Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 118 απο 120 ΠρώτοΠρώτο ... 18108114115116117118119120 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1,171 έως 1,180 από 1200
    AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2007
    Περιοχή
    Γλυφάδα

Re: Sony PS4 tech specs and other...

Η μόνη που βρήκα, και βγήκε χθες απόγευμα, είναι το pro με το spiderman και δευτερο χειριστήριο στα 479 απο 509.
    https://www.mediamarkt.gr/el/product...4-1218737.html

Γενικός Διαχειριστής

Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2006
    Περιοχή
    Αθήνα

Ουσιαστικά είναι όπως αυτή των 449 αφού ένα χειριστήριο κοστίζει γύρω στα 40 €.
    Διονύσης

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2006
    Περιοχή
    Επιστημονικός μετανάστης στην Omaha, NE

Βρήκα στη Βλακ Φράιντευ το Uncharted Lost Legacy με κάτι λιγότερο από $10, και δεν άντεξα.

Παιδιά, πραγματικά δεν ξέρω ποιός από τους τρεις κρίκους της αλυσίδας ευθύνεται περισσότερο (PS4Pro - HDR - 4Κ OLED), αλλά μιλάμε για συγκλονιστικά visuals που ποτέ δεν είχα πλησιάσει στο προηγούμενό μου setup (PS4 - non HDR - 4Κ LCD). Νομίζω ότι είναι συνδυασμός και των τριων, αφού το Pro δίνει λίγο παραπάνω ανάλυση (νομίζω 1440p στο Uncharted, σε κάποια ανεβαίνει στα 4Κ), το HDR ΚΕΝΤΑΕΙ, ειδικά σε κάτι νυχτερινά πλάνα με ημίφως (Chapter 1-2), και βέβαια η OLED κάνει τα υπόλοιπα που ξέρει να κάνει καλύτερα από κάθε μέσο προβολής (εντείνει τα δύο πρώτα, αφού λόγω αυξημένου κοντραστ, η εικόνα φαίνεται να έχει μεγαλύτερο βάθος, ενώ και το HDR εφέ πολλαπλασιάζεται).
    O tempora.... o mores.....

Αυθαίρετα τέλος.

AVClub Fanatic

Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2008
    Περιοχή
    Terra

Τη βασική διαφορά την κάνει η OLED Ιάσων, τα άλλα δύο μικρά λιθαράκια προσθέτουν συγκριτικά. Have fun...
    Not what man knows, but what man feels concerns art. All else is science...
    -Bernard Berenson, 1897-

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2006
    Περιοχή

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από JL_? Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη βασική διαφορά την κάνει η OLED Ιάσων, τα άλλα δύο μικρά λιθαράκια προσθέτουν συγκριτικά. Have fun...
    I will!!! Βασικά ξανάνιωσε η gaming ζωή μου, εκεί που'χα 3 μήνες να τ'ανάψω, τώρα ένα μισαωράκι τη μέρα το ρίχνω, σε κόστος του ύπνου μου βέβαια.

Σίγουρα η OLED είναι μεγάλο κομμάτι, αλλά αρχίζω να σκέφτομαι και ότι τα lighting effects ελέω HDR προσθέτουν σημαντικά. Απ'την άλλη, αν δεν κάνω λάθος και το απλό PS4 υποστήριζε HDR (απλά δεν έτυχε ποτέ να το δοκιμάσω για να δω διαφορές..)

Αυθαίρετα τέλος.

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2006

Το uncharted 4 πάντως θυμάμαι το χα δοκιμάσει όταν είχε πρωτοβγει νομίζω με την oled B6 και οι διαφορες με μη hdr mode ήταν αμελητέες...

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2006
    Περιοχή

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από spcav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το uncharted 4 πάντως θυμάμαι το χα δοκιμάσει όταν είχε πρωτοβγει νομίζω με την oled B6 και οι διαφορες με μη hdr mode ήταν αμελητέες...
    Έχει να κάνει πολύ με το τι σκηνή βλέπεις. Και στο Lost Legacy, από το Chapter 3 και μετά που είναι μέρα σε δάση κλπ, δεν τρελαίνεσαι κιόλας, αλλά στα πρώτα δυο που είναι στην πόλη σε ημίφως έως σκοτάδι, με τα νέον σε ταμπέλες να λάμπουν, είναι αποκάλυψη.

Αυθαίρετα τέλος.

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2006
    Περιοχή

...Πάντως, η αληθεια είναι ότι όταν ξεφύγεις από τα PS Exclusives που λάμπουν, τα πράγματα αρχίζουν να γίνονται πολύ απογοητευτικά.

Έπαιξα 3 άλλα παιχνίδια.

Read Dead 2: Ψιλο-θολούρα από δω κι απο κει, ανύπαρκτο HDR (τη στιγμή που το XBOX Χ είναι σε 4Κ)
    Hitman 2 Introduction (το free demo): Frame drops. Ανεπαίσθητα μεν, καμία σχέση με σταθερό >30 δε.
    Star Wars Battlefront 2: Το ίδιο (αν και μόλις το εγκατέστησα και δεν πρόλαβα να κατεβάσω τα updates, δεν ξέρω αν έχουν κάνα performance improvment).

Τελικά μάλλον η δύσκολη (και πανάκριβη) αλήθεια είναι ότι πρέπει να'χεις και ένα ΧΒΟΧ 1 Χ δίπλα για να παίζεις όλα τα dual platform. Πφφ.... Είναι κανείς εδώ μέσα που τα'χει και τα 2?

Αυθαίρετα τέλος.

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2006

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Maestro Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Πάντως, η αληθεια είναι ότι όταν ξεφύγεις από τα PS Exclusives που λάμπουν, τα πράγματα αρχίζουν να γίνονται πολύ απογοητευτικά.

Έπαιξα 3 άλλα παιχνίδια.

Read Dead 2: Ψιλο-θολούρα από δω κι απο κει, ανύπαρκτο HDR (τη στιγμή που το XBOX Χ είναι σε 4Κ)
    Hitman 2 Introduction (το free demo): Frame drops. Ανεπαίσθητα μεν, καμία σχέση με σταθερό >30 δε.
    Star Wars Battlefront 2: Το ίδιο (αν και μόλις το εγκατέστησα και δεν πρόλαβα να κατεβάσω τα updates, δεν ξέρω αν έχουν κάνα performance improvment).

Τελικά μάλλον η δύσκολη (και πανάκριβη) αλήθεια είναι ότι πρέπει να'χεις και ένα ΧΒΟΧ 1 Χ δίπλα για να παίζεις όλα τα dual platform. Πφφ.... Είναι κανείς εδώ μέσα που τα'χει και τα 2?
    Το HDR του RDR 2 πάντως είναι μούφα (τουλάχιστον στο Xbox 1 X) / google it

Κατά τα αλλα, έχω και τα 2 (αλλά παίζω ελάχιστα)

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2006
    Περιοχή

Sony PS4 tech specs and other...

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από spcav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το HDR του RDR 2 πάντως είναι μούφα (τουλάχιστον στο Xbox 1 X) / google it

Κατά τα αλλα, έχω και τα 2 (αλλά παίζω ελάχιστα)
    Χμμ κατάλαβα, κάποια μαλακια έχουν κάνει, και μεγαλύτερη στο PS4 που τα γραφικά είναι ψιλοαπαραδεκτα και ανεξαρτήτως HDR.

Το player του Xbox X τι λέει σαν βασικό UHD player?
    (Ψάχνω δικαιολογία, ξέρεις... )

Αυθαίρετα τέλος.

Σελίδα 118 απο 120 ΠρώτοΠρώτο ... 18108114115116117118119120 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης