AZBOX Titan

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

leonkoum

Supreme Member
20 December 2008
4,872
Καλως να ορισει...
(Αυτα που λεγανε καποτε&σχετικα συντομα οτι θα εχει και ο Μe/mini android λειτουργικο πηγαν στον 'κουβα'?)
 
Last edited by a moderator:

nakata

Moderator
Staff member
11 June 2007
2,218
var/etc/home
Καλως να ορισει...
(Αυτα που λεγανε καποτε&σχετικα συντομα οτι θα εχει και ο Μe/mini android λειτουργικο πηγαν στον 'κουβα'?)

ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΟΧΙ ΣΙΓΟΥΡΟ βλεπεις ο τιτανας θα φοραει 1.2 GHz Cortex A8 CPU και οχι Sigma.
 
Last edited by a moderator:

mv_best

Senior Member
11 September 2010
534
Ειναι επεξεργαστης tablet και σιγουρα υποστηριζει android.Τωρα το ποσο βαρυ θα ειναι,με 1 gb ram θα δειξει..Παλι 100 ethernet βαλανε και το wifi δεν υποστηριζει n.
 
Last edited by a moderator:

tsakman

Senior Member
Video demonstration of AzBox Titan, new Set-Top-Box with Android 4.0.4 (Jelly Bean 4.1.2 available too) running on 1.2 GHz ARM Cortex A8 SoC with Mali 400 GPU with full 3D OpenGL 2.0 ES support.

1.2 GHz Cortex A8 CPU, 1 GB DDR III RAM, 4 GB NAND Flash, 2 x DVB-S2 Tuner, 5 x USB, 1 x Smartcard Reader, 1 x SD Card reader, SPDIF, WiFi 802.11 A/B/G, Ethernet.

Device comes pre-rooted, so it is easy to overclock it and enjoy in unlimited possibilities.

It is possible to install different distributions of Linux from SD card (Ubuntu, Lubuntu, Picuntu, OpenSUSE etc.)

http://azboxnews.blogspot.gr/
 

nakata

Moderator
Staff member
11 June 2007
2,218
var/etc/home
Re: Απάντηση: AZBOX Titan

Μακάρι να έχει τόσο αν και πιστευω θα είναι γύρω στο 250.Και μάλλον ξεχνάμε σε αυτόν τα 4:2:2 feeds

Θα πρεπει να ειναι τρελοι για να ζητησουν 250 ευρω, βλεπεις υπαρχει και ο συναγωνισμος του MediaArt7 και του ATLANTA HD BOX SMART Android που ερχονται στα 180 ευρω και το κινεζικο http://www.alibaba.com/product-gs/717075965/Android_Satellite_Receiver_Android_DVB_S2.html και ολα με cortex A9 επεξεργαστη.
Στον αντιποδα ομως απ"οτι φαινεται εκτος απο τον κινεζο οι αλλοι δυο δεν υποστηριζουν DTS (ισως κανω και λαθος") ενω ολα τα μοντελα της azbox εχουν αυτην την δυνατοτητα.

@ mv_best
Kαλο το powerbuy αλλα ετσι που τα εχει καταφερει η opensat που θα βρουμε αντιπροσωπο?
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Παντως, το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτος,θα εχει android.Για το μονο που δεν μπορω να κατηγορισω την azbox ειναι οτι ακολουθει την "πεπατημενη" = broadcom.Γενικως ψαχνεται βαζοντας τσιπακι sigma,συνηθες σε media players και τωρα cortex που μπαινει κυριως σε tablet...:p
 

mv_best

Senior Member
11 September 2010
534
Θα πρεπει να ειναι τρελοι για να ζητησουν 250 ευρω, βλεπεις υπαρχει και ο συναγωνισμος του MediaArt7 και του ATLANTA HD BOX SMART Android που ερχονται στα 180 ευρω και το κινεζικο http://www.alibaba.com/product-gs/717075965/Android_Satellite_Receiver_Android_DVB_S2.html και ολα με cortex A9 επεξεργαστη.
Στον αντιποδα ομως απ"οτι φαινεται εκτος απο τον κινεζο οι αλλοι δυο δεν υποστηριζουν DTS (ισως κανω και λαθος") ενω ολα τα μοντελα της azbox εχουν αυτην την δυνατοτητα.

@ mv_best
Kαλο το powerbuy αλλα ετσι που τα εχει καταφερει η opensat που θα βρουμε αντιπροσωπο?

Φίλε nakata powerbuy χωρίς να ξέρουμε ούτε πια εταιρεία βγάζει ον δέκτη,συγνώμη αλλά δεν συμμετέχω καν..άσε που το κινεζακι δεν το είχα δει,και έχει και καλύτερα χαρακτηριστικά..όσο για το dts ούτε ο azbox ξέρουμε αν θα έχει.το android είναι δέλεαρ μεγάλο βέβαια..άντε μην πάρουμε τον κινέζο και του βάλουμε το λογισμικό του azbox όταν βγει..:D:D σημειωτέον,δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με κανένα δεκτή azbox και προσωπικά αυτά γι'αυτά που πλήρωσα είμαι ικανοποιημένος.αν δεν είχε γίνει και η φουστια με το android στον me..
 
Τώρα σοβαρά. Υπάρχει καμιά περίπτωση κάποιος από εμάς εδώ μέσα να ξαναπάρει ΑΖΒΟΧ ; να ξαναμπλέξει δλδ με την πιο αναξιόπιστη εταιρεία από πλευράς support ; τι να το κάνω που έχουν (συνήθως) ΥΠΕΡΟΧΟ hardware. Αφού με τόσο άθλιο support, τελικά δεν μπορείς να το αξιοποιήσεις. Πως θα συστήσω σε φιλαράκι μου να πάρει ΑΖΒΟΧ ; για να τον έχω μετά κάθε τρεις και λίγο να με παίρνει τηλέφωνο για να κάνει το ένα και το άλλο ; Και το λέω εγώ που έχω τέτοιο δέκτη και μετά από ΠΟΛΥ fidling είμαι και σχετικά ευχαριστημένος.

Ασχετο : opensat υπάρχει ακόμα ;
 

leonkoum

Supreme Member
20 December 2008
4,872
'Μπελαδες' θα βαλουμε στο κεφαλι μας παλι.....
Αστο καλυτερα, υπαρχει και η VU+ τελικα που ειναι και πιο αξιοπιστη σαν εταιρεια.
Μακρυα πια απο Azbox και τα tuner failed τους....
 
Last edited: