PDA

View Full Version : NovaGO

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24

pcdinos
10-09-2016, 23:11
και το sony vaio είναι αλλα εχω πρόβλημα, όταν παω ανοιξω το nova go μου βγαζει μηνυμα (Παρακαλώ κατέβασε και εγκατέστησε το απαραίτητο NovaGO Player. Αν το έχεις εγκαταστήσει ήδη, επέτρεψε την εκτέλεσή του για να απολαύσεις θέαμα) ενώ το εχω ειδη κατεβασμενο κλεινω το μηνυμα παταω συνδεση και μου βγαζει παλι αυτό το μηνυμα. εχω κανει αρκετα τηλεφωνήματα στην nova αλλα ακρη δεν μπωρω να βγαλω. τωρα τι γεινεται; τι να κανω; καπιος φιλος αν μπωρει να με βοηθησει
Αχιλλέα,
Το ίδιο ακριβώς μήνυμα κτλ και δούλεψε τελικά με την απενεργοποίηση του antivirus (το plugin κάνει conflict με κάποια διεργασία του PANDA Antivirus !!!)
Κατά τ'άλλα το δοκίμασα σε firefox , win10 home x64, laptop asus , καρτα γραφικών ενσωματωμένη intel hd 5500.
Το τρελό είναι πως όταν έχω ενεργοποιημένο το Panda και πάω να μπω στο nova go όχι μόνο δεν μπαίνει κάνοντας αυτά που περιέγραψες αλλά πλέον μου κάνει και επανεκκίνηση τον υπολογιστή !!!

Panathas1966
10-09-2016, 23:31
sony vaio εχω και εγω αλλα αν συμβαινει να παιζει μονο σε hp θα ειναι απο τα πολυ περιεργα.

Shiva
11-09-2016, 00:38
Να προσθέσω και γω ένα λιθαράκι στη κουβέντα, μπας και βγούμε σοφότεροι από τα νέα τερτίπια της φίλης μας Νοva (μια χαρά το είχατε πριν, τί σας έπιασε...). Σε laptop ΗP με i5 Win 10 64bit με Intel και Amd ανεξάρτητη, κάνει σπασίματα! Προφανώς υπάρχει θέμα και στο νέο player v3.1.1, όχι σε όλους...

andre74
11-09-2016, 01:00
Για την κουβέντα, μου έστειλαν αυτό το sms:
TO Nova GO EMΠΛOYTIZETAI ΔIAPKΩΣ ME NEEΣ ΔYNATOTHTEΣ! ΠΛEON EXETE THN EΠIΛOΓH NA AΠOΛAMBANETE TO AΓAΠHMENO ΣAΣ ΘEAMA OΠOY KI AN EIΣTE MEΣΩ OΠOIOYΔHΠOTE browser.

Δεν το δοκίμασα ακόμη...

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk

Panathas1966
11-09-2016, 01:08
Για την κουβέντα, μου έστειλαν αυτό το sms:
TO Nova GO EMΠΛOYTIZETAI ΔIAPKΩΣ ME NEEΣ ΔYNATOTHTEΣ! ΠΛEON EXETE THN EΠIΛOΓH NA AΠOΛAMBANETE TO AΓAΠHMENO ΣAΣ ΘEAMA OΠOY KI AN EIΣTE MEΣΩ OΠOIOYΔHΠOTE browser.

Δεν το δοκίμασα ακόμη...

το καινουριο που ειναι σε αυτο??μα δεν ειναι θεμα browser.

achilleas1978
11-09-2016, 03:29
Αχιλλέα,
Το ίδιο ακριβώς μήνυμα κτλ και δούλεψε τελικά με την απενεργοποίηση του antivirus (το plugin κάνει conflict με κάποια διεργασία του PANDA Antivirus !!!)
Κατά τ'άλλα το δοκίμασα σε firefox , win10 home x64, laptop asus , καρτα γραφικών ενσωματωμένη intel hd 5500.
Το τρελό είναι πως όταν έχω ενεργοποιημένο το Panda και πάω να μπω στο nova go όχι μόνο δεν μπαίνει κάνοντας αυτά που περιέγραψες αλλά πλέον μου κάνει και επανεκκίνηση τον υπολογιστή !!!
το PANDA εχω το απενεργοποιησα βγαζει το παλι το μηνυμα (Παρακαλώ κατέβασε και εγκατέστησε το απαραίτητο NovaGO Player. Αν το έχεις εγκαταστήσει ήδη, επέτρεψε την εκτέλεσή του για να απολαύσεις θέαμα) αλλη βοηθεια παρακαλω

achilleas1978
11-09-2016, 04:36
Ίσως δεν το αφήνει να τρέξει το anitvirus. Προσπάθησε να το βάλεις στις εξαιρέσεις και αν δεν γίνεται, απενεργοποίησε το antivirus, τουλάχιστον να δεις αν δουλεύει.

Εγώ με Fujitsu 17 και Windows 7 να μην περιμένω τίποτα έτσι; Είναι πάντως πλέον προφανές πως το καινούριο Go δουλεύει μόνο σε συγκεκριμένα λάπτοπ και ίσως με συγκεκριμένο λειτουργικό.

Και το τραγικό είναι πως δεν υπάρχει και καμία αναφορά αν το καινούριο Go διορθώνει κάτι σε σχέση με το προηγούμενο
εκανα απενεργοποιηση/εξαιρεση αλλα δεν εγεινε τιποτα, άλλη βοηθεια παρακαλω

loufjohn
11-09-2016, 07:22
Δεν φταει το λειτουργικο. Ειναι καθαρα θεμα του 3.1.0 και 3.1.1. Με τον 3.0.0 εβλεπα τελεια. Στο ιδιο κομπιουτερ με τον 3.1.1 αστα να πανε στο σπασιμο. Η εικονα ειναι θαυμασια. Εχω απενεργοποιηση ANTIVARIUS εχω βαλει τον CHROME (εκει τελειως τραγικη η κατασταση) . Μηπως κανεις εχει κρατησει το 3.0.0 να μας τον δωσει;

Panathas1966
11-09-2016, 12:26
Δεν φταει το λειτουργικο. Ειναι καθαρα θεμα του 3.1.0 και 3.1.1. Με τον 3.0.0 εβλεπα τελεια. Στο ιδιο κομπιουτερ με τον 3.1.1 αστα να πανε στο σπασιμο. Η εικονα ειναι θαυμασια. Εχω απενεργοποιηση ANTIVARIUS εχω βαλει τον CHROME (εκει τελειως τραγικη η κατασταση) . Μηπως κανεις εχει κρατησει το 3.0.0 να μας τον δωσει;

κοιτα χτες στο λεβαδειακος παο απο mozzilla απο την αγωνια να δω το ματς θες και απο την τραγικη κατασταση πλεον που εχω συμβιβαστει με τη νοβα δεν ειχε τα τρομερα σπασιματα αλλα μπορει να ηταν ιδεα μου σου λεω.

MATTHIAS
11-09-2016, 13:42
Από σήμερα στο Θέμα, για να έχεις το novago με τα 2 κανάλια πρέπει να πάρεις την έκδοση των 4.25€...
Ας ελπίσουμε ότι αυτή είναι η αρχή για να μπορούμε να ενεργοποιήσουμε και δεύτερη συσκευή εμείς οι κανονικοί συνδρομητές

cfotis13
11-09-2016, 13:48
2 κανάλια όταν λες είναι τα γνωστά ή έβαλε επιπλέον;

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Panathas1966
11-09-2016, 14:33
Από σήμερα στο Θέμα, για να έχεις το novago με τα 2 κανάλια πρέπει να πάρεις την έκδοση των 4.25€...
Ας ελπίσουμε ότι αυτή είναι η αρχή για να μπορούμε να ενεργοποιήσουμε και δεύτερη συσκευή εμείς οι κανονικοί συνδρομητές

μα δεν εχει καμια σχεση αυτο που λες.αν θες πας και το παιρνεις και το δοκιμαζεις σε αλλη συσκευη.

MATTHIAS
11-09-2016, 14:59
Το να μην το δώσει στην έκδοση των 2€ σημαίνει λιγότεροι "έκτακτοι" θεατές, ευκολότερη διαχείριση συσκευών, άρα θα μπορεί να δώσει τη δυνατότητα που ΠΡΕΠΕΙ...

cfotis13
11-09-2016, 15:30
Δεν πιστεύω να είναι πρόβλημα οι πόσοι χρήστες είναι online όσο η σωστή διαχείριση.

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

sakels
11-09-2016, 16:20
το 3.1.1 δεν παιζει με τιποτα. συνεχεια λεει κατεβαστε το plugin. εχω κανει 100 φορες επεγκαταση με antivirus χωρις αλλα τιποτα.

εχει κανεις το 3.1.0?

SpyrosJudas
11-09-2016, 18:44
Windows 10 χρήστης με λάπτοπ HP Pavilion G6-2220EV
Ήρθε με προεγκατεστημένα Windows 8 και έκανα αναβάθμιση για Win10. Κάρτα γραφικών AMD.

To NovaGo παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα. Αυτό το τρέμουλο που λέτε όλοι το είχα και εγώ πριν μια μέρα αλλά από τότε δεν εμφανίστηκε κάποιο άλλο πρόβλημα.

sakels
11-09-2016, 19:03
Ποιο antivirus εχεις? μηπως εκει ειναι τελικο το προβλημα? στα win10 εχετε το anniversary update?

John_hasio
11-09-2016, 21:07
Και γω δεν κατάφερα τίποτα, με κανένα browser ..., συνέχεια Error: 107017 !!!
Laptop VAIO με κάρτα γραφικών της ΑΤΙ και drivers της ίδιας της εταιρείας.
win10 με anniversary update! (Δεν έχω κάποιο antivirus)
Βρήκε κανείς τι φταίει?
Εννοείτε πως ΔΕΝ κάθομαι να πειράζω drivers της κάρτας γραφικών μιας και είναι περίεργες οι καταστάσεις με τα laptop και ειδικά για παλιές κάρτες γραφικών δεν υπάρχουν ενημερωμένοι drivers!

cmoustakas
11-09-2016, 21:17
Θα ήθελα να παρακαλέσω τα μηνύματα που γράφουμε να έιναι σε κόσμιο τόνο. Καταλαβαίνω την αγανάκτηση που εχει προκληθεί απο το πρόβλημα που εχει δημιουργηθεί στην τελευταία αναβάθμιση του GO, αυτό δεν σημαίνει οτι αν βγάλουμε τα νεύρα μας γράφοντας εδώ θα διορθωθεί. Εδώ είμαστε για να επισυνάπτουμε τα προβλήματα και ειναι σίγουρο οτι αυτοί που πρέπει περνούν το μήνυμα.

Haris1977
11-09-2016, 21:32
Μόλις είδα στιγμιότυπα από ΕΡT1-ΣΚΑΙ (στιγμιότυπα μέσω της νοβα) για τους σημερινούς αγώνε ποδοσφαίρου. Δεν ξέρω αν έχει καμμία σχέση αλλά όπως αρκετοί φίλοι είπαν η εικόνα τρεμόπαιζε σε ενοχλητικό βαθμό (πήγαινε τόσο γρήγορα πάνω κάτω που ήταν θολή και σε κούραζε και στα μάτια)

sakels
11-09-2016, 21:43
Βρήκε κανείς τι φταίει?
Εννοείτε πως ΔΕΝ κάθομαι να πειράζω drivers της κάρτας γραφικών μιας και είναι περίεργες οι καταστάσεις με τα laptop και ειδικά για παλιές κάρτες γραφικών δεν υπάρχουν ενημερωμένοι drivers!

εμενα δεν το βρισκει και λεει να τοξανακατεβασω. στο antivirus το εχω κανει exclude. μηπως το anniversary μας κανει την ζημια?

John_hasio
11-09-2016, 22:01
Δεν ξέρω τι φταίει αδερφέ!
Μόλις το έκανα εγκατάσταση σαν admin , έτσι όπως είναι από πάνω ... χωρίς να κάνω απεγκατάσταση, για να δω αν δουλέψει μιας και θυμήθηκα και παλιά που μου είχε τύχει κάτι παρόμοιο! Αλλά τώρα μου βγάζει μήνυμα__> Η υπηρεσία είναι προσωρινά μη διαθέσιμη. Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.nova.gr/novago.
Μάλλον θα το διορθώνουν!
Ας το δούμε πάλι αύριο και βλέπουμε!

Panathas1966
11-09-2016, 23:24
Μόλις είδα στιγμιότυπα από ΕΡT1-ΣΚΑΙ (στιγμιότυπα μέσω της νοβα) για τους σημερινούς αγώνε ποδοσφαίρου. Δεν ξέρω αν έχει καμμία σχέση αλλά όπως αρκετοί φίλοι είπαν η εικόνα τρεμόπαιζε σε ενοχλητικό βαθμό (πήγαινε τόσο γρήγορα πάνω κάτω που ήταν θολή και σε κούραζε και στα μάτια)

φιλε το λεω εδω και 1 εβδομαδα και πολλοι απο προχτες αρχισαν να το λενε οταν το λεω απο το περασμενο σαββατο.το προγραμμα εχει σοβαροτατο προβλημα.σημερα μαλιστα εκανε και καποια κολληματα επειδη ισως μπουκωσε ο σερβερ τους.φαντασου να δειχναν και ολυμπιακος παο τι θα γινοτανε.μπορει καποιοι να βλεπουν ομως δεν μπορει 5 ατομα να λενε οτι εχουν προβλημα.δεν μπορει να ειναι τυχαιο αυτο.αυτο που λες με τον σκαι και ερτ1 παντως δεν νομιζω να εχει καποια σχεση.τα στιγμιοτυπα τα παιρνουν απο αποκωδικοποιητη δεν τα παιρνουν απο novago.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Windows 10 χρήστης με λάπτοπ HP Pavilion G6-2220EV
Ήρθε με προεγκατεστημένα Windows 8 και έκανα αναβάθμιση για Win10. Κάρτα γραφικών AMD.

To NovaGo παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα. Αυτό το τρέμουλο που λέτε όλοι το είχα και εγώ πριν μια μέρα αλλά από τότε δεν εμφανίστηκε κάποιο άλλο πρόβλημα.

τα σπασιματα στα εκανε απο την αρχη και απο χτες απο μονο του ξαφνικα διορθωθηκε??

achilleas1978
12-09-2016, 04:16
μιηλισα με nova πριν από λιγο μου τους ρωτισα γιατι βγαζει αυτό συνεχεια αυτό (Παρακαλώ κατέβασε και εγκατέστησε το απαραίτητο NovaGO Player. Αν το έχεις εγκαταστήσει ήδη) ενώ το εχω ειδη.

μου ειπαν ενας μικρος αριθμος συνδρομητών και μη συνδρομητών(κουπονι) εχουν πρόβλημα καπια στιγμη θα το φτιαξουν δεν είναι απαραιτητο τωρα.

εγω ζητησα ανανεωση συσκευης τιην εκαναν για να βλεπω από το κηνητο 4.25 γιατι να πανε χαμενα; και όταν φτιαουν αν το φτιαξουν θα βλεπω παλι από λαπτοπ.

αντε γιατι τα ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΤΑΛΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΗ ΑΗΔΙΑ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ με το novago και επειδή εχω παρει πολες φορες τηλεφωνο εχω φτασει στο πλεον στο ΟΡΙΟ στο επομενο τηλεφώνημα θα αρχισω να ΒΡΙΖΩ

SpyrosJudas
12-09-2016, 04:35
Ποιο antivirus εχεις? μηπως εκει ειναι τελικο το προβλημα? στα win10 εχετε το anniversary update?

Χρησιμοποιώ Win10 Enterprise, Firefox, Malwarebytes Anti-malware για antivirus (το οποίο το έχω μονίμως κλειστό διότι δεν το χρειάζομαι παρα μόνο για scan).

EDIT: Επίσης έχω απενεργοποιήσει Windows Defender, Windows Firewall και από services (υπηρεσίες) Windows Search και Superfetch. Δεν ξέρω αν αυτά θα βοηθήσουν σε κάτι αφού τα είχα ανέκαθεν απενεργοποιημένα αλλά σκέφτηκα καλό είναι να τα αναφέρω.

τα σπασιματα στα εκανε απο την αρχη και απο χτες απο μονο του ξαφνικα διορθωθηκε??

Το novago το χρησιμοποιούσα μια στο τόσο, γενικά ποτέ δεν είχα θέματα μέχρι έκανα την αναβάθμιση. Εκεί ξεκίνησε το πρόβλημα και το άφησα χωρίς να δώσω σημασία.
Την επόμενη μέρα που παρακολούθησα μια σειρά που ήθελα (Live TV πάντα) ήταν όλα άψογα.

Panathas1966
12-09-2016, 11:30
Χρησιμοποιώ Win10 Enterprise, Firefox, Malwarebytes Anti-malware για antivirus (το οποίο το έχω μονίμως κλειστό διότι δεν το χρειάζομαι παρα μόνο για scan).

EDIT: Επίσης έχω απενεργοποιήσει Windows Defender, Windows Firewall και από services (υπηρεσίες) Windows Search και Superfetch. Δεν ξέρω αν αυτά θα βοηθήσουν σε κάτι αφού τα είχα ανέκαθεν απενεργοποιημένα αλλά σκέφτηκα καλό είναι να τα αναφέρω.

Το novago το χρησιμοποιούσα μια στο τόσο, γενικά ποτέ δεν είχα θέματα μέχρι έκανα την αναβάθμιση. Εκεί ξεκίνησε το πρόβλημα και το άφησα χωρίς να δώσω σημασία.
Την επόμενη μέρα που παρακολούθησα μια σειρά που ήθελα (Live TV πάντα) ήταν όλα άψογα.
φιλε δεν ξερω σε ταινια επιχειρησε να δεις ποδοσφαιρικο αγωνα και αν αντεξεις πανω απο λεπτο απο τα σπασιματα και δεν αρχισεις τα μπινελικια θαυμα θα ειναι.

malakudi
12-09-2016, 12:47
μιηλισα με nova πριν από λιγο μου τους ρωτισα γιατι βγαζει αυτό συνεχεια αυτό (Παρακαλώ κατέβασε και εγκατέστησε το απαραίτητο NovaGO Player. Αν το έχεις εγκαταστήσει ήδη) ενώ το εχω ειδη.

μου ειπαν ενας μικρος αριθμος συνδρομητών και μη συνδρομητών(κουπονι) εχουν πρόβλημα καπια στιγμη θα το φτιαξουν δεν είναι απαραιτητο τωρα.

εγω ζητησα ανανεωση συσκευης τιην εκαναν για να βλεπω από το κηνητο 4.25 γιατι να πανε χαμενα; και όταν φτιαουν αν το φτιαξουν θα βλεπω παλι από λαπτοπ.

αντε γιατι τα ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΤΑΛΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΗ ΑΗΔΙΑ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ με το novago και επειδή εχω παρει πολες φορες τηλεφωνο εχω φτασει στο πλεον στο ΟΡΙΟ στο επομενο τηλεφώνημα θα αρχισω να ΒΡΙΖΩ

Κι αν βρίσεις δηλαδή τι θα γίνει; Τι φταίει ο τηλεφωνητής;
Τα 4,25 τα έδωσες στο Πρώτο Θέμα για την εφημερίδα. Το κουπόνι της Nova είναι δώρο. Κάπου τα έχεις μπερδέψει. Δε πλήρωσες κάτι τη Nova. Δεν είσαι καν πελάτης της. Να γκρινιάζουν αυτοί που πληρώνουν στη Nova 50 και 60 το μήνα να το δεχτώ, αλλά όχι και οι κουπονίσιοι! Έλεος!

Axon7
12-09-2016, 13:08
Βρήκε κανείς τι φταίει?

Δοκιμή μόλις τώρα, ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το συγκεκριμένο error,
Laptop: Toshiba qosmio x505 intel core i7 win 10

πόσοι έχουν ακόμα αυτό το πρόβλημα με το Error 107017 ????????

rangers72
12-09-2016, 14:36
δηλαδη κυριε malakudi τι θες να μας πεις.οτι οσοι περνουν τους κωδικους απο το θεμα ειναι παιδια ενος κατωτερου θεου και δεν δικαιουντε να μιλανε.ενω οι συνδρομητες εχουν το δικαιωμα επειδη πληρωνουν 60 ευρω εισαστε σοβαρος τωρα.ο συνδρομητης εχει την επιλογη να το βλεπει απο την τηλεοραση του και περνει δωρο το nova go. εγω δηλαδη που το περνω μεσα απο την εφημεριδα δεν το πληρωνω οι δεν καταληγουν ποσοστα στην νοβα.αν οι νοβα δεν θελει απο την αλλη κυριακη ας βγαλει την προσφορα απο την εφημεριδα να παψουμε και εμεις να διαμαρτυρομαστε.εγω ημουν συνδρομητης 11 χρονια στην νοβα μεχρι που τους βαρεθηκα και πηγα στον οτε.αλλα την εφημεριδα την περνω εκτος τον αλλον και για τη νοβα για να βλεπω καπου καπου τον ολυμπιακο.

malakudi
12-09-2016, 14:40
@rangers72: Δε ξέρω για παιδιά και για θεούς, αλλά βασικά ναι, δεν είσαι πελάτης της Nova και δε δικαιούσαι να παραπονιέσαι. Τα τυχόν παράπονά σου στο Πρώτο Θέμα. Αυτό πληρώνεις, όχι τη Nova. Το κουπόνι της Nova δεν έχει αξία, είναι δώρο της εφημερίδας. Φαντάζομαι πως αν δε σου αρέσει η μουσική από το CD δώρο ή η ταινία από το DVD δώρο, δεν διαμαρτύρεσαι στον μουσικό ή τον παραγωγό της ταινίας.

algedan
12-09-2016, 14:54
Εγώ πάντως βλέπω το Novago κανονικά και χωρίς πρόβλημα (ελπίζω να μην το ματιάσω), έχω ένα lenovo laptop με i3 με ενσωματωμένη κάρτα γραφικών και 4 GB μνήμης. Έχω windows 10 από καθαρή εγκατάσταση, μήπως σας επηρεάζει εσάς τυχόν αναβάθμιση από windows 7,8,8.1 ;

Συνομιλία σημερινή στο chat της Nova:

Καλήσπερα μου στείλατε έναν οδηγό εγκατάστασης του player το έκανα βήμα και έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.....Error 107017...Τι κάνουμε??

....

Ελέγχεται το συγκεκριμένο ζήτημα και δημιουργείτε κυρίως σε Windows 10 που έχουν γίνει αναβάθμιση από 7 ή 8.
Και αυτό οφείλετε στο ότι δεν εγκαθίσταται ο σωστός οδηγός για τα windows 10 αυτόματα.

[/I][/B]

μήπως φταίει αυτό;

Axon7
12-09-2016, 16:02
Εγώ πάντως βλέπω το Novago κανονικά και χωρίς πρόβλημα (ελπίζω να μην το ματιάσω), έχω ένα lenovo laptop με i3 με ενσωματωμένη κάρτα γραφικών και 4 GB μνήμης. Έχω windows 10 από καθαρή εγκατάσταση, μήπως σας επηρεάζει εσάς τυχόν αναβάθμιση από windows 7,8,8.1 ;

μήπως φταίει αυτό;

Ναι οκ το καταλαβαίνω αλλά όταν φτιάχνεις ένα update κοιτάζεις και όλες τις παραμέτρους πριν το κυκλοφορήσεις στους πελάτες σου!!!!

achilleas1978
12-09-2016, 17:21
Κι αν βρίσεις δηλαδή τι θα γίνει; Τι φταίει ο τηλεφωνητής;
Τα 4,25 τα έδωσες στο Πρώτο Θέμα για την εφημερίδα. Το κουπόνι της Nova είναι δώρο. Κάπου τα έχεις μπερδέψει. Δε πλήρωσες κάτι τη Nova. Δεν είσαι καν πελάτης της. Να γκρινιάζουν αυτοί που πληρώνουν στη Nova 50 και 60 το μήνα να το δεχτώ, αλλά όχι και οι κουπονίσιοι! Έλεος!
δεν τα μπερδευω καθολου δεν με ενδειαφερει αν είναι δωρο, με ενδειαφερει να δω από το λαπτοπ και όχι να στραβονομαι από το κινητο, ημουν συνδρωμητης από το 1999 το εκοψα για οικονομικούς λογους.

ναι πληρωνο την εφημεριδα αλλα όχι για να διαβασω ειδήσεις αν δε υπηρχε κουπονι δεν θα εδεινα 4,25

το κουπονι δωρο είναι κανονικα χωρις να πληρωσω την εφημεριδα. ελπιζω να καταλαβες αν όχι δεν πειραζει φιλε μου. τελος παντων

rider
12-09-2016, 17:51
Ειμαι και εγω απο τους ατυχους :)

Eλπιζω να φτιαξει η με καποιο τροπο να παιζει με καποιο απο τα παλια installer.

andre74
12-09-2016, 19:15
Όποιος αγοράσει έμμεσα μια υπηρεσία όπως με το κουπόνι, δεν έχει δικαίωμα στην υπηρεσία που αγόρασε και στην υποστήριξη της;
Οι "βρισιές" καλό είναι να αποφεύγονται γιατί απλά αποτελούν εκτόνωση και δε λύνουν τίποτα.
Το ζήτημα είναι να αλλάξει μυαλό οποίος αποφασίζει γι αυτά στην εταιρεία και να μην είναι μια δοκιμαστική υπηρεσία για κοντά 3 χρόνια τώρα...

pshlos
12-09-2016, 20:33
Από την στιγμή που το γνωρίζουν κάποια στιγμή θα το διορθώσουν, δεν υπάρχει λόγος να συγχύζεστε λίγο υπομονή.

SpyrosJudas
13-09-2016, 00:47
Σήμερα που πήγα να δω, είχα και εγώ το θέμα με το πάγωμα κάθε λίγα δευτερόλεπτα.

loufjohn
13-09-2016, 07:19

μήπως φταίει αυτό;

Και εγω το εχω με καθαρη εγκατασταση αλλα με τα την αναβαθμιση του player κανει σπασιματα

kostikos
13-09-2016, 17:50
Μαλλον κατι αλλαζουν τωρα. OSX El capitan

131193

paiktaras
13-09-2016, 17:51
Μαλλον κατι αλλαζουν τωρα. OSX El capitan

131193
Κάθε μέρα μου το βγάζει αυτό και μετά στην επόμενη προσπάθεια το error 17κλπ

Sent from my 1+1

sakels
13-09-2016, 18:26
σε μενα λεει αυτο

/jsp/webtv/undefined

και και λεει μετα να το ξανακανω εγκατασταση

kostikos
13-09-2016, 19:11
Κάθε μέρα μου το βγάζει αυτό και μετά στην επόμενη προσπάθεια το error 17κλπ

Sent from my 1+1

Μπα, μονο το συγκεκριμενο μηνυμα μου βγαζει και ειναι η πρωτη φορα που το εμφανιζει.

coolni23
14-09-2016, 01:09
Καλησπέρα προσπαθώ να βάλω να δω μέσω laptop σε 3 διαφορετικούς browser και ενώ εγκαθιστώ το plugin κανονικά μου ζηταει να το ξαναεγκατστησω. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το plugin?το λειτουργικό είναι Windows 7

achilleas1978
14-09-2016, 02:33
coolni23: φιλε μου το ιδιο πρόβλημα εχω και εγω, το λειτουργο σου μια χαρα είναι, πρόβλημα εχει το novago player η το plugin υπομονή θα το φτιαξουν, αν το φτιαξουν. μου ειπαν προχθες ότι (υπαρχει ενας μικρος αριθμος συνδρωμητων που εχει αυτό το πρόβλημα) δηλαδή καπια στιγμη θα βγει νεα εκδοση ποτε θα βγει; αγνωστο. δεν τους νοιαζει λιγοι είναι αυτοι που εχουν πρόβλημα

coolni23
14-09-2016, 08:37
achilleas1978:ευχαριστώ πολύ φίλε μου να είσαι καλά.

Axon7
15-09-2016, 09:49
Καινούργια δοκιμή σήμερα μετά από συνομίλια με υπάλληλο του nova, μου λέει βγήκε καινούργιο Plugin, το κατέβασα (μου φάνηκε βέβαια ίδιο) το έκανα εγκατάσταση και το πρόβλημα με το error παραμένει!!!!!

John_hasio
15-09-2016, 10:52
Σχετικά με το Error 107017 , είναι ακόμα προς διερεύνηση το πρόβλημα , αλλά όπως μου είπαν στο live chat, αυτό μπορεί ν' αργήσει αρκετά! Ωστόσο αυτό που μπορούν να σου κάνουν άμεσα, είναι η αποδέσμευση της συσκευής και με τα στοιχεία σου να το βάλεις σε κάποια άλλη! Αυτό έκανα μόλις τώρα και το πέρασα στο τάμπλετ μου και ....ΌΤΑΝ με το καλό διορθωθεί θα το επαναφέρω πίσω στο laptop!

rider
15-09-2016, 11:12
Καινούργια δοκιμή σήμερα μετά από συνομίλια με υπάλληλο του nova, μου λέει βγήκε καινούργιο Plugin, το κατέβασα (μου φάνηκε βέβαια ίδιο) το έκανα εγκατάσταση και το πρόβλημα με το error παραμένει!!!!!

Τι εκδοση λεει ?

Billxanthi
15-09-2016, 14:22
Υπάρχει κάποιο νέο για προσθήκη του Fox Sports στο NovaGO; Ευχαριστώ.

axilleas05
15-09-2016, 16:38
Δεν υπάρχει επίλυση ακόμη, προσπαθούν με την νέα έκδοση που θα δοθεί προσεχώς να επιλύσουν τα προβλήματα.

loufjohn
15-09-2016, 17:47
Δυστυχως και εγω προσπαθησα σημερα αλλα τα ιδια χαλια

Axon7
16-09-2016, 08:46
Τι εκδοση λεει ?

Λένε ότι έχουν κάνει upgrade, αλλά είναι ακριβώς το ίδιο.....αν δεις την ονομασία του update είναι ίδια με αυτή που έβγαλαν και δημιουργεί προβλήματα!!!!

Σήμερα πάλι καινούργια δοκιμή και πάλι το γνωστό error.

pcdinos
16-09-2016, 20:00
Καλησπέρα !
Επειδή τελικά κατάφερα να διορθώσω τα δικά μου προβλήματα με το NOVA GO, θα κάνω μια ανασκόπηση για όποιον μπορεί να βοηθηθεί.
Πρώτα κάποιες παρατηρήσεις επειδή διάβασα αρκετά απο τα post με τα προβλήματα.

Προβλήματα που είχα και διορθώθηκαν:
Το κλασσικό με το μήνυμα εγκατάστασης ή επιτρέψτε την έκτέλεση του NOVAGO, ενώ ήδη είχε εγκατασταθεί η τελευταία έκδοση (3.1.1.) ...

Πρώτα να δώσω ξανά την σύνθεση του μηχανήματος, γιατί αρκετοί φίλοι έγραψαν για καθαρή εγκατάσταση win10σε αντίθεση με αναβάθμιση κτλ

Σύνθεση ΄΄προβληματική΄΄
Laptop asus, win10 x64 εγκατεστημένα από αναβάθμιση των 8.1 με εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση (annivesary update)
Browser firefox
AV Panda Free
Graphics intel 5500
NOVAGO 3.1.1

Σύνθεση με το NOVAGO να λειτουργεί κανονικά
Laptop asus, win10 x64 εγκατεστημένα από αναβάθμιση των 8.1 με εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση (annivesary update)
Browser firefox
AV Avast Free
Graphics intel 5500
NOVAGO 3.1.1

Ενέργειες που έκανα:
1. Απεγκατάσταση NOVAGO
2. Απεγκατάσταση Panda
3. Απενεργοποίηση Adblock
4. Απενεργοποίηση πρόσθετων (είχε δυο διαφορετικές εκδόσεις) Firefox : WEBTV PC plugin NPDLL
https://s17.postimg.org/t9a7eik3z/plugins.jpg
5. Επανεκκίνηση
6. Εγκατάσταση NOVAGO - δοκιμή ΟΚ
7. Εγκατάσταση Avast free antivirus χωρίς firewall το ΄΄απλό΄΄ -
δοκιμή novago OK (NS1 και NC1 με ενεργοποιημενο ο AV , απενεργοποιημένο το Adblock)

cmoustakas
16-09-2016, 22:18
Ενδιαφέρον το post σου pcdinos. Μερικές φορές τα antivirus και τα firewalls μπλοκάρουν πράγματα που δεν μπορούμε καν να φανταστούμε.

vassilaros
16-09-2016, 22:46
Καλησπερα σας . Εχω ενα λαπτοπ με windows 7 64bit . Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με την παρακολουθηση αγωνων , δεν με αφηνει δηλαδη να κανω εισαγωγη με τους κωδικους μου.
Μολις μπηκα στο σιτε http://p2-kln.novago.gr:33200/EPG/jsp/webtv/#

μου ζητησε να κατεβασω το NovaGOPlayer-3.1.1_setup . Το κατεβασα , ξεκιναω την εγκατασταση και μου ζηταει να εγκαταστησω και το microsoft visual c++ 2013 redistributable package (x86) , το οποιο το κανω . Μολις κατεβαινει και τελιωνει η εγκατασταση του microsoft συνεχιζει αυτη του novago και εδω και ξεκιναει το προβλημα. Δεν τελιωνει η εγκατασταση γιατι πεταει το παρακατω μηνυμα που σας επισυναπτω .

Εψαξα στο ιντερνετ και αυτο το μηνυμα σημαινει οτι αυτη η εκδοση που εγκατεστησα το microsoft δεν ειναι η σωστη ηθελε 64bit . Κατεβαζω και αυτη αλλα δεν την δεχετε. Περναει απο μονο του την 32bit.
Δεν ξερω τι να κανω ...

Σημειωση : Τον Αυγουστο εβλεπα κανονικα χωρις να χρειαζοταν να κατεβασω τιποτα αλλο , εκτος απο αυτο ForthnetSA_plugin που μου ειχε προτεινει απο την αρχη!

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας !

achilleas1978
17-09-2016, 03:08
Καλησπέρα !
Επειδή τελικά κατάφερα να διορθώσω τα δικά μου προβλήματα με το NOVA GO, θα κάνω μια ανασκόπηση για όποιον μπορεί να βοηθηθεί.
Πρώτα κάποιες παρατηρήσεις επειδή διάβασα αρκετά απο τα post με τα προβλήματα.

Προβλήματα που είχα και διορθώθηκαν:
Το κλασσικό με το μήνυμα εγκατάστασης ή επιτρέψτε την έκτέλεση του NOVAGO, ενώ ήδη είχε εγκατασταθεί η τελευταία έκδοση (3.1.1.) ...

Πρώτα να δώσω ξανά την σύνθεση του μηχανήματος, γιατί αρκετοί φίλοι έγραψαν για καθαρή εγκατάσταση win10σε αντίθεση με αναβάθμιση κτλ

Σύνθεση ΄΄προβληματική΄΄
Browser firefox
AV Panda Free
Graphics intel 5500
NOVAGO 3.1.1

Σύνθεση με το NOVAGO να λειτουργεί κανονικά
Browser firefox
AV Avast Free
Graphics intel 5500
NOVAGO 3.1.1

Ενέργειες που έκανα:
1. Απεγκατάσταση NOVAGO
2. Απεγκατάσταση Panda
3. Απενεργοποίηση Adblock
4. Απενεργοποίηση πρόσθετων (είχε δυο διαφορετικές εκδόσεις) Firefox : WEBTV PC plugin NPDLL
https://s17.postimg.org/t9a7eik3z/plugins.jpg
5. Επανεκκίνηση
6. Εγκατάσταση NOVAGO - δοκιμή ΟΚ
7. Εγκατάσταση Avast free antivirus χωρίς firewall το ΄΄απλό΄΄ -
δοκιμή novago OK (NS1 και NC1 με ενεργοποιημενο ο AV , απενεργοποιημένο το Adblock)
φιλε μου ενδιαφερον το post σου, αλλα δεν θα το δοκιμασω γιατι απλα δεν θελω να βγαλω το PANDA από τον υπολογιστη, δηλαδή δεν μπωρουν να το διορθωσουν αυτό προβλημα; πριν 1 μηνα πως δουλευε και με firewall και με adblock;

cmoustakas
17-09-2016, 06:27
achilleas1978 Θα παρακαλούσα ο τρόπος έκφρασης σου την επομένη φορά να είναι πιο κόσμιος γιατί το forum έχει κάποιους κανόνες και το σχόλιο που έκανες στο τέλος για την Nova και αφαίρεσα από το post σου εμπίπτει σε αυτούς. Θεωρώ ότι είμαστε μεγάλοι άνθρωποι, μπορούμε να γραφούμε το παράπονο μας και την αγανάκτηση μας για μια υπηρεσίας η μια εταιρεία χωρίς να βρίζουμε και να προσβάλουμε κανένα και τίποτα.

Axon7
17-09-2016, 09:02
Καλημέρα....μια ακόμα δοκιμή σήμερα για το NovaGo, απεγκατάσταση όλα, εγκατάσταση από την αρχή με απενεργοποιημένα τα πάντα, δοκιμή και πάλι το γνωστό error!!!!! Δε μπαίνω στη διαδικασία να μιλήσω πάλι μαζί τους γιατί ειλικρινά δε μου φταίνε και τα παιδιά σε τίποτα!!!! Αλλά πρέπει να γίνει κάτι γιατί έχουν περάσει 2 εβδομάδες και το πρόβλημα παραμένει και φαντάζομαι ότι δεν είμαι μόνο εγώ στην Ελλάδα!!

loufjohn
17-09-2016, 11:27
Τα απεκατεστησα και εγω ολα ακολουθωντας την συμβουλη achilleas1978 αλλα το αποτελεσμα ηταν ιδιο δυστυχως

Panathas1966
17-09-2016, 12:16
αν γυρισω απο windows 10 σε windows8 υπαρχει περιπτωση τα σπασιματα της εικονας να σταματησουν???πειτε μου αν το χει δοκιμασει καποιος.

Axon7
17-09-2016, 13:04
αν γυρισω απο windows 10 σε windows8 υπαρχει περιπτωση τα σπασιματα της εικονας να σταματησουν???πειτε μου αν το χει δοκιμασει καποιος.

Φίλε μου κοίτα να δεις, εγώ πιστεύω ότι μπορεί να σου φτιάξει το πρόβλημα, αλλά θεωρείς ότι είναι σοβαρό επειδή είπαν να βγάλουν ένα προβληματικό update να φτάσουμε εμείς στο σημείο να αλλάξουμε όλο το λειτουργικό μας σύστημα για να μπορούμε να δούμε???? Ας κάνουν τις απαραίτητες ενέργειες και να το φτιάξουν!!!!

ΥΓ. Και επειδή κάποιοι από εδώ νομίζουν ότι βλέπει η nova τα οποιαδήποτε forum είναι γελασμένοι....Όταν σε δική μου τηλεφωνική επικοινωνία τους είπα ότι μπείτε σε forums να ενημερωθείτε για το πρόβλημα που δημιουργήσατε η απάντηση τους ήταν "δεν εμπιστευόμαστε εμείς forums που δε ξέρουμε τη προέλευση τους και ποιοι είναι πίσω από τα πληκτρολόγια....".

vassilaros
17-09-2016, 14:06
Γεια σας και παλι . Οποιος ειχε το δικο μου προβλημα με την εγκατασταση του προγραμματος εκανα ενα κολπακι που εντελως τυχαια δεχτηκε την εγκατασταση , δουλεψε και παιζει κανονικα . Μου εμφανιζε μηνυμα cannot create file C:\\WINDOWS\\system32\\drivers\\hosts
Λοιπον πηγα στην διαδρομη αυτη στα windows βρηκα το συγκεκριμενο αρχειο το εκανα αποκοπη στη επιφανεια εργασιας .
Εκανα την εγκατασταση του προγραμματος και ολα καλα , χωρις να απενεργοποιησω antivirus , firewall τιποτα.
Το μονο που εκανα μετεφερα το συγκεκριμενο αρχειο απο την επιφανεια σε ενα φακελο και το εβαλα καπου στα εγγραφα για να μην ειναι εκει.
Ελπιζω να βοηθησα.

paiktaras
17-09-2016, 14:16
Γεια σας και παλι . Οποιος ειχε το δικο μου προβλημα με την εγκατασταση του προγραμματος εκανα ενα κολπακι που εντελως τυχαια δεχτηκε την εγκατασταση , δουλεψε και παιζει κανονικα . Μου εμφανιζε μηνυμα cannot create file C:\\WINDOWS\\system32\\drivers\\hosts
Λοιπον πηγα στην διαδρομη αυτη στα windows βρηκα το συγκεκριμενο αρχειο το εκανα αποκοπη στη επιφανεια εργασιας .
Εκανα την εγκατασταση του προγραμματος και ολα καλα , χωρις να απενεργοποιησω antivirus , firewall τιποτα.
Το μονο που εκανα μετεφερα το συγκεκριμενο αρχειο απο την επιφανεια σε ενα φακελο και το εβαλα καπου στα εγγραφα για να μην ειναι εκει.
Ελπιζω να βοηθησα.
Ποιο είναι αυτό το αρχείο;

Sent from my 1+1

vassilaros
17-09-2016, 14:29
hosts ετσι λεγετε χωρις καταληξη . αμα δεις και ενα αλλο hosts.old μην το πειραξεις , τουλαχιστον εγω μονο το πρωτο μετεφερα.

paiktaras
17-09-2016, 15:00
hosts ετσι λεγετε χωρις καταληξη . αμα δεις και ενα αλλο hosts.old μην το πειραξεις , τουλαχιστον εγω μονο το πρωτο μετεφερα.
Δεν έχω τέτοιο αρχείο, μάλλον δεν έχουμε το ίδιο θέμα, εγώ έχω το γνωστό 17.....

Sent from my 1+1

Panathas1966
17-09-2016, 15:09
Φίλε μου κοίτα να δεις, εγώ πιστεύω ότι μπορεί να σου φτιάξει το πρόβλημα, αλλά θεωρείς ότι είναι σοβαρό επειδή είπαν να βγάλουν ένα προβληματικό update να φτάσουμε εμείς στο σημείο να αλλάξουμε όλο το λειτουργικό μας σύστημα για να μπορούμε να δούμε???? Ας κάνουν τις απαραίτητες ενέργειες και να το φτιάξουν!!!!

ΥΓ. Και επειδή κάποιοι από εδώ νομίζουν ότι βλέπει η nova τα οποιαδήποτε forum είναι γελασμένοι....Όταν σε δική μου τηλεφωνική επικοινωνία τους είπα ότι μπείτε σε forums να ενημερωθείτε για το πρόβλημα που δημιουργήσατε η απάντηση τους ήταν "δεν εμπιστευόμαστε εμείς forums που δε ξέρουμε τη προέλευση τους και ποιοι είναι πίσω από τα πληκτρολόγια....".
δηλαδη το προβλημα ειναι στα windows 10 αποκλειστικα??ειναι σιγουρο αυτο??και εφοσον το ξερουν γτ δεν ασχολειται κανενας εδω και 20 μερες.

theox
17-09-2016, 15:34
Το αρχείο hosts είναι ένα σημαντικό αρχείο του λειτουργικού στο οποίο καταχωρούμε αντιστοιχίσεις διευθύνσεων και ip. Κάτι σαν τοπικό dns δηλαδή. Διαγράφοντας το, υπάρχει ενδεχόμενο να δημιουργήσουμε προβλήματα σε άλλες εφαρμογές. Για να μεταβληθεί το hosts χρειάζονται δικαιώματα administrator, ίσως γι'αυτό σου έβγαζε αυτό το μήνυμα. Αν δοκίμαζες να τρέξεις τον browser με admin, ίσως να μην στο εμφάνιζε.

rangers72
17-09-2016, 16:08
με αυτα που διαβαζω με εχουν πιασει οχι τα γελια αλλα εχω πεσει κατω.εχει προβλημα το λογισμικο ρε παιδια γιατι δεν το καταλαβαινετε.ο ενας αλλαζει απο windows 10 σε 8 ο αλλος πειραζει τα windows ο αλλος βγαζει το λογισμικο για τους ιους σε λιγο θα βρεθει καποιος και θα αλλαξει τον υπολογιστη με καινουριο.και εμενα συνεχιζει να παιζει με κολληματα αλλα η βλεπεις ετσι και κανεις υπομονη να το φτιαξουν η το παρατας στην ησυχια του αλλη λυση δεν υπαρχει μεχρι να το φτιαξουν.το μονο που δεν ανεχομε και περνω αναποδες ειναι οταν τους παρεις τηλεφωνο οτι δεν παραδεχοντε οτι εχει προβλημα το λογισμικο παρα φταιει ο υπολογιστης.

achilleas1978
17-09-2016, 17:38
να πω και κατι άλλο. από την nova μου ειπαν ότι ο υπολογιστης εχει πρόβλημα και να το παω σε τεχνικο η να παρω άλλο. διαβαζω σε ένα forum πολλοι αλλοι εχουν προβλημα μπητε να δειτε , μου ειπαν στα forum γραφουν ότι θελουν και να μην τα εμπιστεύομαι.

ο κυριος που μηλησα ηταν τοσο πολύ απότομος καταλαβα ότι δεν ηθελε να με βοηθησει

cmoustakas: παντα μιλαω κοσμια, ενταξει ξερω ξεφυγα για λιγο συγνωμη, και αλλοι ξεφευγουν για λιγο αυτό δεν συμενει ότι δεν είναι κοσμιοι

cmoustakas
17-09-2016, 17:53
να πω και κατι άλλο. από την nova μου ειπαν ότι ο υπολογιστης εχει πρόβλημα και να το παω σε τεχνικο η να παρω άλλο. διαβαζω σε ένα forum πολλοι αλλοι εχουν προβλημα μπητε να δειτε , μου ειπαν στα forum γραφουν ότι θελουν και να μην τα εμπιστεύομαι.

ο κυριος που μηλησα ηταν τοσο πολύ απότομος καταλαβα ότι δεν ηθελε να με βοηθησει

cmoustakas: παντα μιλαω κοσμια, ενταξει ξερω ξεφυγα για λιγο συγνωμη, και αλλοι ξεφευγουν για λιγο αυτό δεν συμενει ότι δεν είναι κοσμιοι

Εγώ φίλε Αχιλλέα δεν έχω με κανένα τίποτα. Σκοπός μου είναι να διατηρήσω την ηρεμία και την ομαλή συζήτηση στο Forum. Από εκεί και πέρα καταλαβαίνω τα προβλήματα γιατί τα αντιμετωπίζω και εγώ σας χρήστης αλλά με το να ξεφεύγουμε και δεν λύνονται αλλά και δεν θα βοηθήσει πουθενά αυτό.

billpeppas
17-09-2016, 18:06
Η κατάσταση με αυτό το... ας πούμε "plugin" δεν υποφέρεται.

Αυτή τη στιγμή προσωπικά η Nova ΔΕΝ ΕΧΕΙ Nova Go.

Απλά δεν δουλεύει.

Είναι πάντως τρελλό κατόρθωμα μια υπηρεσία που είναι στον 3ο της χρόνο ακόμα να μην δουλεύει καθόλου σωστά.

achilleas1978
17-09-2016, 18:28
Εγώ φίλε Αχιλλέα δεν έχω με κανένα τίποτα. Σκοπός μου είναι να διατηρήσω την ηρεμία και την ομαλή συζήτηση στο Forum. Από εκεί και πέρα καταλαβαίνω τα προβλήματα γιατί τα αντιμετωπίζω και εγώ σας χρήστης αλλά με το να ξεφεύγουμε και δεν λύνονται αλλά και δεν θα βοηθήσει πουθενά αυτό.

φιλε cmoustakas ναι εχεις δικιο, ολλα καλα δηλαδή ειμαστε αγαπημενοι και συνεχειζουμε:smile:

loukas2010
17-09-2016, 19:19
Τον Οκτώβρη θα πάω εξωτερικό. Θα μπορέσω με το κινητό μου να μπω στο nova go απο κει;

Panathas1966
17-09-2016, 20:06
με αυτα που διαβαζω με εχουν πιασει οχι τα γελια αλλα εχω πεσει κατω.εχει προβλημα το λογισμικο ρε παιδια γιατι δεν το καταλαβαινετε.ο ενας αλλαζει απο windows 10 σε 8 ο αλλος πειραζει τα windows ο αλλος βγαζει το λογισμικο για τους ιους σε λιγο θα βρεθει καποιος και θα αλλαξει τον υπολογιστη με καινουριο.και εμενα συνεχιζει να παιζει με κολληματα αλλα η βλεπεις ετσι και κανεις υπομονη να το φτιαξουν η το παρατας στην ησυχια του αλλη λυση δεν υπαρχει μεχρι να το φτιαξουν.το μονο που δεν ανεχομε και περνω αναποδες ειναι οταν τους παρεις τηλεφωνο οτι δεν παραδεχοντε οτι εχει προβλημα το λογισμικο παρα φταιει ο υπολογιστης.

φιλε μου ωραια να κανεις υπομονη.αλλα αυτη τη στιγμη εγω δε βλεπω φως στον οριζοντα καθως δεν παραδεχονται ή δε θελουν να παραδεχτουν οτι εχει προβλημα.τετοια ξεροκεφαλια δεν την καταλαβαινω λες και το βλεπεις τσαμπα.απαραδεκτη εξυπηρετηση.

malakudi
17-09-2016, 23:54
Τον Οκτώβρη θα πάω εξωτερικό. Θα μπορέσω με το κινητό μου να μπω στο nova go απο κει;

Όχι.

billpeppas
18-09-2016, 00:05
Από γειτονικό φόρουμ:

"αφού μου ζήτησε να εγκ/σω το νέο player, και το έκανα, μετά μου ζήτησε με ποιο αρχείο θα το ανοιξω. Επελεξα μετά επικοινωνία με το support το QP4W, και από τότε... ΤΙΠΟΤΑ.
Μπαίνω στη σελίδα novago, Μου βγάζει το σήμα novago, και μετά ασπριζει σε όλους τους browsers.
Ο εκπροσωπος στο live support, μου ειπε "σόρρυ, ξέρετε δε δουλεύει σωστά η αναβαθμιση απο την αρχη του μήνα, προσπαθούμε να το φτιάξουμε, δε μπορείτε να έχετε novago τώρα"

Να ήταν η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό το πρόβλημα με το plugin για laptop να τους δίναμε την συγχώρεση της 1ης φοράς... έλα όμως που είναι η πολλοστή προβληματική χρονική περίοδος ?

gvard
18-09-2016, 10:29
Καλημέρα,

Το μήνυμα για το hosts file σημαίνει πως η εφαρμογή δεν είχε επαρκή δικαιώματα για την επεξεργασία του. Το εν λόγω αρχείο συνήθως προστατεύεται από το antivirus για την αποφυγή προσθήκης ψεύτικων (spoofed) διακομιστών για γνωστές διευθύνσεις. Όσοι έχετε το πρόβλημα προτείνω να δοκιμάσετε ένα από τα εξής 3:

1) Να βρείτε το plugin στον φάκελο που κατέβηκε, δεξί click πάνω του και να επιλέξετε "Run as Administrator"
2) Να προσθέσετε το αρχείο στα αρχεία υψηλής εμπιστοσύνης στο antivirus πρόγραμα σας πριν το εκτελέσετε
3) Να απενεργοποιήσετε για 5 λεπτά το antivirus από την σχετική επιλογή πριν το εκτελέσετε

rangers72
18-09-2016, 10:36
εξαφανιστηκε το plugin η εμενα μου φαινετε.παω να μπω μου ζηταει να κατεβασω το λογισμικο και μου δοιχνει ασπρη σελιδα χωρις τιποτα αλλο.

rider
18-09-2016, 11:16
Μπα που τετοια τυχη ..το plugin συνεχιζει την αεναη προσπαθεια του για κατεβασμα :)

rangers72
18-09-2016, 12:09
χαχα που να χαθει τετοιο λογισμικο και μετα που να βρουν αλλο:BDGBGDB55:.

agrino
18-09-2016, 12:11
παιδια υπάρχει κάποια λύση για να παiξει σε rooted κινητο. Πήρα ενα κινητο xiaomi που ενω δεν εχω πειραξει τιποτα μου γραφει πως ειναι rooted συσκευη οταν προσπθω να τρεξω το novago...

cmoustakas
18-09-2016, 12:40
Η καλύτερη λύση είναι να ψάξεις τρόπο να κάνεις το κινητό unroot. Να υπενθυμίσω ότι η συζήτηση για συσκευές root είναι σε αντίθεση με τους κανόνες του forum μας.

spartan27gr
18-09-2016, 14:47
Εγω το εγκατεστησα εχθες για πρωτη φορα σε λαπτοπ με windows 10(κατεβασα το πλαγκιν)και ολλα μια χαρα.Απο την εξυπηρετηση πελατων νοβαγκο μου ανεφεραν οτι καλυτερο θα ηταν να βλεπω μονο απο firefox την συγκεκριμενη streaming υπηρεσια.Δεν ξερω αν βοηθαει σε αυτο κατι,αλλα με αυτα που διαβαζω δεν νομιζω να βοηθησει και παρα πολυ.

kanari
18-09-2016, 20:59
Δεν υπάρχει novago κολλάει συνέχεια. Δεν μπορείς να δεις πλέον. Ας ανακοινώσει η nova ότι αποφάσισε να το καταργήσει.!!

algedan
18-09-2016, 21:14
@kanari
Εντάξει μπορεί να έχει πρόβλημα το novago στο laptop αλλά σε antroid 4,2 δουλεύει άψογα (βλέπω τώρα το Ηρακλής-Ολυμπιακός). Οπότε η υπηρεσία Novago λειτουργεί και δεν καταργήθηκε (σύμφωνα με την συλλογιστική σου).

υγ. δεν υπερασπίζομαι την ΝΟΒΑ αλλά να λέμε και μερικά πράγματα με το όνομα τους.

Lolos21
18-09-2016, 21:49
Καλησπέρα παιδιά. Δεν έχω δει κάποιον να αναφέρει το πρόβλημα μου και είπα να κάνω post. Κατέβασα σήμερα από το Playstore το nova go πέρασα τους κωδικούς και όταν πάτησα να παίξει κάποιο κανάλι έδειχνε για ένα δευτερόλεπτο και μετά σταματούσε και έγραφε φόρτωση και έμενε εκεί χωρίς να παίζει.. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην τελευταία έκδοση;

Aggelos M.
18-09-2016, 22:21
από τοτε που εγκατεστησα το δικο τους player η κατασταση είναι τραγικη.
Καλυτερα να το σταματησουν μεχρι να το φτιαξουν παρα να κατεβαζει ο κάθε χρηστης καντηλια γιατι δεν μπορει να παιξει 2 λεπτα συνεχομενα φορτώνοντας συνεχως (τι αραγε?)...

Πριν ηταν μια χαρα. Η μπορουν να το φτιαξουν η όχι.

Απαραδεκτο!

Panathas1966
18-09-2016, 22:26
μιλαμε πλεον η κατασταση εχει ξεφυγει.δεν φτανουν τα σπασιματα εικονας σημερα ειχαμε και ασταματητο buffering,ασταματητο ομως με κολληματα/μπραβο και εις ανωτερα.

algedan
18-09-2016, 23:08
Καλησπέρα παιδιά. Δεν έχω δει κάποιον να αναφέρει το πρόβλημα μου και είπα να κάνω post. Κατέβασα σήμερα από το Playstore το nova go πέρασα τους κωδικούς και όταν πάτησα να παίξει κάποιο κανάλι έδειχνε για ένα δευτερόλεπτο και μετά σταματούσε και έγραφε φόρτωση και έμενε εκεί χωρίς να παίζει.. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην τελευταία έκδοση;

Εμένα πάντως δουλεύει κανονικά η τελευταία έκδοση για android.

bebakos
19-09-2016, 00:19
Σε ταβλετ ενω πριν απο καιρο επαιζε μια χαρά εδω και 2 βδομάδες συνεχεια μου εβγαζε error. Αναβαθμισα στην νεα βερσιον που βγηκε και τωρα δεν παιζει καθόλου, force close συνέχεια. Την εβγαλα, την ξαναεβαλα τα ιδια. Καμια ιδεα τι παιζει;

zbutlr
19-09-2016, 01:05
Τίποτα στο laptop σήμερα nova go και τρίχες...

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

achilleas1978
19-09-2016, 02:36
Καλησπέρα παιδιά. Δεν έχω δει κάποιον να αναφέρει το πρόβλημα μου και είπα να κάνω post. Κατέβασα σήμερα από το Playstore το nova go πέρασα τους κωδικούς και όταν πάτησα να παίξει κάποιο κανάλι έδειχνε για ένα δευτερόλεπτο και μετά σταματούσε και έγραφε φόρτωση και έμενε εκεί χωρίς να παίζει.. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην τελευταία έκδοση; σε εμενα παιζει κανονικα, πια εκδοση android εχεις;

bebakos
19-09-2016, 07:47
4.4.4 χωρις ροοτ....

Axon7
19-09-2016, 11:06
δηλαδη το προβλημα ειναι στα windows 10 αποκλειστικα??ειναι σιγουρο αυτο??και εφοσον το ξερουν γτ δεν ασχολειται κανενας εδω και 20 μερες.

Αυτό αναρωτιόμαστε όλοι φαντάζομαι που μιλάμε εδώ.....Θα αρχίσω να πιστεύω ότι τους νοιάζει ΜΟΝΟ η πλειοψηφία και αυτή τη στιγμή η πλειοψηφία είναι ΟΚ!!!!! Τώρα το πότε θα διορθωθεί και αν διορθωθεί μόνο αυτοί ξέρουν!!!!

Κάναμε και τη καθημερινή μας δοκιμή και έχουμε πάλι το ίδιο πρόβλημα με το error 17.... Ειλικρινά πιστεύω ότι αν φτιαχτεί όλο αυτό θα νιώσω ένα κενό όταν δε θα βλέπω το error :BDBDG54:

Ας το πάρουμε μάγκες λίγο στη πλάκα γιατί δε γίνεται διαφορετικά!!!!

aragorn
19-09-2016, 11:12
Για όσους είναι σε Mac OS X, καλό είναι να μην αναβαθμίσουν αύριο στο Sierra. Με την τελευταία public beta, δεν παίζει ο player της nova, ούτε τρέχει το πρόγραμμα εγκατάστασης (ζητάει επανεγκατάσταση του player σε sierra, αλλά το app της nova κρασάρει και δεν διορθώνεται ούτε με disable της csrutil)

pshlos
19-09-2016, 11:56
Αυτό το πράγμα που όποιος αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα φέρνει την ισοπέδωση και επαναλαμβάνεται να το κοιτάξετε λίγο.

Chrisg4
19-09-2016, 12:08
Επειδή τώρα πήρα χαμπάρι ότι βγήκε και για mac. Ξέρει κανεις αν τρέχει σε mac os x 10.7.5? Έχω ένα macbook early 2008 και λέω να το δοκιμάσω γιατί στο άλλο με τα win10 δε βλέπετε

billpeppas
19-09-2016, 14:15
Αυτό το πράγμα που όποιος αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα φέρνει την ισοπέδωση και επαναλαμβάνεται να το κοιτάξετε λίγο.

Καλώς τον υπάλληλο της Nova.

Θίξαμε την εταιρία σου ?

Αυτή την στιγμή εγω βλέπω σχεδόν 100% πρόβλημα σε όσους θέλουνε το Nova Go σε LAPTOP.
Εσύ το θεωρείς οκ επειδή στα κινητά Android παίζει οκ ? ( παρά τον γελοίο περιορισμό να μην είναι rooted το κινητό, ακόμα και εκεί μετ' εμποδίων δηλαδή )

kataras
19-09-2016, 14:38
Αυτα τα περι υπαλληλων της νοβα νομιζα οτι τα εχουμε ξεπερασει
Τα γραφω αν και θα διαγραφουν και τα δυο ποστ

kanari
19-09-2016, 16:06
@kanari
Εντάξει μπορεί να έχει πρόβλημα το novago στο laptop αλλά σε antroid 4,2 δουλεύει άψογα (βλέπω τώρα το Ηρακλής-Ολυμπιακός). Οπότε η υπηρεσία Novago λειτουργεί και δεν καταργήθηκε (σύμφωνα με την συλλογιστική σου).

υγ. δεν υπερασπίζομαι την ΝΟΒΑ αλλά να λέμε και μερικά πράγματα με το όνομα τους.

Εντάξει διορθώνω------------> δεν υπάρχει πλέον Novago σε λαπτοπ... καταργήθηκε. Ελπίζω όχι εσκεμμένα.

palm238
19-09-2016, 16:27
Με την νεα εκδοση σε laptop vaio i5 επεξεργαστη φορτωνει παιζει δευτερολεπτα και μετα ξαναφορτωνει με την ενδειξη 1-100 και μετα παλι τα ιδια.Με την παλαιοτερη εκδοση στο ιδιο laptop επαιζε τελεια.

kostikos
19-09-2016, 18:23
Επειδή τώρα πήρα χαμπάρι ότι βγήκε και για mac. Ξέρει κανεις αν τρέχει σε mac os x 10.7.5? Έχω ένα macbook early 2008 και λέω να το δοκιμάσω γιατί στο άλλο με τα win10 δε βλέπετε

Tα Lion δεν ειναι και τοσο παλια για να μη παιζει, αλλα ποτε δε ξερεις. Σε El Capitan παιζει εξαιρετικα.

kok8
19-09-2016, 19:13
Με την νεα εκδοση σε laptop vaio i5 επεξεργαστη φορτωνει παιζει δευτερολεπτα και μετα ξαναφορτωνει με την ενδειξη 1-100 και μετα παλι τα ιδια.Με την παλαιοτερη εκδοση στο ιδιο laptop επαιζε τελεια.
Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα και στο δικό μου λαπτοπ Dell Inspiron i7 4GB ram win 10

Lolos21
19-09-2016, 20:53

Άκυρο.. Κανένα κόλλημα θα είχε φάει.

nakisv
19-09-2016, 22:09
Καλησπέρα !
Είμαι νέος στο forum και ..νεος συνδρομητής στην nova
Ο πιο σημαντικός λόγος για να πάρω nova ηταν το novago
Εχω το παιδί μου στο laptop να βλέπει παιδικα και έτσι μπορω και γω να δω αυτά που θέλω χωρις οικογενειακούς καυγάδες. Δυστυχώς το χάρηκα μονο λίγες μέρες.
Εδω και 10-12 μερες με τον νεο player πραγματικά νομιζα ότι καπου κανω κατι λάθος εγω και αναλονώμουν σε on-line συνδεση με τους supporters της nova για να βρούμε λύση,
αλλα τίποτε. Σήμερα μουπαν ότι θα βγάλουν νεα έκδοση ( θα την δώσουν σήμερα 19/9/16) αλλα ακόμα τίποτε.
Την κοροιδία δεν την ανέχομαι. Αυριο θα πάω σε ενα υποκατάστημα τους να δω αν μπορώ να καταγγείλω την συνδεση, και επιφυλάσομαι να πληρωσω τον επόμενο λογαριασμό.
Σκέφτομαι να στείλω mail στην προστασία καταναλωτή να δω πως θα με κατευθύνουν. Οι άνθρωποι δεν παίζονται. Απαιτώ αυτό που πληρώνω να το έχω. Αν είναι ανίκανοι οι τεχνικοί και οι προγραμματιστές τους δεν φτέω εγώ.
Οσον αφορα το foroum , σας βρήκα ..κατα λάθος (ευτυχώς) , και βλέπω ότι πολλοί από εσας έχουν το ίδιο πρόβλημα.
Εχω εκνευριστεί πάρα μα πάρα πολυ, και δεν ξέρω που θα το φτάσω το θέμα.

kostikos
19-09-2016, 22:32
Καλωσορισες στο φορουμ. Το θεμα δημιουργηθηκε πριν καποιες μερες. Λογικος ειναι ο εκνευρισμός. Πανε μερες, οποτε μαλλον η επιλυση του θα ειναι κοντά. Δε χανεις κατι να επικοινωνησεις με το ινστιτουτο καταναλωτή, περαν απο τον εκνευρισμό που μπορει να σου δημιουργησει και ειναι υποκειμενικό κατα πόσο αξιζει τον κοπο μιας και υπαρχουν σημαντικότερα ζητηματα για να διοχετευουμε τα νευρα μας. Ωστόσο, δε μπορεις να αρνηθείς να πληρώσεις λογαριασμό στο συνολο του μιας και οι υπολοιπες υπηρεσιες σου λειτουργουν.

nakisv
19-09-2016, 22:40
Καλωσορισες στο φορουμ. Το θεμα δημιουργηθηκε πριν καποιες μερες. Λογικος ειναι ο εκνευρισμός. Πανε μερες, οποτε μαλλον η επιλυση του θα ειναι κοντά. Δε χανεις κατι να επικοινωνησεις με το ινστιτουτο καταναλωτή, περαν απο τον εκνευρισμό που μπορει να σου δημιουργησει και ειναι υποκειμενικό κατα πόσο αξιζει τον κοπο μιας και υπαρχουν σημαντικότερα ζητηματα για να διοχετευουμε τα νευρα μας. Ωστόσο, δε μπορεις να αρνηθείς να πληρώσεις λογαριασμό στο συνολο του μιας και οι υπολοιπες υπηρεσιες σου λειτουργουν.
Ελπίζω το θεμα να λυθεί και να μου φύγει και ο εκνευρισμός. Ειλικρινά όμως την εταιρεία αυτή την είχα πολύ ψηλά ( Λάθος μου ), και για αυτό έπεσα απο τα σύνεφα.
Καλό βράδυ !

palm238
20-09-2016, 01:31
Καλησπερα
Επειδη τωρα τελευταια εχει δημιουργηθει μεγαλο θεμα με το NOVAGO καλο θα ηταν να ενημερωση η εταιρεια τους συνδρομητες για το προβλημα και ποτε θα ειναι η νεα εκδοση ετοιμη να παιζει καλα για ολους .
Ευχαριστω

cmoustakas
20-09-2016, 06:52

Θίξαμε την εταιρία σου ?

Αυτή την στιγμή εγω βλέπω σχεδόν 100% πρόβλημα σε όσους θέλουνε το Nova Go σε LAPTOP.
Εσύ το θεωρείς οκ επειδή στα κινητά Android παίζει οκ ? ( παρά τον γελοίο περιορισμό να μην είναι rooted το κινητό, ακόμα και εκεί μετ' εμποδίων δηλαδή )

Θα ήθελα να επισημάνω ότι για την ομάδα διαχείρισης ολοι αποτελούμε μέλη του forum αυτού. Εκφράσεις του τύπου υπάλληλος του ΟΤΕ, υπάλληλος της Nova δεν αρμόζουν ούτε στο ύφος των συζητήσεων που γίνονται στο forum αλλα ούτε στο ήθος των ανθρώπων που απαρτίζουν και στιριζουν την ραχοκοκαλιά αυτής της ομάδας σε αυτο το forum. Οποιοδήποτε μέλος εξακολούθηση να παραμείνει σε αυτο το ύφος της ειρωνείας και προσβολής απέναντι στους άλλους θα απομακρύνεται άμεσα.

Panathas1966
20-09-2016, 15:29
Καλησπέρα !
Είμαι νέος στο forum και ..νεος συνδρομητής στην nova
Ο πιο σημαντικός λόγος για να πάρω nova ηταν το novago
Εχω το παιδί μου στο laptop να βλέπει παιδικα και έτσι μπορω και γω να δω αυτά που θέλω χωρις οικογενειακούς καυγάδες. Δυστυχώς το χάρηκα μονο λίγες μέρες.
Εδω και 10-12 μερες με τον νεο player πραγματικά νομιζα ότι καπου κανω κατι λάθος εγω και αναλονώμουν σε on-line συνδεση με τους supporters της nova για να βρούμε λύση,
αλλα τίποτε. Σήμερα μουπαν ότι θα βγάλουν νεα έκδοση ( θα την δώσουν σήμερα 19/9/16) αλλα ακόμα τίποτε.
Την κοροιδία δεν την ανέχομαι. Αυριο θα πάω σε ενα υποκατάστημα τους να δω αν μπορώ να καταγγείλω την συνδεση, και επιφυλάσομαι να πληρωσω τον επόμενο λογαριασμό.
Σκέφτομαι να στείλω mail στην προστασία καταναλωτή να δω πως θα με κατευθύνουν. Οι άνθρωποι δεν παίζονται. Απαιτώ αυτό που πληρώνω να το έχω. Αν είναι ανίκανοι οι τεχνικοί και οι προγραμματιστές τους δεν φτέω εγώ.
Οσον αφορα το foroum , σας βρήκα ..κατα λάθος (ευτυχώς) , και βλέπω ότι πολλοί από εσας έχουν το ίδιο πρόβλημα.
Εχω εκνευριστεί πάρα μα πάρα πολυ, και δεν ξέρω που θα το φτάσω το θέμα.
εγω παντως δε βλεπω καμια καινουρια εκδοση.δε φτανει φιλε που εχει σοβαρα προβληματα πανε να μας βγαλουνε και χαζους.αν τους ρωτησεις στο τσατ θα σου πουνε οτι βαλε το καλωδιο στον υπολογιστη,κανε επανεκκινηση το ρουτερ και αλλα τετοια αστεια επιχειρηματα,δε θελουν να παραδεχτουν οτι εχει σοβαρο προβλημα και να πουν οτι θα το επιλυσουμε.τοτε ναι θα νευριαζα φυσικα γτ πληρωνω κατι που δεν το εχω αλλα θα ελεγα αντε ισως καποια στιγμη το φτιαξουν.αυτη τη στιγμη δε θελουν να παραδεχτουν την αστοχια του προγραμματος.

billpeppas
20-09-2016, 18:55
"Σ' ευχαριστούμε για τις διευκρινίσεις.

Έχουμε ενημερώσει σχετικά το αρμόδιο τμήμα της τεχνικής μας διεύθυνσης για το ζήτημα που παρουσιάζεται και για τον απαραίτητο έλεγχο."

a.k.a. πλήρωνε και κάποια στιγμή ίσως δείς ποτέ στο laptop Nova Go.

kostikos
20-09-2016, 19:02
Εχετε τις υπηρεσιες στην τηλεοραση, σε κινητο, ταμπλετ και εχουν αποδεσμευσει τις ανανεωσεις συσκευων. Χρησιμοποιήστε τις υπηρεσιες σας εκει μεχρι να λυθει το ζητημα. Αν το novago σε laptop ειναι τόσο σημαντικό, δηλωστε το στον συνηγορο του καταναλωτη. Αυτη η μεμψιμοιρία εχει κουρασει.

malakudi
20-09-2016, 19:09
Τo Nova Go είναι ΔΩΡΕΑΝ επιπρόσθετη υπηρεσία. Σταματήστε να λέτε πως πληρώνετε για το Nova Go. Δεν πληρώνετε απολύτως τίποτα. Αν η κακή απόδοση του Nova Go στο Χ/Υ laptop είναι για εσάς αιτία καταγγελίας της σύμβασής σας, προχωρήστε και καταγγείλτε την. Αλλά μη μας κουράζετε άλλο. Καταγράψατε το πρόβλημά σας, η συνεχής επανάληψη έχει κουράσει.

ΥΓ: Σε Macbook Air μια χαρά δουλεύει το Nova Go.

sakels
20-09-2016, 19:17
Και σε Mac book pro φυσάει..

malakudi
20-09-2016, 20:12
Και να συμπληρώσω πως αυτού του είδους τα applications δεν είναι της Nova. Οπότε όσο και να γκρινιάζετε, δε μπορείτε να πετύχετε κάτι. Η Nova απλώς μπορεί να μεταφέρει τα προβλήματά σας στην εταιρεία που φτιάχνει αυτά τα προγράμματα. Απ' ότι είδα, το νέο application είναι από άλλη εταιρεία (Squadeo το νέο - το παλιό νομίζω ήταν Verimatrix Web Player) και γι' αυτό η διαφορά από την παλιότερη εφαρμογή που πχ δεν έπαιζε σε Mac αλλά δούλευε σωστά στα laptop σας.

cmoustakas
20-09-2016, 21:08
Τα τελευταία μηνύματα διαγράφησαν. Θα παρακαλούσα η συζήτηση να συνεχιστή σε ήπιους τόνους και να επικεντρωθεί στο θέμα μας και μόνο.

paiktaras
20-09-2016, 21:44
Και που είναι το νέο application? Εμένα δεν μου έβγαλε τίποτα

Sent from my 1+1

billpeppas
21-09-2016, 00:48
Και να συμπληρώσω πως αυτού του είδους τα applications δεν είναι της Nova. Οπότε όσο και να γκρινιάζετε, δε μπορείτε να πετύχετε κάτι. Η Nova απλώς μπορεί να μεταφέρει τα προβλήματά σας στην εταιρεία που φτιάχνει αυτά τα προγράμματα. Απ' ότι είδα, το νέο application είναι από άλλη εταιρεία (Squadeo το νέο - το παλιό νομίζω ήταν Verimatrix Web Player) και γι' αυτό η διαφορά από την παλιότερη εφαρμογή που πχ δεν έπαιζε σε Mac αλλά δούλευε σωστά στα laptop σας.

Και εγω το Photoshop της Adobe χρησιμοποιώ, αλλά αν έχει ατέλεια μια φωτογραφία πελάτη μου δεν της λέω φτάιει η Adobe, βρίσκω λύση και το φτιάχνω.

linatsa
21-09-2016, 07:27
Δεν ξερω αν το γνωριζατε εγω εχτες το εμαθα οτι δουλευει η υπηρεσια και σε androind 6 ενω πριν δεν δουλευε το δοκιμασα και παει σφαιρα .τωρα για το 7δηλαδη το Ν δεν δουλευει ακομα .στο λαπτοπ υπαρχουν καποια θεματα ελπιζω να τα φτιαξουν συντομα.

malakudi
21-09-2016, 07:54
Και εγω το Photoshop της Adobe χρησιμοποιώ, αλλά αν έχει ατέλεια μια φωτογραφία πελάτη μου δεν της λέω φτάιει η Adobe, βρίσκω λύση και το φτιάχνω.

Άστοχο παράδειγμα, το αντίστοιχο θα ήταν να πουλάς υπολογιστές με το Photoshop προεγκατεστημένο ΔΩΡΕΑΝ και οι πελάτες σου να είχαν ένα πρόβλημα με το Photoshop.

rider
21-09-2016, 08:47
Μπορει να φταινε και οι Γερμανοι.

billpeppas
21-09-2016, 11:29
Άστοχο παράδειγμα, το αντίστοιχο θα ήταν να πουλάς υπολογιστές με το Photoshop προεγκατεστημένο ΔΩΡΕΑΝ και οι πελάτες σου να είχαν ένα πρόβλημα με το Photoshop.

Ωραία, η Adobe ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ τα προβλήματα του Photoshop.
Αρκετές φορές μάλιστα πολύ γρήγορα ( π.χ. latest update, version 2015.5.0 -> 2015.5.1 ).
Και δεύτερον, άλλο πρόβλημα ( π.χ. να κολλάει μια στο τόσο ή να μην παίζει κάποιο κανάλι ) και άλλο να μην δουλεύει καθόλου.

Δωρεάν-ξεδωρεάν, πρέπει να δουλεύει.
Αν δεν, το μόνο που κάνεις είναι ρεζίλι την εταιρία σου.

Δεν ξέρω, τα βλέπεις λίγο περίεργα.

Πως θα σου φαινόταν να ήμουν τεχνικός ΗΥ στην εταιρία σου.
Να σου έλεγα, δώσε μου 500€ τον χρόνο και σου κάνω αναβάθμιση τα PC σε Windows 10 που θες, και σου κάνω και δώρο overclock στο κάθε PC.
Σου κάνω αναβάθμιση, σου κάνω το δώρο overclock, το οποίο όμως είναι κακό, ασταθές και σου δημιουργεί blue screens.
Μην μου πείς τίποτα, γιατί ήταν δωρεάν.

Αυτό μας είπες πιο πρίν με το "είναι δωρεάν το Nova Go οπότε μην μιλάτε".

aenaos15
21-09-2016, 12:08
Στο παραδειγμα που εφερες , στη θεση σου θα αλλαζα τεχνικο Η/Υ.

Panathas1966
21-09-2016, 12:35
Τo Nova Go είναι ΔΩΡΕΑΝ επιπρόσθετη υπηρεσία. Σταματήστε να λέτε πως πληρώνετε για το Nova Go. Δεν πληρώνετε απολύτως τίποτα. Αν η κακή απόδοση του Nova Go στο Χ/Υ laptop είναι για εσάς αιτία καταγγελίας της σύμβασής σας, προχωρήστε και καταγγείλτε την. Αλλά μη μας κουράζετε άλλο. Καταγράψατε το πρόβλημά σας, η συνεχής επανάληψη έχει κουράσει.

ΥΓ: Σε Macbook Air μια χαρά δουλεύει το Nova Go.

αυτο θα ελειπε να πληρωναμε και επιπλεον κιολας.γτ δεν λες οτι πληρωνουμε μια πανακριβη συνδρομη??

kataras
21-09-2016, 12:44
Με τις προσφορες της νοβα ανα τακτα διαστηματα και με τις πρωτοποριακες υπηρεσιες που προσφερει
δεν την λες πανακριβη-ο καθενας κρινει με τις αναγκες του-εγω ειμαι νοβας τι να κανουμε:smash:

billpeppas
21-09-2016, 12:58
Πρωτοποριακές... με βάση την Ουγκάντα ίσως.
Γιατί ακόμα και για Ελλάδα δεν είναι ούτε κατά διάννοια πρωτοπόρος σε κάτι.

kataras
21-09-2016, 13:07
Συγνωμη απο το φορουμ-αλλα για ποιο λογο γραφεις στονημα της νοβα ειπαμε;

kostikos
21-09-2016, 14:11
ακόμα και για Ελλάδα δεν είναι ούτε κατά διάννοια πρωτοπόρος σε κάτι.

Εχεις στο μυαλό σου καποιο παραδειγμα απο την ευρωπη; Οι υπηρεσιες που παρεχουν οι 2 συνδρομητικες στην Ελλάδα δεν εχουν σε τιποτα να ζηλεψουν απο τις αντιστοιχες, στην εδω "αναπτυγμενη τεχνολογικα" χωρα που κατοικω.

malakudi
21-09-2016, 14:13
Ωραία, η Adobe ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ τα προβλήματα του Photoshop.
Αρκετές φορές μάλιστα πολύ γρήγορα ( π.χ. latest update, version 2015.5.0 -> 2015.5.1 ).
Και δεύτερον, άλλο πρόβλημα ( π.χ. να κολλάει μια στο τόσο ή να μην παίζει κάποιο κανάλι ) και άλλο να μην δουλεύει καθόλου.

Δωρεάν-ξεδωρεάν, πρέπει να δουλεύει.
Αν δεν, το μόνο που κάνεις είναι ρεζίλι την εταιρία σου.

Δεν ξέρω, τα βλέπεις λίγο περίεργα.

Πως θα σου φαινόταν να ήμουν τεχνικός ΗΥ στην εταιρία σου.
Να σου έλεγα, δώσε μου 500€ τον χρόνο και σου κάνω αναβάθμιση τα PC σε Windows 10 που θες, και σου κάνω και δώρο overclock στο κάθε PC.
Σου κάνω αναβάθμιση, σου κάνω το δώρο overclock, το οποίο όμως είναι κακό, ασταθές και σου δημιουργεί blue screens.
Μην μου πείς τίποτα, γιατί ήταν δωρεάν.

Αυτό μας είπες πιο πρίν με το "είναι δωρεάν το Nova Go οπότε μην μιλάτε".

Θα ξεκινήσω από το τελευταίο. Αν ήσουν τεχνικός Η/Υ στην εταιρεία μου και μου πρότεινες overclock, θα άλλαζα τεχνικό. Γιατί πολύ απλά κανένα overclock δε μπορεί να είναι εγγυημένο, από κανέναν.

Η Adobe διορθώνει τα προβλήματα. Το ίδιο θα κάνει και η εταιρεία από την οποία έχει αγοράσει το λογισμικό η Nova. Το νέο Nova Go δουλεύει μια χαρά σε Android, iOS, MacOSX και σε αρκετά Windows laptops. Δε δουλεύει σε κάποια Windows laptops. Οπότε, απλώς περιμένετε να διορθωθεί το πρόβλημα και σταματήστε να λέτε τα ίδια και τα ίδια. Ως τώρα μόνο γκρίνια ακούω. Θα μπορούσατε για παράδειγμα να ερευνήσετε τυχόν επαναλαμβανόμενα πρότυπα σε όσους δε λειτουργεί σωστά η εφαρμογή, ώστε να διευκολύνετε και την λύση τους. Όλοι ξέρουμε ότι ο χώρος των Windows Η/Υ είναι χαοτικός. Διαφορετικές εκδόσεις Windows, διαφορετικές κάρτες γραφικών, διαφορετικοί οδηγοί για την ίδια κάρτα γραφικών σε κάθε εταιρεία και πολλά πολλά ακόμα. Οπότε είναι απολύτως λογικό κάποιες συγκεκριμένα configurations να μη δουλεύουν. Και δε βοηθάτε αν απλώς γκρινιάζετε.

Φαντάζομαι δε πως είστε συνδρομητές Nova. Αν είστε κουπονάκιδες του Πρώτου Θέματος, να διαμαρτυρηθείτε στον Θέμο.

rider
21-09-2016, 14:21
Θα μπορούσατε για παράδειγμα να ερευνήσετε τυχόν επαναλαμβανόμενα πρότυπα σε όσους δε λειτουργεί σωστά η εφαρμογή, ώστε να διευκολύνετε και την λύση τους. Όλοι ξέρουμε ότι ο χώρος των Windows Η/Υ είναι χαοτικός. Διαφορετικές εκδόσεις Windows, διαφορετικές κάρτες γραφικών, διαφορετικοί οδηγοί για την ίδια κάρτα γραφικών σε κάθε εταιρεία και πολλά πολλά ακόμα. Οπότε είναι απολύτως λογικό κάποιες συγκεκριμένα configurations να μη δουλεύουν. Και δε βοηθάτε αν απλώς γκρινιάζετε.

Ναι αυτο θα κανουμε.Θα ενωσουμε ολοι τις δυναμεις μας για να βοηθησουμε την εταιρεια μας.Θα φτιαξουμε database με ολα τα laptop και τα τυχον προβληματα.Και αν δεν βγαλουμε ακρη θα σταματησουμε να γκρινιαζουμε , θα κανουμε μαθηματα διαχειρισης θυμου, γιογκα , φενγκ σουι για να ρεει καλυτερα η θετικη ενεργεια και με υπομονη και κατανοηση θα φτιαξουμε ενα κοσμο καλυτερο

al capone
21-09-2016, 14:44
Εχεις στο μυαλό σου καποιο παραδειγμα απο την ευρωπη; Οι υπηρεσιες που παρεχουν οι 2 συνδρομητικες στην Ελλάδα δεν εχουν σε τιποτα να ζηλεψουν απο τις αντιστοιχες, στην εδω "αναπτυγμενη τεχνολογικα" χωρα που κατοικω.

SKY UK
Που εχει τα 5πλάσια κανάλια σε σχέση με της nova (σινεμα, θεματικά, ντοκιμαντέρ, μουσικά, ερωτικά, κανάλια για τζόγο, κανάλια για dating.. και πολλά αλλα)
Που η εικόνα σε σχέση με τη nova είναι 4k
Που με την αποκτησει οποιοδήποτε πακέτου σου δίνει δωρεάν τηλεόραση η laptop
Που μπορείς να γραφεις σύγχρονος 3-4 κανάλια ενω παρακολουθείς αλλο
Που της εγγραφες μπορείς να της δεις σε οποια τηλεόραση του σπιτιού σου γουστάρεις μέσο ασυρματου δικτύου
Που της εγγραφες μπορείς να της αποθηκεύσεις σε tablet και να της δεις και 500 χιλιόμετρα μακριά από το σπίτι σου
που.. που.. που..
Και όλα αυτά με σχεδόν ίδια τιμή με της nova, σε μερικές περιπτώσεις και πιο φθηνά
Αν θέλουμε να μιλάμε για πρωτοποριακές υπηρεσίες

rangers72
21-09-2016, 14:51
μπορεις σε παρακαλω να μας πεις κυριε μαλακουδη γιατι υπερασπιζεσε με τοσο σθενος την νοβα.κακη ετερεια ειναι με κακες υπηρεσιες εγω πηρα και αυτο το σκ το θεμα και το νοβα go δεν το εχω χρησιμοποιησει καθολου γιατι σε 2 υπολογιστες δεν παιζει.και οι δυο εχουν προβλημα ο ενας με windows 7 και ο αλλος με 10.δηλαδη επειδη παιζει σε εσενα και σε 5 αλλους ειναι ολα οκ.εχουμε θυμωσει με το προβλημα που εχουν 50 ατομα εδω μεσα εχουμε και τον δικηγορο της νοβα να την υπερασπιζετε. και ελπιζω κυριε συντονιστη να μην το σβησετε το μυνημα ουτε μιλαω ασχημα ουτε γκριναιζω αλλα δεν μπορω αλλο τους υπερασπιστες της νοβα.

malakudi
21-09-2016, 15:15
@rangers72: Εσείς δεν είστε πελάτες της Nova. Είστε πελάτες του Πρώτου Θέματος.

Ε γιατί την υπερασπίζομαι άραγε, προφανώς γιατί τα πέρνω και είμαι υπάλληλός της, σωστά;

50 άτομα (που πολλά δεν είστε συνδρομητές Nova αλλά πελάτες Πρώτου Θέματος) από τους 470.000 συνδρομητές μας έχετε ζαλίσει, γι' αυτό υπερασπίζομαι τη Nova.

SKY UK
Που εχει τα 5πλάσια κανάλια σε σχέση με της nova (σινεμα, θεματικά, ντοκιμαντέρ, μουσικά, ερωτικά, κανάλια για τζόγο, κανάλια για dating.. και πολλά αλλα)
Που η εικόνα σε σχέση με τη nova είναι 4k
Που με την αποκτησει οποιοδήποτε πακέτου σου δίνει δωρεάν τηλεόραση η laptop
Που μπορείς να γραφεις σύγχρονος 3-4 κανάλια ενω παρακολουθείς αλλο
Που της εγγραφες μπορείς να της δεις σε οποια τηλεόραση του σπιτιού σου γουστάρεις μέσο ασυρματου δικτύου
Που της εγγραφες μπορείς να της αποθηκεύσεις σε tablet και να της δεις και 500 χιλιόμετρα μακριά από το σπίτι σου
που.. που.. που..
Και όλα αυτά με σχεδόν ίδια τιμή με της nova, σε μερικές περιπτώσεις και πιο φθηνά
Αν θέλουμε να μιλάμε για πρωτοποριακές υπηρεσίες

Η σύγκριση πακέτου για αγορά 65 εκατομμυρίων κατοίκων, με πάνω από δώδεκα (12) εκατομμύρια συνδρομητική βάση, με τη Nova των 470.000 συνδρομητών είναι το λιγότερο ατυχής.

kostikos
21-09-2016, 15:15
Περα απο το κοινό, για να εχει καποιος αυτα που ειπες (εγγραφες 4 προγραμματων και πληρες πακετο καναλιων), κοστιζει 80GBP, ie 105euro το μηνα. Όχι το bundle που σου δινουν "δωρο" την τηλεοραση ή τη δωροεπιταγη των 100 λυρων.. Για να δεις σε καθε τηλεοραση, χρειαζεσαι και αντιστοιχα αποκωδικοποιητες ή media players. Αν μιλάμε για τα αντιστοιχα 3play, τότε ανεβαινουν στα 113 λυρες το μηνα. Πάλι όμως, απο αυτά το μόνο που ειναι πρωτοποριακό ειναι οι εγγραφες.

rangers72
21-09-2016, 15:17
αρα μου λετε οτι οι συνδρομητες της νοβα βλεπουν μια χαρα με το νοβα go οκ.και αυτοι που περνουν το θεμα εχουν προβλημα.τοτε δεν ξαναμιλαω δεν ειμαι συνδρομητης ουτως οι αλλως δεν προκειτε να ξαναπαρω το θεμα δεν αξιζει.και ναι πιστευω οτι εχετε εμμεση σχεση με την νοβα.

Aggelos M.
21-09-2016, 15:27
Ένα λεπτο γιατι δεν καταλαβαινω ρε παιδια...
Εστω ότι ειμαστε μονο 50 ατομα (αν και εγω ξερω τουλάχιστον 15 στον στενο μου κύκλο δηλαδή στη δουλεια μου) ποιυ εχουμε το πρόβλημα αυτό...
Δεν πρεπει να το πουμε?
Δεν πρεπει να μας βοηθησει η ΝΟΒΑ?
Και από που και ως που σας ζαλίσαμε?
Το θεμα είναι για το NOVA GO και νομιζω ότι είναι ο κατάλληλος τοπος να εκφρασουμε τα προβλήματά μας.
Κανω λάθος?

billpeppas
21-09-2016, 15:29
Καλή προσπάθεια υπεκφυγής του ερωτήματος.

Είμαι τεχνικός, έχεις πρόβλημα στο PC σου.
Με διαλέγεις από τους τόσους εκεί έξω επειδή σου λέω πως με το σέρβις σου κάνω δώρο μια κάρτα δορυφορικής τηλεόρασης για το PC.
Σου το φτιάχνω, σου βάζω την κάρτα και φεύγω.
Έλα όμως που η κάρτα έχει πρόβλημα το tuner chip της και δεν δουλεύει ?

Δεν θα μου πείς τίποτα ?
Θα πείς, δεν πειράζει ήταν δωρεάν ( ασχέτως αν με διάλεξες για την δώρο κάρτα αφού ήμουν 5-10€ ακριβότερος από τους άλλους για το σέρβις ) άστον ?

υ.γ. πρωτού κατηγορίσεις κάποιον για τζαμπατζή... βεβαιώσου ότι είναι ( που και πάλι τζαμπατζής δεν είναι δίνει 4.5€ στην εφημερίδα για να δεί 1 ημέρα ή έναν αγώνα δεν ξέρω τι δίνουνε, όσο έχει δηλαδή σε κανονικό κανάλι του εξωτερικού το pay per view... )
Κανονικός συνδρομητής forthnet 3ple play με 55€ τον μήνα λογαριασμό είμαι για να ξέρεις.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ERROR ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ, ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΝ ΤΟ PLUGIN ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ BROWSER ΣΕ 2 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΛΑΠΤΟΠ, ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ 3ο... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΣΕ DESKTOP ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ PLUGIN [ δεν μπαίνει καν στον browser, δεν εμφανίζεται στην λίστα των plugin, δεν λέω να παίξει, αφού αν ανοίξει θα δεί desktop και λόγω περιορισμού θα πεί δεν δουλεύω εδώ ]
Το να μην μπαίνει το plugin στον browser δεν έχει να κάνει με software/hardware πέραν της συμβατότητας μεταξύ plugin version + browser version. ( ή να έχει πρόβλημα ο installer, εκεί και αν μιλάμε για ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ ΝΟΥΜΠΑΔΙΚΟ ΣΦΑΛΜΑ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ )

Θα ξεκινήσω από το τελευταίο. Αν ήσουν τεχνικός Η/Υ στην εταιρεία μου και μου πρότεινες overclock, θα άλλαζα τεχνικό. Γιατί πολύ απλά κανένα overclock δε μπορεί να είναι εγγυημένο, από κανέναν.

Η Adobe διορθώνει τα προβλήματα. Το ίδιο θα κάνει και η εταιρεία από την οποία έχει αγοράσει το λογισμικό η Nova. Το νέο Nova Go δουλεύει μια χαρά σε Android, iOS, MacOSX και σε αρκετά Windows laptops. Δε δουλεύει σε κάποια Windows laptops. Οπότε, απλώς περιμένετε να διορθωθεί το πρόβλημα και σταματήστε να λέτε τα ίδια και τα ίδια. Ως τώρα μόνο γκρίνια ακούω. Θα μπορούσατε για παράδειγμα να ερευνήσετε τυχόν επαναλαμβανόμενα πρότυπα σε όσους δε λειτουργεί σωστά η εφαρμογή, ώστε να διευκολύνετε και την λύση τους. Όλοι ξέρουμε ότι ο χώρος των Windows Η/Υ είναι χαοτικός. Διαφορετικές εκδόσεις Windows, διαφορετικές κάρτες γραφικών, διαφορετικοί οδηγοί για την ίδια κάρτα γραφικών σε κάθε εταιρεία και πολλά πολλά ακόμα. Οπότε είναι απολύτως λογικό κάποιες συγκεκριμένα configurations να μη δουλεύουν. Και δε βοηθάτε αν απλώς γκρινιάζετε.

Φαντάζομαι δε πως είστε συνδρομητές Nova. Αν είστε κουπονάκιδες του Πρώτου Θέματος, να διαμαρτυρηθείτε στον Θέμο.

FINIX
21-09-2016, 15:31
H υπηρεσια ειναι απαραδεκτη και διανυει τον τριτο χρονο λειτουργιας,το ποιος ειναι πελατης ποιου λιγη σημασια εχει,η Nova παρεχει υπηρεσιες υποστηριξης και στους κουπονατους πραγμα που σημαινει οτι ειναι υπολογος και σε αυτους,και προφανως παιρνει φραγκα απο το πρωτο φλεμα, δεν το κανει για την ψυχη της μανας της...οι δικαιολογιες περι τσαπατζηδων τηλεθεατων.. οι οποιοι ομως σκανε 4.5 για εναν αγωνα, και που μονο και μονο για αυτο παιρνουν πρωτο θεμα..οπως και οτι ειναι δωρεαν η υπηρεσια..ειναι απλα αστειες..και στο κατω κατω και οι τακτικοι συνδρομητες εχουν προβλημα..μια δωρεαν υπηρεσια που δεν λειτουργει δεν ειναι υπηρεσια...αφηστε που εαν ηταν δωρεαν θα το μοιραζαν ελευθερο στο διαδικτυο...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
21-09-2016, 15:37
αυτο θα ελειπε να πληρωναμε και επιπλεον κιολας.γτ δεν λες οτι πληρωνουμε μια πανακριβη συνδρομη??

Πρωτοποριακές... με βάση την Ουγκάντα ίσως.
Γιατί ακόμα και για Ελλάδα δεν είναι ούτε κατά διάννοια πρωτοπόρος σε κάτι.

Ένα λεπτο γιατι δεν καταλαβαινω ρε παιδια...
Εστω ότι ειμαστε μονο 50 ατομα (αν και εγω ξερω τουλάχιστον 15 στον στενο μου κύκλο δηλαδή στη δουλεια μου) ποιυ εχουμε το πρόβλημα αυτό...
Δεν πρεπει να το πουμε?
Δεν πρεπει να μας βοηθησει η ΝΟΒΑ?
Και από που και ως που σας ζαλίσαμε?
Το θεμα είναι για το NOVA GO και νομιζω ότι είναι ο κατάλληλος τοπος να εκφρασουμε τα προβλήματά μας.
Κανω λάθος?

το θεμα δεν ειναι να αναφερθει το προβλημα.
το θεμα ειναι να αναφερεται σωστα και χωρις υπερβολες και απειλες.
λες και θα δουν οι της νοβα τα μηνυματα,θα χ@στ@υνε απανω τους και θα τρεξουν να φτιαξουν το go σε χρονο ντε-τε..
το ειπαμε μια,το ειπαμε 2,το ειπαμε 1002...
οπως εξηγησε και ο Πανος πιο πριν,η εφαρμογη εχει να αντιμετωπισει πολλες περιπτωσεις καθε φορα που γινεται update.
o αλλος προχθες ειχε ξεχασει το καλωδιο hdmi επανω στην τιβι και πηρε και τα εχωσε στου υπαλληλους.
και παραυτα καθεται και τους εξηγει 5 πραγματακια(malacudi) ως γνωστης του αντικειμενου και πεταγεται ο αλλος και του λεει εισαι υπαλληλος της νοβα.
ουτε στο νηπιαγωγειο δεν γινονται αυτα παιδια...!!
κατα τ`αλλα ειπαμε.καλως γινεται αναφορα του προβληματος,αλλα αυτο το συνεχομενο πραγμα "σας πληρωνω φτιαξτε το αλλιως το κοβω.."μονο εκνευρισμο προκαλει.
και διαθεση να εχει ο αλλος να βοηθησει,με τον τροπο που ειπωνεται καθε φορα το θεμα,σιχτιριζει και δεν γραφει ουτε γραμμα...

al capone
21-09-2016, 15:54
Περα απο το κοινό, για να εχει καποιος αυτα που ειπες (εγγραφες 4 προγραμματων και πληρες πακετο καναλιων), κοστιζει 80GBP, ie 105euro το μηνα. Όχι το bundle που σου δινουν "δωρο" την τηλεοραση ή τη δωροεπιταγη των 100 λυρων.. Για να δεις σε καθε τηλεοραση, χρειαζεσαι και αντιστοιχα αποκωδικοποιητες ή media players. Αν μιλάμε για τα αντιστοιχα 3play, τότε ανεβαινουν στα 113 λυρες το μηνα. Πάλι όμως, απο αυτά το μόνο που ειναι πρωτοποριακό ειναι οι εγγραφες.

Μπορεί να είναι 100 ευρώ το μηνα, αλλα σκέψου ποσα λεφτά δίνει για τα δικαιώματα ο sky, αναλογικά αν το βάλεις, τιμής -παροχών η τιμή είναι μια χαρά σε σχέση με την Ελλάδα και τη nova
Γιατί ο sky για το αγγλικό πρωτάθλημα μπορεί να δίνει 300 εκατομμύρια ενώ η nova 10, το ίδιο και για τα υπόλοιπα
Που θέλω να καταλήξω
Αν η nova πρόσφερε όλα αυτά που προσφέρει ο sky θα ζητούσε 300 ευρώ το μηνα. Ενώ δίνει για τα δικαιώματα το ένα δέκατο από αυτά που δίνει ο sky. Ενώ αναλογικά θα έπρεπε σχεδόν με την ίδια τιμή να προσφέρουν της ίδιες υπηρεσίες. Πράγμα που δεν βλέπουμε ούτε στο ελάχιστο, ούτε όταν είχε η nova την αφρόκρεμα του ποδοσφαίρου ποσο μάλλον τώρα τώρα που τα έχει χάσει όλα

Και να συγκρίνω nova με οτε
Η nova έχει παραπάνω και από τη διπλάσια τιμή σε σχέση με τον οτε, 68 ευρω η nova, 31 ο οτε, πως δικαιολογείται αυτή η διαφορα?
Ο οτε στα αθλητικά (εκει που πεφτει όλο το χρήμα) έχει όλη την αφρόκρεμα, και έχει και 2-3 από τα καλά στούντιο της αμερικής
Mονο για CL και EL έδωσε σαράντα εκατομμύρια, συν ποσα έχει δώσει για όλα τα υπόλοιπα αθλητικα
Aν ο οτε μονο για τα αθλητικά έχει δώσει 70-80 εκατομμύρια συν τα υπόλοιπα, σινεμα κτλ, ποσα δινει η nova για τα 2-3 κινηματογραφικα στούντιο που έχει παραπάνω,(γιατί εκεί μονο υπερτερεί) ώστε να δικαιολογείται αυτή η χαώδης διαφορα στη τιμή?
Η μήπως η τιμή καλύπτεται λογο τη superleague?

Συγγνώμη από τους διαχειριστές βγήκα τελείως off αλλα πάνω στην κουβέντα συμβαίνουν αυτά..

FINIX
21-09-2016, 15:58
Και περσι ειχε προβληματα η υπηρεσια, σε καποιους browser δεν επαιζε και σε αυτον που επαιζε καθε φορα που το ανοιγες ελεγε ..εγκαταστειστε την εφαρμογη.. και επρεπε να το παρακαμψεις ψαχνωντας μονος και χανοντας κανα τεταρτο αγωνα εαν δεν προνοουσες και εμπαινες αργα,διανυουμε τον τριτο χρονο λειτουργιας και ακομα ειναι προβληματικη,ουτε πυρηνικη φυσικη να ηταν..

algedan
21-09-2016, 16:12
.... και παραυτα καθεται και τους εξηγει 5 πραγματακια(malacudi) ως γνωστης του αντικειμενου και πεταγεται ο αλλος και του λεει εισαι υπαλληλος της νοβα.
ουτε στο νηπιαγωγειο δεν γινονται αυτα παιδια...!!
...

τόσα χρόνια εδώ νιώθω τυχερός που συμμετέχει και ο Παναγιώτης (malakudi) γιατί και γνώστης του αντικειμένου είναι και έφερε λύσεις σε πολλούς εμάς εδώ, σε διάφορες περιπτώσεις. Ελπίζω να τον βλέπουμε και πιο συχνά!
τέλος offtopic.

υγ. δεν τον γνωρίζω προσωπικά, ούτε είμαι υπάλληλος της ΝΟΒΑ, μερικοί θα έχουν δει ότι αρκετές φορές τα χώνω στην ΝΟΒΑ

....
Η nova έχει παραπάνω και από τη διπλάσια τιμή σε σχέση με τον οτε, 68 ευρω η nova, 31 ο οτε, πως δικαιολογείται αυτή η διαφορα?
Ο οτε στα αθλητικά (εκει που πεφτει όλο το χρήμα) έχει όλη την αφρόκρεμα, και έχει και 2-3 από τα καλά στούντιο της αμερικής
Mονο για CL και EL έδωσε σαράντα εκατομμύρια, συν ποσα έχει δώσει για όλα τα υπόλοιπα αθλητικα
Aν ο οτε μονο για τα αθλητικά έχει δώσει 70-80 εκατομμύρια συν τα υπόλοιπα, σινεμα κτλ, ποσα δινει η nova για τα 2-3 κινηματογραφικα στούντιο που έχει παραπάνω,(γιατί εκεί μονο υπερτερεί) ώστε να δικαιολογείται αυτή η χαώδης διαφορα στη τιμή?
..

Μήπως ο ΟΤΕ επιδοτείται ακόμα από την DT για να μπορεί να αγοράζει σε τέτοιες τιμές γεγονότα; αν δεν υπήρχε αυτή η επιδότηση θα μπορούσε να δικαιολογήσει χαμηλή τιμή;

al capone
21-09-2016, 16:35
Εγώ σαν απλός πελάτης συγκρίνω τιμές με παροχές
Τώρα ποιος χρηματοδοτεί τον οτε, η αν μπαίνει μέσα ο οτε, η τι γίνετε από πίσω δε με νοιάζει
Εμάς η.. "δουλειά" μας ως πελάτες, είναι να βλέπουμε όσο το δυνατόν περισσότερα με όσο το δυνατόν χαμηλότερη τιμή
Οταν κάποιος μου το προσφέρει αυτό δεν με νοιάζει ο τρόπος που το καταφέρνει
Και πιστεύω όλοι έτσι πρέπει να σκεφτόμαστε, και όχι να το πάμε οπαδικά (να εσύ έχεις επενδυτη εγώ δεν έχω)
Και στο φιναλε αυτοί μας έχουν ανάγκη όχι εμείς

kostikos
21-09-2016, 16:40
Οπως εχουν πει αντιστοιχα και καποιοι παραπανω.. δεν ειναι προβλημα του καταναλωτη ποσα δινει ο sky ή ο οτε για την premier, ή ποσα η νοβα για την superleague. Τεσπα, το ζητημα ειναι να συγκρινουμε ομοια πραγματα.
Απλα μου δημιουργει εντυπωση το μενος και η αρνητικη ενεργεια. 9/10 εχουν ταμπλετ ή/και smartphone. Ειναι τόσο παραλογο να δουν εκει προσωρινά; Οι απειλες και υβρεις εχουν κουρασει, όχι οι αναφορές σε προβλήματα. Ισα ισα γι'αυτο ειναι το φορουμ, για να βρισκουμε λυσεις στα θεματα μας. Ειναι σαφες πως το προβλημα το ξερουν στη νοβα, εκτος και αν θελουν το τηλεφωνικο τους κεντρο να λαμβανει τα ιδια παραπονα διαρκως.

axilleas05
21-09-2016, 17:35
Απο χθες βράδυ που επικοινώνησε τεχνικός της Nova μαζί μου και μου συνέστησε τι ακριβώς πρέπει να κάνω , μου έστειλε email για ( άνοιγμα link και κατέβασμα της νέας έκδοσης του novago player) , όλα έχουν διορθωθεί και δεν υπάρχει πλέον κανένα πρόβλημα στο laptop. Συστήνω σε όποιον ενδιαφέρεται να επικοινωνήσει με το τεχνικό τμήμα και θα υπάρξει αποκατάσταση άμεση.

billpeppas
21-09-2016, 17:52
Απο χθες βράδυ που επικοινώνησε τεχνικός της Nova μαζί μου και μου συνέστησε τι ακριβώς πρέπει να κάνω , μου έστειλε email για ( άνοιγμα link και κατέβασμα της νέας έκδοσης του novago player) , όλα έχουν διορθωθεί και δεν υπάρχει πλέον κανένα πρόβλημα στο laptop. Συστήνω σε όποιον ενδιαφέρεται να επικοινωνήσει με το τεχνικό τμήμα και θα υπάρξει αποκατάσταση άμεση.

Τι link σου έδωσε ?
Δώσε το εδώ να κατεβάσουμε και εμείς μην κλείνουμε ώρα στην αναμονή.

Φαντάζομαι δεν σου έδωσε το 3.1.1 που υπάρχει και δίνει από μόνο του το site novago.gr

al capone
21-09-2016, 17:53
Οπως εχουν πει αντιστοιχα και καποιοι παραπανω.. δεν ειναι προβλημα του καταναλωτη ποσα δινει ο sky ή ο οτε για την premier, ή ποσα η νοβα για την superleague. Τεσπα, το ζητημα ειναι να συγκρινουμε ομοια πραγματα.
Απλα μου δημιουργει εντυπωση το μενος και η αρνητικη ενεργεια. 9/10 εχουν ταμπλετ ή/και smartphone. Ειναι τόσο παραλογο να δουν εκει προσωρινά; Οι απειλες και υβρεις εχουν κουρασει, όχι οι αναφορές σε προβλήματα. Ισα ισα γι'αυτο ειναι το φορουμ, για να βρισκουμε λυσεις στα θεματα μας. Ειναι σαφες πως το προβλημα το ξερουν στη νοβα, εκτος και αν θελουν το τηλεφωνικο τους κεντρο να λαμβανει τα ιδια παραπονα διαρκως.

Φυσικα και δεν είναι πρόβλημα...
Aφού μερικοί θέλουν να πληρώνουν το fiat για mercedes παω πάσο

paiktaras
21-09-2016, 18:12
Χα χα χα, δεν παίζονται οι τύποι!!
Πρώτη φορά το ακούω αυτό.
Δεν μπορείς Αχιλλέα να το μοιραστείς και με τους υπόλοιπους;

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

kataras
21-09-2016, 21:51
Φυσικα και δεν είναι πρόβλημα...
Aφού μερικοί θέλουν να πληρώνουν το fiat για mercedes παω πάσο

Ενα εκατομμυριο συνδρομητες σε 12 εκατομμυρια πληθυσμο δεν το λες και μερικους

paiktaras
21-09-2016, 22:10
Το πρόβλημα λύθηκε παιδιά, είχε φίλος το πρόβλημα και του έστειλαν νέο αρχείο με κωδικό 3.1.1 αλλά γυρω στα 30mb μεγαλύτερο Και πλέον λειτουργει μια χαρά.

Sent from my 1+1

Panathas1966
22-09-2016, 00:03
Το πρόβλημα λύθηκε παιδιά, είχε φίλος το πρόβλημα και του έστειλαν νέο αρχείο με κωδικό 3.1.1 αλλά γυρω στα 30mb μεγαλύτερο Και πλέον λειτουργει μια χαρά.

Sent from my 1+1

ρε φιλε αφου το 3.1.1 υπαρχει εδω και 15 μερες.τι να πω.θα μας τρελανουν εντελως.

paiktaras
22-09-2016, 00:09
ρε φιλε αφου το 3.1.1 υπαρχει εδω και 15 μερες.τι να πω.θα μας τρελανουν εντελως.
Εξήγησα, ο ίδιος κωδικός με διαφορετικά mb όμως

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

sakels
22-09-2016, 08:49
βγηκε η 3.1.2

αλλα σε μενα σε windows λαπτοπ δεν λεει να παιξει με τιποτα. ειναι σαν να μην βρησκει το plug in

theox
22-09-2016, 09:38
Και να συγκρίνω nova με οτε

Εγώ πληρώνω €63 με full pack, multiview, δέκτη με δίσκο, VDSL και απεριόριστα διεθνή. Όταν με πήρε ο ΟΤΕ για προσφορά, η τιμή με όλα αυτά βγήκε κοντά στα €70.

rider
22-09-2016, 10:32
Eιχα μια μικρη ''προοδο'' .Aφου περασα την 3.1.2 και αφου εφαγε ο browser μερικες φλασιες τωρα πλεον μπορω να μπω απο ολους τους browsers και το nova tool.
ΑΛΛΑ δεν μου παιζει τιποτα , δειχνει οτι παει να φορτωσει αλλα παραμενει μαυριλα.

Και νεο update .Μετα απο μερικες αψιμαχιες με το firewall (μερικες φορες επετρεψα το νοβα , μερικες φορες εκλεισα το fw) τελικα με κλειστο fw επαιξε κανονικα.

sinkazama82
22-09-2016, 13:14
Eιχα μια μικρη ''προοδο'' .Aφου περασα την 3.1.2 και αφου εφαγε ο browser μερικες φλασιες τωρα πλεον μπορω να μπω απο ολους τους browsers και το nova tool.
ΑΛΛΑ δεν μου παιζει τιποτα , δειχνει οτι παει να φορτωσει αλλα παραμενει μαυριλα.

Και νεο update .Μετα απο μερικες αψιμαχιες με το firewall (μερικες φορες επετρεψα το νοβα , μερικες φορες εκλεισα το fw) τελικα με κλειστο fw επαιξε κανονικα.

Δούλεψε και σε μένα επιτέλους. Κάλλιο αργά

al capone
22-09-2016, 14:14
Εγώ πληρώνω €63 με full pack, multiview, δέκτη με δίσκο, VDSL και απεριόριστα διεθνή. Όταν με πήρε ο ΟΤΕ για προσφορά, η τιμή με όλα αυτά βγήκε κοντά στα €70.

Κι εγώ στον οτε πληρώνω 59ευρώ με vdsl 50άρα και foul pack, αλλα δεν εννοούσα 3play,
Οι τιμές που ανέφερα ήταν για σκέτη τηλεόραση και πάντα τιμές τιμοκαταλόγου

Serafeim Karakostas
22-09-2016, 15:55
Τι ποσοστό του κόσμου αγοράζει με τιμές καταλόγου; Αν είναι να γίνει μια συζήτηση, να γίνει σωστά.

Panathas1966
22-09-2016, 15:55
καμια απολυτως διαφορα.τα ιδια εκνευριστικα σπασιματα η εικονα.

billpeppas
22-09-2016, 15:59
Και με την 3.1.2 τα ίδια.
Δεν μπαίνει σε κανέναν browser...

epic fail

rider
22-09-2016, 16:12
Και με την 3.1.2 τα ίδια.
Δεν μπαίνει σε κανέναν browser...

epic fail

Αν δεν το εχεις κανει ηδη για κλεισε κανα fw , antivirus μπας και..(και το hdmi καλωδιο ..)

billpeppas
22-09-2016, 16:14
No firewall, no antivirus, no HDMI cable ( δεν υπήρξαν ούτε θα υπάρξουν )

king2009
22-09-2016, 16:54
Τι ποσοστό του κόσμου αγοράζει με τιμές καταλόγου; Αν είναι να γίνει μια συζήτηση, να γίνει σωστά.
Οι περισσότεροι μετά τον πρώτο χρόνο έχουν τιμές τιμοκαταλογου. Θα πρέπει να κάνεις αίτηση φορητοτητας για να παρεις προσφορά.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

al capone
22-09-2016, 17:06

Ποσοστό δεν ξέρω, αλλα όσοι δεν έχουν σχέση με το παρόν φόρουμ η με κάποιο άλλο ώστε να μαθαίνουν για διαφορες προσφορες, κρυφές η φανερές θα πάνε με τιμή καταλόγου
Και στον οτε υπάρχουν προσφορες, άλλος πληρώνει 21 ευρώ άλλος 27 και άλλος 34 για το foul pack
Εγώ συγκρίνω τιμές από τα επίσημα σαιτ τον εταιριών
Kαι να σου πω ένα παράδειγμα, στο νήμα τον προσφορων γραφει ένας φίλος ότι πήρε το sport pack τελική τιμή 27,50
Αν φύγω τώρα εγώ καρφί για το κατάστημα της nova και τους πω ότι θέλω το sport pack με 27,50 θα με κοιτάει λες και είδε εξωγήινο.. και προφανώς θα με παραπέμψει στην τιμή καταλόγου

Και μη γελάσεις γιατί το έπαθα εγω όταν πήγα να πληρώσω για το foul pack 25 ευρώ. Μόλις το είδε ο ταμίας μου λέει τι είσαι εσυ και πληρώνεις 25 ευρώ. Ηταν μαθημένος με τα 60αρια

loufjohn
22-09-2016, 19:27
ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ PLAYER. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΧ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Ο 3.0
KAI TA ANTIVARIUS ΕΒΓΑΛΑ KAI TO F/W ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ
ΥΠ΄ΟΨΙΝ ΕΧΩ VDSL 50ΑΡΑ

Billxanthi
22-09-2016, 19:43
Σε Mac με stable Sierra OS σας λειτουργεί κανονικά; Εμένα στην εγκατάσταση του 3.1.1 installer μου βγάζει σφάλμα "The action “Run AppleScript” encountered an error.". Μπορεί να φταίει κάτι άλλο; Ευχαριστώ.

kataras
22-09-2016, 21:08
Καλως τον,μας ελειψες

kostikos
22-09-2016, 21:09
Σε Mac με stable Sierra OS σας λειτουργεί κανονικά; Εμένα στην εγκατάσταση του 3.1.1 installer μου βγάζει σφάλμα "The action β€œRun AppleScript” encountered an error.". Μπορεί να φταίει κάτι άλλο; Ευχαριστώ.

Μια χαρα παιζει. Επρεπε να επανεγκαταστησω το plugin μετα την μεταβαση στα Sierra, αλλα παιζει κανονικά.

Στο safari το δοκιμασα (το οποιο τα σπαει μετα την αναβαθμιση btw..)

Serafeim Karakostas
22-09-2016, 21:29
Καλως τον,μας ελειψες
Την καλησπέρα μου.

pshlos
22-09-2016, 23:50

Θίξαμε την εταιρία σου ?

Κρίμα που δεν βλέπεις πόσα pm εχω ανταλλάξει με το support εδώ μέσα που εδώ και μια βδομάδα έπρεπε να χω vdsl και εκτός του ότι μου στείλανε λάθος ρουτερ τώρα παίζω με το ρουτερ του οτε σε adsl προφίλ. Ήμουν στην nova ευτυχισμένος πελάτης σε προηγούμενο σπίτι κανένα προβλημα με τα 39,90 το σπορτς, έφυγα πηγα ΟΤΕ και τώρα γύρισα στην nova. Παρόλο που είσαι ειρωνικός στα λέω γιατί το να έχουνε κάποιοι διαφορετικές εμπειρίες από εμάς δεν είναι κακό. Με είπες τώρα υπάλληλο και θίχτηκα...το να διαβάζουμε κάθε μέρα τα ίδια άτομα να ένε τα ίδια πράγματα είναι κουραστικό, οκ το καταλάβαμε έχετε πρόβλημα...κάποιοι δεν έχουν, τι να κάνουμε. Εμένα το novago Παίζει κανονικά, με το ιντερνετ έχω θέμα. Δεν γκρινιάζω κάθε μέρα εδώ μέσα...

υγ: εχω iphone και παιζει και εκεί μια χαρα το novago

paralias
23-09-2016, 07:44
Καλημερες. Κι εμενα ενω επαιζε απροβληματιστα απο τοτε που εγινε το update με τον εξωτερικο player εγινε ενα χαλι μαυρο. Πολυ ωρα για να φορτωσει αρχικα και απο κει και περα πολλα κολληματα και πολλες φορες αλλαγη απο μονο του απο hd σε απλα(novasports καναλια). Χτες το βραδακι ομως μου βγηκε η αναβαθμιση σε 3.1.2 (μιλαω για λαπτοπ παντα) και μολις την περασε,απο κει και περα κανενα προβλημα. Παιζει οπως θα επρεπε να παιζει! Δε ξερω βεβαια οταν θα εχει live αγωνιστικη που θα βλεπουν περισσοτερα ατομα εκει τι θα γινει... Προς το παρον ολα καλα.

rangers72
23-09-2016, 09:52
οντως το εφτιαξαν με την εκδοση την καινουρια παιζει χωρις προβλημα.να λεμε τα στραβα αλλα να λεμε και τα σωστα.σε laptop με windows 10 και i3 επεξεργαστη.τελικα οταν δουλευει σωστα ουτε τα windows φταινε ουτε τα antivirus ουτε τιποτα ελπιζω μονο να την κρατησουν οπως ειναι και να μην αρχισουν παλι τα πειραματα.

DIOMIDIS_GR
23-09-2016, 10:33
Σε μενα παντως παλι σπασιματα κανει η εικονα.Laptop win 10 i3.

Panathas1966
23-09-2016, 12:48
Σε μενα παντως παλι σπασιματα κανει η εικονα.Laptop win 10 i3.

και μενα το ιδιο:(

remos99
23-09-2016, 12:56
Καλησπέρα, εγώ έβαλα τα Windows 7 (είχα Windows 10), έκανα εγκατάσταση τη 3.1.2 καί με τον Mozilla δουλεύει άψογα.

rider
23-09-2016, 13:14
Kαι σε εμενα σπασιματα

algedan
23-09-2016, 17:04
@panathas
@rider
@diomidis_gr

Δοκιμάσατε το καινούργιο plugin μέσω firefox; Γιατί ενώ μου κάνει όντως σπασιματάκια με chrome τρέχει κανονικά με firefox. Lenovo laptop with i3-3110m, dedicated graphics card, 4gb ram, win 10.

loufjohn
23-09-2016, 22:48
Καλησπέρα, εγώ έβαλα τα Windows 7 (είχα Windows 10), έκανα εγκατάσταση τη 3.1.2 καί με τον Mozilla δουλεύει άψογα.

Ε οχι και να γυρισω και 10 χρονια πισω λιτουργικο για το NOVAGO

achilleas1978
23-09-2016, 22:58
και με την 3.1.2 το πρόβλημα συνεχειζεται μου βγαζει το μηνυμα να εγκαταστήσω το novago player, ενώ το εχω ειδη εγκατεστημενο:furious3::furious3::furious3:

sakels
23-09-2016, 23:58
Και σε μένα επίσης

palm238
24-09-2016, 00:09
3.1.2 windows 7 firefox ,chrome κανει σπασιματα ,θελει βελτιωση ακομη.

billpeppas
24-09-2016, 03:35
Το επόμενο ΣΚ στην έκδοση 3.1.3 ίσως εγκατασταθεί στους browsers :D

Τέτοια αναξιοπιστία ούτε στο internet της Hellas Off-Line...

remos99
24-09-2016, 12:15
Ε οχι και να γυρισω και 10 χρονια πισω λιτουργικο για το NOVAGO

Εγώ έβαλα τα Windows 7 γιατί είχα προβλήματα με τον υπολογιστή και οχι λόγο Novago. Απλά η αλλαγή του λειτουργικού συνέπεσε με την εκ νέου εγκατάσταση του Novago. Το Windows 7 είναι μακράν το πιο σταθερό λειτουργικό που έχει βγει...

aenaos15
25-09-2016, 09:35
Ως προς την σταθεροτητα συμφωνω απολυτως!!! Αυτο δουλευω κι εγω και δεν σκοπευω να το αλλαξω!!

loufjohn
25-09-2016, 09:54
Ως προς την σταθεροτητα συμφωνω απολυτως!!! Αυτο δουλευω κι εγω και δεν σκοπευω να το αλλαξω!!

Απο τοτε που βγηκαν τα εβαλα σε υπολογιστη 7ετιας. Ο υπολογιστης μου πεταει και δεν εχουν κρασσαρει ΠΟΤΕ. ΚΑΜΜΙΑ σχεση με τα 7 που ειχα και ειναι και νομιμα. Επισης καμμια 10αρια φιλοι που ειχαν παλαιο υπολογιστη την ιδια αποψη εχουν. Ειναι σαν αγορασαν καινουργιο υπολογιστη. Φυσικα ¨ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ ΟΥΔΕΙΣ ΛΟΓΟΣ¨ . Σε παρα πολους αρεσουν οι αντικες αυτοκινητα και λενε οτι ειναι πιο καλα τεχνολογικα απο τα καινουργια...

.:Sexmeup:.
25-09-2016, 09:58
Καλησπερα σε ολη την παρεα.

Παιδια να κανω μια ερωτηση...Θελω να παρω το Θεμα σημερα να δω αγωνα..Εχω διαβασει οτι δεν γινετε να παιξει σε Desktop..
Τελικα γινετε η οχι? Υπαρχει καποιος τροπος ? Ευχαριστω πολυ.

algedan
25-09-2016, 10:34
Δεν υποστηρίζει desktop μόνο laptop. Καλύτερα όμως αυτή την περίοδο για να είσαι σίγουρος να έχεις κάποιο επώνυμο tablet με android 4.2 και πάνω.

.:Sexmeup:.
25-09-2016, 10:41
Δεν υποστηρίζει desktop μόνο laptop. Καλύτερα όμως αυτή την περίοδο για να είσαι σίγουρος να έχεις κάποιο επώνυμο tablet με android 4.2 και πάνω.

Σε ευχαριστω για την απαντηση..Οποτε να φανταστω πως ουτε μπορουμε με καποιο τροπο να μεταφερουμε εικονα απο το λαπτοπ στο Desktop..
Με teamviewer κολλάει να φανταστω ?

Aggelos M.
26-09-2016, 07:37
Σε μενα χθες με την νεα εκδοση επαιξε πολύ καλα!
Ελπίζω να μεινει ετσι!

kostikos
26-09-2016, 10:14
Σε ευχαριστω για την απαντηση..Οποτε να φανταστω πως ουτε μπορουμε με καποιο τροπο να μεταφερουμε εικονα απο το λαπτοπ στο Desktop..
Με teamviewer κολλάει να φανταστω ?

Διαβασε εδω (http://avclub.gr/forum/showthread.php/109120-NovaGO?p=1056842087&viewfull=1#post1056842087).

aenaos15
26-09-2016, 19:19
Καλο ειναι οταν σβηνονται μνμ που δεν ειναι υβριστικα , να ενημερωνεται και ο συνταξας.

achilleas1978
27-09-2016, 03:49
πριν λιγο μιλησα με nova, για το πρόβλημα που εχω που μου βγαζει το μηνυμα να εγκασταστησω το nova go player ενώ το εχω ειδη εγκατεστημενο.

μου ειπαν να παω το λαπτοπ σε τεχνικο να κανει καθαρη εγκασταση windows10 για τι υπαρχνουν καπιοι παλιοι drivers από windows 7 μεσα για αυτό δεν παιζει.

μπωρει καπιος από εδώ μεσα να μου αν είναι αληθεια αυτό που μου ειπαν; αλλα το ξερω βοηθεια δε θα παρω

paiktaras
27-09-2016, 09:21
πριν λιγο μιλησα με nova, για το πρόβλημα που εχω που μου βγαζει το μηνυμα να εγκασταστησω το nova go player ενώ το εχω ειδη εγκατεστημενο.

μου ειπαν να παω το λαπτοπ σε τεχνικο να κανει καθαρη εγκασταση windows10 για τι υπαρχνουν καπιοι παλιοι drivers από windows 7 μεσα για αυτό δεν παιζει.

μπωρει καπιος από εδώ μεσα να μου αν είναι αληθεια αυτό που μου ειπαν; αλλα το ξερω βοηθεια δε θα παρω
Την αλήθεια την ξέρουν μόνο αυτοί. Τ ώρα αν αξίζει τον κόπο να κάνεις φορμάτ και εγκατάσταση πάλι των windows εσύ θα το κρίνεις

Sent from my 1+1

loufjohn
27-09-2016, 12:02
Την αλήθεια την ξέρουν μόνο αυτοί. Τ ώρα αν αξίζει τον κόπο να κάνεις φορμάτ και εγκατάσταση πάλι των windows εσύ θα το κρίνεις

Sent from my 1+1

Για τελευταια φορα για να το διαβασουν οι κυριοι της NOVA. Το ιδιο προβλημα παρουσιαζεται και σε μηχανακια (σε 2 το δοκιμασα) που εχουν κανει καθαρη εγκατασταση. Αλλοιμονο εαν καθε προγραμμα που βαζουμε στον υπολογιστη μας να πρεπει να κανουμε καθαρη εγκατασταση. Ημαρτον πια. Ας αφησουν τις φτηνες δικαιολογιες και ας ασχοληθουν σοβαρα να το φτιαξουν. Γιατι ο 3.0 δουλευε αψογα;. Μηπως επειδη το εφτιαξε αλλη εταιρια; Λεω εγω τωρα....

Haris1977
27-09-2016, 14:21
Πάντως και γω που έτυχε να δω με live streaming ματς Σούπερ Λίγκας, η νέα έκδοση (8 Σεπτεμβρίου 2016) έκανε περισσότερα bufferings (έστω και στιγμιαία) απ ότι προηγούμενες εκδόσεις. Το είδα μέσω tablet android λογισμικού.

Γενικά πάντως συγκρίνοντας την ποιότητα των live streamings (τυχόν κοψίματα, image quality, fps κλπ) ανάμμεσα σε OTE TV GO και NOVA GO, το 1ο προηγείται μακράν..

palm238
27-09-2016, 18:57
Τα προβληματα ειναι απο το προγραμμα ,γιατι εγω χθες ειδα τελεια αγωνα σουπερ λιγκας σε λαπτοπ με windows 7 και σημερα ειναι χαλια με σπασιματα συνεχεια οπως και τις προηγουμενες ημερες.Αρα εχουν δουλεια οι προγραμματιστες ακομη.

aragorn
28-09-2016, 15:14
Η έκδοση 3.1.2 για Mac είναι πλέον απόλυτα συμβατή και στο Mac OS Sierra.

sgatz
28-09-2016, 15:48
Τελικά τα προβλήματα που υπήρξαν στο nova go σε laptop ξεπεράστηκαν? Θέλω να το βγάλω από ένα 8αρι ταμπλετ και να το βάλω σε ένα flex book laptop του πλαισίου με 2 GB ram και win10. Θα παίξει ή να κάτσω στα αυγά μου?

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

loufjohn
29-09-2016, 18:15
Τελικά τα προβλήματα που υπήρξαν στο nova go σε laptop ξεπεράστηκαν? Θέλω να το βγάλω από ένα 8αρι ταμπλετ και να το βάλω σε ένα flex book laptop του πλαισίου με 2 GB ram και win10. Θα παίξει ή να κάτσω στα αυγά μου?

Στα αυγα για να εχεις γερα νευρα

sgatz
29-09-2016, 21:08
Προς τα κει καταλήγω και εγώ... Ευχαριστώ φίλε

manthes
01-10-2016, 09:55
Υπάρχει η δυνατότητα για δοκιμη της υπηρεσίας ωστε να δω αν λειτουργεί στο μηχάνημα μου επειδή δεν εχω σκοπό να δωσω τζαμπα λεφτα για την αγορά συγκεκριμένης εφημερίδας;

kostikos
01-10-2016, 12:16
Όχι.

music_1896
02-10-2016, 11:19
Επειδή είμαι νέος στα mac το novago θα το δοκιμάσω απο την σελίδα του browser ή απο κάποια εφαρμογή ;

Το έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πεί ;

kostikos
02-10-2016, 15:17
Απο το www.novago.gr θα κανεις εγκατασταση το plugin. Οταν πατησεις πανω σε καναλι για αναπαραγωγή, θα σου ανοιξει ενας player σε αλλο παραθυρο. Μην κλεισεις ομως τον browser.

nakisv
02-10-2016, 19:13
Αν ξέρει κάποιος εμπειρος αν θελει ας δωσει μια απάντηση.
Μόλις μπήκα στο novago για να δω μια ταινία. (δεν ειμαι συνδρομητης στα αθλητικά) παρ ολα αυτά κλικαρα κατα λαθος στο novasports2 και βλέπω ΠΑΟ-ΑΣΤΕΡΑΣ.
Πρόσεξα ότι ενω μπήκα με το username μου, στις ρυθμίσεις φενομαι σαn admin.
Γιατι συμβάινει αυτό ; Μήπως σημερα ειναι δωρεάν !!

rangers72
02-10-2016, 19:23
εχει κανεις προβλημα με την υπηρεσια γιατι εμενα δεν μου δειχνει τιποτα παρα ασπρη οθονη.και πηραμε παλι σημερα την εφημεριδα για τον αγωνα παλι την πατησαμε μου φαινεται.

lamar
02-10-2016, 19:29
εχει κανεις προβλημα με την υπηρεσια γιατι εμενα δεν μου δειχνει τιποτα παρα ασπρη οθονη.και πηραμε παλι σημερα την εφημεριδα για τον αγωνα παλι την πατησαμε μου φαινεται.

Κι εγω που εχω κανονικα Nova Go με συνδρομη αλλα λειπω εκτος, ασπρη οθονη μου βγαζει. Μπακαληδες κλειστε το το μαγαζι, ολο προβληματα ειστε...

pantel_m
02-10-2016, 19:38

Μια από τα ίδια και με κανονική συνδρομή full πακέτου.
Στην υποστήριξη πελατών είναι 180 επισκέπτες σε αναμονή !!!!

Thanasis Triantafyllou
02-10-2016, 19:38
Δεν δουλεύει το novago;

foufoutos7
02-10-2016, 19:41
Νομίζω ότι έχει ζοριστεί ιδιαίτερα ο server τους από τη ζήτηση και είναι γενικό το πρόβλημα.
Σ' εμένα στο κινητό μου που δοκίμασα από τις 20.00' και μετά, δεν κάνει καν login και παραμένει κολλημένη η εφαρμογή στη σελίδα εισαγωγής των στοιχείων, αλλά και όταν τελικά γίνει αυτόματα το login, αν επιλέξω οποιοδήποτε κανάλι, κάνει ατέρμονη "Φόρτωση" με το κυκλάκι να περιστρέφεται ασταμάτητα και φυσικά χωρίς να δείχνει εικόνα.
Νόμιζα ότι τις είχαμε ξεπεράσει αυτές τις "παιδικές ασθένειες" εδώ και πολύ καιρό, αλλά πιθανότατα λόγω και της υπηρεσίας on demand που βγήκε πρόσφατα, το δίκτυό τους πλέον να μην επαρκεί για τέτοια ζήτηση.

rangers72
02-10-2016, 19:46
ενταξει μιλαμε ποια για πολυ ξεφτυλα ετερεια αλλα αυτη τη φορα δεν συνχιζομε την πατας 1 την πατας 2 τριτη φορα δεν εχει.ουτε απεξω απο τα μαγαζια τους δεν προκειτε να περναω.δεν περιμενανε οτι θα γινει χαμος και σημερα με το ντερμπι τι να πεις ποια ελεος.

Thanasis Triantafyllou
02-10-2016, 19:52
Θα τους πληρώσουμε με κουπόνια στο τέλος του μηνα.

AKISKDG
02-10-2016, 19:55
H απάντηση που έλαβα μόλις, μετά από επικοινωνία που είχα με την εταιρεία "Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε για την ύπαρξη προσωρινού τεχνικού προβλήματος στην υπηρεσία NovaGO. Εργαζόμαστε για την επίλυση του ζητήματος το συντομότερο δυνατό. "

tremulinas
02-10-2016, 19:57
Mια από τα ίδια κ εγώ. Μιλάμε για αίσχος

AKISKDG
02-10-2016, 20:09
μπήκα

ankoxen
02-10-2016, 20:16
Δης πλακας εταιρια. Πληρωνουμε συνδρομη και μας πετα εξω καθε 15 λεπτα ληξη χρονου συνδεσης. Αργει να τελειωσει κ η συμβαση. Να παιρνω πρωτο θεμα μετα

AKISKDG
02-10-2016, 20:39
τα ανοιξαν όλα, μέχρι πότε άραγε?

κόλλησε ξανά...πολύ ωραία

achilleas1978
02-10-2016, 20:50
και σε εμενα στο από το κινητο δεν μπορουσα να κανω login, τωρα παιζει βλεπω ολυμπιακος-αεκ αλλα παιζουν ολλα τα καναλια μπαινω με το κουπονι από το πρωτο θεμα

μολις σταματησε παλι συνεχειζεται το προβλημα

cmoustakas
02-10-2016, 20:56
Και εγώ προσπάθησα να μπω γιατί η γυναίκα βλέπει μπρούσκο αλλά τζίφος. Βέβαια είμαι από τους τυχερούς και η τηλεόραση υποστηρίζει PIP οπότε παράτησα το GO και μίση οθόνη Novasport1 και η άλλη μισή ANT1. Βέβαια το πρόβλημα για όσους έχουν μόνο κουπόνι παραμένει. Προς ενημέρωση ο ολυμπιακός στο 66 νικάει 2-0.

thymos
02-10-2016, 21:12
Άστο θα πέσει παντόφλα!
Σοβαρά τώρα, το να κόψουν το δορυφορικό από το κουπόνι έχει επιβαρύνει πολύ τα συστήματα τους. Πολύς κόσμος που αγόρασε την εφημερίδα την πήρε τσάμπα και ακόμα περισσότερο όσοι πληρώνουν συνδρομή δεν μπορούν να δουν γι αυτά που πληρώνουν.

cmoustakas
02-10-2016, 21:20
Δεν νομίζω οτι ειναι απλά το GO αν και ειναι ένα απο τα μεγάλα ντέρμπι και ειναι λογικό να εχει ζήτηση, αλλα πιστεύω οτι και το on demand της nova επιβαρύνει τους servers τους πλέον.

thankin
02-10-2016, 21:20
συγχαρητηρια στο νοβα γκοου!!!! 10 λεπτα βλεπαμε 15 δεν βλεπαμε!!!! μαυρο στα κουπονια του πρωτου θεματος.... δεν ειδα ουτε ενα ημιχρονο.... στα ραφια και η φυλλαδα....ολοι για το κουπονι την επαιρναν...με αυτη την υλοποιηση ομως κριμα... λυπαμε αυτους που τους πληρωνουν καθε μηνα...

kostikos
02-10-2016, 21:22
Αυτοι που πληρωνουν συνδρομη, το βλεπουν στην τηλεοραση.

thankin
02-10-2016, 21:24
φιλε μου υποτιθεται οτι εχετε μια υπηρεσια . Η υπηρεσια υπαρχει οταν προσφερεται. Αλλιως κλειστην την και μην διαφημιζεις το νοβα γκοου. Δεν υφισταται η υπηρεσια.

παντως τωρα που το εκλεισαν ολοι δουλευει κανονικα η υπηρεσια! μπηκα!!! εχει διαφημισεις!!! μια χαρα!

kostikos
02-10-2016, 21:32
Εχει συζητηθει παλαιοτερα πως η υπηρεσια δεν ειναι επι πληρωμης, δεν υπαρχει κατι για να προσθεσει καποιος. Απο εκει και περα καταλαβαινω τη πικρα καποιου που αγοραζει μια φυλλάδα για να δει ενα ντερμπι 1 φορα το μηνα. Χωρις να δικαιολογεί τα προβληματα σε περιπτώσεις μεγαλης ζήτησης, η αξια της υπηρεσιας δεν αντικατοπριζεται στη μια φορα που δε θα δουλεψει.

thankin
02-10-2016, 21:35
προκειται για μια υπηρεσια που μπορεις να της κανεις χρηση οταν δεν εχει σοβαρο αγωνα!!!

kostikos
02-10-2016, 21:38
Ουτε αυτο ισχύει. Περυσι δεν ειχαν αναφερθει τετοια ζητηματα. Τωρα προφανως θα υπαρχει καποια σχεση με τις νεες on demand υπηρεσιες.

Thanasis Triantafyllou
02-10-2016, 21:42
Όχι δεν είναι έτσι. Έχεις σκεφτεί ότι στην τηλεόραση ή οικογένεια μπορεί να θέλει ταινία. Η να έχουμε ενεργή την υπηρεσία στο εξοχικό. Η στο φινάλε δεν είμαι στο σπίτι. Όποτε αυτό που λες είναι λάθος.

kostikos
02-10-2016, 21:45
Καθε αλλο. Η χρηση της υπηρεσιας ειναι συμπληρωματική. Οι μονες περιπτωσεις που θα υπηρχε ζητημα ειναι σαν και αυτη, σε στιγμες μεγαλων απαιτησεων. Σε καθε αλλη περιπτωση η παραρλληλη θεαση δεν ειναι ζητημα.

Thanasis Triantafyllou
02-10-2016, 21:52
Αφού δεν μπορούν δεν καταλαβαίνω το λόγο να δίνουν πρόσβαση με κουπόνια. Το μόνο που καταφέρνουν είναι να δυσαρεστουν τους ενεργούς συνδρομητές, Και να αποτρέπουν αυτούς με τα κουπόνια να γίνουν συνδρομητές στο μέλλον.

PETRAN
02-10-2016, 21:58
Σφαίρα σήμερα το nova go lol

bykrie
02-10-2016, 22:21
:offtopic: Λόγο 3άρας; :chinscratch:

PETRAN
02-10-2016, 23:29
Αντί να λέω ευχαριστώ που δεν δούλεψε και δεν είδα τα χάλια μας ,κράζω κι απο πάνω..
Πάντως ήταν τραγικό αυτό που συνέβη με την υπηρεσία σήμερα.
Ούτε σε λαπτοπ δούλεψε, ούτε σε κινητό ούτε σε ταμπλετ.
Εντάξει αν θέλω να δω παιδικά βλέπω και στο σταρ.
Το θέμα είναι να παίζει το nova go συνέχεια κι όχι όποτε δεν υπάρχει "κίνηση".

thankin
02-10-2016, 23:37
Αφού είναι ...συμπληρωματική η υπηρεσία και ...τζάμπα ! Χρειάζεται να δουλευει κιόλας? τι κι αν η λογική του nova go ειναι να βλέπω κατι που με καίει οπου κι αν είμαι και ότι κι αν δείχνει ο κυρίως δέκτης? αφου ειναι τζάμπα το παίρνω και ας μην δουλευει οταν πρέπει.

achilleas1978
02-10-2016, 23:39
Εγώ είδα 30 λεπτά στο πρωτο ημίχρονο, και 15 λεπτά στο δεύτερο, πάλι καλά αφού είδα έστω και λίγο. από το κινητό βέβαια, αφού στο λαπτοπ έχω ακόμα προβλήμα με το nova go player

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

malakudi
03-10-2016, 01:38
Κουπόνια Carefour ο Θέμος, βούλιαξε το Carefour. Ας κόψει τη σαχλαμάρα με τα κουπόνια Nova Go η Nova γιατί στο τέλος θα βουλιάξει κι αυτή. Ο Θέμος είναι κακή παρέα. Καλά για τους κουπονάκηδες δεν έχω καμία ευαισθησία που δεν είδαν, όμως οι συνδρομητές που πληρώνουν σίγουρα θα πάρουν κάποιο δώρο πίσω όπως είχε γίνει και την άλλη φορά που σε ένα ντέρμπυ κατέρευσε το σύστημα.

foufoutos7
03-10-2016, 02:51
Θα μου επιτρέψετε λίγο να διαφωνήσω με όσους φίλους υποστηρίζουν ότι η υπηρεσία είναι δωρεάν και συμπληρωματική και ως εκ τούτου όσοι είμαστε συνδρομητές δεν πρέπει να έχουμε απαιτήσεις για την εύρυθμη λειτουργία της και ιδιαιτέρως σε γεγονότα αυξημένης ζήτησης. Θα το καταλάβαινα αυτό αν η υπηρεσία ήταν στα σπάργανα και σε δοκιμαστικό στάδιο. Όμως πλέον έχουμε μπει στον τρίτο χρόνο της λειτουργίας της, που σημαίνει ότι πλέον έχει γίνει αναπόσπαστο κομμάτι της δορυφορικής μας πραγματικότητας και άρα έχουμε αυτομάτως συνηθίσει να εξαρτώμαστε από την υπηρεσία στις περιπτώσεις που αδυνατούμε να βρισκόμαστε μπροστά στο δορυφορικό μας δέκτη. Διότι, αν γνωρίζαμε ότι δεν λειτουργεί σωστά, θα προνοούσαμε εγκαίρως και θα σχεδιάζαμε αλλιώς τα πράγματα για τη θέαση του προγράμματος που μας ενδιαφέρει. Όταν όμως τα πάντα κυλούν ομαλά και ξαφνικά το σύστημα μας κρεμάει κατ' επανάληψη (ευτυχώς όχι πάντα και όχι συχνά) σε κάποιο σπουδαίο γεγονός υψηλής θέασης, τότε είναι εύλογο κι εμείς να εκφράζουμε τα έντονα παράπονά μας!

achilleas1978
03-10-2016, 03:28
Κουπόνια Carefour ο Θέμος, βούλιαξε το Carefour. Ας κόψει τη σαχλαμάρα με τα κουπόνια Nova Go η Nova γιατί στο τέλος θα βουλιάξει κι αυτή. Ο Θέμος είναι κακή παρέα. Καλά για τους κουπονάκηδες δεν έχω καμία ευαισθησία που δεν είδαν, όμως οι συνδρομητές που πληρώνουν σίγουρα θα πάρουν κάποιο δώρο πίσω όπως είχε γίνει και την άλλη φορά που σε ένα ντέρμπυ κατέρευσε το σύστημα.
φιλε, όταν λες σαχλαμαρα να σταματησει η nova τα κουπονια; αν ναι εσυ τι ζωρι τραβας με τους κουπονακιδες; η μηπως θες να πεις οι εξυπνοι είναι αυτοι που περνουν το κουπονι και τα κορόιδα είναι συνδρομητες;

αν ο θεμος είναι κακη παρεα αυτό δεν μας ενδιεφερει

και βεβαια οι συνδρομητες που πληρωνουν θα παρουν καπιο δωρο

παρατηρηση δεν θελω από κανεναν, οπιος δεν με θελει στο forum ας με διαγραψουν οι moderator αμεσως

thymos
03-10-2016, 05:46
Τουλάχιστον μας έμεινε το cd του Πασχάλη από την εφημερίδα!

malakudi
03-10-2016, 08:00
φιλε, όταν λες σαχλαμαρα να σταματησει η nova τα κουπονια; αν ναι εσυ τι ζωρι τραβας με τους κουπονακιδες; η μηπως θες να πεις οι εξυπνοι είναι αυτοι που περνουν το κουπονι και τα κορόιδα είναι συνδρομητες;

Σαχλαμάρα είναι να συνεχίζει να δίνει κουπόνια Nova Go η Nova μέσω εφημερίδων. Δυσφήμηση προκαλεί και όχι διαφήμιση. Οι κουπονάκιδες με ενοχλούν γιατί χαλάνε την ποιότητα της υπηρεσίας για μας που είμαστε συνδρομητές. Όσο γρηγορότερα σταματήσει τόσο καλύτερα.

nemesi54
03-10-2016, 08:15
Πρώτη φορά πήρα την εφημερίδα για το κουπόνι.
Είδα όλο τον αγώνα κανονικά χωρίς ίχνος buffer.
Κωλοφαρδος? Ίσως..

Ίσως πάλι να φταίει που το έβαλα να παίζει από τις 7 και το άφησα..

Αλλού θέλω να εστιασω..

Είναι τόσο της πλάκας η υπηρεσία που μετά τον αγώνα το έκλεισα και το ξανά άνοιξα και φυσικά δεν ανοίγε..

Απανωτά refresh και ξαφνικά ανοίγει και χωρίς να βάλω τους κωδικούς μου με έχει αναγνωρίσει σαν admin και μου έχει ανοίξει ΌΛΟ το πακέτο σαν να είμαι συνδρομητής..

Φυσικά δεν παίζει να ξαναπάρω όχι κουπόνι αλλά τίποτα..
Απλά στάθηκα τυχερός και είδα το ματς..

Ps: Ο πεθερός μου που είναι συνδρομητής τόσα χρόνια δεν είδε τίποτα..
Του έδωσα stream link για να το δει!!!

Sent from my A0001 using Tapatalk

alejandros1967
03-10-2016, 09:21

Και εγώ που ήμουν σε χώρο χωρίς δέκτη και είμαι συνδρομητής δεν έπρεπε να ήμουν δηλαδή εκεί; Επρεπε να ήμουν σε μια τηλεόραση;Καλό το σκεπτικό σου, αλλά όχι για όλους.Αν δεν μπορούν να αντεπεξέλθουν ας μην το έχουν.Εφόσον λοιπόν το έχουν απαιτώ να έχουν σωστό το προϊόν τους.

Haris1977
03-10-2016, 10:35
Εντάξει, για το χθεσινό φιάσκο με τους σερβερς δεν έχω να σχολιάσω. Μπήκα από android tablet και κολούσε στην λευκή οθόνη των κωδικών. Μάλιστα μου γραφε δεν υπάρχει σύνδεση κλπ. Τελικά είδα το 2ο ημίχρονο κανονικά αν και (στιγμιαία) έβλεπα το κυκλάκι του buffering και ένα μηνυμα "δεν υπάρχει σύνδεση" ή κάτι τέτοιο, χωρίς να επηρεάζει κάτι άλλο.

Άσχετη ερώτηση για οποιον ξέρει. Έχω 2 tablets. Ας πούμε 1 και 2. Βάζοντας το nova go στο 2 θα διαγραφεί η συσκευή 1 μιας και το app μπορεί να μπει σε 1 συσκευή (μπορεί να γινει 1 φορα/μηνα). Αν ξαναπεράσω το app στην συσκευή 1 (για χ,y λογους) πρέπει να περιμένω ένα μηνα?? Ή το κάνω κανονικά?

AKISKDG
03-10-2016, 11:29
Δηλ. αυτοι που πήραν το κουπόνι δεν πλήρωσαν τζάμπα? Για αυτούς δηλ. δεν πρεπει να υπάρχει κάποια πρόνοια που πλήρωσαν χωρίς να δουν τον αγώνα?

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

kataras
03-10-2016, 12:22
Πρεπει να επιτρεψει ξανα η νοβα την θεαση μεσω κουπονιου απο τους δεκτες της οπως
πριν λιγους μηνες για να μειωθουν και τα παραπονα,αλλοιως ας καταργησει τελειως τα κουπονια

kostikos
03-10-2016, 13:31
Δηλ. αυτοι που πήραν το κουπόνι δεν πλήρωσαν τζάμπα? Για αυτούς δηλ. δεν πρεπει να υπάρχει κάποια πρόνοια που πλήρωσαν χωρίς να δουν τον αγώνα?

Καταλαβαινεις και ο ιδιος πως η απαντηση ειναι προφανως όχι. Κινουμενος στο όριο για flaming, καλό εκανε κιολας μπας και σταματησει ο κοσμος να παιρνει αυτο το πραγμα.

AKISKDG
03-10-2016, 13:43
Δεν νομιζω να είναι όχι, γιατί απο οτι είδα εχθες άνοιξαν όλα τα κανάλια...δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα?

kostikos
03-10-2016, 13:47
Αγνωστο γιατι έγινε, αν και μαλλον θα το εκαναν σε όλους επειδη θα ηταν υπερβολική δουλεια να λυσουν τα προβληματα τους και να καθονται να κατηγοριοποιουν ειδη συνδρομητων.

cmoustakas
03-10-2016, 14:18
Δεν νομιζω να είναι όχι, γιατί απο οτι είδα εχθες άνοιξαν όλα τα κανάλια...δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα?

Τα κανάλια άνοιξαν από τις αλλεπάλληλες επανεκκινήσεις τον server για να μπορέσει να τρέξει η υπηρεσία σε όλους και να μην υπάρχουν παράπονα. Κάποια στιγμή η υπηρεσία δούλεψε και σε μια φάση τύπου save mode για αυτό όλοι users έπαιρναν Admin ID. Δεν έχει να κάνει με το όχι και το ναι που συζητάς εσύ. Πάντως η γνώμη μου είναι 50% σύμφωνη με τον kostikos και 50% σύμφωνη με τον kataras.

foufoutos7
03-10-2016, 14:24
Πρώτη φορά πήρα την εφημερίδα για το κουπόνι.
Είδα όλο τον αγώνα κανονικά χωρίς ίχνος buffer.
Κωλοφαρδος? Ίσως..

Ίσως πάλι να φταίει που το έβαλα να παίζει από τις 7 και το άφησα..
Αυτή είναι μια σαφής ένδειξη, αν όχι απόδειξη ότι το πρόβλημα χθες δεν ήταν ακριβώς τεχνικό, αλλά δημιουργήθηκε λόγω έλλειψης επαρκούς bandwidth από τον server της υπηρεσίας.
Δηλαδή, κατάφερες να δεις γιατί είχες συνδεθεί από νωρίς όταν ακόμα ο server είχε διαθέσιμο bandwidth.
Όταν πλησίαζε η ώρα του αγώνα και αυξανόταν η ζήτηση ο server άρχισε να ζορίζεται και έφτασε στα όριά του, με αποτέλεσμα να μην δέχεται άλλους peers και τελικά να βουλώσει το σύστημα για όσους προσπαθούσαν εκείνη τη στιγμή να συνδεθούν και όχι για όσους ήταν ήδη συνδεδεμένοι, οι οποίοι προφανώς συνέχισαν να βλέπουν κανονικά την υπηρεσία, χωρίς να τους πετάξει το σύστημα έξω.
Το ίδιο πράγμα συνέβαινε και στους πρώτους μήνες που διατέθηκε το NovaGO, όταν αγνοούσαν το μέγεθος της ζήτησης που θα υπήρχε στα σημαντικά γεγονότα κι επομένως δεν ήξεραν πόσο bandwidth να διαθέσουν εκ προοιμίου για να είναι καλυμμένοι.
Στην πορεία όμως έκαναν τις απαραίτητες μετρήσεις και μετά από μερικές κατραπακιές σαν τη χθεσινή έλαβαν γνώση και ομαλοποίησαν τα πράγματα.
Τώρα όμως ήρθε μια νέα υπηρεσία στο προσκήνιο που χρειάζεται κι αυτή bandwidth, το on demand. Οπότε ξεκινάμε νέο γύρο ψαξίματος για τη σωστή κατανομή του bandwidth ανάμεσα στις 2 υπηρεσίες.
Κι εφόσον πλέον η nova έχει χάσει τα δικαιώματα σε Champions' League και Europa League, που είναι προϊόντα αυξημένης ζήτησης, η γνώση πλέον, καθ' όσον φαίνεται, θα αποκτηθεί στα ντέρμπι!

Άσχετη ερώτηση για οποιον ξέρει. Έχω 2 tablets. Ας πούμε 1 και 2. Βάζοντας το nova go στο 2 θα διαγραφεί η συσκευή 1 μιας και το app μπορεί να μπει σε 1 συσκευή (μπορεί να γινει 1 φορα/μηνα). Αν ξαναπεράσω το app στην συσκευή 1 (για χ,y λογους) πρέπει να περιμένω ένα μηνα?? Ή το κάνω κανονικά?
Δεν λειτουργεί έτσι ακριβώς η υπηρεσία. Δεν διαγράφεται η μία συσκευή αυτομάτως μόλις εγκαταστήσεις το app.
Το app μπορείς να το έχεις εγκατεστημένο σε όσες συσκευές θέλεις. Μόνο μία συσκευή όμως μπορεί να είναι δηλωμένη στο σύστημα και μόνο μια φορά κάθε μήνα μπορείς να αλλάζεις τη συσκευή.
Κι όταν θέλεις να αλλάξεις, μπαίνεις στο "nova my account" και στην καρτέλα "NovaGO" επιλέγεις διαγραφή συσκευών (εναλλατκικά τους παίρνεις τηλ. στην υποστήριξη πελατών).
Θα σου έρθει ένα αυτοματοποιημένο sms στο κινητό σου ότι η διαγραφή έγινε επιτυχώς και μετά με όποια συσκευή συνδεθείς στο σύστημα (login), αυτή θα δηλωθεί για νέα.
Μετά θα πρέπει να περάσει 1 μήνας για να μπορείς να την αλλάξεις πάλι.