βλαβη στην τηλεοραση

skoudinio

New member
17 November 2011
40
καλησπέρα παιδιά εχω πρόβλημα έχω την samsung d5500 περίπου 1,5 χρόνο την ειχα πάρει απο τα media mark. στο θέμα μας τώρα η κοπέλα μου πήγε να την καθαρίζει με ένα υγρό που πήραμε απο το plaisio καταλληλo για την τηλεόραση και διαπίστωσα οτι μου άφησε στάμπα. όταν είναι μαύρο δεν φαίνεται μονό στο λεύκα τι να κάνω για να φύγει υπάρχει λύση? ακόμα την πληρώνω. ευχαριστώ πολύ.
 

velatis panos

AVClub Enthusiast
25 January 2011
1,279
νερακι στο vetex να ειναι κρυα η τηλ μην ξαναβαλεις οτι να ναι καθαριστικα
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Ποια μάρκα καθαριστικό πήρες; Ήταν ιδιωτική ετικέτα του Πλαισίου; Πήγαινε άμεσα στο κατάστημα και εξήγησε τους το περιστατικό.
 

skoudinio

New member
17 November 2011
40

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Η Q-Connect είναι ιδιωτική ετικέτα του Πλαισίου. Τράβηξε φωτογραφίες από την τηλεόραση που να φαίνεται το πρόβλημα. Επικοινώνησε με την ΕΚΠΟΙΖΩ www.ekpizo.gr ώστε να σε κατευθύνουν σε επόμενες ενέργειες. Μην παραδώσεις το καθαριστικό στο κατάστημα του Πλαισίου.
 

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
Ρε παιδια το εχουμε πει χιλιες φορες εδω μεσα τουλαχιστον. Μην εμπιστευεστε κανενα καθαριστικο οποιασδηποτε μαρκας για panel. Ακομα κι αν ειναι οπως λενε ειδικο. Απεσταγμενο νερακι σε ενα καλα στραγγισμενο wettex κι αυτο ειναι ολο. Αν θελετε μετα ενα swiffer για να μην μεινουν πασαλειματα και τελος. Δεν χρειαζονται τα καθαριστικα. Ειναι μια αγορα που γεννηθηκε απο το μηδεν.
Νικος
 

Alexandros Kall

New member
1 July 2012
37
Απάντηση: Re: βλαβη στην τηλεοραση

Απανταω και εγω οτι να καθαριστει συνθετικο πανελ (οι crt με το γυαλι αντεχουν ακομα και τα καυστικα αζαξ με αστραφτερο αποτελεσμα :rifle:)με χημικο ειναι ρισκο και μη απαραιτητο!
Γιατι να πληρωσεις κατι που εχει ρισκο και δεν χρειαζεται?.
Εχω καθαρισει πολλα πανελ απο πολυ βρωμικα μεχρι απλη σκονη. Απεσταγμενο νερακι για τα αλατα και ενα καθαρο απαλο βαμβακερο φανελακι με πυκνη υφανση ειναι αρκετο.
Αλλωστε οποιος διαβασει το βιβλιο της τηλεορ. θα δει οτι προτεινει καθαρισμα με ΝΩΠΟ ΑΠΑΛΟ ΠΑΝΙ ΜΕ σκετο ΝΕΡΟ και αναφερει οχι χρηση χημικων!
Το εχω δει σε ολες τις τφτ που εχουν πεσει στα χερια μου μεχρι τωρα.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ!
 
Last edited: