PDA

View Full Version : NovaGO

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24

MATTHIAS
03-10-2016, 15:58
Πρόπερσι μετά από αντίστοιχο φιάσκο στο ΠΑΟ-ΟΣΦΠ, είχαμε πάρει δωροπιταγή οι συνδρομητές, και στους κουπονάκηδες είχαν ανοίξει όλα τα κανάλια του novago για μια εβδομάδα
Φέτος πάντως, το δεύτερο ΔΕΝ έχει γίνει -ακόμα τουλάχιστον

Panathas1966
03-10-2016, 17:57
τα λεμε 1 μιση μηνα.η γλωσσα μας εβγαλε μαλλια αλλα καποιοι ελεγαν οτι παιζει τελεια.η αιτια του κακου ειναι αυτη η αναβαθμιση μεσα σε πολλα εισαγωγικα που εκαναν απο 1 σεπτεμβριου.το προγραμμα επαιζε κανονικοτατα μεχρι που καναν αυτη την ανοησια.απορω μια εταιρεια τοσων χρονων να ξεφτιλιζεται με τετοιον τροπο και να μην θελει να ακουσει οτι υπαρχει προβλημα.

foufoutos7
03-10-2016, 18:31
τα λεμε 1 μιση μηνα.η γλωσσα μας εβγαλε μαλλια αλλα καποιοι ελεγαν οτι παιζει τελεια.η αιτια του κακου ειναι αυτη η αναβαθμιση μεσα σε πολλα εισαγωγικα που εκαναν απο 1 σεπτεμβριου.το προγραμμα επαιζε κανονικοτατα μεχρι που καναν αυτη την ανοησια.απορω μια εταιρεια τοσων χρονων να ξεφτιλιζεται με τετοιον τροπο και να μην θελει να ακουσει οτι υπαρχει προβλημα.
Το χθεσινό συμβάν δεν έχει καμία σχέση με το γενικότερο πρόβλημα που έχει εμφανιστεί στην υπηρεσία μετά την εμφάνιση του νέου player σε όσους κάνουν χρήση αποκλειστικά μέσω laptop.
Την υλοποίηση του νέου player την έχει αναλάβει άλλη εταιρεία και λογικά όσο θα περνάει ο καιρός θα διορθώνουν τα bugs και θα ομαλοποιείται η θέαση.
Χθες όμως κατέρρευσε το σύμπαν για τους πάντες (smartphones, tablets, laptops) και η αιτία του κακού, κατά τα φαινόμενα, ήταν η περιορισμένη διαθεσιμότητα bandwidth του server στην ώρα αιχμής σε σχέση πάντα με τη ζήτηση.
Οπότε, καλό είναι να μην συγχέουμε το μεμονωμένο περιστατικό με το ζήτημα του player στα laptops.

kostikos
03-10-2016, 18:34
Δεν εχει καμια σχεση η αναβαθμιση του plugin με αυτο που συνεβη χθες.

Edit: συγνωμη foufoutos

cmoustakas
03-10-2016, 18:35
Το χθεσινό συμβάν δεν έχει καμία σχέση με το γενικότερο πρόβλημα που έχει εμφανιστεί στην υπηρεσία μετά την εμφάνιση του νέου player σε όσους κάνουν χρήση αποκλειστικά μέσω laptop.
Την υλοποίηση του νέου player την έχει αναλάβει άλλη εταιρεία και λογικά όσο θα περνάει ο καιρός θα διορθώνουν τα bugs και θα ομαλοποιείται η θέαση.
Χθες όμως κατέρρευσε το σύμπαν για τους πάντες (smartphones, tablets, laptops) και η αιτία του κακού, κατά τα φαινόμενα, ήταν η περιορισμένη διαθεσιμότητα bandwidth του server στην ώρα αιχμής σε σχέση πάντα με τη ζήτηση.
Οπότε, καλό είναι να μην συγχέουμε το μεμονωμένο περιστατικό με το ζήτημα του player στα laptops.
Όπως τα λες ειναι.

achilleas1978
04-10-2016, 00:39
Σαχλαμάρα είναι να συνεχίζει να δίνει κουπόνια Nova Go η Nova μέσω εφημερίδων. Δυσφήμηση προκαλεί και όχι διαφήμιση. Οι κουπονάκιδες με ενοχλούν γιατί χαλάνε την ποιότητα της υπηρεσίας για μας που είμαστε συνδρομητές. Όσο γρηγορότερα σταματήσει τόσο καλύτερα. δηλαδή εγω και οσους περνουν κουπονι σε ενωχλουν; εγω χαλαω την υπηρεσια;

αν σε ενώχλουν οι κουπονακιδες πρόβλημα σου, μην το ξαναπεις αυτό γιατι εισαι λαθος.

εγω εκοψα το nova για οικονομικούς λογους, και απλα περνω το κουπονι και αυτό όχι κάθε εβδομαδα το περνω μονο όταν δειχνει το NS1 την ομαδα μου

hdanca
04-10-2016, 02:31
Πάμε παρακάτω...

achilleas1978
04-10-2016, 03:23
με το πρόβλημα που ειχα με το novago, που μου εβγαζε το μηνυμα να εγκαταστήσω το nova go player ενώ το ειχα ηδη εγκατεστημενο, από το τεχνικο τμημα μου εστειλαν οδηγιες στο email μου τι πρεπει να κανω

- Aρχικά απεγκατάσταση οποιωνδήποτε προγραμμάτων σχετίζονται με τον NovaGo player, ή με το Web tv plugin.
- Στην συνέχεια, ανοίγετε τον Chrome
- Κάνετε εκκαθάριση ιστορικού του Browser και ενημέρωση του Chrome ώστε να έχει την τελευταία έκδοση
- Κλείνετε τελείως τον Chrome
- Ανοίγετε εκ νέου του Chrome και κάνετε την εγκατάσταση του NovaGo player.
- Κλείνετε τελείως τον Chrome
- Ανοίγετε εκ νέου τον Google Chrome
- Πατάτε Σύνδεση και μετά Live Tv, και επιλέγετε ένα κανάλι για την προβολή.
- Σε περίπτωση που σας εμφανίσει εκ νέου το ίδιο μήνυμα, κλείστε εκ νέου τον Chrome, και απενεργοποιήστε τυχόν antivirus, antimalware και το Windows Firewall και δοκιμάστε εκ νέου, να ανοίξετε τον Chrome και να μπείτε στην σελίδα και να πατήσετε Σύνδεση, Live tv, και επιλογή ενός καναλιού.

το εκανα και όλα καλα βλεπω στο λαπτοπ επιτελους, με ανοιχτο antivirus και firewall

ισως να επαιξε ρολο που ειχα εγκατεστημένα παλιο plugin και την εφαρμογή nova go που που φαινονταν στην επιφανεια εργασιας.

οσοι εχουν αυτό πρόβλημα ας δοκιμασουν αυτές τις οδηγιες

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

μου εστειλαν και οδηγιες με εικονες σε rdf

polmyt
04-10-2016, 07:20
Δεν είναι λογικο παντως να πρεπει να κανεις εκαθαριση ολο το ιστορικο για να παιξει σωστα η εφαρμογή και να ξανακανεις το ιδιο στην επομενη αναβαθμιση.
Ας κανουμε format και το PC,με λιγη υπερβολή δεν απεχει και πολυ :D :D

Haris1977
04-10-2016, 09:52
Δεν λειτουργεί έτσι ακριβώς η υπηρεσία. Δεν διαγράφεται η μία συσκευή αυτομάτως μόλις εγκαταστήσεις το app.
Το app μπορείς να το έχεις εγκατεστημένο σε όσες συσκευές θέλεις. Μόνο μία συσκευή όμως μπορεί να είναι δηλωμένη στο σύστημα και μόνο μια φορά κάθε μήνα μπορείς να αλλάζεις τη συσκευή.
Κι όταν θέλεις να αλλάξεις, μπαίνεις στο "nova my account" και στην καρτέλα "NovaGO" επιλέγεις διαγραφή συσκευών (εναλλατκικά τους παίρνεις τηλ. στην υποστήριξη πελατών).
Θα σου έρθει ένα αυτοματοποιημένο sms στο κινητό σου ότι η διαγραφή έγινε επιτυχώς και μετά με όποια συσκευή συνδεθείς στο σύστημα (login), αυτή θα δηλωθεί για νέα.
Μετά θα πρέπει να περάσει 1 μήνας για να μπορείς να την αλλάξεις πάλι.

Σ ευχαριστώ αν και ξέχασα να πω πως πλέον είμαι μέσω κουπονιού. Υποθέτω όμως ισχύουν τα ίδια και σε μένα. Άρα καλού κακού θα χρειαστώ 1 μήνα για την αλλαγή..

foufoutos7
04-10-2016, 20:05
Σ ευχαριστώ αν και ξέχασα να πω πως πλέον είμαι μέσω κουπονιού. Υποθέτω όμως ισχύουν τα ίδια και σε μένα. Άρα καλού κακού θα χρειαστώ 1 μήνα για την αλλαγή..
Εφόσον είμαι συνδρομητής, δεν γνωρίζω τι ακριβώς συμβαίνει με τα κουπόνια.
Η λογική όμως λέει ότι κάθε κουπόνι είναι μοναδικό (σαν να είσαι ξεχωριστός χρήστης), οπότε ισχύει για μία συσκευή (καταχωρείται με το πρώτο login) και για όσο διάστημα είναι αυτό ενεργό, δηλαδή για 1 βδομάδα.
Άρα, με κάθε επόμενο κουπόνι, λογικά, θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε όποια συσκευή θέλεις, είτε σε αυτή που είχες και το προηγούμενο, είτε σε άλλη, με ισχύ για άλλη 1 βδομάδα.
Αν διαβάσεις τους όρους χρήσης της υπηρεσίας στην εφημερίδα, δεν το διευκρινίζει;
Καλύτερα βέβαια το παραπάνω να σου το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος που να το γνωρίζει σίγουρα, για να μην σε πάρω στο λαιμό μου.

loufjohn
04-10-2016, 20:31
Σε μενα που δεν υπαρχει το plugin στο Mozilla γιατι δεν μου βγαζει τα μηνυματα; Εχει ομως σπασιματα

achillesgk
04-10-2016, 21:41
Στο κουπόνι από το θέμα δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα.

Haris1977
05-10-2016, 10:21
@foufoutos7 & @achilesgk σας ευχαριστώ:SFGSFGSF:

makislou
05-10-2016, 16:16
αντιμετοπιζω προβλημα απο οταν εβαλα το player 3.1.2. Παει να ξεκινησει να παιξει γραφει opening( φορτωνει για λιγο) και μετα εξαφανιζεται και μενει μαυρο παραθυρο. Εχει κανεις ιδεα τι να κανω. Εχω δοκιμασει τα παντα.

achilleas1978
06-10-2016, 02:39
Δεν είναι λογικο παντως να πρεπει να κανεις εκαθαριση ολο το ιστορικο για να παιξει σωστα η εφαρμογή και να ξανακανεις το ιδιο στην επομενη αναβαθμιση.
Ας κανουμε format και το PC,με λιγη υπερβολή δεν απεχει και πολυ :D :D
φιλε μου, δεν χρειαζεται format για το novago, εγω εκανα τις οδηγιες που ειπαν και τωρα παιζει δεν εχω πρόβλημα.

αλλα ισως να ηταν πρόβλημα που ειχα το παλιο plugin αλλα και την εφαρμογή novago που φαινονοταν το εικονιδειο στην επιφανια εργασιας

για το πρόβλημα του novago της κυριακης από τεχνικο τμημα μου ειπαν, είναι τεχνικο πρόβλημα και προσπαθουν να το φτιαξουν οσο γεινετε πιο γρηγορα, το 18345 δεν λειτουργουσε καταταφερα και μιλησα στο δευτερο ημιχρονο ολυμπιακος-αεκ

polmyt
06-10-2016, 10:07
Το format το ειπα χαρην υπερβολης
Δεν βρισκω λογικο όμως να προτεινουν εκαθαριση ιστορικου για να παιξει η εφαρμογή.Σκεψου να το καναμε αυτό για κάθε εφαρμογή τι ειχε να γινει.Κάθε δυο μερες θα σβηναμε το ιστορικο και τα cookies από το PC

achilleas1978
07-10-2016, 02:14
polmyt: συμφωνώ μαζι σου, αλλα για το novago μια φορα εκανα διαγραφη ιστορικου δεν χρειαστηκε δευτερη φορα. novago είναι αυτό τι να κανουμε. αλλα εγω εχω το ccleaner που τα διαγραφει αυτόματα δεν με νοιαζει για το ιστορικο

Haris1977
07-10-2016, 14:02
Λοιπόν έκανα χοντρή μαμακία:angry::angry::angry:. Είχα το novago στο tablet μου και έβαλα τους κωδικούς (επαναλαμβάνω - είμαι κουπονάτος) σ ένα 2ο tablet ενος φιλου (μιας και είχα δει πλεον ότι ήθελα να δω στην βδομάδα). Ενώ μου άλλαξε κανονικά συσκευή (έγινε delete η 1η) πήγα να πατήσω να στριμάρω live περιεχόμενο και - το γνωστό μήνυμα ! (η συσκευή ήταν rooted χωρίς να μου το γνωρίζω!!:furious3::furious3:)

Πήγα να ξαναμπώ με τους κωδικούς στην 1η συσκευή (στο tablet μου) αλλά έβγαλε το μήνυμα περί 1ας συσκευής και ότι μπορώ να ξαναλλάξω συσκευη σε 1 μηνα.

Ερώτηση: Αν την Κυριακή ξαναπάρω κουπόνι και βάλω νέους κωδικούς, θα μπορέσω πλέον να δω κανονικά πρόγραμμα στο δικό μου tablet? Ή θα μου βγάλει αυτά περί συσκευών ? Κατά @foufoutos και @achileas ίσως μπορώ..(απλά δεν είμαι σίγουρος 100%)

dkasmodeus
07-10-2016, 15:34
Για τα κουπόνια αν θυμάμαι καλά είναι μία ανανέωση ανά βδομάδα. θεωρητικά με το νέο κουπόνι λογικά δεν θα έχεις θέμα. αν όμως έχεις, τραβάς μια ανανέωση και είσαι κομπλέ... ;)

Haris1977
08-10-2016, 10:57
@dkasmodeus σ ευχαριστώ φίλε.

Ρε παιδιά έχω και μια γενική ερώτηση για το app. Αν εξαιρέσουμε τα προβλήματα login που είχατε ή έχετε (ελπίζω να έχουν λυθεί ως τώρα) γενικά πως σας παίζει ο player? Διότι εμένα ναι μεν η ποότητα δεν με χαλά αλλά δεν είναι καθόλου smooth η εικόνα και γενικά η κίνηση. Κάθε λιγα seconds κάνει τσακ-τσουκ και ο ήχος, σαν το όλο σύστημα να προσπαθεί να τραβηξει δεδομένα απ τον σερβερ. Έχει να κάνει με κακο-φτιαγμένο app? Διότι το αντίστοιχο app του ΟΤΕ είναι αρκετά πιο smooth στο ίδιο μηχάνημα. Έχετε και σεις το ίδιο θέμα γενικά ή είμαι μόνο εγώ?

qspock
08-10-2016, 12:16
Φιλε μου για οσο καταφερα να το λειτουργησω σε win10 η θεαση ηταν πραγματικα χαλια. Ειχα σπασιματα στην κινηση (σε αντιθεση με το OTETVgo που στα win ηταν πολυ smooth) και εμενα μου εκανε και τρελα buffering με αποτελεσμα να μη μπορω να δω καν αφου τρεις την ωρα μαυριζε και περιμενα... Προσπαθωντας να παω πισω στο laptop εμπλεξα με τον αριθμο συσκευων και περιμενω βοηθεια απο το support...
Aσε που δε μπορω καν να το κανω να δουλεψει εκει αλλα ουτε και σε android πλεον για αγνωστο λογο... H υπηρεσια ειναι προβληματικη το λιγοτερο, θα προτεινα οποιος το εχει να δουλευει, όπου το εχει να μη το πειραξει καθολου!

Illidari
08-10-2016, 12:31
Υπάρχει περίπτωση να μας ξανακάνουν τις συσκευές δυο όπως στην αρχή;

michkal91
08-10-2016, 12:38
Αυτό θελουμε όλοι αλλά δεν το βλέπω... και προφανώς να μη δουλεύουν ταυτόχρονα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Haris1977
09-10-2016, 09:52
σε αντιθεση με το OTETVgo που στα win ηταν πολυ smooth

Κάπου είχα διαβάσει παλιά ότι θα βγαινε και σε pc/desktop/laptop αλλά τώρα που το πες το θυμήθηκα και το έβαλα στο pc να δω τι ψάρια πιάνει και να το συγκρίνω. Όντως ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ η ποιότητα της εικόνας και το smoothness της κίνησης (fps). Η μέρα με την νύχτα στο live streaming. Προφανώς το plugin τους είναι πολύ καλύτερο. Ελπίζω οι της nova να παραδειγματιστούν και να το διορθώσουν/αλλάξουν διότι όπως κατάλαβα είτε σε laptop είτε σε tablet/ios το nova το ίδιο είναι..

Που θέλω να καταλήξω? Όλα είναι θέμα διάθεσης και καλού προγραμματισμού..:tdown:

hdanca
09-10-2016, 13:26
Για τη σύγκριση υπηρεσιών Nova - ΟΤΕ TV υπάρχει σχετικό νήμα. Παρακαλώ πολύ να μην δημοσιεύονται εδώ μηνύματα που αφορούν και τις δυο πλατφόρμες, καθώς δημιουργείται μπέρδεμα.

Haris1977
09-10-2016, 13:50
Για τη σύγκριση υπηρεσιών Nova - ΟΤΕ TV υπάρχει σχετικό νήμα. Παρακαλώ πολύ να μην δημοσιεύονται εδώ μηνύματα που αφορούν και τις δυο πλατφόρμες, καθώς δημιουργείται μπέρδεμα.

Mea culpa. Απλά το είπα γιατί ο ανταγωνισμός κάνει καλό..:firstprize:

Haris1977
09-10-2016, 18:13
Λοιπόν. Δεν ξέρω αν ειναι δικο μου προβλημα ή της nova αλλά μολις ειδα το ΑΕΚ-Απολλων (μπασκετ) live μεσω κουπονιού. Κάθε 5-10 λεπτα η εικόνα πάγωνε (σαν να πάταγες pause στο video) μένοντας παγωμένη. Για να ξαναδω live περιεχόμενο έπρεπε να βγω εξω και να ξαναρχισω το app. Σας το κανε και σας ή ήταν απ την δικιά μου μερια το προβλημα?

kostikos
09-10-2016, 18:35
Παρακολουθουσα snooker κανενα 2ωρο χωρις καμια διακοπη σημερα (safari, mbp 2011).

Haris1977
10-10-2016, 10:19
Λοιπόν. Δεν ξέρω αν ειναι δικο μου προβλημα ή της nova αλλά μολις ειδα το ΑΕΚ-Απολλων (μπασκετ) live μεσω κουπονιού. Κάθε 5-10 λεπτα η εικόνα πάγωνε (σαν να πάταγες pause στο video) μένοντας παγωμένη. Για να ξαναδω live περιεχόμενο έπρεπε να βγω εξω και να ξαναρχισω το app. Σας το κανε και σας ή ήταν απ την δικιά μου μερια το προβλημα?

Παρακολουθουσα snooker κανενα 2ωρο χωρις καμια διακοπη σημερα (safari, mbp 2011).

Λοιπόν το πρόβλημα ήταν σε μένα. Όσο και αν φαίνεται περίεργο είχα ιό :bang::bang:!! 11 για την ακρίβεια.. Τους εβγαλα και το άφησα να παίζει 2 ώρες χωρίς πρόβλημα..

Panathas1966
11-10-2016, 23:02
μπορει να μου εξηγησει καποιος γτ στο νοβασπορτς2 εδω και καποιες ωρες βγαζει ασταματητα στην οθονη εναν κωδικο??αρχισαμε και αλλα προβληματα τωρα???

kostikos
11-10-2016, 23:12
Ειναι κοινό σε όλους; NQ9............RA1;

Panathas1966
11-10-2016, 23:30
Ειναι κοινό σε όλους; NQ9............RA1;

δεν πρεπει να ναι κοινο.πρεπει να σχετιζεται με τον κωδικο της καρτας.οπως αυτη η ανοησια που εμφανιζεται στην τηλεοραση στους αγωνες.

AKISKDG
12-10-2016, 08:52
Σε συνέχεια του προβλήματος που είχε δημιουργηθεί στο παιχνίδι του Ολυμπιακού με την ΑΕΚ και μετά από επικοινωνία μου με την εταιρία, έλαβα σήμερα νέο κωδικό για να δω μια εβδομάδα οποία θέλω free... Κάτι ειναι και αυτό, τουλάχιστον δεν πήγε τσάμπα το κουπόνι....

Sent from my iPad using Tapatalk

kostikos
12-10-2016, 10:23
δεν πρεπει να ναι κοινο.πρεπει να σχετιζεται με τον κωδικο της καρτας.οπως αυτη η ανοησια που εμφανιζεται στην τηλεοραση στους αγωνες.

Λογικό ειναι πως θα ερχόταν και στο novago. Ειναι αστεια ευκολο να χρησιμοποιηθει για πειρατικους σκοπους. Αποκλειεται στη τελικη του μορφη να ειναι οπως ηταν χθες.

Haris1977
12-10-2016, 10:37
Ερώτηση: Έχετε παρατηρήσει ένα μικρό stuttering (σταμάτημα της εικόνας για ελάχιστα χιλιοστά) άλλες φορές ανα 3 άλλες ανά 4 και άλλες αν 5-6 δευτερόλεπτα όταν βλέπετε μέσω του NOva go?

paiktaras
12-10-2016, 12:35
Ερώτηση: Έχετε παρατηρήσει ένα μικρό stuttering (σταμάτημα της εικόνας για ελάχιστα χιλιοστά) άλλες φορές ανα 3 άλλες ανά 4 και άλλες αν 5-6 δευτερόλεπτα όταν βλέπετε μέσω του NOva go?
Σε εμένα ισχύει, έβλεπα την ΑΕΚ το Σάββατο με τον Απόλλωνα και το έκανε συνέχεια

Sent from my 1+1

Panathas1966
12-10-2016, 15:18

μπραβο φιλε μου.επιτελους ενας που το ειπε με επιστημονικα πλαισια.εγω το λεω αυτο εδω και 2 μηνες και με παρουσιαζουν γραφικο.τουλαχιστον αυτο μου ελεγαν στη νοβα,θελανε να με παρουσιασουνε γραφικο.εγω δεν ηξερα τον επιστημονικο ορο που ειπες και το ελεγα σπασιμο της εικονας δες τα πρωτα μου μηνυματα σε αυτο το τοπικ.ειναι τρομερα εκνευριστικο και δεν μπορεις να δεις ανθρωπινα.ειναι καθαρα αστοχια του προγραμματος και ουτε φταιει το λαπτοπ ουτε τα windows ουτε οπως μου λεγανε στη νοβα να συδεσω το καλωδιο του ιντερνετ στον υπολογιστη(αχαχαχχα).ποσο χαιρομαι που τελικα δεν ειμαι τοσο γραφικος.

Haris1977
12-10-2016, 16:12
Σε εμένα ισχύει, έβλεπα την ΑΕΚ το Σάββατο με τον Απόλλωνα και το έκανε συνέχεια

Sent from my 1+1

μπραβο φιλε μου.επιτελους ενας που το ειπε με επιστημονικα πλαισια.εγω το λεω αυτο εδω και 2 μηνες και με παρουσιαζουν γραφικο.τουλαχιστον αυτο μου ελεγαν στη νοβα,θελανε να με παρουσιασουνε γραφικο.εγω δεν ηξερα τον επιστημονικο ορο που ειπες και το ελεγα σπασιμο της εικονας δες τα πρωτα μου μηνυματα σε αυτο το τοπικ.ειναι τρομερα εκνευριστικο και δεν μπορεις να δεις ανθρωπινα.ειναι καθαρα αστοχια του προγραμματος και ουτε φταιει το λαπτοπ ουτε τα windows ουτε οπως μου λεγανε στη νοβα να συδεσω το καλωδιο του ιντερνετ στον υπολογιστη(αχαχαχχα).ποσο χαιρομαι που τελικα δεν ειμαι τοσο γραφικος.

Πιθανώς να μην το χουν καταλάβει ούτε οι ίδιοι. Ή πιθανώς να κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν. Αφού συμβαίνει και σε άλλους ενισχύεται η άποψη που πα σε previous posts πως η εφαρμογή ίσως είναι κακοφτιαγμένη και θα πρεπε να την αναθεωρήσουν λίγο. Πάντως στο αντιστοιχο live streaming μεσω OTE TV go - στο ίδιο μηχανημα - δεν συμβαίνει αυτό

Υ.Γ1 Εϊμαι λίγο ψείρας όσο αναφορά στο video smoothness (fps) μιας και είχα ασχοληθεί με video editing/effects processing κλπ πιο παλιά. Ίσως άλλοι να μην το χουν παρατηρήσει δλδ
Υ.Γ2 Μη τραγικό μεν, υπαρκτό όμως δε..

:jester:

paiktaras
12-10-2016, 19:20
Πιθανώς να μην το χουν καταλάβει ούτε οι ίδιοι. Ή πιθανώς να κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν. Αφού συμβαίνει και σε άλλους ενισχύεται η άποψη που πα σε previous posts πως η εφαρμογή ίσως είναι κακοφτιαγμένη και θα πρεπε να την αναθεωρήσουν λίγο. Πάντως στο αντιστοιχο live streaming μεσω OTE TV go - στο ίδιο μηχανημα - δεν συμβαίνει αυτό

Υ.Γ1 Εϊμαι λίγο ψείρας όσο αναφορά στο video smoothness (fps) μιας και είχα ασχοληθεί με video editing/effects processing κλπ πιο παλιά. Ίσως άλλοι να μην το χουν παρατηρήσει δλδ

Σε εμένα στην προηγούμενη έκδοση του plug-in δεν μου το έκανε, το είχα τσεκάρει Γιατί καλά παιδιά εδώ μέσα το είχαν αναφέρει, στην τελευταία όμως μου το κάνει όπως έγραψα παραπάνω

Sent from my 1+1

manouras
14-10-2016, 07:33
Καλημέρα.Και εγώ είχα το προβλημα "εγκατέστησε το πρόσθετο ή επέτρεψε του να εκτελεστεί" στον firefox.Επαίζε οπότε ηθελε.Επαίζε μόνο με απεγκατασταση,επανεκκινηση,εγκατασταση ξανά και όχι πάντα.Τελικα χθες βράδυ δοκιμασα με chrome και μετά από 5-6 επαναφορτωσεις σελίδας και αποδοχής εκκίνησης του πρόσθετου(στον firefox δεν μου έβγαζε να αποδεχτω να εκκινήσει) έπαιξε.Φυσικα έκανε τα "σπασιματα" ή εικόνα αλλά το ματς το είδα.

johann69
14-10-2016, 16:18
καλησπέρα σας, τι απαιτήσεις σε υπολογιστή (υπολογιστική ισχύ) έχει το Νόβα ?

fotis246
14-10-2016, 17:57
Έχει κανείς ακόμη το πρόβλημα πού του ζητάει ξανά εγκατάσταση του plugin ενώ αυτό είναι ήδη εγκατεστημένο;

Panathas1966
14-10-2016, 20:06

φιλε μου το παρατηρεις παρα πολυ ευκολα δεν χρειαζεται να σαι ψηρας οπως λες.ειναι τρομερα εκνευριστικο.

soulfunkdjx
14-10-2016, 22:09
Παιδιά πρόσφατα πήρα ενα androidtv box. Άραγε μπορώ να το εγκαταστήσω εκεί; Το έχω ήδη στο κινητό, απλά ρωτώ μηπως καποιος το εχει ήδη κάνει.

loufjohn
15-10-2016, 00:29
Δυστυχως μηλησα σημερα για το ιδιο προβλημα (σπασιματα) μαζι τους και αφου μου ειπαν το γνωστω βλακωδες τροπαριο (βγαλε αντιβαριθς κ.λ.π) μου προτειναν να αλλαξω συσκευη και εγω επειδη τους ειπα οτι δεν εχω αλλη τους προτεινα να αγορασω εαν επιθυμουν αλλο υπολογιστη...
Το θεμα εχει αγγιξει τα ορια της γραφικοτητας πια

foufoutos7
16-10-2016, 00:48
Λοιπόν, επιβεβαιώνω κι εγώ αυτό που έχει γραφτεί πολλές φορές για τα στιγμιαία σπασίματα/κολλήματα που κάνει η ροή της εικόνας κάθε λίγο και λιγάκι μέσω του laptop.
Δεν το είχα δει τόσο καιρό γιατί χρησιμοποιώ την εφαρμογή σε tablet. Σήμερα όμως βρέθηκα σε σπίτι φίλου που το έχει περάσει στο laptop του και χαζεύοντας για λίγο το δεύτερο ημίχρονο του Πανιώνιος - Ολυμπιακός ήταν εμφανές από το πρώτο δευτερόλεπτο.
Πρέπει να είσαι "τυφλός" για να μην το καταλάβεις.
Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι τραγικό, επειδή είναι στιγμιαίο και μπορείς να δεις κανονικά το παιχνίδι, αλλά είναι εξαιρετικά σπαστικό και είναι αδύνατον να μην το έχουν καταλάβει και οι ίδιοι στη Nova. Οπότε, είναι αδιανόητο που δεν το παραδέχονται.
Ελπίζω η εταιρεία κατασκευής του plugin να κάνει τα απαραίτητα ώστε να το διορθώσουν σύντομα.

Έχει κανείς ακόμη το πρόβλημα πού του ζητάει ξανά εγκατάσταση του plugin ενώ αυτό είναι ήδη εγκατεστημένο;
Ναι, εγώ το έχω ακόμα. Δοκίμασα αμέσως όταν βγήκε η έκδοση 3.1.2 μήπως και έχει διορθωθεί, αλλά τίποτα ακόμα στη δική μου περίπτωση.
Παρόλο που έχω δώσει δικαίωμα σε όλους τους browsers για να μην εμποδίζουν το άνοιγμα του player, όταν πάει να ενεργοποιηθεί αυτός μου βγάζει συνέχεια μήνυμα να εγκαταστήσω πάλι το plugin.
Υπ' όψιν ότι το μηχάνημά μου δεν έχει antivirus ή antimalware, πλην του Difender των Win 10, το οποίο και το απενεργοποιώ πριν μπω στη σελίδα του Novagο, αλλά τίποτα κι έτσι.

Παιδιά πρόσφατα πήρα ενα androidtv box. Άραγε μπορώ να το εγκαταστήσω εκεί; Το έχω ήδη στο κινητό, απλά ρωτώ μηπως καποιος το εχει ήδη κάνει.
Τα περισσότερα boxes έρχονται pre-rooted, αλλά και αρουτάριστα να έρθουν, σε ένα ποσοστό 99% έχουν κάποια ίχνη μέσα που το NovaGO τα αναγνωρίζει ως root και δεν παίζει.
Άρα, θεωρητικά, δώρο - άδωρο είναι. Αν θέλεις οπωσδήποτε να δοκιμάσεις, να ξέρεις ότι μετά θα πρέπει να περιμένεις 1 μήνα για να ξαναπεράσεις την εφαρμογή στο κινητό σου και πάλι.

nokian82
16-10-2016, 14:50
Τελικά παιδιά σε MacBook μπορούμε να δούμε; κατέβασα την εφαρμογή αλλά δεν ανοίγει. Τι γίνεται;

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

mxantho
16-10-2016, 19:35
Σε Mac με stable Sierra OS σας λειτουργεί κανονικά; Εμένα στην εγκατάσταση του 3.1.1 installer μου βγάζει σφάλμα "The action “Run AppleScript” encountered an error.". Μπορεί να φταίει κάτι άλλο; Ευχαριστώ.

Έχω το ίδιο πρόβλημα με El Capitan. Έχει βρει κάποιος τη λύση;

lesarros
16-10-2016, 20:50
Σε El Capitan δουλεύει κανονικά σε μένα.

mxantho
16-10-2016, 22:06
Σε El Capitan δουλεύει κανονικά σε μένα.

Το πρόβλημα το αντιμετωπίζω κατά την εγκατάσταση. Δε μπορεί να τρέξει τα automator scripts.

kostikos
16-10-2016, 22:21
Ψαξε στο google το μηνυμα που σου βγαζει. Παιζει και σε EC και σε Sierra

Billxanthi
17-10-2016, 14:36
Έχω το ίδιο πρόβλημα με El Capitan. Έχει βρει κάποιος τη λύση;

Εγώ το είχα ψάξει αρκετά στο google και δεν είχα βρει λύση. Αλλά από όταν βγήκε το 3.1.2 για τα Mac, λειτουργεί κανονικά (σε Sierra).

evam7
17-10-2016, 20:35
Επι 20 λεπτα το go εγινε... stop στον αγωνα ΑΕΛ-ΑΕΚ! Σχεδον στη ληξη πηρε μπρος. Τι να πεις...το ιντερνετ παντως ηταν ΟΚ- 10mbps ειχα!

achilleas1978
17-10-2016, 20:59
evam7: σε εμενα ο αγωνας ΑΕΛ-ΑΕΚ επαιζε από την αρχη μεχρι τελος πολύ καλα, δεν ειχα κανενα προβλημα

PETRAN
17-10-2016, 21:18
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161017/36765100763719ee0e02d41bb3799a1a.pnghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161017/5756950387f9b649408f90dca363acfa.png

Μόνο στο mac μπορώ να δω.(πάλι καλά)
Όπου φυσικά ήταν η συσκευή που είδα κάτι τελευταία φορά.
Όμως ούτε διαγραφή συσκευής μπορώ να κάνω ούτε τίποτα.
Τι παίζει;

foufoutos7
18-10-2016, 00:38
Έχεις δικαίωμα να διαγράφεις τη συσκευή σου κάθε 30 ημερολογιακές μέρες από την προηγούμενη καταχώρηση.
Αν λοιπόν δεν έχουν παρέλθει 30 μέρες από τότε, είναι φυσιολογικό αυτό το μήνυμα.
Αν έχουν παρέλθει, τότε απευθύνσου στο support της Nova εδώ στο forum να ρωτήσεις γιατί συμβαίνει στην περίπτωσή σου.

Haris1977
18-10-2016, 11:35
Επι 20 λεπτα το go εγινε... stop στον αγωνα ΑΕΛ-ΑΕΚ! Σχεδον στη ληξη πηρε μπρος. Τι να πεις...το ιντερνετ παντως ηταν ΟΚ- 10mbps ειχα!

evam7: σε εμενα ο αγωνας ΑΕΛ-ΑΕΚ επαιζε από την αρχη μεχρι τελος πολύ καλα, δεν ειχα κανενα προβλημα

Και σε μένα έπαιξε καλά απ την αρχή ως το τελος. Εκανε που και που καποιο buffering (έβγαινε ενα κυκλακι στο κεντρο) αλλά ήταν στιγμιαίο και δεν κοβόταν η εικόνα. Ελπίζω να φτιάξουν και τα μικρο-stutterings καποια στιγμή..

evam7
18-10-2016, 11:43
Οπως ηδη ειπα ειναι θεμα συνδεσης μου στο ιντερνετ. Πηρα το 1388 (ΟΤΕ ειμαι) και τους λεω μη μου κανουν καμια πλακα και μου το κοβουν επειδη βλεπω nova - φυσικα ως αστειο αυτο, και βεβαια αρνηθηκαν κατι τετοιο. Ο ελεγχος εδειξε οτι ειχα (εχω και τωρα) διακοπες, αλλα η αληθεια ειναι οτι 20λεπτη ποτε! Ειδομεν...

PETRAN
22-10-2016, 12:15
Έχεις δικαίωμα να διαγράφεις τη συσκευή σου κάθε 30 ημερολογιακές μέρες από την προηγούμενη καταχώρηση.
Αν λοιπόν δεν έχουν παρέλθει 30 μέρες από τότε, είναι φυσιολογικό αυτό το μήνυμα.
Αν έχουν παρέλθει, τότε απευθύνσου στο support της Nova εδώ στο forum να ρωτήσεις γιατί συμβαίνει στην περίπτωσή σου.

Δεν είχα ιδέα ότι υπάρχει αυτός ο περιορισμός.
Σε ευχαριστώ πολύ.

AKISKDG
23-10-2016, 17:11
πάντως εγώ αυτή τη στιγμή έχω πολλά κολλήματα

nemesi54
23-10-2016, 17:39
Το περίεργο θα ήταν να σου δουλεύει φίλε.
Αυτο που αναφέρεις είναι το στάνταρ, κανένα πρόβλημα λοιπόν..

Sent from my A0001 using Tapatalk

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
23-10-2016, 17:55
προσπαθω να το βαλω μπρος μεσω teamviewer στο πισι του μπαρμπα μου με κουπονι απο το πθ,αλλα δεν..
πεταει συνεχεια μηνυμα για το webplayer το οποιο εχει γινει εγκατασταση.
απο το μενου το mozzila εχω το webplayer "παντα ενεργοποιημενο" αλλα συνεχιζει να το ζητα.
εχουμε καμια λυση?

cmoustakas
23-10-2016, 18:04
προσπαθω να το βαλω μπρος μεσω teamviewer στο πισι του μπαρμπα μου με κουπονι απο το πθ,αλλα δεν..
πεταει συνεχεια μηνυμα για το webplayer το οποιο εχει γινει εγκατασταση.
απο το μενου το mozzila εχω το webplayer "παντα ενεργοποιημενο" αλλα συνεχιζει να το ζητα.
εχουμε καμια λυση?

Σε Desktop δεν θα σου δουλέψει η εφαρμογή μόνο σε Laptop.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
23-10-2016, 18:08
Σε Desktop δεν θα σου δουλέψει η εφαρμογή μόνο σε Laptop.

σε λαπτοπ ειναι.

cmoustakas
23-10-2016, 18:10
σε λαπτοπ ειναι.

Δοκίμασε και άλλο browser, αν ανατρέξεις λίγες σελίδες πίσω θα δεις το ίδιο πρόβλημα και τη προτείνουν άλλοι χρήστες για την λύση του.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
23-10-2016, 18:11
Δοκίμασε και άλλο browser, αν ανατρέξεις λίγες σελίδες πίσω θα δεις το ίδιο πρόβλημα και τη προτείνουν άλλοι χρήστες για την λύση του.

ok-ευχαριστω

AKISKDG
23-10-2016, 18:29
Τελικά το έβαλα σε ipad και όλα εντάξει τώρα...

cmoustakas
23-10-2016, 18:35
Τελικά το έβαλα σε ipad και όλα εντάξει τώρα...

Από περίεργα όταν το έγραψες άνοιξα και εγώ το tablet να δω τι παίζει. Η αλήθεια είναι ότι κόλλησε και σε μένα μια φορά αλλά μετά έπαιξε απροβλημάτιστα.

kostikos
23-10-2016, 18:47
Κατα πασα πιθανότητα, θα περιοριστεί το on demand για να μην εχει ζητημα το novago. Παντως μεχρι τωρα καμια διακοπή με ενα μεσο bitrate στα 3900kbps.

thankin
23-10-2016, 18:52
ΑΠΟ μοζιλα που το βλεπω συνηθως κανει συνεχεις επαναφορτωσεις χωρις να ανοιγει την σελιδα και απο chrome βγαζει συνεχως λαθος κωδικος ή pin τι κανω?

kostikos
23-10-2016, 18:53
Δοκιμασες με firefox σε private browsing mode;

davinci
23-10-2016, 20:18
Χωρις προβλήματα σημερα στο ντέρμπι το nova go (α ημίχρονο).

Blinky
25-10-2016, 17:39
Οταν προσπαθω να κανω login δε δεχεται τα στοιχεια το novaGo.....
Βαζω τα στοιχεια του my account, δεν ειναι αυτα? Θελει αλλα δικα του?

cmoustakas
25-10-2016, 17:41
Οταν προσπαθω να κανω login δε δεχεται τα στοιχεια το novaGo.....
Βαζω τα στοιχεια του my account, δεν ειναι αυτα? Θελει αλλα δικα του?
Εννοείται οτι το NovaGo εχει άλλους κωδικούς απο αυτούς που χρησιμοποιείς για είσοδο στο my account. Έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία στην Nova?? Δεν σου έστειλαν κωδικούς ??

Blinky
25-10-2016, 17:47
Εννοείται οτι το NovaGo εχει άλλους κωδικούς απο αυτούς που χρησιμοποιείς για είσοδο στο my account. Έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία στην Nova?? Δεν σου έστειλαν κωδικούς ??

Την εχω ενεργοποιησει παλιοτερα αλλα δε τη χρησιμοποιουσα.... το δειχνει και στο my account οτι ειναι ενεργοποιημενη αλλα δε μπορω πουθενα να βρω καποιο στοιχειο στο my account για τους κωδικους του ουτε πως να τους ζητησω

nevermind, το βρηκα απλα ειναι λιγο χωμενο στο menu, και ζητησα αλλαγη κωδικου. Λεει θα μου ερθει sms οταν γινει....ελπιζω μη το θυμιθουν μετα το basketακι το βραδυ γιατι αυτο ηταν η αφορμη να ξανασχοληθω με την υπηρεσια.

Κατι αλλο, σε Android 7 παιζει?

cmoustakas
25-10-2016, 17:47
Την εχω ενεργοποιησει παλιοτερα αλλα δε τη χρησιμοποιουσα.... το δειχνει και στο my account οτι ειναι ενεργοποιημενη αλλα δε μπορω πουθενα να βρω καποιο στοιχειο στο my account για τους κωδικους του ουτε πως να τους ζητησω

Μπες στο my account απο τις επιλογές πήγαινε εκεί που λέει υπηρεσίες και επέλεξε NovaGo, μόλις ανοίξει η σελίδα θα δεις τρεις επιλογές για αλλαγή κωδικού , αλλαγή Pin , και ανανέωση συσκευής. Ανανέωσε απο εκεί τους κωδικούς σου.

Blinky
25-10-2016, 17:59
Ολα καλα θεωρητικα....
Βεβαια το ipad που δοκιμασα συνδεθηκε αλλα στο liveTV απλα δειχνει να κανει buffering εδω και 10 λεπτα και δε δειχνει τιποτα...

Πηγα να δοκιμασω και στο android κινητο και δειχνει οτι ειναι συνδεμενο το ipad και δε μπαινει, μονο 1 συσκευη μπορεις να εχεις ενεργη?

cmoustakas
25-10-2016, 18:01
Ολα καλα θεωρητικα....
Βεβαια το ipad που δοκιμασα συνδεθηκε αλλα στο liveTV απλα δειχνει να κανει buffering εδω και 10 λεπτα και δε δειχνει τιποτα...

Πηγα να δοκιμασω και στο android κινητο και δειχνει οτι ειναι συνδεμενο το ipad και δε μπαινει, μονο 1 συσκευη μπορεις να εχεις ενεργη?
Ναι μόνο μια.

AKISKDG
25-10-2016, 19:36
Εχθές δοκίμασα το go στο laptop, την επόμενη εβδομάδα μπορώ να το ακυρώσω σαν συσκευή και να το βάλω άλλου? ευχαριστω

cmoustakas
25-10-2016, 19:40
Εχθές δοκίμασα το go στο laptop, την επόμενη εβδομάδα μπορώ να το ακυρώσω σαν συσκευή και να το βάλω άλλου? ευχαριστω

Για να σε αφήσει το σύστημα να το κανεις μόνος σου πρέπει να περάσεις ένας ολόκληρος μήνας απο την μέρα που καταχωρισες την συσκευή. Αν θες να το κανεις πιο σύντομα η το λες στο support του forum να σου ακυρώσει την η συσκευή η παίρνεις τηλέφωνο στη Nova.

Bayern7
06-11-2016, 19:23
Για κάποιον περιεργο λογο δε μου βγάζει επιλογή 576p πλέον.
Μόνο 360p 480p και αυτοματο.

kostikos
06-11-2016, 19:53
Σε osx υπαρχουν και οι 4 επιλογες.

achilleas1978
06-11-2016, 20:24
σε εμενα υπαρχει η επιλογή 576p, και οι 4 επιλογες υπαρχουν

thankin
06-11-2016, 20:29
Για να μην γκρινιάζουμε μόνο τις τελευταίες αγωνιστικές δεν κολλάει πλεον καθόλου. Αποκορύφωμα σήμερα που ειναι η μερα με το ματς μεγαλύτερης ζήτησης της χρονιάς όλα καλά όπως θα έπρεπε βέβαια.

Bayern7
06-11-2016, 20:31
Σε osx υπαρχουν και οι 4 επιλογες.

ΟΚ εκανα logout Και ξανα login και τις βγάζει κανονικά τώρα. Ότι να ναι.
Αυτό προέκυψε οταν εκλεισα το καπακι από το λαπτοπ ενώ επαιζε το novago Και όταν το ξανανοιξα μου βγαλε το γνωστο μηνυμα για εξωτερική οθόνη (έχω επιλογη όταν κλεινω το καπακι να κλείνει και την οθόνη).
Ποιος ξέρει τι κόλλημα έφαγε.
Τέλος καλό όλα καλά.
Νερό πάει πάντως μέχρι τώρα στο derby (χαχαχαχαχαχαχαχαχα) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - φαπαναθηναικος.

AKISKDG
06-11-2016, 20:40
παιδιά το novago από ipad, μπορώ να το δω στην TV?

cmoustakas
06-11-2016, 20:43
παιδιά το novago από ipad, μπορώ να το δω στην TV?

Η εφαρμογή κόβει απο μόνη της κάθε έξοδο καλωδίου προς τηλεόραση. Νομίζω το ίδιο ισχύει και για το Ipad.

Haris1977
07-11-2016, 00:05
Πάντως εμένα στο derby μου κανε 2 αρκετά μεγάλα buffering (περιπου 10 δευτερόλεπτα το ένα και άλλα τόσα το άλλο) και κάτι άλλα πιο μικρά. Γενικά πάντως αρκετά καλά..

thankin
07-11-2016, 00:15
και συζηταμε για μεγαλα buffering 10 sec? δλδ πριν ενα μηνα που βλεπαμε 10 λεπτα και 15 λεπτα δεν βλεπαμε τι ειδους buffering ηταν?

Haris1977
07-11-2016, 00:33
και συζηταμε για μεγαλα buffering 10 sec? δλδ πριν ενα μηνα που βλεπαμε 10 λεπτα και 15 λεπτα δεν βλεπαμε τι ειδους buffering ηταν?

Σωστός αλλά "υποτιθεται" πως το φτιάξαν κ δεν θα πρεπε να κανει καθολου..Πάντως συμφωνω πως ειχε τον μεγιστο κοσμο που θα μπορουσε να "δει" ενα ματς..

achilleas1978
07-11-2016, 05:20
για καπιους που εχουν προβλήματα με κολληματα στην εικονα η κανει συνεχεια buffering εχετε δοκιμασει να το βαλετε στα 360p;

σε εμενα στα 576p υπαρχει πρόβλημα κανει buffering, στα 480p είναι καλυτερα. αλλα στα 360p παιζει άψογα πεταει, αναγκαστικά το βαζω 360p

sakels
19-11-2016, 14:24
ξαναεβαλα το go στο λαπτοπ και τα σπασιμα της εικονας συνεχιζουν βρηκε κανεις κατι?

sakels
19-11-2016, 16:22
Θέλει τίποτα codecs η drivers?

speed79
19-11-2016, 18:01
παντως το γνωριζουν και οι ιδιοι γιατι και εγω μολις το εκανα τους εστειλα εδω στο φορουμ και μου αλλαξαν τη συσκευη παρολο που δε περασαν 30 μερες. μονο σε ταμπλετ και κινητο παιζει σωστα

billpeppas
19-11-2016, 18:32
Μιας και το ξεθάψατε... είχα στείλει μήνυμα στο support και μου είχανε πει το ψάχνουνε να το φτιάξουνε και θα μου απαντήσουνε πάλι.

2 μήνες τώρα ίσως και 2μιση ακόμα το ψάχνουνε... το ίδιο version :D

sakels
19-11-2016, 18:44
Εγώ μίλησα με το online chat και μου έλεγε δώσε μου τον αριθμό κάρτας πρόσβασης. Του λέω τι σχέση το πρόβλημα που σου περιγράφω με το δορυφορικό. Δεν βγήκε άκρη προφανώς γιατι ήταν άσχετος

bykrie
19-11-2016, 18:52
Εγώ μίλησα με το online chat και μου έλεγε δώσε μου τον αριθμό κάρτας πρόσβασης. Του λέω τι σχέση το πρόβλημα που σου περιγράφω με το δορυφορικό. Δεν βγήκε άκρη προφανώς γιατι ήταν άσχετος

Για να δει, κατά πόσο είσαι συνδρομητής, κοκ από την καρτέλα σου.

gbofathens
22-11-2016, 11:47
Καλησπέρα σε όλους,

Nova Player Version 3.1.2, notebook DELL Inspiron, embedded κάρτα γραφικών Intel, AVG anti-virus, Windows Firewall on

Μέχρι και την έκδοση 3 έπαιζε μια χαρά. Από την 3.1 και μετά εμφανίζει διαρκώς το #$!%μήνυμα "Web Player Plugin - Παρακαλώ κατέβασε και εγκατέστησε το απαραίτητο NovaGO Player. Αν το έχεις εγκαταστήσει ήδη, επέτρεψε την εκτέλεσή του για να απολαύσεις θέαμα."

Έχει να προτείνει κάποιος που έχει/είχε το ίδιο πρόβλημα; (εκτός των κλασσικών που σου "διαβάζει" το support περί απεγκατάστασης, delete temp files, απενεργοποίησης AV και λοιπά χαζά... τα οποία τα δοκίμασα ΟΛΑ 5-6 φορές, αλλά χωρίς τύχη)

Aggelos M.
22-11-2016, 12:36
Εμενα όταν μου το κανει αυτό απλα κανω επανεκκινηση αλλα φανταζομαι ότι το εχεις ηδη κανει...

sakels
22-11-2016, 17:10
Εμένα αυτό λύθηκε κάνοντας όλα τα updates των Windows 10.

adwnisgr
25-11-2016, 17:48
Καλώς τα δεχτήκαμε!! Απλά τραγικοί! Πληρώνουμε κάθε μήνα, μπάλα δεν βλέπουμε, αυτοί ζητάνε ρήτρες (και καλά κάνουν) και τελικά μας ανταμείβουν ....ξενέρωσα παρά πολυ... Α ρε kodi και iview που τους χρειάζεται !!!http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161125/a669bdd8dc1693ac330f5094334783bb.jpg

pkontos1970
25-11-2016, 18:17
Έλεος πια... δεν καταλαβαίνω τον λόγο του διαχωρισμού δικτύου Forthnet ή όχι - παρα μόνο να αναγκάσει κι αλλους στο triple play. Νομίζω ότι είναι καταχρηστικό!

pepis
25-11-2016, 18:28
Τι να πεις...

adwnisgr
25-11-2016, 18:30
Και το αστείο ειναι ότι το παρουσιάζουν σαν προνόμιο λες και απευθύνονται σε ηλίθιους! Ειλικρινά εχω βαρεθεί να με σκίζουν σαν καταναλωτή σε αυτή τη χώρα!
Αυτο νομίζω ειναι πολυ χειρότερο απο αυτο που κάνει ο ΟΤΕ στο go το δικό του. Μα να σου βάζει περιορισμό στη θέαση στο σπίτι σου για να δεις στο νόβα go??? Άρα ποιο το νόημα του νόβα go τελικά;;;;

makislou
25-11-2016, 19:43
Παιδια αντιμετοπιζω σοβαρο προβλημα εδω και καιρο. Μπαινω κανονικα, διαλεγω τι θελω να δω, το player ξεκιναει φορτωνει δυο φορες και μετα μενει μαυρη οθονη. Εχω δοκιμασει τα παντα .Υποπτευομαι οτι ειναι θεμα απο το ρουτερ μου .Αν γνωριζει κανεις κατι....ευχαριστω

bykrie
25-11-2016, 22:33
Καλώς τα δεχτήκαμε!! Απλά τραγικοί! Πληρώνουμε κάθε μήνα, μπάλα δεν βλέπουμε, αυτοί ζητάνε ρήτρες (και καλά κάνουν) και τελικά μας ανταμείβουν ....ξενέρωσα παρά πολυ... Α ρε kodi και iview που τους χρειάζεται !!!

Aπό το sckreenshot σου καταλαβαίνω ότι σου ήρθε email, και από το "και η άποψή σου μετράει" ότι πρόκειται για πιλοτικό στάδιο; να το πω.
Να δουν αντιδράσεις;

Πάντως να μην με αφήνει να δω ποδόσφαιρο στην τηλεόρασή μου, και ο γιος μου ταυτόχρονα στο go, που είναι εκτός σπιτιού, δεν μου αρέσει καθόλου. Περιορισμός θέασης σε μία συσκευή ...

bagtzim
26-11-2016, 00:13
Αναμενόμενο πιστεύω αλλα μέγα λάθος! Είδανε οτι ο ΟΤΕ αφήνει μόνο απο το δίκτυο του την θέαση του go και προσπαθούν να κάνουν πανω-κάτω το ίδιο.

evam7
26-11-2016, 00:34
Προσπαθούν να περιορίσουν τη θέαση με άλλο τρόπο, δεδομενου οτι χρησιμοποιείται Το nονα go ( Και το otego) για το σκοπό αυτό

ekigonzalez
26-11-2016, 01:42
Κρατάνε εκατομμύρια από τις ομάδες για την διακοπή του πρωταθλήματος και δεν έχουν την ευαισθησία να χαρίσουν στους συνδρομητές τούς ούτε ένα μήνα συνδρομή!

foufoutos7
26-11-2016, 02:11
Μπήκα από περιέγεια στο "Nova My Account" μόλις είδα το παραπάνω screenshot και διαπίστωσα ότι έχει προστεθεί μια επιπλέον καρτέλα στο Nova GO που λέγεται "Διαχείριση Θέασης".
Απ' ότι φαίνεται, το συγκεκριμένο νέο μέτρο είναι προγραμματισμένο να εφαρμοστεί άμεσα, από αυτό το ΣΚ για τα εξής 3 παιχνίδια μέχρι στιγμής:
1) Novasports 1 HD: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΛΑΡΙΣΑ (Σάββατο, 26 Νοεμβρίου 2016, 17:15)
2) Novasports 2 HD: ΑΕΚ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Σάββατο, 26 Νοεμβρίου 2016, 19:30)
3) Novasports 3 HD: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΒΕΡΟΙΑ (Σάββατο, 26 Νοεμβρίου 2016, 15:00)

manosvitacar
26-11-2016, 09:19
Μόλις το είδα και εγώ στο my Account αλλά αυτό ειναι μονο για τα αθλητικά κανάλια ;πχ θα βλέπω σπίτι national στο go δεν θα μπορώ να το δω ;

rangers72
26-11-2016, 09:51
πραγματικα ειναι η ετερεια για κλαματα.προσπαθει να περιορισει το go να βλεπεις μεσα στο σπιτη σου και αν εισαι εσυ εξω και καποιος απο την οικογενεια στο σπιτη σου ο ενας θα βλεπει τον αγωνα και ο αλλος οχι.αν το κανει για την super league μιας και εχει τοση μεγαλη θεαματικοτητα και ειναι τοσο πολυ ενδιαφερον το πρωταθλημα μπραβο της θα παρει και αλλους συνδρομητες αμεσα.αν το κανει αυτο για ολα τα καναλια της και παλι μπραβο της και να ζησουμε να την θυμομαστε δεν θα μεινει οχι συνδρομητη αλλα και οι υπαλληλοι θα φυγουν απο μονοι τους.

qbalaskas
26-11-2016, 09:54
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά αν εισαι σε οποιοδήποτε δίκτυο forthnet όλα παίζουν όπως πριν (ταυτόχρονα)

manosvitacar
26-11-2016, 10:12
Τώρα έχω μια συνομιλία με nova και λένε ότι είναι μόνο για τα αθλητικά κανάλια .

teodgeor
26-11-2016, 10:22
Το γραφει βρε παιδια αναλυτικά στο μηνυμα, γραφει για ποδοσφαιρο το ποδοσφαιρο θα κλειδωνει η στην tv η στο go. Αυτο τους ενδιαφερει γιατι οι περισσοτεροι δινουν το go σε αλλον. Και εγω εχω go απο τον αδερφο μου .Τελος τωρα αυτο θα βλεπει μπαλα ο ενας.

bykrie
26-11-2016, 10:35
Αυτό ακριβώς που λέει ο φίλος teodgeor ισχύει μόνο για την μπάλα.

iceman
26-11-2016, 10:36
Απαράδεκτο τελείως. Ακομα και τουαλέτα να θες να πας κατα τη διάρκεια αγώνα θα πρέπει να τρέχεις με τις αλλαγές στην εφαρμογή. Πάνε καλα;

manosvitacar
26-11-2016, 10:40
Πιλοτικά με την μπάλα και μετά για όλα τα κανάλια .

bykrie
26-11-2016, 11:23
Ας μην βιαζόμαστε να βγάζουμε συμπεράσματα για μελλοντική χρήση και σε άλλα κανάλια.
Αν είναι όντως πιλοτικό, και το φιτμπακ αρνητικό μπορεί να μην γίνει κιόλας.

Πάντως το ποδόσφαιρο είναι που τους καίει πάρα τ άλλα κανάλια.

Lolos21
26-11-2016, 12:28
Ρε πάνε καλά;;;; Εγώ ευχαρίστως θα έβαζα και forthnet για να μου έρχεται και πιο φθηνά αλλά δεν υπάρχει στην περιοχή μου. Τι να κάνουμε δηλαδή; Δικό τους πρόβλημα είναι όχι δικό μας.. Ας επεκτείνουν το δίκτυό τους πρώτα και μετά ας κάνουν πειράματα.. Και με το ondemand πάλι αδικημένοι βγαίνουμε εμείς που δεν έχουμε πάροχο forthnet στην περιοχή μας.. Γιατί κυρία nova γιατί;;; :furious3::furious3::furious3:

speed79
26-11-2016, 14:06
εγω περιμενα θα εβαζαν κανα πακετο δεδομενων οπως ο οτε με σιμ αλλα δεν εχουν καποια κινητη δικια τους να το κανουν. οπως και να εχει οσοι βολευομασταν με το go καποιου συγγενη η φιλου τερμα

rangers72
26-11-2016, 15:27
καταλαβαν οτι η μιση ελλαδα βλεπει τσαμπα και το κοψανε.πω ρε σκασιμο που εχουν κανει οσοι περιμεναν να δουν γιαννενα-βεροια.μπραβο νοβα συνεχισε ετσι.η πλακα ειναι οτι με περνει γνωστος μου απο την δουλεια και μου λεει δεν εχω go και του λεω η τηλεοραση η κομπιουτερ θα βλεπεις οχι και τα δυο και μου λεει ποσο ακομα μακακες θα μας πιασουν.μου λεει να φυγω οχι του λεω μεινε μεχρι η νοβα να φαληρισει:flipout: ερχετε οπου ναναι.

ekigonzalez
26-11-2016, 16:32
Όσοι έχουν μόνο Νοβα και όχι Forthnet, πάλι μένουν απ έξω! Μετά το on demand τώρα θα χάσουμε και το nova go!!! Απαράδεκτο!

manosvitacar
26-11-2016, 16:35
Πάντως τώρα βλέπω ΠΑΣ-ΒΕΡΟΙΑ και στην Τν και στο go (σύνδεση ΟΤΕ ).

bykrie
26-11-2016, 17:17
Δεν ισχύει για όλους.
Όποιος πείρε email μάλλον.
Και εγώ βλέπω κανονικά και δεν πείρα και email.

algedan
26-11-2016, 18:31
Για να μιλήσουμε λίγο ειλικρινά, η ΝΟΒΑ θεωρεί (και καλά κάνει) ότι ο κάτοχος του novago είναι και ο κάτοχος της συνδρομής. Οπότε στο σπίτι και στην σύνδεση ιντερνετ του σπιτιού δεν υπάρχει πρόβλημα. Επίσης θεωρεί ότι ο κάτοχος του novago όταν το χρησιμοποιεί είναι εκτός σπιτιού, οπότε τι πιο φυσικό (για την ΝΟΒΑ) αφού λείπει να απενεργοποιηθούν τα αθλητικά κανάλια αφού δεν είναι κανείς στο σπίτι ή στην άλλη περίπτωση είδατε πολλές συζύγους να βλέπουν superleague; δεν πιστεύω ότι θα έχουν πρόβλημα πια που τα υπόλοιπα κανάλια παίζουν κανονικά!
Βέβαια έτσι καταδικάζει τους συνδρομητές ΝΟΒΑ που έχουν μόνο δορυφορική και αυτό είναι ένα λάθος της, που πρέπει με κάποιο τρόπο να το διορθώσει. Επίσης είναι θέμα με φοιτητές που πήραν από τον πατέρα τους το novago και βλέπουν από άλλη σύνδεση.

sakels
26-11-2016, 18:51
Μάλλον θα έχουν κάνει έλεγχο και είδαν ότι κατά τη διάρκεια των αγώνων πάρα πολλά νοβα go είναι συνδεδεμένα από άκυρα μέρη σε σχέση με την διεύθυνση της συνδρομής και θέλουν να το περιορισουν

iceman
26-11-2016, 19:42
Εδώ που είμαι εγώ δεν μπορεί να με καλύψει κανένας παροχής πλην ΟΤΕ γιατί κανείς δεν επενδύει. Ας τσεκάρει την ip μου αν θέλει να δει ότι είμαι κοντά....

socratess
26-11-2016, 19:46
Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!Είναι απαράδεκτη η συμπεριφορά της nova.Δεν γίνεται να σε δεσμεύει να έχεις συνέχεια δίκτυο forthnet για το novago..Ούτε η συνδρομή να αφορά χρήση ενός ατόμου.Μπορεί σε περίπτωση οικογένειας κάποιο από τα μέλη της να είναι εκτός κατοικίας (καλή ώρα) και να μην έχει σύνδεση forthnet.Είναι παράλογο αυτό που αποφάσισαν και σίγουρα δεν είναι λύση να βάλουμε 2 συνδέσεις.Το πολύ πολύ να μας ωθήσουν στην έξοδο,γιατί περικόπτουν κι άλλο το υποβαθμισμένο προιόν.Εγώ τους έστειλα μειλ με τα παράπονά μου και μου απάντησαν πως είναι πιλοτικό σε πρώτη φάση..Πρέπει να αντιδράσουμε μαζικά όμως..

tremulinas
26-11-2016, 20:12
Ντροπή και μόνο ντροπή. Απίστευτες παλινωδίες από τη Nova. Έχει τύχει πολλούς αγώνες να τους δω από την δουλειά και απ το σπίτι να βλέπει την ίδια ώρα ο πατέρας μου. Τώρα αναγκαστικά θα βλέπει ο ένας απ τους δύο. Προσωπικά, αν δεν ανακληθεί το μέτρο αυτό, διακόπτω τη συνδρομή με συνοπτικές διαδικασίες.

socratess
26-11-2016, 20:16
Προσωπικά, αν δεν ανακληθεί το μέτρο αυτό, διακόπτω τη συνδρομή με συνοπτικές διαδικασίες.
Ακριβώς το ίδιο τους είπα.Αλλά για να ανακληθεί πρέπει να αντιδράσουμε με μειλ στην εταιρεία...

tremulinas
26-11-2016, 20:19
Τους έχω στείλει ήδη.

Γιώργος Κ.
27-11-2016, 04:32
Μάλλον θα έχουν κάνει έλεγχο και είδαν ότι κατά τη διάρκεια των αγώνων πάρα πολλά νοβα go είναι συνδεδεμένα από άκυρα μέρη σε σχέση με την διεύθυνση της συνδρομής και θέλουν να το περιορισουν
ε βέβαια ...γι αυτό την έδινε και λέγεται nova go η υπηρεσία για να βλέπουμε εκτος σπιτιού σε "άκυρα" μέρη κατ αυτούς!!!! Έλεος... τι άλλο θα διαβάσουμε πια

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

lousio77
27-11-2016, 11:16
αν οντως το κανουν για να προστατεψουν το περιεχομενο τους σε μη συνδρομητες του τοτε να περιμενουν και οι ιδιοι οι forthnet πελατες την ιδια πολιτικη της εταιριας μελλοντικα!δηλαδη εσεις τι λετε οτι θα συνεχισουν οι εντος forthnet πελατες να μεταπωλουν περιεχομενο της πλατφορμας?

pepis
27-11-2016, 11:29
Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!Είναι απαράδεκτη η συμπεριφορά της nova.Δεν γίνεται να σε δεσμεύει να έχεις συνέχεια δίκτυο forthnet για το novago..Ούτε η συνδρομή να αφορά χρήση ενός ατόμου.Μπορεί σε περίπτωση οικογένειας κάποιο από τα μέλη της να είναι εκτός κατοικίας (καλή ώρα) και να μην έχει σύνδεση forthnet.Είναι παράλογο αυτό που αποφάσισαν και σίγουρα δεν είναι λύση να βάλουμε 2 συνδέσεις.Το πολύ πολύ να μας ωθήσουν στην έξοδο,γιατί περικόπτουν κι άλλο το υποβαθμισμένο προιόν.Εγώ τους έστειλα μειλ με τα παράπονά μου και μου απάντησαν πως είναι πιλοτικό σε πρώτη φάση..Πρέπει να αντιδράσουμε μαζικά όμως..
Παιδιά δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Στο ON demand το οποίο το βλέπεις στο σπίτι σου, ήθελαν δίκτυο forthnet. Τους είπα είμαι 60 χιλιόμετρα μακριά. Τίποτα. Εδώ στο φόρουμ μας ειρωνευτηκαν. Μαζική διακοπή συνδρομων. Αυτή είναι η καλύτερη λύση.

michkal91
27-11-2016, 12:22
Πραγματικά γελάει ο κόσμος... Δηλαδή εγώ που είμαι στην Αθήνα και οι γονείς μου Κρήτη και έχουν αυτή τη στιγμή το νόβα εξοχικό τι θα γίνει;

kostikos
27-11-2016, 12:49
Δεν εχει να κανει το nova εξοχικό. Η εναλλαγη θα αναφερεται στην εκαστοτε ενεργή συνδεση.

Οσοι ελαβαν το email, σε καποιο σημειο γραφει πως θα τους ζητηθει η αποψη τους σχετικά με την αλλαγή. Εκει μπορειτε να γραψετε την αποψη σας.

sakels
27-11-2016, 14:51
Πολύ Απλά το βαθμολογεις με μηδέν και γράφεις απαράδεκτο.

rangers72
27-11-2016, 15:26
σημερα παρατηρησα οτι σταματησε και η υπηρεσια απο την εφημεριδα προτο θεμα.αρα η νοβα αρχιζει και ζοριζετε πολυ οικονομικα και προσπαθει να μαζεψει αν μπορει κανενα συνδρομητη αλλα με λαθος τακτικες οπως παντα.εξαγριωνει τους ηδη υπαρχοντες με την λογικη σε μια υπηρεσια θα βλεπεις η τηλεοραση η υπολογιστη γιατι ετσι μας αρεσει.και απομακρυνει οσους ενδιαφεροντε με τις τακτικες αυτες. ασε που οσο χανει και κατι απο αθλητικα δεν της εχει μεινει τιποτα σχεδον εκτος ευρολιγκα και κινηματογραφο εχασε 2 στουντιο και ποιος ξερει τι θα ακολουθησει.

sakels
27-11-2016, 16:31
Ναι ο κόσμος από κει περίμενε να δει τζάμπα αγώνες....

algedan
27-11-2016, 17:59
Τώρα για να μιλήσουμε ειλικρινά!!!!!
πόσοι δώσατε (δώσαμε) το novago σε συγγενείς, φίλους, γνωστούς κλπ κλπ.
Άντε να δικαιολογήσω το γεγονός σε γιους φοιτητές, αδελφούς, γονείς κλπ, αλλά όταν δώσαμε (δώσατε) το novago σε φιλαράκια, γαμπρούς, μπατζανάκια, φίλους ή ακόμα και επί πληρωμή σε γνωστούς είναι σωστό; Έτσι την πληρώνουν και αυτοί που έχουν σκέτη ΝΟΒΑ, μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά!
Συγγνώμη αν γίνομαι κακός!

cmoustakas
27-11-2016, 18:12
Θα παρακαλούσα πολύ όσο θιγμένοι και να αισθάνεστε από την τελευταία κίνηση της Nova δεν θα επιτρέψω με τίποτα να εκφράζεστε στο παρόν νήμα με διαφόρους προσβλητικούς και υβριστικούς χαρακτηρισμούς.

pepis
27-11-2016, 18:12
Δεν γίνεσαι κακός, αλλά όχι και με πληρωμή. Μπορεί να το έκαναν τίποτα εγκαταστατες της νοβα, αλλά όχι ο απλός χρήστης.

algedan
27-11-2016, 18:17
Δεν κρίνω τους απλούς χρήστες που έδωσαν σε γιους , γονείς ,αδελφούς αλλά σίγουρα δεν είμαστε όλοι αγγελούδια. Να πω ότι δεν επικροτώ την ενέργεια της ΝΟΒΑ αλλά δυστυχώς η ασυδοσία πολλών "πληγώνει" όλους!

sakels
27-11-2016, 18:37
Τουλάχιστον ας κάνει 2 συσκευές με εν; stream τη φορά

tiniakos
27-11-2016, 18:42
Άρχισε να αντιγράφει η Nova τoν OTE αλλά στα κακά του.
Δυστυχώς στην Ελλάδα και η συνδρομητική tv μονοπωλιακές πρακτικές υιοθετεί όπως η κινητή.

malakudi
27-11-2016, 18:55
@cmoustakas: Αφού λείπει το μύνημά μου που έγραψα "Ξεφτίλα" προφανώς αναφέρεσαι και σε μένα. Μα πως αλλιώς μπορείς να κρίνεις την πολιτική της εταιρείας πάνω στο Go, εκτός από τη λέξη "ξεφτίλα"; Όταν άλλα πακέτα της Ευρώπης δίνουν πρόσβαση με υπηρεσίες τύπου Go όχι σε 1 αλλά σε 2 ή και 4 συσκευές, χωρίς κανένα περιορισμό; Το Sky UK δεν έχει ποδοσφαιρικά τηλεοπτικά δικαιώματα που τα έχει πληρώσει μία περιουσία; Η Nova με το "υπερθέαμα" της Superleague, των εμπριστικών επιθέσεων σε αρχιδιαιτητές και των διακοπών, αντί να κοιτάξει να σέβεται τους πελάτες της και να τους προσφέρει σοβαρές υπηρεσίες κατάλαβε εσχάτως ότι κάποιοι μοιράζονταν τη συνδρομή τους Go με τρίτους; Ε και; Μήπως αυτοί θα γίνουν συνδρομητές; Αν ήταν να γίνουν θα είχαν γίνει. Γι' αυτό θα επαναλάβω, μόνο ξεφτίλα είναι αυτή η συμπεριφορά.

Αν είχα sport pack θα έκανα ήδη αίτηση διακοπής. Δεν έχω (έχω cinema pack), αλλά παρ' ολ' αυτά δεν ανέχομαι σε καμία περίπτωση τέτοιες συμπεριφορές από εταιρείες και σκέφτομαι πολύ σοβαρά τη διακοπή.

cmoustakas
27-11-2016, 19:02
@cmoustakas: Αφού λείπει το μύνημά μου που έγραψα "Ξεφτίλα" προφανώς αναφέρεσαι και σε μένα. Μα πως αλλιώς μπορείς να κρίνεις την πολιτική της εταιρείας πάνω στο Go, εκτός από τη λέξη "ξεφτίλα"; Όταν άλλα πακέτα της Ευρώπης δίνουν πρόσβαση με υπηρεσίες τύπου Go όχι σε 1 αλλά σε 2 ή και 4 συσκευές, χωρίς κανένα περιορισμό; Το Sky UK δεν έχει ποδοσφαιρικά τηλεοπτικά δικαιώματα που τα έχει πληρώσει μία περιουσία; Η Nova με το "υπερθέαμα" της Superleague, των εμπριστικών επιθέσεων σε αρχιδιαιτητές και των διακοπών, αντί να κοιτάξει να σέβεται τους πελάτες της και να τους προσφέρει σοβαρές υπηρεσίες κατάλαβε εσχάτως ότι κάποιοι μοιράζονταν τη συνδρομή τους Go με τρίτους; Ε και; Μήπως αυτοί θα γίνουν συνδρομητές; Αν ήταν να γίνουν θα είχαν γίνει. Γι' αυτό θα επαναλάβω, μόνο ξεφτίλα είναι αυτή η συμπεριφορά.

Αν είχα sport pack θα έκανα ήδη αίτηση διακοπής. Δεν έχω (έχω cinema pack), αλλά παρ' ολ' αυτά δεν ανέχομαι σε καμία περίπτωση τέτοιες συμπεριφορές από εταιρείες και σκέφτομαι πολύ σοβαρά τη διακοπή.

Παναγιώτη δεν θα πω οτι έχεις άδικο συλλογισμό σου, αλλά η μια λέξη φέρνει την άλλη απο κάποιον επόμενο και στο τελος χάνεται η μπάλα. Μπορούμε να εκφράζουμε πολυ καλύτερα την δυσαρέσκεια μας όπως πολυ όμορφα το έκανες στο δεύτερο post σου απο το να γράφουμε μονολεκτικά μια "ξεφτίλα" που θα το πάρει το επόμενο μέλος και θα το κανει "βλακεία" και ακόμα περισσότερο σε πιο χοντρούς χαρακτηρισμούς. Εκεί ειναι η ένσταση μου και σβήστηκε το μήνυμα
σου μαζί με ένα ακόμη. Να στην αντίδραση, ναι στην δυσαρέσκεια, με επιχειρήματα ομως όχι με χαρακτηρισμούς.

tiniakos
27-11-2016, 19:02
Εδώ κοτζαμ netflix και επιτρέπει θέαση σε μέχρι 4 συσκευές και έχει εκατομμύρια θεατές και σε χώμα τιμή και όλα αυτά
έχοντας περιεχόμενο σοβαρό όχι μπαλώματα.

malakudi
27-11-2016, 19:09
Παναγιώτη δεν θα πω οτι έχεις άδικο συλλογισμό σου, αλλά η μια λέξη φέρνει την άλλη απο κάποιον επόμενο και στο τελος χάνεται η μπάλα. Μπορούμε να εκφράζουμε πολυ καλύτερα την δυσαρέσκεια μας όπως πολυ όμορφα το έκανες στο δεύτερο post σου απο το να γράφουμε μονολεκτικά μια "ξεφτίλα" που θα το πάρει το επόμενο μέλος και θα το κανει "βλακεία" και ακόμα περισσότερο σε πιο χοντρούς χαρακτηρισμούς. Εκεί ειναι η ένσταση μου και σβήστηκε το μήνυμα
σου μαζί με ένα ακόμη. Να στην αντίδραση, ναι στην δυσαρέσκεια, με επιχειρήματα ομως όχι με χαρακτηρισμούς.

Έχεις δίκιο στο ότι ήταν μια μονολεκτική τοποθέτηση χωρίς επιχειρήματα. Όμως η κριτική είναι ουσιαστική. Όχι μόνο κάνουν κάτι τέτοιο καταστρατηγώντας τελείως το νόημα μιας Go υπηρεσίας - θεωρώντας πως τη συνδρομητική τηλεόρασή τους τη βλέπει μόνο ένας και όχι όλη η οικογένεια - αλλά το παρουσιάζουν λες και είναι κάτι καλό! Και κληρώνουν και κάποιο δώρο; Έλεος δηλαδή. Όποιος manager κι αν το σκέφτηκε, η λέξη που χρησιμοποίησα τον χαρακτηρίζει απόλυτα.

cmoustakas
27-11-2016, 19:12
Έχεις δίκιο στο ότι ήταν μια μονολεκτική τοποθέτηση χωρίς επιχειρήματα. Όμως η κριτική είναι ουσιαστική. Όχι μόνο κάνουν κάτι τέτοιο καταστρατηγώντας τελείως το νόημα μιας Go υπηρεσίας - θεωρώντας πως τη συνδρομητική τηλεόρασή τους τη βλέπει μόνο ένας και όχι όλη η οικογένεια - αλλά το παρουσιάζουν λες και είναι κάτι καλό! Και κληρώνουν και κάποιο δώρο; Έλεος δηλαδή. Όποιος manager κι αν το σκέφτηκε, η λέξη που χρησιμοποίησα τον χαρακτηρίζει απόλυτα.

Όσο αφορά την κριτική σου το είπα και πιο πάνω δεν έχω να κάνω ούτε σχόλιο ούτε παρατήρηση. Εν μέρη συμφωνώ και μαζί σου και ο ίδιος ως εν δύναμη συνδρομητής FullPack Nova.

malakudi
27-11-2016, 19:13
Τώρα για να μιλήσουμε ειλικρινά!!!!!
πόσοι δώσατε (δώσαμε) το novago σε συγγενείς, φίλους, γνωστούς κλπ κλπ.
Άντε να δικαιολογήσω το γεγονός σε γιους φοιτητές, αδελφούς, γονείς κλπ, αλλά όταν δώσαμε (δώσατε) το novago σε φιλαράκια, γαμπρούς, μπατζανάκια, φίλους ή ακόμα και επί πληρωμή σε γνωστούς είναι σωστό; Έτσι την πληρώνουν και αυτοί που έχουν σκέτη ΝΟΒΑ, μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά!
Συγγνώμη αν γίνομαι κακός!

Και τί έγινε δηλαδή αν το έκαναν αυτό, όσοι το έκαναν; Μήπως έχασε συνδρομητές η Nova; Έχει καμία σχέση το να δεις ένα ματς στο κινητό σου από την πλήρη υπηρεσία Nova; Όταν ξεκινάς να δώσεις μία υπηρεσία τύπου Go ξέρεις ότι κάποιοι που δε σκόπευαν ποτέ να γίνουν πελάτες σου θα επωφεληθούν. Ε και; Δεν έχασες κάτι, αντίθετα κέρδισες τους πελάτες που τους έδωσες μία επιπλέον υπηρεσία.

Η Nova ξέφυγε πέρα από κάθε όριο με αυτή την απόφαση. Την έκραζα μέχρι πριν λίγο καιρό με την επιμονή της να δίνει τα Nova Go κουπόνια δημιουργώντας πρόβλημα αρκετές φορές σε συνδρομητές της και τώρα έφτασε στο άλλο άκρο! Καλύτερα να την καταργήσει τελείως την υπηρεσία αν σκέφτεται πως όλοι είναι υποψήφιοι λαθροθεατές του υπερθεάματος Nova.

algedan
27-11-2016, 19:14
@malakoudi
Παναγιώτη, συγχώρεσε με που σε προσφωνώ με το όνομα σου παρόλο που δεν σε γνωρίζω προσωπικά.
Εσύ όμως είσαι στην "πιάτσα" και ξέρεις το τοπίο εδώ και μπορείς να εκφέρεις γνώμη γιατί ζεις αυτή την φάση από μέσα και με διάφορα κριτήρια (που εσύ τα ζεις) θα μπορείς να πεις τη γνώμη σου και να συζητηθεί! Πόσοι όμως από δω θα που την γνώμη τους μόνο και μόνο για να "κράξουν" και χωρίς τίποτα να συνεισφέρουν ; Να πω και εγώ ότι είμαι κατ'α ττης κίνησης αυτής αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν υπάρχουν "αφορμές " που 'εγινε αυτή.

cmoustakas
27-11-2016, 19:17
Πείτε μου οτι έχω λάθος αλλά βλέποντας την τακτική της Cosmote να εχει πολυ περιορισμένο το GO της η Nova θα προσπαθήσει να κανει κάτι αντίστοιχο γιατί ίσως βλέπει στο ανταγωνιστικό Go να δουλεύει καλύτερα και με περισσότερη ασφάλεια σε σχέση με το δικό της.

achillesgk
27-11-2016, 19:40
Έλεος πια... δεν καταλαβαίνω τον λόγο του διαχωρισμού δικτύου Forthnet ή όχι - παρα μόνο να αναγκάσει κι αλλους στο triple play. Νομίζω ότι είναι καταχρηστικό!

Ακριβώς..θέλει να πάρει συνδρομητές τηλεφωνίας από άλλους παρόχους και να τους οδηγήσει στο triple play. Εγώ είμαι σε περιοχή που δεν έχει ιδιόκτητο η , forthnet..δικαιούμαι αποζημίωση??? :)

bykrie
27-11-2016, 19:44
Και όμως.
Έχουν υπάρξει μηνύματα στο φόρουμ μας, που ζητούσαν επί πληρωμή κωδικούς novago.
Έχουν υπάρξει μηνύματα στο support, από μη συνδρομητές, που ζητούσαν επίλυση στο Χ πρόβλημα που αντιμετώπιζαν με το novago και μόλις τους ζητούσαν στοιχεία, σφύριζαν αδιάφορα.
Έχουν υπάρξει μηνύματα που έγιναν και κακοί οι συντονιστές όταν τα έσβηναν, που μας έδειχναν με ποιο τρόπο θα δούμε novago στην tv.
Όπως και να έχει θέλουν και αυτοί να προστατέψουν το προϊόν τους.

Και για να μην παρεξηγηθώ, εννοείτε είμαι αντίθετος με αυτή τη φιλοσοφία, και την κίνηση από πλευράς nova το έγραψα και ποιο πίσω.
Ο γιος μου είναι στρατιώτης και το παλικάρι έβλεπε μπάλα στη μονάδα του....
Γιατί του αφαιρούν αυτό το δικαίωμα δεν το καταλαβαίνω...

rangers72
27-11-2016, 19:57
εγω θα πω κατι αλλο.οκ το δεχομε οτι καποιοι βλεπανε δωρεαν. μπορουν να βαλουν συνδρομη στο go ξερω γω 5 ευρω το μηνα εξτρα αν θες να βλεπεις και στον υπολογιστη σου.το να το κοψεις μαχαιρι ειναι χοντρο και δειχνει οτι δεν σεβεσε τους συνδρομητες σου. απο την στιγμη που μεχρι τωρα το διαφημιζες και σαν αβαντα οτι βλεπεις οπου και αν βρισκεσε και δεν χανεις το αγαπημενο σου προγραμμα και δωρεαν.

paiktaras
27-11-2016, 20:00
Το να υπάρχει ως υπηρεσία με έξτρα χρέωση νομίζω ότι θα είναι πιο σωστό και θα έχει λιγότερη γκρίνια σε σχέση με Τώρα

Sent from my 1+1

bykrie
27-11-2016, 20:05
Χωρίς να θέλω να βγω offtopic, επίσης δεν ξέρω και κατά πόσο η υπηρεσία αυτή βοηθούσε όλους αυτούς που στριμάρουν μέσω του δικτύου τα κανάλια έναντι αμοιβής.
Δεν έχω τις κατάλληλες γνώσεις για να ξέρω πόσο εφικτό είναι αυτό, σε τι ποιότητα, κοκ
Ίσως ο malakudi μας βοηθήσει.

Όπως και να έχει πάντως θα πρέπει να το δουν σοβαρά, και να μην προχωρήσει κάτι τέτοιο.

socratess
27-11-2016, 20:25
Το να υπάρχει ως υπηρεσία με έξτρα χρέωση νομίζω ότι θα είναι πιο σωστό και θα έχει λιγότερη γκρίνια σε σχέση με Τώρα

Sent from my 1+1

Μήπως ακριβώς εκεί θέλουν να φτάσουν;Και πάνε να μας το περάσουν ως μια "καλή λύση"; Θεωρώ απαράδεκτη την κίνηση της nova γιατί αφαιρεί το δικαίωμα της ταυτόχρονης θέασης αγώνα σε 2 άτομα μιας οικογένειας, όταν ένας εκ των δύο δεν έχει σύνδεση forthnet ή ακόμη χειρότερα όταν δεν είναι εφικτό να υπάρχει κάλυψη της forthnet στην περιοχή.
Ακόμα κι αν συνέβη το περιστατικό να δίνει κάποιος κωδικούς αλλού,δεν υπάρχει λογική να την πληρώνουν όλοι.Δε λειτουργεί έτσι μια σωστή εταιρεία.
Συγχαρητήρια στους εμπνευστές αυτής της κίνησης,καταφέρανε να μας εκνευρίσουν και μόνο,γιατι πρακτικά δε γίνεται αυτά τα 2 άτομα της ίδιας οικογένειας να πληρώνουν δεύτερη σύνδεση forthnet-για θέαση εκτός της κύριας κατοικίας.Πραγματικά είναι η τελευταία φορά που ανέχομαι τέτοιες λογικές,εάν δεν αλλάξει αυτή η απόφαση άμεσα.

algedan
27-11-2016, 20:35
κακά τα ψέματα... αφού υπάρχει το αντίπαλο δέος (cosmote TV go) που σε υποχρεώνει για να δεις εκτός σπιτιού 5 ευρώ αγορά του πακέτου δίνει το άλλοθι και στην ΝΟΒΑ να κάνει παρόμοιες πρακτικές. Είμαστε έτοιμοι οι συνδρομητές και των δύο παρόχων να κάνουμε "εμπάργκο"; 'Ολα τα άλλα είναι για να λέμε! επαναλαμβάνω πως δεν συμφωνώ με τέτοιες πρακτικές των παρόχων!

anto_33
27-11-2016, 21:05
Και όμως.
Έχουν υπάρξει μηνύματα στο φόρουμ μας, που ζητούσαν επί πληρωμή κωδικούς novago.
Έχουν υπάρξει μηνύματα στο support, από μη συνδρομητές, που ζητούσαν επίλυση στο Χ πρόβλημα που αντιμετώπιζαν με το novago και μόλις τους ζητούσαν στοιχεία, σφύριζαν αδιάφορα.
Έχουν υπάρξει μηνύματα που έγιναν και κακοί οι συντονιστές όταν τα έσβηναν, που μας έδειχναν με ποιο τρόπο θα δούμε novago στην tv.
Όπως και να έχει θέλουν και αυτοί να προστατέψουν το προϊόν τους.

Και για να μην παρεξηγηθώ, εννοείτε είμαι αντίθετος με αυτή τη φιλοσοφία, και την κίνηση από πλευράς nova το έγραψα και ποιο πίσω.
Ο γιος μου είναι στρατιώτης και το παλικάρι έβλεπε μπάλα στη μονάδα του....
Γιατί του αφαιρούν αυτό το δικαίωμα δεν το καταλαβαίνω...

Mην ξεχναμε οτι η ιδια η nova εδινε μεσω προσφορας σε εφημεριδα κουπονι με κωδικους για να δουμε μη συνδρομητες nova go
οποτε λογικο ειναι αρκετοι μη συνδρομητες να ειχανε αποριες

socratess
27-11-2016, 21:23
κακά τα ψέματα... αφού υπάρχει το αντίπαλο δέος (cosmote TV go) που σε υποχρεώνει για να δεις εκτός σπιτιού 5 ευρώ αγορά του πακέτου δίνει το άλλοθι και στην ΝΟΒΑ να κάνει παρόμοιες πρακτικές. Είμαστε έτοιμοι οι συνδρομητές και των δύο παρόχων να κάνουμε "εμπάργκο"; 'Ολα τα άλλα είναι για να λέμε! επαναλαμβάνω πως δεν συμφωνώ με τέτοιες πρακτικές των παρόχων!
Γιατί πρέπει να αντιγράφει η nova την cosmote και το αντίστροφο στα αρνητικά της;Ο ανταγωνισμός είναι σε όφελος των πελατών.Εμπάργκο είναι δύσκολο να γίνει,έχεις δίκιο.Έχουμε τη δυνατότητα όμως να κρίνουμε και να μην επιλέγουμε αυτούς που ξαφνικά μας αφαιρούν υπηρεσίες.

dkasmodeus
27-11-2016, 21:27
Mην ξεχναμε οτι η ιδια η nova εδινε μεσω προσφορας σε εφημεριδα κουπονι με κωδικους για να δουμε μη συνδρομητες nova go

Επομένως έχουν δηλώσει τα στοιχεία τους στην εταιρία. (Τηλεφωνο και κωδικό novago)

Πάντως το σίγουρο ειναι οτι δεν εχει γίνει σε όλους αυτο. Οποτε κατι δοκιμάζουν.

kostikos
27-11-2016, 22:04
Ό,τι και να δοκιμάζουν ειναι μαλλον τυχαιο. Ελαβα το email αλλα ουτε κωδικους απο εφημεριδες εχω παρει ποτε και η χρηση που κανω στο novago ειναι μηδενική.

bykrie
27-11-2016, 22:41

Οχι δεν μιλάω για την εφημερίδα και τα κουπόνια, δικαίως οι χρήστες να ζητούν βοήθεια.
Μιλάω για χρήστες, μη συνδρομητές, χρήστες χωρίς κουπόνια από εφημερίδες, που πήραν από γνωστούς φίλους κλπ κωδικούς, και στα δύσκολα ζητούν βοήθεια.
Σε τέτοιες περιπτώσεις, γίνεται κατανοητό ότι μας καταλαβαίνουν και παίρνουν μέτρα.

Και όλα αυτά φυσικά τα γράφουμε δημόσια στα φόρα που ξέρουμε ότι μας διαβάζουν..

Αυτό ήθελα να πω.

Εύχομαι και ελπίζω να το πάρουν πίσω.

algedan
28-11-2016, 08:14
Έχουμε τη δυνατότητα όμως να κρίνουμε και να μην επιλέγουμε αυτούς που ξαφνικά μας αφαιρούν υπηρεσίες.

Σε αυτό με βρίσκεις σύμφωνο. Για τους περιορισμούς που μας βάζουν, τα θέλουμε και εμείς γιατί δεν αντιδρούμε ουσιαστικά και όχι με αλαλαγμούς.

malakudi
28-11-2016, 10:00
Χωρίς να θέλω να βγω offtopic, επίσης δεν ξέρω και κατά πόσο η υπηρεσία αυτή βοηθούσε όλους αυτούς που στριμάρουν μέσω του δικτύου τα κανάλια έναντι αμοιβής.
Δεν έχω τις κατάλληλες γνώσεις για να ξέρω πόσο εφικτό είναι αυτό, σε τι ποιότητα, κοκ
Ίσως ο malakudi μας βοηθήσει.

Πειρατεία στο go υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει και με το νέο σύστημα. Δεν είναι δυνατόν όμως να τιμωρείς αυτούς που σε πληρώνουν επειδή δε μπορείς να περιορίσεις την πειρατεία. Άλλωστε η πειρατεία από streaming είναι ένα ελάχιστο ποσοστό από την πειρατεία που υπήρχε παλιά με gamma cards και card sharing. Αυτό φαίνεται από το πόσους ενεργούς συνδρομητές έχουν τα δύο πακέτα (σχεδόν 1 εκατομμύριο) ενώ την εποχή της μεγάλης πειρατείας δε ξεπερνούσε η Nova τις 360-370 χιλιάδες.

haduken
28-11-2016, 13:10
Κατ' αρχήν να πω ότι διακρίνω μεγάλη ευαισθησία από τους mods που διαγράφουν μηνύματα.
Να ξαναγράψω λοιπόν, ακόμα πιο ευγενικά (για να μην θιχτεί η Νόβα και διαγραφεί και νέο μήνυμα παρ' ότι δεν ήταν υβριστικό) ότι το πιο απαράδεκτο για μένα ήταν η ανακοίνωσή τους.
Θεωρώ ότι υποτιμάει τη νοημοσύνη μου, όταν παρουσιάζει τον ευνουχισμό μιας υπηρεσίας ως νέο feature περιμένοντας μάλιστα και τις... απόψεις των συνδρομητών.
Ας βγει και πει "επειδή πολλοί μοιράζετε συνδρομές σε άσχετους το κλειδώνουμε ακόμα περισσότερο και τιμωρούμε όλους". Γιατί περί αυτού πρόκειται.
Δεν νομίζω ότι θα πάει κανένας να δώσει τα χρήματά του τώρα να γίνει συνδρομητής. Θα μαζευτούν περισσότεροι σε σπίτι-καφετέριες ή στη χειρότερη δεν θα δουν το τραγικό προϊόν του ελληνικού πρωταθλήματος.

Από εκεί και πέρα τα "ναι μεν, αλλά..." που γράφονται εδώ μέσα δεν δικαιολογούν τίποτα. Δεν φταίει σε τίποτα ο άνθρωπος που δουλεύει και δεν είναι σπίτι του να πρέπει να λογκάρει κάθε φορά και να κλειδώνει και τους υπόλοιπους επειδή κάποιος μοίραζε το NovaGo. Το να προκαλείς προβλήματα σε αυτούς που δεν φταίνε σε τίποτα, δεν είναι αντιμετώπιση ενός ζητήματος.
Δεν έχει σημασία πόσοι ψάχνουν, πόσοι ρωτάνε, πόσοι αγοράζουν κωδικούς. Η παρανομία και η πειρατεία υπήρχαν από τα πρώτα χρόνια, πολύ πριν μπει στη ζωή μας το live streaming. Η Νόβα έχει κάθε δικαίωμα να την κυνηγήσει, όχι όμως τιμωρώντας όλους. Ειδικά όσοι έχουμε χρόνια δορυφορική Νόβα αλλά για Χ, Υ λόγους δεν την προτιμήσαμε ποτέ στο ίντερνετ νιώθουμε και πάλι κορόιδα.

roby
28-11-2016, 13:19
Απο τις 2 συσκευες μας πηγαν στην 1 συσκευη "πιλοτικα" τοτε με ενδεχομενο να αλλαξει στο μελλον.
Αν ειναι αυτη η αλλαγη που λεγεται τοτε μην ονομαζεται αυτη την υπηρεσια GO .
Σας ευχαριστω που με βοηθησατε να αποφασισω στο να ανανεωσω ή οχι την συνδρομη μου.

Aggelos M.
28-11-2016, 13:36
Απαράδεκτα πραγματα!
Πολλά βηματα πίσω από την ΝΟΒΑ...

bykrie
28-11-2016, 13:48
Κατ' αρχήν να πω ότι διακρίνω μεγάλη ευαισθησία από τους mods που διαγράφουν μηνύματα.
Να ξαναγράψω λοιπόν, ακόμα πιο ευγενικά (για να μην θιχτεί η Νόβα και διαγραφεί και νέο μήνυμα παρ' ότι δεν ήταν υβριστικό)

Καμία ευαισθησία.
Οι mod διαγράφουν μηνύματα που είναι εκτός κανονισμών. Γιά να σβηστούν κάτι σημαίνει.
Τα περί "θιχτεί η νοβα" κάνω πως δεν το διάβασα.

zapper
28-11-2016, 14:27
Αν και σε άσχετο τοπικ πρέπει καπου εδώ να αναφερθεί πως αυτή η εξέλιξη αποτελεί και την οριστική ταφόπλακα για διάθεση της ondemand υπηρεσίας σε όλους τους παρόχους. Διαφαίνεται μια τελείως εχθρική και χωρίς προηγούμενο αντιμετώπιση προς τους παλαιούς συνδρομητές που ειναι σε άλλο πάροχο που δεν περιλαμβάνει μόνο οικονομικής φύσης κινήσεις (βλέπε συνδρομές) αλλά πλέον αγγίζει και τις ευαίσθητες χορδές των υπηρεσιών, που με το πρόσχημα της πιλοτικής χρήσης, τα κάνουμε όλα μαντάρα και επειδή στην Ελλάδα ισχύει το "ουδέν μονιμότερο του προσωρινού" κανεις δεν γνωρίζει τι θα γίνει απο εδώ και πέρα. Άκρως επιθετική και πελατοθηρική πολιτική που πραγματικά κανείς δεν περίμενε ιδίως στο χρονικό σημείο που βρίσκεται η πλατφόρμα να ακολουθήσει η εταιρεία. Λυπάμαι γιατί είχα καιρό πριν ondemand εποχής να διαμαρτυρηθώ αλλά βλέπω πως μας τα κρατούσε μαζεμένα η ΝΟΒΑ. Κρίμα.

Και δεν ειναι απλά κρίμα για την υπηρεσία αλλά μάλλον φαίνεται πως έχουν βγει άγρια τα νύχια απο τους ιθύνοντες να μαζέψουν 3play συνδρομητές γιατί δεν εξηγείται αλλιώς αυτή η πρεμούρα (ondemand, novago) με ταυτόχρονο πούλημα των παλιών συνδρομητών. Δυστυχως τα νερά που πλέουμε ειναι αχαρτογράφητα απο εδώ και στο εξής και κανείς δεν ξέρει που θα μας βγάλουν αμφότερους (nova-πελάτες).

billpeppas
28-11-2016, 14:32
NovaGOne

gtheol7
28-11-2016, 15:22
Ειμαι εδω και 13χρονια συνδρομητης Nova.Ο γιος μου ειναι φοιτητης και του εχω δωσει τον κωδικο για το Go.Χθες με μεγαλη μου λυπη με ειδοποιησε οτι δεν μπορει να δει και πλεον το μονο που μπορω να κανω ειναι να κοψω την συνδεση μου καθως και να ακυρωσω και την νεα αιτηση για ιντερνετ στην nova που εχει κανει το παιδι.Αν ειναι να λειτουργει ετσι η υπηρεσια καλυτερα να την κοψουν εντελως,και φυσικα να μην αναφερουν αυτη την αλλαγη ως ενα νεο Feature...

al capone
28-11-2016, 16:51
Με την πάροδο του χρόνου αντί οι υπηρεσίες να γίνονται καλύτερες μπαίνουν περισσότεροι περιορισμοί, τη στιγμή που σε ξένα πακέτα μπορείς να δεις μέχρι και σε τέσσερις συσκευές, σε tablet σε ότι θες, και απο οπου θες
Απορώ πως δεν έχουν βάλει ακόμα περιορισμό μόλις σηκώνεσαι από τον καναπέ η υπηρεσία να κλειδώνει
Σε άλλη χωρα nova και οτε δεν θα είχαν ούτε 1000 συνδρομητές, αλλα στην Ελλάδα του, ωχ μωρε δε βαριέσαι βρίσκουν και κάνουν
Μια με το on demand τώρα με το go αύριο με κάτι άλλο, σε ένα εξάμηνο έχουν χάσει πάνω από 50000 συνδρομητές k συνεχίζουν στο ίδιο τροπάριο, σε 2-3 εξάμηνα να δούμε που θα βρίσκονται
Κύριοι της nova δεν έχετε καταλάβει ότι εσείς μας έχετε ανάγκη όχι εμείς εσάς
Εγώ με ένα τηλεφώνημα βάζω οποιο πακέτο θέλω, και ας έρθετε μετά να μου πείτε ότι είμαι παράνομος

adwnisgr
28-11-2016, 16:54
Θεωρώ ότι υποτιμάει τη νοημοσύνη μου, όταν παρουσιάζει τον ευνουχισμό μιας υπηρεσίας ως νέο feature περιμένοντας μάλιστα και τις... απόψεις των συνδρομητών.
Ας βγει και πει "επειδή πολλοί μοιράζετε συνδρομές σε άσχετους το κλειδώνουμε ακόμα περισσότερο και τιμωρούμε όλους". Γιατί περί αυτού πρόκειται.
Δεν νομίζω ότι θα πάει κανένας να δώσει τα χρήματά του τώρα να γίνει συνδρομητής. Θα μαζευτούν περισσότεροι σε σπίτι-καφετέριες ή στη χειρότερη δεν θα δουν το τραγικό προϊόν του ελληνικού πρωταθλήματος.

Από εκεί και πέρα τα "ναι μεν, αλλά..." που γράφονται εδώ μέσα δεν δικαιολογούν τίποτα. Δεν φταίει σε τίποτα ο άνθρωπος που δουλεύει και δεν είναι σπίτι του να πρέπει να λογκάρει κάθε φορά και να κλειδώνει και τους υπόλοιπους επειδή κάποιος μοίραζε το NovaGo. Το να προκαλείς προβλήματα σε αυτούς που δεν φταίνε σε τίποτα, δεν είναι αντιμετώπιση ενός ζητήματος.
Δεν έχει σημασία πόσοι ψάχνουν, πόσοι ρωτάνε, πόσοι αγοράζουν κωδικούς. Η παρανομία και η πειρατεία υπήρχαν από τα πρώτα χρόνια, πολύ πριν μπει στη ζωή μας το live streaming. Η Νόβα έχει κάθε δικαίωμα να την κυνηγήσει, όχι όμως τιμωρώντας όλους. Ειδικά όσοι έχουμε χρόνια δορυφορική Νόβα αλλά για Χ, Υ λόγους δεν την προτιμήσαμε ποτέ στο ίντερνετ νιώθουμε και πάλι κορόιδα.

Φίλε μπράβο και ξανά μπράβο. Τα είπες όλα!! Αυτο που με ενοχλεί πραγματικά πιο πολυ, όσο και αν σας φαίνεται περίεργο ειναι ότι μας περνάνε για ζώα! Άκου εκεί να τους πούμε και τη γνώμη μας!!! Δηλαδή τι? Περιμένουν να τους πει κάποιος μπράβο;;;

palm238
28-11-2016, 17:14
Ιστορια nova go
1)Σε 2 συσκευες και συνδεση TV
2)Σε μια συσκευη
3)Αναβαθμιση με πολλα προβληματα
4)θεαση μονο σε συσκευη
Καταργηστετο να ησυχασουμε

vertical
28-11-2016, 17:17
Είχα μείνει στις 2 συσκευές. Πήγα χθες να το περάσω σε δεύτερη, δεν έπαιξε, έχασα την πρώτη για 30 ημέρες. Γεια σας.

pkontos1970
28-11-2016, 17:53
'Οπως έγραψα και ανωτέρω είναι τελείως καταχρηστικό να το επιτρέπει μόνο στο δίκτυό της και αυτό αναιρεί το επιχείρημα της χορήγησης κωδικών σε φίλους κ.λπ. καθώς εάν ο "φίλος" είναι σε δίκτυο forthnet του επιτρέπει την θέαση!!
Επιπλέον όταν πληρώθηκε (ή έστω προσφέρθηκε) η υπηρεσία δεν υπήρχε ο περιορισμός. Πρόκειται για μονομερή καταχρηστική κίνηση που δεν έχει κάποια σοβαρή αιτιολογία (κατά τα ανωτέρω) παρά μόνο να σπρώξει τους συνδρομητές στο δίκτυο της forthnet.

LEONZACH
28-11-2016, 18:57
Ααααα, τώρα εξηγείται αυτή η (φρικτή κατά τη γνώμη μου )διαφημιστική καμπάνια της NOVA που μιλάει για θαύμα. Η NOVA το έκανε πάλι το θαύμα της, με τον πιο αρνητικό τρόπο. Γιατί όντως περί θαύματος πρόκειται. Έ-λε-ος!!!!!!

socratess
28-11-2016, 20:38
Οι άνθρωποι είναι τραγικοί!!Βλέπω μπάλα από το λάπτοπ εκτός σπιτιού με τη γνωστή εφεύρεση περιορισμού θέασης..Επιλεγώ στο ημίχρονο θέαση στην τηλεόραση για να το δουν από το σπίτι.Αποτέλεσμα;;Δεν μας αφήνει ούτε από το λάπτοπ,ούτε από την τηλεόραση!ΤΡΑΓΙΚΟΙ!!!Για να μην γράψω τίποτα άλλο.......

Bayern7
28-11-2016, 21:03
Να ρωτήσω κάτι.
Όταν επιλέγεις θέαση από το novago κλειδώνουν όλα τα αθλητικά στην τηλεόραση; Ή μόνο το κανάλι που βλέπεις στο novago?

Οι άνθρωποι είναι τραγικοί.

socratess
28-11-2016, 21:08
Να ρωτήσω κάτι.
Όταν επιλέγεις θέαση από το novago κλειδώνουν όλα τα αθλητικά στην τηλεόραση; Ή μόνο το κανάλι που βλέπεις στο novago?

Οι άνθρωποι είναι τραγικοί.

Μόνο το κανάλι που βλέπεις.Δηλαδή οι αγώνες της superleague.

bykrie
28-11-2016, 21:19

Προεπιλογή για θέαση είναι η τηλεόραση.
Αν επιλέξεις ένα παιχνίδι για θέαση στο go μέσω my Account κάνεις την αλλαγή, και στην τηλεόραση έχουμε ένδειξη Ε18-4 μόνο στο κανάλι που επέλεξες να δεις στο go

134934

tiniakos
28-11-2016, 21:56
Στην Ελλάδα καταναλωτική παιδεία δεν έχουμε για αυτό και δεχόμαστε έτσι εύκολα τα πάντα.
Αν αύριο έσκαγαν 50000 τηλέφωνα για διακοπή λόγω Go θα το σκεφτόνταν ξανά.
Πάντως κερδισμένοι σίγουρα δε θα βγουν.
Πριν μέρες είμαι σε φιλικό σπίτι με το λαπτοπ μου και έχει αγώνα ευρωλιγκα.
Μετα από καιρό ανοίγω το Go και ζητάει εγκατάσταση ξανά το plugin.
Κατεβάζω το νέο και δεν αρνείται να εγκατασταθεί.
Παλεύω κανένα δεκάλεπτο τίποτα.
Μου λέει ο φίλος μου μπες σε αυτό το site να το δούμε στα σίγουρα.
Το είδαμε ολόκληρο από κανάλι του εξωτερικού , ούτε διακοπές, ούτε τίποτα.
Στην έσχατη θα πεταγόμασταν στη καφετέρια παραδίπλα.
1-2-3 και θα ζήσω και χωρίς Nova ήδη ο ote πήγε στο family pack με 10 ευρώ και κάτι ψιλά.
Δεν περισσεύουν ευρώ ειδικά αν δεν απολαμβάνεις ότι αξίζει για αυτά που πληρώνεις.

Erwdios
28-11-2016, 23:52
Αύριο αίτηση φορητότητας. Και πολύ το άργησα, ουσιαστικά το συμβολαιό μου έχει λήξει από τέλη Οκτωβρίου.

polakis
29-11-2016, 00:47
Κι ο πατερας μου που μου εδινε το go χροναι τωρα και εβλεπα αγωνες ΑΕΚ σπιτι μου, αυριο κανει αιτηση φορητοτητας! Απαραδεκτη κινηση η νοβα!!!

polakis
29-11-2016, 15:47
Εχω ξενερωσει γιατι με παιρνει και εμενα η μπαλα που εβλεπα go μεσω κωδικων του πατερα μου που ειναι ασχετος με τεχνολογια και μου το ειχε δωσει εμενα αλλα:

Τυπικα ολοι εμεις που διαμαρτυρομαστε για την νοβα ειμαστε ¨πειρατες¨!!! Δηλαδη αν εχει ο πατερας σου νοβα και εσυ βλεπεις σε αλλο σπιτι ή στον δρομο το go του πατερα σου εισαι παρανομος. Γιαυτο μας πηραν χαμπαρι γιατι η μιση Ελλαδα πλεον εβλεπε ολους τους αγωνες τσαμπα μεσω του go συγγενων/φιλων. Σου λεει τυπικα το gο ειναι για αυτον που θα λειπει απο το σπιτι και θα δει αγωνα εξω απο αυτο ενω στο σπιτι δεν βλεπει αλλος. Αλλιως θα το ονομαζαν novago sharing. Το ξερω μας ποναει όλους αλλά νομικά έχουν δίκιο...

pkontos1970
29-11-2016, 16:04
Κάνεις λάθος, νομικά έχουν άδικο - θα είχαν δίκιο μόνο αν το εφάρμοζαν σε όλους και όχι σε αυτούς που δεν έχουν forthnet.
Και επιπλέον είναι foul, επίσης από νομικής απόψεως, γιατί μονομερώς μεταβάλλουν τους όρους της σύμβασης με την οποια παραχώρησαν την υπηρεσία.

polakis
29-11-2016, 16:19
Κάνεις λάθος, νομικά έχουν άδικο - θα είχαν δίκιο μόνο αν το εφάρμοζαν σε όλους και όχι σε αυτούς που δεν έχουν forthnet.
Και επιπλέον είναι foul, επίσης από νομικής απόψεως, γιατί μονομερώς μεταβάλλουν τους όρους της σύμβασης με την οποια παραχώρησαν την υπηρεσία.

Ναι σε αυτο με την forthnet εχεις δικιο

anderm
29-11-2016, 16:28

Χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ τη nova, οι όροι που υπογράφεις δεν άλλαξαν. Το nova go είναι supplementary υπηρεσία πάνω στην βασική.

pkontos1970
29-11-2016, 16:40
Και? Δεν την προσέφεραν αυτήν την "συμπληρωματική υπηρεσία" όταν έγινε η σύμβαση? Πώς την αλλάζουν μονομερώς?

al capone
29-11-2016, 16:44
Εχω ξενερωσει γιατι με παιρνει και εμενα η μπαλα που εβλεπα go μεσω κωδικων του πατερα μου που ειναι ασχετος με τεχνολογια και μου το ειχε δωσει εμενα αλλα:

Τυπικα ολοι εμεις που διαμαρτυρομαστε για την νοβα ειμαστε ¨πειρατες¨!!! Δηλαδη αν εχει ο πατερας σου νοβα και εσυ βλεπεις σε αλλο σπιτι ή στον δρομο το go του πατερα σου εισαι παρανομος. Γιαυτο μας πηραν χαμπαρι γιατι η μιση Ελλαδα πλεον εβλεπε ολους τους αγωνες τσαμπα μεσω του go συγγενων/φιλων. Σου λεει τυπικα το gο ειναι για αυτον που θα λειπει απο το σπιτι και θα δει αγωνα εξω απο αυτο ενω στο σπιτι δεν βλεπει αλλος. Αλλιως θα το ονομαζαν novago sharing. Το ξερω μας ποναει όλους αλλά νομικά έχουν δίκιο...

Αν το πάμε νομικά τότε και στην τηλεόραση του σπιτιού μπορεί να βλέπει μονο αυτός στου οποιου στο όνομα είναι η υπηρεσία, και κανένας άλλος
Και μάλιστα είναι και χειρότερα από το go γιατί με το go μπορεί να δει μονο ένα άτομο επιπλέον ενώ στο σπίτι μπορούν να δουν 10
Αρα την επομενη φορα που θα μαζευτείτε στο σπίτι να δείτε αγώνα ο πατέρας σου να σας διώξει γιατί νομικά γίνετε πειρατής

evo481
30-11-2016, 00:45
το μόνο που θα δει η 4νετ είναι διακοπές συνδρομών και πραγματικά η υπηρεσία έπαψε να έχει νόημα! συγχαρητηρια στους ιθύνοντες!

malakudi
30-11-2016, 15:06
Λοιπόν, ο κύριος λόγος που φαίνεται να έγινε αυτή η κίνηση είναι πως υπήρχε κύκλωμα πώλησης των nova go accounts από installers, που αφού εγκαθιστούσαν το Nova σε κόσμο που δε γνώριζε καν την ύπαρξή του, στη συνέχεια μεταπωλούσαν την υπηρεσία nova go σε άλλους. Οι τιμές από 5 ως και 15 ευρώ το μήνα. Ας μου επιτρέψουν όμως στη Nova να τους πω πως διάλεξαν το χειρότερο τρόπο για να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα. Όπως είχα προτείνει και παλαιότερα που είχε αναφερθεί αυτό το πρόβλημα, η λύση είναι αρκετά απλή: two factor authentication στο Go με το 2ο κωδικό να είναι pin που θα το βλέπεις στον Pace και θα αλλάζει μία φορά τη βδομάδα ή στις 15 μέρες πχ.
Αντίθετα επιλέχθηκε ένας πολύ χειρότερος τρόπος στο να λυθεί το συγκεκριμένο, υπαρκτό, πρόβλημα.

sakels
30-11-2016, 15:34
Η ένα pin που έρχεται στο δηλωμενο κινητό του συνδρομητη. Για όταν δεν είσαι κοντά στον pace. Αν στείλουν Ε mail και σε μένα θα το προτείνω

chrisl7
02-12-2016, 14:37
Με πηρανε τηλ και μου ειπανε οτι το πρόγραμμα ειναι πιλοτικο. Οτι διαλεξαν καποιους συνδρομητές για να δουν πως παει και αν θελω να εξαιρεθω απο το πρόγραμμα. Πριν βεβαια ειχαν πεσει χεστηρια σε μειλ και τηλ.

gtheol7
02-12-2016, 15:04
Με πηρανε τηλ και μου ειπανε οτι το πρόγραμμα ειναι πιλοτικο. Οτι διαλεξαν καποιους συνδρομητές για να δουν πως παει και αν θελω να εξαιρεθω απο το πρόγραμμα. Πριν βεβαια ειχαν πεσει χεστηρια σε μειλ και τηλ.

Και εγινε εξαιρεση?

chrisl7
02-12-2016, 15:13
Θα δω το σκ με τους αγωνες

haduken
03-12-2016, 12:38
Βγαίνει... πρόγραμμα για το πιλοτικό;
Ανακοινώνονται κάπου οι αγώνες π.χ.;
Δεν πρόλαβα να δω μεσοβδόμαδα τι γινόταν.

kostikos
03-12-2016, 12:54
Οι αγωνες ανακοινώνονται στο myaccount και η διαχειριση γινεται απο εκει.

135076

Hiddenite
03-12-2016, 15:20
Πάντως στην σελίδα της nova για το novago λέει " Όπου κι αν είσαι
στο σπίτι σε 2η συσκευή
στο εξοχικό
στην παραλία
ή όπου αλλού βρίσκεσαι εντός Ελλάδας, με μια οποιαδήποτε σύνδεση Wi-Fi internet. "
Ας ελπίσουμε να το σκεφτούν πάλι και να το αποσύρουν. Απορώ εάν υπάρχει έστω και ενας τους έκανε καλο σχόλιο.

socratess
03-12-2016, 19:11
Πάντως στην σελίδα της nova για το novago λέει " Όπου κι αν είσαι
στο σπίτι σε 2η συσκευή
στο εξοχικό
στην παραλία
ή όπου αλλού βρίσκεσαι εντός Ελλάδας, με μια οποιαδήποτε σύνδεση Wi-Fi internet. "
Ας ελπίσουμε να το σκεφτούν πάλι και να το αποσύρουν. Απορώ εάν υπάρχει έστω και ενας τους έκανε καλο σχόλιο.

Είναι ακόμη η παλιά διαφήμιση του novago.Την ίδια είχαν και την προηγούμενη εβδομάδα που άρχισε η αναστάτωση.
Εγώ είχα τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους,μου ανέφεραν τα κλασσικά περί πειρατείας που διαβάζω κι εδώ μέσα και ότι τo novago είναι ένα επιπρόσθετο πακέτο χωρίς χρέωση(οπότε του αλλάζουμε τα φώτα άμα λάχει...).Πραγματικά αν η λύση που βρήκαν για την πειρατεία είναι να απαγορέψουν το προιόν τους σε μεγάλη μερίδα πελατών τους,είναι πολύ τζιμάνια, θα πάνε μπροστά!!
Προσωπικά τους είπα ότι περιμένω να περάσει η πιλοτική εφαρμογή,να τους γράψω τα σχόλια μου για το πόσο απαράδεκτη ήταν αυτή η κίνηση και την επόμενη μέρα αν το συνεχίσουν έχω φύγει για φορητότητα.Όχι άλλα παιχνίδια εις βάρος μας κυρία nova!!!

kostikos
04-12-2016, 01:19
Τα τελευταια μηνυματα μεταφερθηκαν στο Κυτιο Παραπονων (http://avclub.gr/forum/showthread.php/110654-%CE%9A%CF%85%CF%84%CE%AF%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%80%CF%8C%CE%BD%CF%89%C E%BD-%28%CE%B3%CE%B9%CE%B1-NOVA%29?p=1057795381&viewfull=1#post1057795381). Ειναι λογικές οι αντιδρασεις, αλλα ας προσπαθησουμε ολοι να κρατησουμε καθαρό το νημα.
Ευχαριστω

Ultralord
10-12-2016, 18:21
εγω προσωπικα θα διακόψω αν δεν τον βγαλει τον περιορισμο.

Edit: εγω εκανα το ns1 στο novago ποσες ωρες και αλλαγες μπορω να κανω την μερα? δηλαδη τωρα βλεπω στο κινητο και μετα θα παω σπιτι μου.. εχει περιορισμο? δεν διαβασα πουθενα κατι..

manosvitacar
10-12-2016, 21:07
Νομίζω δεν έχει περιορισμό στις αλλαγές .

nickefor
11-12-2016, 15:12
Μόλις επικοινώνησα με νοβα ζητώντας να εξαιρεθώ από την πιλοτική αυτή ενέργεια έως ώτου παρθεί τελική απόφαση και έκανα φυσικά τα απαραίτητα παράπονα.
Ο πρώτος κύριος με ενημέρωσε οτι δεν είναι πλέον πιλοτικό το πρόγραμμα αλλά ισχύει καθολικά για όλους τους συνδρομητές από 10/12. Του απάντησα ότι αν δεν ήταν πιλοτικο, τότε το μειλ δεν θα ρωτούσε τη γνώμη μου αλλά θα με ενημέρωνε για την τελική απόφαση της εταιρείας. Δεν ήξερε να απαντήσει παραπάνω και με συνέδεσε με το τμήμα πωλήσεων. Εκεί μια ευγενική κυρία αφού ακουσε από την αρχή τα παραπονά μου περι απομάκρυνσης των μη-3play συνδρομητών πρώτα με το ondemand και τωρα με το go, με ενημέρωσε ότι συνεχίζει να έιναι πιλοτικό το πρόγραμμα αλλά δεν υπάρχει δυνατότητα εξαίρεσης διότι το σύστημα επιλέγει αυτόματα τους συνδρομητες. Όπως φαίνεται όμως, είπε, το πρόγραμμα πάει να γίνει καθολικό χωρίς όμως να υπάρχει τελική ενημέρωση. Κατέθεσα τα παραπονά μου, μου είπε ότι τα σημείωσε και ότι θα τα προωθήσει και ότι όλα πλέον είναι στη λογική της ενοποίησης των υπηρεσιών του κάθε παρόχου, όπως κάνει και ο οτε.

tremulinas
11-12-2016, 16:25
Eμείς φταίμε και κανένας άλλος. Αν έπεφταν βροχή οι διακοπές συνδρομητών θα βλέπαμε πόσο απόλυτοι θα ήταν.

polakis
11-12-2016, 17:30
Ποιο καθολικο ρε παιδια; Μας κοροιδευουν; Εγω βλεπω κανονικα μεχρι τωρα ολα τα ματς...

paiktaras
11-12-2016, 17:34
Ποιο καθολικο ρε παιδια; Μας κοροιδευουν; Εγω βλεπω κανονικα μεχρι τωρα ολα τα ματς...
Δε ισχύει σε όλους, έχει αναφερθεί.
Είσαι από τις εξαιρέσεις

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

achillesgk
13-12-2016, 10:16
Εγώ θεωρώ απαράδκετη την κίνηση, και να θέλω να πάω σε triple play (απου αυτός είναι ο σκοπός τους), η περιοχή που ζω δεν υποστηρίζεται από ιδιόκτητο δίκτυο forthnet.

Illidari
13-12-2016, 10:49
Όταν τα λέγαμε εμείς απο το καλοκαίρι για το on demand...

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

polakis
17-12-2016, 20:59
Σημερα κλειδωσε κι εμενα το go. Δεν μπορω να δω το Κερκυρα-Παοκ. Μου εβγαλε μηνυμα οτι πρεπει να παω ρυθμισεις κλπ...Ειναι καθολικο πλεον;

paiktaras
17-12-2016, 21:12
Σημερα κλειδωσε κι εμενα το go. Δεν μπορω να δω το Κερκυρα-Παοκ. Μου εβγαλε μηνυμα οτι πρεπει να παω ρυθμισεις κλπ...Ειναι καθολικο πλεον;
Μια τα ίδια και σε εμένα, μέχρι την Τρίτη που το είχα χρησιμοποιήσει δούλευε χωρίς την ρύθμιση

lamprost
17-12-2016, 22:37
Μήπως κλειδώνουν όποια novago θεωρούν "ύποπτα" έχοντας φτιάξει κάποιον αλγόριθμο που ελέγχει τα login που γίνονται? Γιατί ούτε και στο δικό μου υπάρχει κλείδωμα... Εννοείται πως δεν σημαίνει ότι όποια θεωρούν "υποπτα" είναι και στην πραγματικότητα...Λέγοντας ύποπτα, εννοώ ότι ο κάτοχος της υπηρεσίας έχει δωσει το novago σε άλλον

bykrie
17-12-2016, 22:53
Όχι.
Σταδιακά θα γίνει σε όλους.
Ούτε σ εμένα έχουν έρθει τα νέα δεδομένα.

manosvitacar
18-12-2016, 15:38
Σήμερα κόπηκε και σε μένα .

psarakis07
18-12-2016, 17:51
οσοι βλεπαν σε ipad αλλα δεν κανανε update στην 3.1.2 μπορουν να αναφερουν αν βλεπουν κανονικα superleague?μονο σε ipad?

dimitrispm
18-12-2016, 23:23
Κι εγώ με ipad σήμερα το διαπίστωσα. Το πρωί πέρασε η 3.1.2

jmar
19-12-2016, 09:10
Κι εγώ σε Android δεν έχω περάσει τις τελευταίες αναβαθμίσεις και παίζει κανονικά και στσ δύο. Το σίγουρο όμως είναι ότι κάποια στιγμή θα κοπεί και θα ζητήσει την τελευταία αναβάθμιση για να παίξει, να δούμε πότε! [emoji35]

psarakis07
19-12-2016, 13:10
Παιδια οσοι εχουν την προηγουμενη εκδοση του novago για ipad αν μπορουν να μου την στειλουν στο inbox.
Οσοι ξερετε σε περιπτωση που εχετε κανει συχρονισμο τα παντα στο itunes υπαρχει σε φακελο με επεκταση ipa.ευχαριστω πολυ.

psarakis07
20-12-2016, 01:58
εχει καποιος για να μου στειλει καποια προηγουμενη εκδοση του novago for ipad πριν την 3.1.2 που εδωσε η νοβα για αναβαθμιση?

chrisl7
22-12-2016, 17:40
Ηρθε το ερωτηματολογιο και το στολισα κατάλληλος...😈

pepis
22-12-2016, 17:56
Μπράβο. Στο ON demand έπρεπε να μου στείλουν...

socratess
22-12-2016, 20:25
Ηρθε το ερωτηματολογιο και το στολισα κατάλληλος...😈

Παρομοίως...Απαίτησα για μια υπεύθυνη απάντηση αν θα συνεχίσει η nova την αλλαγή στη θέαση για να ξέρουμε τι θα κάνουμε με την συνδρομή μας.
Επίσης το ερωτηματολόγιο μου εστάλη σήμερα,μετά από δική μου παρατήρηση αφού το είχαν ξεχάσει και τους έκραξα διπλά γιατί στους όρους έγραφε ότι θα λαμβάνονταν υπόψιν οι απαντήσεις μέχρι 18-12...

edit:Μόλις άλλαξαν του όρους.Αντί για 18-12 έβαλαν 26-12...Ωραία οργάνωση!!

Και ένα τελευταίο. Ο τίτλος του μηνύματος στα mail που αφορά τις αλλαγές στο novago είναι "Πάρε μέρος στη κλήρωση για ένα Sony Xperia XA¨.
Τουλάχιστον αστείος και 100% παραπλανητικός για την μη συμμετοχή πολλών...

panava
22-12-2016, 20:46
Καλησπέρα παιδιά,
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν αλλά έχω ένα πρόβλημα με android ταβλετ. Μου το βγάζει rooted και λέει πως δεν το υποστηρίζει. Παλιά έτρεχα το HIDE MY ROOT και δούλευε κανονικά.
Σε κάποια φάση σταμάτησε να δουλεύει. Ξερουτάρισα το τάβλετ, με διάφορα προγράμματα ελέγχου root το βγάζει unrooted αλλά το novago επιμένει να το βρίσκει rooted και μην παίζει βίντεο.
Υπάρχει κάποια λύση;

Bayern7
22-12-2016, 20:57
[/COLOR]Και ένα τελευταίο. Ο τίτλος του μηνύματος στα mail που αφορά τις αλλαγές στο novago είναι "Πάρε μέρος στη κλήρωση για ένα Sony Xperia XA¨.
Τουλάχιστον αστείος και 100% παραπλανητικός για την μη συμμετοχή πολλών...

Σοβαρά; Μου ήρθε και μένα αυτό το mail αλλά μόλις είδα τίτλο το έσβησα. Δεν έκατσα να δω τι λέει.
Υπάρχει link για το ερωτηματολόγιο να τους τα χώσω;

pepis
22-12-2016, 22:26
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSevt4cKAE9SFhvfku_xMrRyqjurhsRrwpwjAsd1tTm0 _ZgkWw/viewform?c=0&w=1

Μπείτε και γράψτε.

sgatz
23-12-2016, 02:33
Τα έχωσα κι εγώ....

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

polakis
23-12-2016, 12:11
βαλτε κι εμενα στο χωσιμο. Τους εκραξα αγρια. Μπειτε ολοι παιδες να παρουν χαμπαρι τι γινεται

kataras
23-12-2016, 12:42
Καταρχας χριστουγεννιατικες μερες δεν στολιζω τιποτε παρα μονο το χριστουγ.δενδρο
Αφετερου δεν πιστευεις οτι εχουν υπολογισει αυτη τους την ενεργεια;
Ποσοι νομιζεις θα τους κραξουν οντας μελη σε αυτο το φορουμ και ποσοι απο αυτους
θα προβουν σε διακοπη υπηρεσιων γιαυτο τον λογο;
Αμφιβαλλω αν υπερβουν τα δακτυλα των χεριων μας

sakels
23-12-2016, 12:56
Κατά τη γνώμη μου παλι στη νοβα κοιτούν το δέντρο και όχι το δάσος γιαυτό και ήδη είναι 2η. Κοιτούν μόνο τώρα τη super League και έχουν ξεχάσει όλο το υπόλοιπο πακέτο. Δηλαδή τώρα πραγματικά πιστεύουν ότι αυτή η κίνηση είναι αυτό που φταίει και θα βοηθήσει για τα νούμερα - έσοδα????

Κάνα δυο μέρες έχω πρόσβαση σε cosmote TV. Στο πιο απλό κομμάτι που δεν υπάρχει και θέμα αποκλειστικοτητας ο ΟΤΕ είναι πολύ πιο μπροστά και εννοώ τα ντοκιμαντέρ. Με ποια δικαιολογία η Νοβα έχει μείνει τόσο πίσω?

al capone
23-12-2016, 14:58
Καταρχας χριστουγεννιατικες μερες δεν στολιζω τιποτε παρα μονο το χριστουγ.δενδρο
Αφετερου δεν πιστευεις οτι εχουν υπολογισει αυτη τους την ενεργεια;
Ποσοι νομιζεις θα τους κραξουν οντας μελη σε αυτο το φορουμ και ποσοι απο αυτους
θα προβουν σε διακοπη υπηρεσιων γιαυτο τον λογο;
Αμφιβαλλω αν υπερβουν τα δακτυλα των χεριων μας

Λίγο η ποιότητα εικόνας, λίγο το ondemand, λίγο το novago, λίγο το ότι έχασε δυο κινηματογραφικά στούντιο, λίγο ότι έχασε τα oscar. λίγο ότι έχει να προσθέσει κάποιο κανάλι αρκετό καιρό. λίγο το ένα λίγο το άλλο, από περυσι έχασε περίπου 50000 συνδρομητές (που να μην της είχε και υπολογισμένες της ενέργειες δηλαδή ποσους θα εχανε)
Ηδη ο ΟΤΕ την προσπέρασε k κάτι μου λέει ότι μέχρι το καλοκαίρι ο ΟΤΕ θα έχει πάνω από 500000 συνδρομητές k η nova κάτω από 400000
Και ξέρεις γιατί, γιατί σκέφτονται όπως γραφεις εσύ, έλα μωρε πόσοι θα φύγουν
Αλλα ξεχνάνε ότι πλέον δεν παίζουν μονοι τους μπάλα, και ότι ο ανταγωνιστής τους αναπτύσσεται ταχύτατα, (αυτό λένε τα νούμερα)
Ας συνεχίσουν σε αυτή την τακτική λοιπόν έλα μωρε σιγά πόσοι θα φύγουν, και θα δούμε στο τέλος τα αποτελέσματα

sakels
23-12-2016, 15:37
Συμφωνώ. Αντί να προβλέπουν τι θα γίνει περιμένουν να την πάθουν και μετά κοιτάνε τι να κάνουν. Καλά τα demand και τα go κλπ... Αλλά ξέχασαν ότι το νο 1 είναι το περιεχόμενο. Δηλαδή τι νόημα έχει το on-demand όταν στην ουσία έχει τις χιλιοπαιγμενες μειωμένες ταινίες των καναλιών.

Γενικά λάθος επιλογές βλέπω. Ο ΟΤΕ με μηδέν εμπειρία στον χώρο της τβ το χειρίζεται πολύ καλύτερα το όλο θέμα.

kataras
23-12-2016, 15:54
να δεις ποσο καλυτερα θα το χειριστει αν μεινει μονος του...
σε μηνες που η κριση ολο και ενισχυεται πραττει σοφα η νοβα με τη σταση της και
ιδιως με την μειωση των τιμολογησεων της
τελος καλο θαναι να περιμενουμε κανα ενα με δυο χρονια καθως και με τους νεους φορους του 17
πιστευω οτι η μεγαλη μειωση συνδρομητων της κοσμοτε τβ ειναι αναποφευκτη

al capone
23-12-2016, 17:17
Προσωπικά προτιμώ να μείνει ένας, για να τα βλέπουμε όλα, k όχι μισά εδώ μισά εκεί. Και δεν πιστεύω ότι αν μείνει ο ΟΤΕ μονος του, θα πάει την τιμή 63 ευρώ που είχε η nova, γιατί την tv την έχει σαν συμπληρωματική
Ολο το μαρούλι το μαζεύει από τηλεφωνία-internet, Τα παίρνει k από το τελευταίο συνδρομητή του τελευταίου χωριου της Eλλάδος από internet-τηλέφωνο. (Tη στιγμή που η nova στη μιση Ελλάδα και παραπάνω δεν έχει δίκτυο.) Γιαυτο k βλέπεις να δίνει σε πολλους το foulpack με 17 ευρώ. Αν η nova είχε το ίδιο περιεχόμενο κύριος στα αθλητικά θα το έδινε πάνω από 50 ευρω k το λόγο τον ανέφερα παραπάνω
Οσο για τη nova σοφα θα έπραττε αν έριχνε της τιμές πριν 3-4 χρονια. Τώρα της ρίχνει αναγκαστικά γιατί έχει χάσει αρκετά πρωταθλήματα-στούντιο k βλέπει ότι χάνει συνδρομητές. Οποτε μάλλον δε της ρίχνει γιατί έχουμε κρίση, k μας λυπήθηκε, αλλα της ρίχνει για να μη βάλει λουκέτο.
Οσο για τους φόρους δεν νομίζω τα 2-3 ευρώ παραπάνω να αναγκάσουν κάποιον να κόψει τον ΟΤΕ
Αρκετοί έβαλαν συνδρομητική γιατί έκοψαν της εξόδους. Αν κάποιος έβγαινε 10 φορες το μηνα τώρα βγαίνει 2-3. Οποτε περισσεύουν 2-3 ευρώ για τους φόρους. Δεν είναι θέμα αν από 81 ευρώ πληρώνει 84

achillesgk
24-12-2016, 15:21
βαλτε κι εμενα στο χωσιμο. Τους εκραξα αγρια. Μπειτε ολοι παιδες να παρουν χαμπαρι τι γινεται

Εμένα με κάλεσαν στο τηλέφωνο αλλά στην ουσία δεν είπαν κάτι...αυτά που τους είπαν να λένε...μόνο τα live επηρεάζονται κτλ κτλ...Επίσης μου είπαν ότι επηρεάζονται και οι κάτοχοι triple play εκτός οικίας.

paiktaras
24-12-2016, 15:38
Εμένα με κάλεσαν στο τηλέφωνο αλλά στην ουσία δεν είπαν κάτι...αυτά που τους είπαν να λένε...μόνο τα live επηρεάζονται κτλ κτλ...Επίσης μου είπαν ότι επηρεάζονται και οι κάτοχοι triple play εκτός οικίας.
Α τίποτα δηλαδή, ούτε το 90% των χρηστών, πάλι καλά.......

evam7
24-12-2016, 19:14
Αν ημουν κυβερνητικος επι των τραπεζοοικονομικων, θα εξ-ωθουσα τις τραπεζες να προστρεξουν προς εισπραξη των δανειων της Nova!

AKISKDG
04-01-2017, 21:40
Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά. Με αφορμή τις διακοπές, που διανύω αυτήν την περιοδο, δοκιμαζω καο τις δυο υπηρεσίες go και έχω να κανω τις ακόλουθες επισημάνσεις:
1. Η ποιότητα με 4αρη σταθερή internet είναι απόλυτα καλή.
2. Το interface της nova είναι πολύ καλύτερο.
3. Η ποικιλία και η ποσότητα στο ondemamd δεν συγκρίνεται
4. Και σε μένα στους σημερινούς αγώνες Μου έβγαλε την εντολή για απενεργοποίηση της Τηλεορασης...!!!
5. Γιατί η nova δεν έχει όλα τα κανάλια και κυρίως την υπηρεσία replaytv? Αυτό πρέπει να διορθωθεί άμεσα γιατί αποτελεί μεγαλο μειονέκτημα.
Σας ευχαριστώ...

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Beatle
05-01-2017, 11:52
Παιδιά έχω φάει τον τόπο και δεν μπορώ να βρω προηγούμενη έκδοση του NovaGo για ipad. Έχω μόνο την πολύ παλιά 2.1.0 στο itunes η οποία δεν ξέρω αν παίζει. Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει την 3.1.1 ή 3.1.0 σε pm. Εννοείται ότι αν κάποιος γνωρίζει ότι η 2.1.0 παίζει του τη στέλνω! Ευχαριστώ!

mitnik
07-01-2017, 16:40
Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε αλλά σε multiview εγκατάσταση αν επιλέξουμε θέαση στη novago συσκευή απενεργοποιούνται και οι δύο δέκτες (master-slave);

bykrie
07-01-2017, 17:57
Ε λογικά.
Λέω τώρα, μιας και όντως δεν έγινε αναφορά από κάποιο μέλος.

polakis
07-01-2017, 19:34
Βλεπω κανονικα Αστερας-ΑΕΚ απο novago ενω μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα ηταν κλειδωμενα. Αλλαξε κατι;

MATTHIAS
08-01-2017, 18:25
Γνωρίζει κανείς αν το Lenovo TAB2 A10-30 10.1" παίζει απροβλημάτιστα το novago;
Μου χάλασε το wifi note 10.1 2014 edition και σκέφτομαι να στραφώ σε αυτό

firstuser77
09-01-2017, 08:36
Γνωρίζει κανείς αν το Lenovo TAB2 A10-30 10.1" παίζει απροβλημάτιστα το novago;
Μου χάλασε το wifi note 10.1 2014 edition και σκέφτομαι να στραφώ σε αυτό
Ναι παίζει μια χαρά, κανένα πρόβλημα.

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

achillesgk
09-01-2017, 10:42
Βλεπω κανονικα Αστερας-ΑΕΚ απο novago ενω μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα ηταν κλειδωμενα. Αλλαξε κατι;
Εγώ μέχρι προχθές που δοκίμασα να δω το Πλατανιάς Παναθηναικός στην καφετέρια, ήταν κλειδωμένο.

MATTHIAS
09-01-2017, 13:02
Ευχαριστώ πολύ