakis
02-09-2015, 16:05
Καμία αντίρρηση. Απλά η μία εικόνα είναι hd, η άλλη όχι. Σε αυτό δεν χωρά αμφιβολία. Το κινητό έχει full hd οθόνη σχεδόν 6 ιντσών και είναι ξεκάθαρα hd.

Ο λόγος που το ρωτάω είναι γιατί σκέφτομαι να πάω σε full πακέτο στη Νοva ωστόσο επειδή θα είμαι αρκετά εκτός σπιτιού, θέλω να ξέρω αν το Nova go υποστηρίζει hd ή όχι στα κανάλια novasports
Δεν είναι HD, οπότε είναι άσχετο αν πας πακέτο με HD στο σπίτι ή όχι

makisnet
02-09-2015, 22:28
'Εχω τα 10 pro 64 bit και παίζει κανονικά. Φυσικά στον firefox.

takisst58
03-09-2015, 08:04
ευχαριστω θα τα δοκιμασω

manosm
03-09-2015, 09:54
Δεν είναι HD, οπότε είναι άσχετο αν πας πακέτο με HD στο σπίτι ή όχι

Ευχαριστώ! Έτσι και αλλιώς θα δω πως είναι η εικόνα αφού δίνουν τα αθλητικά στο Nova go για το Σεπτέμβρη.

Ultralord
04-09-2015, 18:43
παιζει σε rooted συσκευες? η τωρινη εκδοση? εχει δοκιμασει κανεις σε android box? ή στο chromecast

hdanca
04-09-2015, 19:27
Όχι, η τωρινή έκδοση δεν παίζει στις συσκευές που αναφέρεις.

jimmy0077
05-09-2015, 22:17
Σε chromecast δεν θα παίξει ποτέ με τον τρέχον player στο site του nova go.

gdy190
07-09-2015, 09:08
Tο nova go παίζει σε android 5.0?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
07-09-2015, 09:32
Tο nova go παίζει σε android 5.0?

ναι-κανενα προβλημα

roby
07-09-2015, 13:29
Καπου ειχα διαβασει στο ιντερνετ οτι ενα κινεζικο ταμπλετ μπορει να παιξει το nova go σε τηλεοραση αληθευει?Γενικα τελικα δεν υπαρχει καποιος τροπος για να παιξει στην τηλεοραση μας το nova go?
Τελευταια φορα που ασχοληθηκα με το nova go επαιζε απο το σταθερο μου desktop στην τηλεοραση με ενα hdmi.

ενταξει το βρηκα τον τροπο.

gdy190
07-09-2015, 13:31
ναι-κανενα προβλημα
το ρώτησα γιατί έχω ένα elephone p6000 στο οποίο έβαλα την εφαρμογή αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι η αναπαραγωγή βίντεο δεν υποστηρίζεται για αυτήν την συσκευή.Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατων και μου είπαν ότι είναι κάποια ασυμβατότητα της εφαρμογής με το συγκεκριμένο android.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
07-09-2015, 13:38
το ρώτησα γιατί έχω ένα elephone p6000 στο οποίο έβαλα την εφαρμογή αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι η αναπαραγωγή βίντεο δεν υποστηρίζεται για αυτήν την συσκευή.Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατων και μου είπαν ότι είναι κάποια ασυμβατότητα της εφαρμογής με το συγκεκριμένο android.

με το android δεν νομιζω.με την συγκεκριμενη συσκευη ισως.να υποθεσω οτι δεν εισαι ρουταρισμενος.
σε εμενα σε Note 4 και android 5.0.2 παιζει απροβληματιστα.
αλλα και στο ταβλετ samsung tab s 8,4,παλι με 5.0.2 επισης παιζει χωρις κανενα προβλημα.
για δες μηπως θελει καποιο Update η εφαρμογη.
διαφορετικα καποια ασυμβατοτητα με την συσκευη υπαρχει.

paolo222
08-09-2015, 14:58
καλησπερα παιδια για να κανω ανανεωση συσκευης πως γινεται?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
08-09-2015, 15:03
μπαινεις στο ebill>οι υπηρεσιες μου>novago>ανανεωση συσκευης.

paolo222
08-09-2015, 15:05
αν δεν εχω λογαριασμο στο ebill?

supermario
08-09-2015, 15:08
Παιδιά έχω σε lg g3 root το nova go αλλά παλαιότερη έκδοση της εφαρμογής Γιατί στη τελευταία έκδοση του play store δεν παίζει..
Με το miracast κάπως το κατάφερα Μια φορά και μετέφερα εικονα και ήχο στην smart tv Μου μια Samsung 48h6400
Απο τότε όσες φορές και να προσπάθησα δεν μπόρεσα να το ξανά κάνω
Υπάρχει κάποιος άλλος τροπος να το κάνω;

sakels
08-09-2015, 15:09
αν δεν εχω λογαριασμο στο ebill?

Μπορεις να κανεις δωρεαν απο το site

paolo222
08-09-2015, 15:30
ευχαριστω..

Στην Ανανέωση Συσκευής μου λεει Η διαχείριση του Nova GO λογαριασμού σας και της συσκευής σας έχει μεταφερθεί στο Nova My Account. Μέσα από το Nova My Account μπορείτε να επαναφέρετε το password της υπηρεσίας Nova GO, να ενημερώσετε τα στοιχεία σας και να ανανεώσετε τη συσκευή σας εύκολα και γρήγορα με ένα κλικ. Για να διαγράψετε την υφιστάμενη συσκευή σας προκειμένου να εγγράψετε μια νέα συσκευή στην υπηρεσία Nova GO, εγγραφείτε ή συνδεθείτε στο myaccount.nova.gr.

tomcat_
13-09-2015, 09:45
καλημέρα

υπάρχει τρόπος κάποιος να δει novago μέσω vpn στο εξωτερικό?

προσπάθησα να διαβάσω όλο το thread αλλά μου είναι δύσκολο να βγάλω κάποιο συμπέρασμα μιας και παλιότερα μάλλον μπορούσε να γίνει αλλά από οτι καταλαβαίνω δε γίνεται τώρα?

σίγουρα slingbox είναι μια επιλογή αλλά θέλει πολύ καλό upload speed

ευχαριστώ

yianniskyr
13-09-2015, 09:56
Αυτό φίλε και εμένα με ενδιαφέρει

kostikos
13-09-2015, 20:50
Καλησπερα και καλωσορισες. Πρεπει να αγορασεις ενα premium vpn απο εναν παροχο οπως το hidemyass ή shellfire. Και τα δυο υποστηριζουν pptp και l2pt και μπορεις να ρυθμισεις αντιστοιχα τον ρουτερ σου.

tomcat_
13-09-2015, 21:20
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
Ξερεις αν υπαρχουν χρηστες που βλεπουν novago με αυτο τον τροπο?

kostikos
14-09-2015, 11:09
Το εχω κανει και ο ίδιος παλαιότερα με το hidemyass εντος σπιτιου σε ενα λαπτοπ αντι multiview. Δεν το εχω χρησιμοποιησει εδω και περιπου 8-10 μηνες, αλλα δε νομιζω να εχει αλλαξει κατι.Οι providers που ανεφερα ειναι απλα ενδεικτικοί, φυσικά υπάρχουν και πολλοί άλλοι. Προυπόθεση φυσικά, να σου παρεχουν ελληνικό ip. Το ειχα ακομη πιο παλιά προσωρινά με ενα vpn απο το πανεστημιο πατρων στο οποιο εργαζομουν, επισης δουλευε.

tomcat_
14-09-2015, 12:08
Το εχω κανει και ο ίδιος παλαιότερα με το hidemyass εντος σπιτιου σε ενα λαπτοπ αντι multiview. Δεν το εχω χρησιμοποιησει εδω και περιπου 8-10 μηνες, αλλα δε νομιζω να εχει αλλαξει κατι.Οι providers που ανεφερα ειναι απλα ενδεικτικοί, φυσικά υπάρχουν και πολλοί άλλοι. Προυπόθεση φυσικά, να σου παρεχουν ελληνικό ip. Το ειχα ακομη πιο παλιά προσωρινά με ενα vpn απο το πανεστημιο πατρων στο οποιο εργαζομουν, επισης δουλευε.

Το hidemyass το δοκιμασα σε laptop με το sofrware και παροτι αναγνωριζει την ip σαν ελληνικη στα sites δεν ανοιγει την novago.gr.

Φανταζομαι οτι πρεπει να ρυθμισω το router αντι για το laptop?

kostikos
14-09-2015, 12:16
Δεν θα επρεπε να παιζει ρόλο αν ειναι σωστα ρυθμισμενο. Εκτος και αν το προγραμμα του hidemyass δεν σπρωχνει όλο το traffic μεσω του vpn. Δοκιμασε το μεσω του ρουτερ σου. Δυστυχως δεν εχω πλεον λογαρισμό για να σε βοηθήσω λεπτομερως.

Ultralord
14-09-2015, 14:12
ερωτηση ο αγωνας του Ολυμπιακου πως σας επαιζε το Σάββατο μεσω novago?

tomcat_
14-09-2015, 17:36
Δεν θα επρεπε να παιζει ρόλο αν ειναι σωστα ρυθμισμενο. Εκτος και αν το προγραμμα του hidemyass δεν σπρωχνει όλο το traffic μεσω του vpn. Δοκιμασε το μεσω του ρουτερ σου. Δυστυχως δεν εχω πλεον λογαρισμό για να σε βοηθήσω λεπτομερως.
thanks, θα δοκιμασω αργοτερα στο router
Ανεφερες πριν τα protocols pptp και l2pt, ξερεις ποιο απο τα δυο χρειαζομαι για τη nova?

kostikos
15-09-2015, 10:07
Γενικα το l2pt εχει υψηλότερο βαθμο κρυπτογραφησης και δεν υποστηρίζεται παντα (για να μη πω και σπανια) απο τα ρουτερ. Με pptp ειναι πιο πιθανον να κανεις την δουλεια σου.

tomcat_
15-09-2015, 22:44
Γενικα το l2pt εχει υψηλότερο βαθμο κρυπτογραφησης και δεν υποστηρίζεται παντα (για να μη πω και σπανια) απο τα ρουτερ. Με pptp ειναι πιο πιθανον να κανεις την δουλεια σου.

δυστυχως δε νομιζω οτι δουλεύει το hma. Δοκιμασα openvpn και l2pt αλλα και στις δυο περιπτωσεις ενω αναγνωριζει την ip σαν ελληνικη δεν ανοιγει το novago.gr ουτε και το antenna.gr/webtv/live που εκανα για δοκιμη. Επισης δεν ανοιγει και το btsport website που δοκιμασα που σημαινει οτι εχει ip απο ελλαδα απλα δεν ανοιγει το site. (το btsport ανοιγει μονο απο αγγλια και η αρχικη ip ειναι απο αγγλια με BT)

υπαρχει καποιο αλλο vpn που χρησιμοποιει καποιος επιτυχημένα?

axl4
17-09-2015, 21:03
ενταξει το βρηκα τον τροπο.

φιλε μου καλησπερα!
Και εμενα επαιζε μεχρι προχτες...σημερα τιποτα..service unvailable μου γραφει..Σε εσενα ολα καλα?

polakis
19-09-2015, 08:12
Σε ios9 iphone6 δεν λειτουργει η εφαρμογη. Τι κανουμε;

Bayern7
20-09-2015, 00:07

Βάζεις iOS9.

Bayern7 flies away

billvas21
20-09-2015, 13:58
Μια ερώτηση. Πήρα το Θέμα για την προσφορά του nova go, έκανα την εγγραφή, αλλά την έκανα σε desktop. Δε λειτουργεί όμως. Πήγα στο laptop, πάω να συνδεθώ, μου λέει έχεις περάσει το όριο των συσκευών. Πως το λύνουμε αυτό? (δεν είμαι συνδρομητής nova/forthnet)

polakis
20-09-2015, 14:37
Βάζεις iOS9.

Bayern7 flies away

Εχω ηδη ios9...

hdanca
20-09-2015, 19:00
Μια ερώτηση. Πήρα το Θέμα για την προσφορά του nova go, έκανα την εγγραφή, αλλά την έκανα σε desktop. Δε λειτουργεί όμως. Πήγα στο laptop, πάω να συνδεθώ, μου λέει έχεις περάσει το όριο των συσκευών. Πως το λύνουμε αυτό? (δεν είμαι συνδρομητής nova/forthnet)

Έπρεπε να διαβάσεις πρώτα τους όρους χρήσης και τις απαραίτητες προδιαγραφές και μετά να κάνεις την ενεργοποίηση της υπηρεσίας.
Θα σε συμβούλευα να γράψεις στο νήμα του support,ώστε να σε βοηθήσουν να ξεπεράσεις αυτόν τον σκόπελο.

billvas21
20-09-2015, 19:11
Έπρεπε να διαβάσεις πρώτα τους όρους χρήσης και τις απαραίτητες προδιαγραφές και μετά να κάνεις την ενεργοποίηση της υπηρεσίας.
Θα σε συμβούλευα να γράψεις στο νήμα του support,ώστε να σε βοηθήσουν να ξεπεράσεις αυτόν τον σκόπελο.

Ευχαριστώ φίλε

hdanca
20-09-2015, 19:21
Να 'σαι καλά!

ross
21-09-2015, 07:02
Πώς το κατάφερες φίλε να ενεργοποίησεις τον κωδικό;
Εγώ προσπαθώ από χθες το πρωί να ενεργοποιήσω την προσφορά της πρώτο θέμα αλλά μάταια.

hdanca
21-09-2015, 16:16
Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος?Τι πρόβλημα ακριβώς αντιμετωπίζεις?

ross
21-09-2015, 16:43
Δεν μπορούσα να κάνω ενεργοποίηση του κωδικού της εφημερίδας στο nova.gr/protothema. Συμπλήρωνα τα στοιχεία μου Και μόλις πατούσα υποβολη Δεν προχωρούσε η διαδικασία.Απο την Nova μου είπαν ότι είχε χθες πρόβλημα το σύστημα.Επίσης προσπαθούσα με το μήνυμα στο 19129 και Ούτε αύτο δούλευε.Σήμερα το πρωί τελικά τα κατάφερα με μήνυμα στο 5ψηφιο

tgiamour
21-09-2015, 19:35
καλησπέρα.ενω κανω εγκατασταση το Plugin στο λαπτοπ μου μου το ζηταει ξανα και ξανα και ξανα.εχω δοκιμασει τα παντα.το λαπτοπ εχει w10,4αρα ram,i3 επεξεργαστη.

τι μπορει να συμβανει????

Μόλις έκανα εγκατασταση τον opera και εχοντας εγκαταστημενο και το plugin μπορεσα και εκανα login.το θεμα τωρα είναι οτι μπορω να δω για κανα 2 δευτερολεπτα,μετα κρασαρει.
Με μοτζιλα που συστηνουν αυτοι της νοβα συνεχιζει το ιδιο τροπαριο ,εγκατασταση το plugin over and over and over......

events1979
21-09-2015, 20:13
καλησπερα , βαλε τον opera παιζει ανετα και δεν κολαει .

tgiamour
21-09-2015, 20:29

ευχαριστω για την απαντηση
δυστηχως με το που μπαινω στην σελιδα με οπερα μου βγαζει μνμ οτι αυτος ο ιστοτοπος χρησιμοποιει μια προσθηκη που συντομα δε θα αναγνωριζεται.κανοντας login λοιπον μετα απο 2 δευτερολεπτα κρασαρει το plugin :(

μου πεταει και το εξης μνμ " a fatal exception has occured and the program will exit"

Alexisgolnas
22-09-2015, 12:49
Καλημέρα παιδιά, καινούριος στην παρέα.

Κατέβασα το nova go tablet app, βαζω τα στοιχεία μου κανονικά, συνδέομαι και όταν πατάω να δω live κάποιο κανάλι τότε με πετάει απο την εφαρμογή.

Γνωρίζει κάνεις κάτι; Χρειάζεται κάποια άλλη εφαρμογή μήπως;

Tablet: Samsung Tab 3

Lolos21
27-09-2015, 12:17
Καλησπέρα παιδιά. Το site της nova αναφέρει ως minimum απαιτήσεις συστήματος τα windows 7. Έχω ένα laptop με windows xp. Γνωρίζεται αν θα παίζει το nova go;

yianniskyr
27-09-2015, 15:51
Το nova go παίζει εξωτερικό μεσο vpn ? το hide my ass βοηθάει σε αυτό ?

aragorn
27-09-2015, 21:54

Σε ipad 2 & ios 9.0.1 λειτουργεί μια χαρά πάντως

tgiamour
28-09-2015, 09:36
καλησπέρα.ενω κανω εγκατασταση το Plugin στο λαπτοπ μου μου το ζηταει ξανα και ξανα και ξανα.εχω δοκιμασει τα παντα.το λαπτοπ εχει w10,4αρα ram,i3 επεξεργαστη.

τι μπορει να συμβανει????

Μόλις έκανα εγκατασταση τον opera και εχοντας εγκαταστημενο και το plugin μπορεσα και εκανα login.το θεμα τωρα είναι οτι μπορω να δω για κανα 2 δευτερολεπτα,μετα κρασαρει.
Με μοτζιλα που συστηνουν αυτοι της νοβα συνεχιζει το ιδιο τροπαριο ,εγκατασταση το plugin over and over and over......

Originally Posted by events1979 View Post

ευχαριστω για την απαντηση
δυστηχως με το που μπαινω στην σελιδα με οπερα μου βγαζει μνμ οτι αυτος ο ιστοτοπος χρησιμοποιει μια προσθηκη που συντομα δε θα αναγνωριζεται.κανοντας login λοιπον μετα απο 2 δευτερολεπτα κρασαρει το plugin :(

μου πεταει και το εξης μνμ " a fatal exception has occured and the program will exit"

Καμία ιδέα;;;

Lolos21
28-09-2015, 10:53
Καλησπέρα παιδιά. Το site της nova αναφέρει ως minimum απαιτήσεις συστήματος τα windows 7. Έχω ένα laptop με windows xp. Γνωρίζεται αν θα παίζει το nova go;

Άκυρο παιδιά. Έχει απαντηθεί ξανά αυτό που ρώτησα. Δεν λειτουργεί από ότι διάβασα.

cfotis13
29-09-2015, 19:08
Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω ,ένας φίλος έχει αυτό http://www.e-lenovo.gr/p.LENOVO-MiiX-3-10-32GB-FullHD-KeyboardCase-QuadCore-W8-1-Office-365.1102713.html και θέλει να το βάλει σε αυτό ,το έχει κάνει κανείς ή δεν παίζει λόγο hardware??

alizea
04-10-2015, 15:12
ρε παιδιά έχει κάνεις κωδικό από το πρώτο θέμα που δεν θα χρησιμοποιήσει, γιατί στο χωριό μου δεν υπάρχουν εφημερίδες και δεν μπορώ να δω το ματς σήμερα....
αν μπορεί κάποιος να μου στείλει με pm θα του είμαι υπόχρεος...

dexters
04-10-2015, 18:23
Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το novago ενώ έκανα κανονικά εγγραφή εγκατέστησα το plug in έβαλα κωδικούς και τα λοιπά το βάζω ξεκινάει κανονικά παίζει αλλα μετά από 10 δεύερα μαυρίζει η εικόνα και ακολουθεί το εξής μηνυμα στην οθόνη μου : Το Nova GO προς το παρόν δεν υποστηρίζεται από την συσκευή σας.
εχω mozilla firefox κανονικά έβαλα το plug in για ποιο λόγο δεν μπορω να δω????

vforvendetta85
04-10-2015, 18:42
Σε τι pc προσπαθείς;

music_1896
04-10-2015, 20:14
Eχω αυτο το ταμπλετ Lenovo http://shop.lenovo.com/gr/el/tablets/lenovo/s-series/s8/#tab-%CE%A4%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82_% CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE %B1%CF%86%CE%AD%CF%82

Εγκατεστησα το novago αλλα μολις πατησω play η εφαρμογη κλεινει.Γνωριζετε μηπως τι φταιει ;

dexters
05-10-2015, 14:22
Σε τι pc προσπαθείς;

laptop turbo x

ina80
05-10-2015, 16:49
To NovaGο παιζει τις ιδιες ταινιες με το Nova on Demand? Eαν ναι τοτε δεν αξιζει να μπει στο στο κινητο αντι για το laptop?

events1979
10-10-2015, 12:56
καλησπερα να ρωτησω κατι , εχω το Nova go στο λαπτοπ παιζει κανονικα , παω στο ταμπλετ κανω την εγκατασταση και μου λει οτι πρεπει να βγαλω μια συσκευη ... δεν εχω καταλαβει δεν μπορεις να βλεπεις πανω απο μια συσκευη ; η υποστηριζει και αλλες συσκευες .

theox
10-10-2015, 14:18
Μόνο μία συσκευή δυστυχώς.

yianniskyr
10-10-2015, 16:12
Και στο nova go και στο ote go δύσκολο ειναι να εχεις απεριόριστες συσκευές και να παίζει μια μονο μπαίνοντας με τον κωδικό ?

events1979
10-10-2015, 19:41
σας ευχαριστω , ναι το εχουν κανει με περιορισμο ενω λενε παιζει σε ολες τις συσκευες σε διαφημισεις .

japetus
10-10-2015, 19:51
Σε android tv box θα δουλεύει, μήπως μπερδεύεται και νομίζει ότι είναι τάμπλετ ή δεν υπάρχει περίπτωση;

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
10-10-2015, 20:24
Προφανως το προβλημα δεν ειναι στην συσκευη αλλα στην εξοδο εικονας.
εαν βαλεις σε ενα ταμπλετ hdmi και το καρφωσεις στην τηλεορασει,θα μαυρισει ο τοπος.
την ιδια συμπεριφορα φανατζομαι θα εχει και με το android media player.

achillco
11-10-2015, 03:09
έχω android stick με παλιότερη version και παίζει χαρτί.....fullscreen στην tv

music_1896
11-10-2015, 12:43
Ποιο stick εχεις ;

σακης
11-10-2015, 16:52
Καλησπέρα, εχω προβλημα με την συνδεση. Ενώ ανοιγω το προγραμμα με το mozilla, εχω κατεβασει και το προγραμμα που μου ζηταει (plug-in)
Παλι δεν με αφηνει να κανω συνδεση και μου ζηταει να κατεβασω παλι το προγραμμα.
Τι πρεπει να κανω για να συνδεθω;
πηρα την εφημεριδα το πρωτο θεμα για τον κωδικο που σου δεινει!!!!

supermario
13-10-2015, 14:35
Τελικά τα κατάφερα........Σας ετοιμάζω εκπληξαρα.....
Ασυρματη μεταδοση του novago απο ρουτ κινητο σε σμαρτ τν...
Έτσι απλά χωρίς άλλη συσκευή να παρεμβάλλεται χωρίς τίποτα....
Stay tuned!!!!
Θα ανεβάσω Βίντεο ΣτοYouTube......

paiktaras
13-10-2015, 17:52
Χα χα χα, θα σε φάει η μαρμαγκα!

dexters
13-10-2015, 19:01
Καλησπέρα, εχω προβλημα με την συνδεση. Ενώ ανοιγω το προγραμμα με το mozilla, εχω κατεβασει και το προγραμμα που μου ζηταει (plug-in)
Παλι δεν με αφηνει να κανω συνδεση και μου ζηταει να κατεβασω παλι το προγραμμα.
Τι πρεπει να κανω για να συνδεθω;
πηρα την εφημεριδα το πρωτο θεμα για τον κωδικο που σου δεινει!!!!

φιλε μου μηπως μπορεις να μου πεις σε εμενα γιατι δεν παιζει? εχω αυθεντικα windows 7 και mozilla firefox... μου ανοιγε αλλα μετα απο λιγο μαυριζε η εικονα και ελεγε δεν ειναι συμβατο με τη συσκυη μου....

kostikos
13-10-2015, 19:11
Drivers καρτας γραφικων..;

ggeorge
14-10-2015, 13:24
μονο με opera μου δουλεψε

Το λενε και αν τους παρεις τηλέφωνο. Ειναι ο πιο συμβατος....

το ιδιο προβλημα είχα και εγω με ολους τους αλλους

kofi
17-10-2015, 08:28
καλημέρα την βοηθεια σας ,
εχω σταρτ πακ @ 29.90 + νοβασινεμα1 + νοβασπορτ1 προσφορα που μου δοθηκε το Αυγουστο ,
αν ενεργοποιησω νοβαγο δεσμευομαι με νεα ανανεωση ?
και ποια καναλια θα μου ανοιξει ?
μφχ.

StevenYoo
17-10-2015, 11:05
εχω σταρτ πακ @ 29.90 + νοβασινεμα1 + νοβασπορτ1 προσφορα που μου δοθηκε το Αυγουστο ,
μφχ.

Καλημέρα φίλε μου, θα σου ανοίξει τα κανάλια του start pack + το novasports1. Επίσης έχεις τη δυνατότητα να δεις όλες τις on demand ταινίες των καναλιών novacinema. Απλά να ξέρεις ότι εαν ενεργοποιήσεις το NOVA Go, δεν θα έχεις νέα δέσμευση, δηλαδή εσύ ανανέωσες (φαντάζομαι) τώρα τον αύγουστο για 12 μήνες ακόμη. Δεν θα σου πάει 12+12, απλά τώρα αντί να σου λήξει η δέσμευση τον αύγουστο '16, θα σου λήξει 2 μήνες μετά, τον οκτώβρη δηλαδή. Αλλά για να είμαστε και σίγουροι, μπορείς να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών να το ρωτήσεις. Πάντως σε μένα έτσι λειτούργησε και θέλω να πιστεύω σε όλους έτσι είναι. Πάντως αξίζει το NOVA Go πραγματικά! Μην το σκέφτεσαι καθόλου! :)

hdanca
17-10-2015, 12:47
μφχ.

Δεν επηρεάζεται καθόλου ο χρόνος δέσμευσής σου.Ακόμα κι αν ενεργοποιήσεις το novago μια μέρα πριν λήξει η δέσμευσή σου.

hdanca
17-10-2015, 17:49
Δεν επηρεάζεται καθόλου ο χρόνος δέσμευσής σου.Ακόμα κι αν ενεργοποιήσεις το novago μια μέρα πριν λήξει η δέσμευσή σου.

Τελικά,αυτό δεν ισχύει για όλα τα πακέτα,πράγμα που ομολογώ ότι δεν γνώριζα.
Σύμφωνα με απάντηση που δόθηκε στο νήμα του support της NOVA,ισχύει μόνο για τα πακέτα που περιλαμβάνουν όλα τα κανάλια novasports,ή (και) τα κανάλια novacinema.
Για τα υπόλοιπα πακέτα,ανανεώνεται η δέσμευση για 12 μήνες.

kofi
17-10-2015, 19:03
σας ευχαριστώ για την βοήθεια ,
οσον αφορά το νοβαγο μαλλον δεν το ενεργοποιω λόγω της +12 μηνες επεκτασης.

malakudi
19-10-2015, 12:50
Μέσα στο plugin WebTV του Nova Go, βρίσκουμε τις παρακάτω βιβλιοθήκες:
avcodec-54.dll
avformat-54.dll
avutil-52.dll
libcurl.dll
SDL.dll
swresample-0.dll
swscale-2.dll

Αν και οι παραπάνω open source βιβλιοθήκες δεν απαιτούν από την όποια εφαρμογή να αναφέρεται ρητώς πως χρησιμοποιεί open source libraries, είναι τουλάχιστον αντικείμενο σεβασμού να αναφέρεται πως το plugin υπάρχει χάρη στη κοινότητα του open source και ποιο συγκεκριμένα των βιβλιοθηκών του FFMPeg/LibAV project, του Simple DirectMedia Layer (libsdl) library και της βιβλιοθήκης curl.

Επιπλέον, είναι απαίτηση της LGPL license που καλύπτει το FFMpeg/LibAV project, να είναι το παραγόμενο binary συμβατό με άλλες εκδόσεις των βιβλιοθηκών που συμφωνούν στο ABI. Αν δηλαδή κάνω εγώ compile το avcodec-54.dll με κάποιες δικές μου αλλαγές, θα πρέπει το plugin να την δεχθεί. Αυτό είναι κάτι που θα τεστάρω προσεχώς ...

Ultralord
19-10-2015, 14:52
ελπιζω να καταφερεις να κανεις τις αλλαγες που θες και να μας πεις αν οντως γινετε καο τις δεχθει και το plugin γιατι κατι μου λεει πως ασχετα με το LGPL license στην νοβα κανουν οτι θελουν..

gavromania
20-10-2015, 09:58
καλημερα παιδια γνωριζει κανεις αν το nova go παιζει σε laptop με linoux και οχι με windows?
ευχαριστω.

Eki_13
21-10-2015, 00:23
Μέσα στο plugin WebTV του Nova Go, βρίσκουμε τις παρακάτω βιβλιοθήκες:
avcodec-54.dll
avformat-54.dll
avutil-52.dll
libcurl.dll
SDL.dll
swresample-0.dll
swscale-2.dll

Αν και οι παραπάνω open source βιβλιοθήκες δεν απαιτούν από την όποια εφαρμογή να αναφέρεται ρητώς πως χρησιμοποιεί open source libraries, είναι τουλάχιστον αντικείμενο σεβασμού να αναφέρεται πως το plugin υπάρχει χάρη στη κοινότητα του open source και ποιο συγκεκριμένα των βιβλιοθηκών του FFMPeg/LibAV project, του Simple DirectMedia Layer (libsdl) library και της βιβλιοθήκης curl.

Επιπλέον, είναι απαίτηση της LGPL license που καλύπτει το FFMpeg/LibAV project, να είναι το παραγόμενο binary συμβατό με άλλες εκδόσεις των βιβλιοθηκών που συμφωνούν στο ABI. Αν δηλαδή κάνω εγώ compile το avcodec-54.dll με κάποιες δικές μου αλλαγές, θα πρέπει το plugin να την δεχθεί. Αυτό είναι κάτι που θα τεστάρω προσεχώς ...

Respect

malakudi
21-10-2015, 08:47
καλημερα παιδια γνωριζει κανεις αν το nova go παιζει σε laptop με linoux και οχι με windows?
ευχαριστω.

Όχι, το plugin του NovaGo δε δουλεύει σε linux.

palm238
24-10-2015, 23:58
Καλησπερα
Σε laptop με windows 10 το nova go με firefox δεν λειτουργει σε full screen.

algedan
25-10-2015, 00:52
Σε μένα Windows 10 firefox δουλεύει άψογα.

KLOPKA
25-10-2015, 10:19
Γνωρίζουμε ποιά κανάλια θα προστεθούν?

palm238
26-10-2015, 00:29
Καλησπερα
Θελει καποια ρυθμιση ο firefox για να μην κρασαρη σε full screen.

odygr
26-10-2015, 09:19
Καλημέρα,
Έχω πρόβλημα με το novago σε ένα android tv box. Το tv box είναι το tronsmart R68 Meta (με το Rockchip RK3368 chipset). Έβαλα την παλιά έκδοση που παίζει σε άλλα 2 tv box που έχω και μου βγάζει μήνυμα ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή. το Tronsmart ήταν root και το αφαίρεσα.
τα άλλα 2 tv box που έχω και παίζουν μια χαρά είναι το Minix x7mini & το Tronsmart Orion R28-Meta (με το Rockchip RK3188 chipset).
Δοκίμασα να παίξω με το build.prop αρχείο του tronsmart R68 Meta αλλά δεν κατάφερα να το ξεγελάσω και να παίξει το novago.

τα 2 άλλα tv box έχουν android 4.4.2 ενώ το καινούριο έχει 5.1.1 και δυστυχώς δεν υπάρχει παλαιότερη rom για το συγκεκριμένο.

Καμία ιδέα??

stssts
27-10-2015, 10:40
Καλησπερα
Θελει καποια ρυθμιση ο firefox για να μην κρασαρη σε full screen.

Και εγω εχω το ιδιο θεμα. Μεχρι τωρα δεν εχω βρει καποια λυση.

manosfp
27-10-2015, 17:51
Παιδιά σας παίζει σε marshmallow?

speed79
30-10-2015, 15:46
Ας ελπισουμε να προσθεσουν και στο novago το fox sports

antonflitz
30-10-2015, 15:55
Με Firefox και Windows 10 παίζει άψογα από την πρώτη στιγμή σε full screen. Δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

broxopios
01-11-2015, 11:10
Καλημέρα.

Ένας θείος μου έχει Nova και πολύ πιθανόν να μη χρησιμοποιεί καθόλου το Nova Go.

Τι θα χρειαστεί να του ζητήσω για να βλέπω εγώ Nova Go μέσω της συνδρομής του?

Erwdios
01-11-2015, 11:36
Να του πεις να καλέσει και να ενεργοποιήσει την υπηρεσία Nova Go και ακολούθως να σου στείλει τους κωδικούς που θα του έρθουν με μνμ στο κινητό του

broxopios
01-11-2015, 12:04
Έχει τους περιορισμούς του ΟΤΕ TV GO όπου θέλει να έχει σύνδεση cosmote ή αν είσαι σε wifi χωρίς OTE να στέλνει μήνυμα πρώτα? Γιατί έτσι δυσκολεύει το πράγμα.

kostikos
01-11-2015, 12:06
Έχει τους περιορισμούς του ΟΤΕ TV GO

Όχι. Μονος περιορισμός, να εχει ενεργοποιηθεί μονο σε μια φορητη συσκευη.

sense1924
01-11-2015, 19:43
Για να απολαύσετε το περιεχόμενο που επιλέξατε, αναβαθμίστε την υπηρεσία σας καλώντας στο 18345.
τι πρεπει να κανω? σε mozilla το τρεχω δουλευε παλια αλλα τωρα εχει αυτο το προβλημα

nvianitakis
02-11-2015, 20:10
Οι χρήστες Android θα πρέπει να περιμένουν πριν αναβαθμίσουν σε 6.0 προκειμένου να συνεχίσουν να παρακολουθούν NovaGO

121009

Astrovilos
02-11-2015, 20:49
Εμένα πάλι που το novago έπαιζε στο κινητό μου (android 5.1.1) μια χαρά μέχρι χθες, σήμερα μου πετάει μήνυμα πως η υπηρεσία αυτή δεν υποστηρίζεται από το υλικό της συσκευής μου. Και όλα αυτά χωρίς να κάνω κάποιο update γενικά. Απορώ τι άλλαξε.

manosfp
02-11-2015, 21:59
Οι χρήστες Android θα πρέπει να περιμένουν πριν αναβαθμίσουν σε 6.0 προκειμένου να συνεχίσουν να παρακολουθούν NovaGO

121009

Ευχαριστούμε πολύ. 1 μήνα μετά την αναβάθμιση...

nvianitakis
02-11-2015, 23:08
Η 6αρα, στα περισσότερα μοντέλα δεν έχει βγει ακόμα και σε αρκετά είναι experimental. Δεν ξέρω Official σε ποια έχει δοθεί. Βασιζομενος σε αυτά, δεν είναι αργά, ασχέτως αν κάποιοι βιαζονται για αναβάθμιση στο OS

manosfp
03-11-2015, 16:18
Διαφωνώ. Εφόσον δόθηκε σε κυκλοφορία, μοιραία κάποια κινητά την έχουν πάρει επισημότατα (όπως το δικό μου). Οπότε ναι, είναι αργά για την ανακοίνωση. Και ναι, εγώ έχω μείνει χωρίς Novago.

Geoav75
03-11-2015, 16:34

Στην αρχη διαβασα οτι πρεπει να αναβαθμισουν σε 6 για να μπορουν να δουνε κι επαθα ενα shock. Μετα το ξαναδιαβασα και συνηλθα.
Ποτε μου παντως δεν καταλαβα τη μανια να αναβαθμιζεις σε οτιδηποτε καινουριο βγαινει, ειδικα οταν μιλαμε για Software.

geozx
03-11-2015, 19:36
Για να αλλάξουμε συσκευή χρειάζεται να κάνουμε εγγραφή στο νοβα My accound?

gfilip
03-11-2015, 21:10
Ναι,πρεπει να γραφτεις

manosfp
03-11-2015, 22:33
Στην αρχη διαβασα οτι πρεπει να αναβαθμισουν σε 6 για να μπορουν να δουνε κι επαθα ενα shock. Μετα το ξαναδιαβασα και συνηλθα.
Ποτε μου παντως δεν καταλαβα τη μανια να αναβαθμιζεις σε οτιδηποτε καινουριο βγαινει, ειδικα οταν μιλαμε για Software.

Δηλαδή όταν μου έβγαλε την αναβάθμιση το κινητό έπρεπε να του πω όχι;;;

kostikos
03-11-2015, 22:41
Ειμαστε τελειως off-topic, αλλα σε major releases, οπως πχ ειναι το android 6.0, σε όλες τις συσκευες μου, περιμένω πρωτα τις κριτικές και μετά τις εγκαθιστω. Τώρα εγινε, όποτε βολέψου σε κάποια αλλη συσκευη μεχρι την αναβάθμιση του novago.

ganag25
04-11-2015, 17:01
εχω ενα android stick turbo x με το nοvago tablet app ver 2.0.Μεχρι χθες το live tv δουλευε κανονικα .ποδοσφαιρα τα παντα . Σημερα το πρωι μ λεει οτι το υλικο δεν ειναι διαθεσιμο για τη συσκευη κ βγαζει σφαλμα κ μαυρη οθονη . οι ταινιες σειρες δουλευουν κανονικα . εκανα επανεγκατασταση αλλα τιποτα . θελει παλαιοτερη version ?τι μπορει να φταιει?

evagelos
04-11-2015, 22:13
Εχουμε καμια πληροφορία για το fox-sports;
ευχαριστώ

firstuser77
05-11-2015, 19:39
έχω ένα tablet vero A8870 με android 4.4.2. στο οποίο είχα βάλει Novago ( sports pack ) και έπαιζαν όλα τα κανάλια κανονικά εκτός mad greekz το οποίο έβγαζε μήνυμα playback for this video is not supported on the current device. Μετά από 2 με 3 βδομάδες σταδιακά σχεδόν όλα τα κανάλια εκτός του euronews έβγαλαν το ίδιο μήνυμα και δεν έπαιζαν. Φταίει κάτι συγκεκριμένο? Μπορεί να λυθεί το πρόβλημα?

soulfunkdjx
07-11-2015, 15:45
έχω ένα tablet vero A8870 με android 4.4.2. στο οποίο είχα βάλει Novago ( sports pack ) και έπαιζαν όλα τα κανάλια κανονικά εκτός mad greekz το οποίο έβγαζε μήνυμα playback for this video is not supported on the current device. Μετά από 2 με 3 βδομάδες σταδιακά σχεδόν όλα τα κανάλια εκτός του euronews έβγαλαν το ίδιο μήνυμα και δεν έπαιζαν. Φταίει κάτι συγκεκριμένο? Μπορεί να λυθεί το πρόβλημα?

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το κινητό μου. Εκεί που παίζανε όλα τα κανάλια κανονικά και σε συσκευή root ξαφνικά δεν παίζει κανένα παρά μόνο το euronews. Σε 2 μέρες θα κάνω διαγραφή της συσκευής και θα δοκιμάσω την έκδοση από τις πρώτες που έπαιζαν οι συσκευές root. Να δω μήπως φταίει αυτό.

soulfunkdjx
10-11-2015, 16:59
Τελικά παιδιά έβαλα και την 1η έκδοση του novago application για android που υποτίθεται πως υποστήριζε root συσκευές αλλά δε παίζει πλέον. Δε ξέρω τι άλλο να κάνω... :-( Ίσως να ξεrootαρα τη συσκευή; Προσπάθησαν όμως κ με εφαρμογή hide my root. Έχει κανείς καμία λύση;

speedman_27
10-11-2015, 17:31
ο αδερφος δεν ειχε πληρωσει δυο μηνες και εκανε διακοπη. μπορει να βαλει το κωδικο απο πρωτο θεμα

kataras
10-11-2015, 18:30
λογω της διακοπης και επειδη δεν γνωριζουμε τι γινεται με το παλιο συμβολαιο του αδελφου
καλυτερα να απευθυνθεις στο support

akilas13
12-11-2015, 20:31
Καλησπερα!Το novago μπορει να τρεξει σε desktop?

kostikos
12-11-2015, 20:35
Όχι.

apollon11
12-11-2015, 21:11
εγω ειχα βαλει το NOVA GO σε ταμπλετ της MLS..και επειδη επαθε ζημια το εστειλα στο σερβις..εν τω μεταξυ εχω και ενα LENOVO A7000 τηλεφωνο .
.λεω ας το βαλω για πλακα να δω αν δουλευει..και ωπππ!!!
δουλευει κανονικα χωρις να μπω στο λογαριασμο μου να διαγραψω την πρωτη συσκευη.. και μαλιστα δουλευει κανονικα απο την κυριακη που το εγκατεστησα.
.. μενει να δω οποτε ερθει το ταμπλετ..αν απο εκει σταματησε να δουλευει..
μηπως αυτοματα οταν συνδεεσε απο καινουρια συσκευη και εφοσον εχει περασει ο μηνας που ζηταει
.διαγραφει την παλια συσκευη και οταν περασει ο μηνας και εφοσον ξανασυνδεθεις απο την παλια διαγραφει την καινουρια ;;;

sgatz
13-11-2015, 01:00
Δικαιουσαι 2 συσκευές αλλά όχι με ταυτόχρονη θέαση. Στη μια θα έχεις τη σιμ της κοσμοτε και ή άλλη θα δουλεύει μόνο με το wifi του σπιτιού σου. Να είμαι ειλικρινής δεν έχω καταλάβει τώρα αν βάλω και στο κινητό κάρτα whatsup πχ και βάλω πακέτο ίντερνετ πχ 100 mb με έ € θα έχω θέαση για ένα μήνα ταυτόχρονα και από τις δύο πλέον?

sakels
13-11-2015, 01:06
Δεν ισχύει αυτό με τις δύο συσκευές και δεν λειτουργεί μέσω 3-4g εκτός άμα κάνεις άλλη συσκευή hot-spot

sgatz
13-11-2015, 01:09
Σημείωσε λάθος,αυτό ισχύει στον ΟΤΕ.Σε εσένα απλά είχε κλείσει μήνα το ταμπλετ και δέχτηκε την αλλαγή με το lenovo.Επειδή έχω και γω το ίδιο κινητό παίζει οκ ε? Ζητώ συγνώμη από τους mods για το διπλό post και το λάθος στην πρώτη απάντηση,θα είμαι πιο προσεκτικός στο μέλλον.

kostikos
13-11-2015, 15:58
Εχει δοκιμασει κανεις το novago σε mac με windows σε bootcamp;

nvianitakis
13-11-2015, 21:08
Η λογική λέει ότι θα δουλέψει

kostikos
13-11-2015, 21:18
Εκει που σταματαει η λογικη όμως Νικο.. ;) Εμεινα χωρις tv οποτε δε θα ηθελα να καψω την ανανεωση της συσκευης..

Ultralord
13-11-2015, 22:08
Εκει που σταματαει η λογικη όμως Νικο.. ;) Εμεινα χωρις tv οποτε δε θα ηθελα να καψω την ανανεωση της συσκευης..

μην το κανεις εγω παντος πριν καιρο που ειχα δοκιμασει δεν..

στο mac δεν παιζει με τιποτα.. ( φυσικα με οσους τροπους γνωστους/αγνωστους ηξερα )

yan73
14-11-2015, 03:31
Οταν εμφανιζει το μηνυμα "this video is not.." μονο σε μερικες απο τις διαθεσιμες ταινιες και σε ολα τα live tv ειναι θεμα codec; Σε android media player το εχω...

mitsikelis
14-11-2015, 08:17
To boomerang δουλεύει σε εσάς στο novago? Εμένα όχι μόνο δε δουλεύει αλλά δεν δείχνει και το πρόγραμμα. Τα άλλα κανάλια παίζουν κανονικά όλα...

mitsikelis
14-11-2015, 09:04
Άκυρο, δουλεύει τώρα και το πρόγραμμα ξαναεμφανίστηκε

mankam
14-11-2015, 19:02
Άκυρο, δουλεύει τώρα και το πρόγραμμα ξαναεμφανίστηκε
Καλησπερα σε ολους..Θελω να ρωτησω αν μπορεις να δεις nova go η ote go μεσω android box.

adi32
16-11-2015, 14:40
Ειχα την παλια εκδοση που δουλευε
Επειδη εκανα ρεσετ το κινητο περασα την καινουρια να δω
Μου λεει να μπω στο site να δηλωσω τη συσκευη
Λεω ας το κανω
Μπαινω να δω καποιο καναλι εβγαζε error
Λεω ας ξαναβαλω το παλιο apk
To βαζω και μου ζηταει παλι να δηλωσω τη συσκευη
και μου λεει οτι εχω διακιωμα μετα απο 1 μηνα

sgatz
16-11-2015, 22:40
Δυστυχώς θα πρέπει να περιμένεις ένα μήνα... Το δικαίωμα δοκιμής λειτουργίας σε συσκευή δε μας το επιτρέπουν οι φωστήρες των ΟΤΕ nova και το σύστημα τους είναι τόσο εξελιγμένο που δεν επιτρέπει ούτε χειροκίνητα να κάνει κάτι το εκάστοτε cc...βέβαια σε ίδιο πρόβλημα τα παιδιά εδώ του support της nova μου διεγραψαν την συσκευή και με βοήθησαν να περάσω την νέα...είναι τόσο δύσκολο να εξυπηρετούν τον πελάτη όπως τα παιδιά από το support της nova στο παρόν φόρουμ? Μάλλον είναι....

antonflitz
17-11-2015, 22:04
Πώς βρίσκω το support της νοβα;

Πώς βρίσκω το support της νοβα;
Που πρεπει να στειλω για να με βοηθησουν σε ανανεωση συσκευων;

sgatz
17-11-2015, 22:34
Εγώ έστειλα στο nova support που έχει στο παρόν νήμα το φόρουμ. Είναι με επισήμανση στη σελίδα της Νοβα πάνω πάνω ,θα εβαζα λινκ αλλά είμαι από κινητό και δε τα καταφερνω

Ultralord
22-11-2015, 11:50
σας παιζει αυτην την στιγμη το novago?

Ultralord
22-11-2015, 15:05
Κανείς ε δεν μπορεί να τσεκάρει ?

sakels
22-11-2015, 15:44
Λειτουργει

Ultralord
22-11-2015, 15:46
η τελευταια εκδοση; γιατι πιο παλια εκδοση που εχω απο σημερα δεν ..

polmyt
22-11-2015, 15:55
Δεν θυμαμαι αν εχει ξαναναφερθει αλλα η nova εχει πλεον δικο της πρόγραμμα μεσα από το οποιο παιζει το nova go
Μπαινεις στο beta.novago.gr και από εκει κατεβάζεις την εφαρμογή.Αφου γινει η εγκατασταση ενα εικονιδιο βγαινει στο desktop και από κει θα παιζει το nova go.Oυσιαστικα ανοιγει παλι web περιβαλλον και λειτουργει σαν κανονικος browser.Μοιαζει αρκετα με το firefox αλλα δεν ξερω παραπανω από τεχνικης αποψη
Αν και beta μαλλον θα βγει συντομα σε κανονικη λειτουργια μιας και το τηλεφωνικο κεντρο της nova προτινει από δω και περα αυτό τον τροπο για να βλέπεις novago

polakis
22-11-2015, 18:31
To δοκιμασα σε imac με windows αλλα δεν παιζει. Ξερουμε γιατι;

polmyt
22-11-2015, 21:49
Προσωπικα δεν εχω να πω κατι περισσοτερο.Ετυχε και υπηρχε ένα θεμα με το novago χτες και σε επικοινωνια με την εξυπηρετηση της nova προταθηκε αυτή η λυση.Στην δικη μας περιπτωση ηταν άλλο το πρόβλημα και δεν ειχε να κανει με το plug in,αλλα ετσι κι αλλιως παιζει μια χαρα ο καινούριος τροπος

algedan
22-11-2015, 22:49
Εμένα πάντως το antivirus το βρήκε σαν "δούρειο ίππο" και το μπλόκαρε, οπότε για καλό και για κακό το απεγκατάστησα και ξαναχρησιμοποιώ τον παλιό τρόπο, μέσω firefox.

pkontos1970
23-11-2015, 15:22
Είχα μεχρι τον Αύγουστο το πακέτο των φιλάθλων και μετά έχω το full. Στο novago δεν έχω επιλογή για τα novacinema. Τα προσφέρουν ή όχι στο novago (ώστε αν τα προσφέρουν να επικοινωνήσω να μου τα ανοίξουν...).

hdanca
23-11-2015, 15:27
Δεν είναι τα κανάλια novacinema μέσα στην υπηρεσία.Υπάρχουν όμως ταινίες και σειρές,τις οποίες επιλέγεις on demand για να τις δεις.

malakudi
23-11-2015, 19:32
To δοκιμασα σε imac με windows αλλα δεν παιζει. Ξερουμε γιατι;
Γιατί δε παίζει σε desktop υπολογιστές. Μόνο σε laptop. Η υπηρεσία λέγεται Nova Go, φαντάζομαι δε κόβεις βόλτες με το iMac.

softice
24-11-2015, 04:49
Σε macbook παίζει;

malakudi
24-11-2015, 11:09
Σε macbook παίζει;

Με κανονικά Windows (bootcamp δηλαδή) παίζει.

zeovani
24-11-2015, 20:38
Καλησπέρα στην παρέα σας,

Εχω προσπαθήσει να εγκαταστήσω το novago σε android box αλλά δεν παίζει ούτε με την έκδοση που υπάρχει στο google play ούτε όμως και με μία παλιά 1.0.0.3...
Εχετε κατά νου κάποια λύση?

malakudi
25-11-2015, 11:06
Δεν υποστηρίζονται Android Box. Μόνο συσκευές με ενσωματωμένη οθόνη (tablet, κινητά).

nkats_99
26-11-2015, 19:47
Παιδία βοήθεια! Χτές έκανα ανανέωση συσκευής στο παλιότερο laptop που έχω, με windows 7, και ενώ συνδέομαι κανονικά στην σελίδα του novago μπαίνω πχ στο novasport1 αλλά το εικονίδιο που έχει δίπλα στο πρόγραμμά και το πατάς για να δείς είναι απενεργοποιημένο!!!! Δυστυχώς δεν μπορώ να ξαναγυρίσω στο νεότερο laptop, windows 10 μιας και θα το έχω στα χέρια μου πάλι σε 3-4 μήνες! ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?

Werewolf
28-11-2015, 12:30
Εχουμε καποια ενημερωση για το ποτε θα λειτουργει το nova go σε andoid 6. ?
Εχτες εγινε αναβαθμιση στο κινητο μου και το nova go σταματησε να λειτουργει.

zeovani
28-11-2015, 13:43
Παιδιά όσον αφορά με το webtv plugin που μου crasharei συνέχεια σε όλους τους browsers μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?
Δίνω id - pass για teamviewer μήπως μπορεί να μου το φτιάξει...

Ultralord
28-11-2015, 15:15
εγω παντος μπαινω κανονικα στο beta.novago.gr απο το λαπτοπι

polakis
05-12-2015, 11:21
Μια ερωτηση που δεν απαντηθηκε. Γιατι δεν παιζει σε imac; Δεν ειναι desktop ουτε εχει υποδοχη hdmi...

takisst58
05-12-2015, 13:03
το καλοκαιρι ειχαν δωσει ολα τα novasport για ενα μηνα δωρεαν στο novago,εχετε μαθει μηπως λογω χριστουγεννων τα δωσουν και τωρα....

vasvas100
07-12-2015, 01:14
Με την 1.0.3 παιζει σε ακομα κ σε Android box των 27€.Aυτα επειδή έρχονται ρουταρισμενα απο τη μαμα εταιρεία πολλές φορές, θέλουν το hide my root

vertical
07-12-2015, 12:02
Τελευταίες ημέρες μου έχει σπάσει τα νεύρα. Βάζω στοιχεία, κάνω login με πετάει στην οθόνη του admin και ζητάει pin. Υποθέτω πως είναι το ίδιο με το password; Παλαιότερα είχα βάλει να κρατήσει το pass και δεν θυμάμαι. Όταν βάζω το password που έχω (κι έκανα και reset χθες) μου βγάζει pinerror.

takisst58
07-12-2015, 12:39
μπορουμε στην θεση που μας ζηταει στην οθονη του admin και ζητάει pin αντι για pin να βαλουμε το password και πωσ γινετε αυτο...

liad8
07-12-2015, 15:18
Vertical, χρειάζονται τρία στοιχεία για να μπεις, username, password και άρχικο pin που είναι αυτό που ζητάει για τον admin μετά που έχεις βάλει username/password.

Αφού έκανες reset, δες στο sms που σου ήρθε για το reset εκεί πρέπει να λέει στο τέλος το pin.

foufoutos7
07-12-2015, 15:57
Παιδιά, άλλο είναι το password και άλλο το PIN και δεν είναι ίδιο. Μην τα μπερδεύετε αυτά.
Το password χρειάζεται για να συνδεθείς στην εφαρμογή.
Δεν αρκεί όμως αυτό. Πρέπει να συνδεθεί και ο χρήστης στην εφαρμογή. Το αρχικό και βασικό προφίλ χρήστη είναι του Admin, ο οποίος έχει τη δυνατότητα να διαχειριστεί τα πάντα μέσα στο περιβάλλον της εφαρμογής.
Υπάρχει μάλιστα η δυνατότητα να δημιουργηθούν περισσότερα προφίλ χρηστών.
Το PIN λοιπόν είναι ένας έξτρα κωδικός για το προφίλ του Admin και αν φτιαχτούν κι άλλα προφίλ, το κάθε προφίλ θα χρειάζεται και το δικό του PIN.
Συνεπώς, όταν υπάρχει μόνο το βασικό προφίλ του Admin, στην αρχή βάζουμε username & password και στην επόμενη καρτέλα το PIN (έξτρα κωδικός) του Admin.
Το PIN υπάρχει στο αρχικό αυτοματοποιημένο μήνυμα από τη Nova, κατά την ενεργοποίηση της υπηρεσίας.
Αν έχετε ξεχάσει τα στοιχεία σας, κάνοντας reset, έρχεται νέο μήνυμα στο δηλωμένο κινητό που περιλαμβάνει τα πάντα (Username, Password και PIN).

algedan
11-12-2015, 10:44
Είχα αναφέρει την είδηση και σε άλλο θέμα, αλλά και εκεί ήταν σχετικό (bein sports - france).
http://gr.euronews.com/2015/12/09/eu-seeks-to-reform-digital-copyright-laws/

σύμφωνα με αυτό κάποιος που έχει μια συνδρομή πχ netflix σε μια χώρα της ΕΕ θα μπορεί να την παρακολουθεί σε οποιαδήποτε χώρα της ΕΕ, έτσι λέτε και το novago να μπορεί, στο άμεσο μέλλον, να το παρακολουθεί κάποιος παντού στην ΕΕ;
Βέβαια όταν ψηφιστεί, αλλά μάλλον αυτό θα γίνει.

υγ. ζητώ συγγνώμη από τους διαχειριστές αλλά η είδηση πιστεύω ότι αφορά και τα δύο θέματα, γιαυτό και την ξαναβάζω, αν πιστεύετε ότι ενδιαφέρει, αν θέλετε, περάστε την και στο θέμα otego.

sgatz
17-12-2015, 21:14
Για όσους δεν το έχουν δει ή nova πρόσθεσε τα novacinema 1&2 ,το nova christmas,to e!,το national geographic και το epsilon...μπράβο για αυτή την κίνηση στη nova

lousio77
17-12-2015, 21:37
και τα cinema σε hd εκδοσεις συμπληρωνω εγω!

sakels
17-12-2015, 22:26
Η εικονα στα nova cinema hd εξαιρετικη θα ελεγα. Μπραβο νοβα
Αντε και καλη καταργηση των sd εκδοσεων

simosthe
17-12-2015, 22:29
Ετσι μπράβο! Να γινει και η αναβαθμιση του app!!

hdanca
17-12-2015, 22:34
Τα κανάλια που αναφέρατε αφορούν android,Windows laptop?
Σε iOS 9.1 πάντως,δεν υπάρχει καμία προσθήκη προς το παρόν.

algedan
17-12-2015, 22:58
Χάρη, μόλις τώρα μπήκα από τάμπλετ με windows 10+firefox, πολύ καλή ποιότητα το novacinema2HD. Σίγουρα είναι μέσω windows!

subuteo
17-12-2015, 23:01
Παίζει και σε εμένα σε ios 9.2 με τρομερή εικόνα σε novacinema1HD και novacinema 2HD. Αντε να αναβαθμίσουν και το app!