Max+ Ultra Solo / Cloud-Ibox

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

jtsou

New member
9 February 2011
97
Είναι νέος δέκτης,σίγουρα linux,προφανώς κλώνος Vu solo και σε καλή τιμή(την καλύτερη που έχω δει για linux).Αν ξέρει κάποιος ας αναφέρει σε τι διαφέρει απ' τον Max Solo,που παίρνει ferrari patched images και τι Images παίρνει αυτός(original Vu solo ή πατσαρισμένα,τα τελευταία ή παλαιότερα).Γενικά όποια πληροφορία δεκτή μια και είναι νέος δέκτης.
 

xtrem75

New member
10 February 2013
40
Re: Max+ Ultra Solo

και μενα με ενδιαφερει Αν ξέρει κάποιος ασ το πει
 

petran64

New member
12 March 2013
10
Απάντηση: Max+ Ultra Solo

Νομίζω πως η τιμή του είναι δελεαστική για enigma 2, κανείς δεν τον έχει δοκιμάσει ;

Επεξεργασία:
Μάλλον θα είμαι ο πρώτος που θα γράψει review για τον δεκτή. Τον περιμένω αύριο.
 
Last edited by a moderator:

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Re: Max+ Ultra Solo

Ο δέκτης είναι γνωστός με την επωνυμία Cloud Ibox....
 
Last edited by a moderator:

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Re: Max+ Ultra Solo

Αν είναι αυτός τότε η τιμή είναι ακριβή, στο www.mixeshop.com τον αγοράζεις με 105 $ με τα μεταφορικά (περίπου 80 ευρώ).

Πάντως δεν έχω διαβάσει καλά λόγια για τους συγκεκριμένους.
 

nocarder

AVClub Enthusiast
12 June 2010
744
Απάντηση: Max+ Ultra Solo

Γνωρίζουμε αν είναι αξιόπιστο αυτό το κατάστημα?
 
Last edited by a moderator:

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Re: Max+ Ultra Solo

Είναι, απλώς αν κάνεις μεγάλη παραγγελία κινδυνεύεις από τελωνείο. 1-2 δέκτες είναι ΟΚ.
 

zorro1

Established Member
12 September 2010
148
Re: Max+ Ultra Solo

η επιλογή είναι μια dr.... όλα τα αλλα είναι απομιμ@σεις....
 

xtrem75

New member
10 February 2013
40
Re: Max+ Ultra Solo

παιδια εγω πηρα αυτον ....Mini SOLO VU + Cloud ibox...δεν ξερω αν ειναι ιδιοσ με τον παραπανω,αν δεν ειναι δωστε καμια πληροφορια δεν βγαζω ακρη.ειναι ενιγμα2.
 

jtsou

New member
9 February 2011
97
Re: Max+ Ultra Solo

Από που,αν επιτρέπεται,και πόσο τον πήρες φίλε μου;Είχε εγκατεστημένο μέσα κάτι;Κάποιες αναφορές λένε ότι έρχεται με openpli3.0 ή blackhole προεγκατεστημένο,ισχύει κάτι τέτοιο;
 

xtrem75

New member
10 February 2013
40
Re: Max+ Ultra Solo

τον εχω ακομη στο κουτι του,ειναι δωρο απο ενα ξαρδερφακι,ειναι εξωτερικο,τον ρωτισα, 85$ μου ειπε.
 

jtsou

New member
9 February 2011
97
Re: Max+ Ultra Solo

Όταν μπορέσεις περιμένουμε νέα σου και εντυπώσεις από τον δέκτη.Επίσης λέγεται ότι μετά από ώρες λειτουργίας υπερθερμαίνεται λόγω μικρού μεγέθους...τις εντυπώσεις σου και γι' αυτό όταν μπορέσεις
 

petran64

New member
12 March 2013
10
Re: Max+ Ultra Solo

Το λοιπόν, από tronix έρχεται σε δικό του κουτί όπου γράφει ultra solo, στην πρόσοψη δεν γράφει cloud ibox, το led του μπροστά είναι μπλε. Μέσα στη συσκευασία έχει το μεγάλο control χωρίς να γράφει κάποια επωνυμία πχ. Vu, hdmi, rca, μπαταρίες, τροφοδοσία 12v 2A ΚΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΆ ένα cooler που μάλλον αν θες το βάζεις! !! Στο software ήρθε με pli 2.1 και μετά από 5-6 ώρες λειτουργεί άψογα έχοντας ζεσταθεί σε λόγια πλαίσια όπως όλοι οι δεκτές που είχα και χωρίς να τοποθετησω το cooler. Θα παραθέτω και κάποιες φωτό. Πως μπορώ να αναγνωρίσω αν είναι V2 ή V3 ;
 

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Απάντηση: Max+ Ultra Solo

@petran64: Δοκίμασες αν παίρνει Blackhole 1.7.9 ή latest OpenPLI/OpenVIX κτλ;

η επιλογή είναι μια dr.... όλα τα αλλα είναι απομιμ@σεις....

Με την τιμή του φτηνότερου dr(eambox - γιατί δε το γράφεις - απαγορεύεται; ) αγοράζεις 3 ultra solo.
 
Last edited by a moderator:

ant21

Senior Member
13 July 2008
360
WEST MACEDONIA
Re: Max+ Ultra Solo

Στο νεο τευχος Digital TV υπαρχει review για το δεκτη αυτον. Θετικα ειναι αυτα που γραφονται και ειδικοτερα αναφερεται οτι δουλευει πολυ καλα με Black Hole 2.0.0.
 

xtrem75

New member
10 February 2013
40
Re: Max+ Ultra Solo

Mini SOLO VU + Cloud ibox.............στην πρόσοψη, γράφει cloud ibox.το led του μπροστά είναι μπλε,στη συσκευασία έχει το μεγάλο control ΑΣΠΡΟ που γραφη VU+.software blackhole.μετά από μια ημερα λειτουργίας υπερθερμαίνεται λόγω μικρού μεγέθους αλλα δεν παρουσιαζη καπιο προβλημα. πολυ καλη εικονα,
 

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Re: Max+ Ultra Solo

Όταν ένας δέκτης θερμαίνεται αρκετά, δε θα χαλάσει την πρώτη μέρα. Συνήθως τα φτύνουν οι πυκνωτές μετά από κάποιους μήνες. Αυτό βέβαια το έχουμε δει και με πολύ ακριβότερους δέκτες να συμβαίνει.
 

xtrem75

New member
10 February 2013
40
Re: Max+ Ultra Solo

καλα μην φανταζεσαι ποσ βραζει κιολασ,να ροτισω κ κατι γιατι δεν μπορω να βρω το DDamir subtitle player,μιασ κ ειναι τα πρωτα σκαλισματα στον δεκτη.
 

petran64

New member
12 March 2013
10
Re: Max+ Ultra Solo

@petran64: Δοκίμασες αν παίρνει Blackhole 1.7.9 ή latest OpenPLI/OpenVIX κτλ;

Προς το παρόν δεν δοκίμασα κάποιο άλλο image, προσεχώς θα ενημερώσω μόλις εχω τον απαραίτητο χρόνο να ασχοληθώ.

Προερχόμενος από dm500 έπαθα πολιτισμικό σοκ :) οπότε χρειάζομαι λίγο χρόνο για να προσαρμοστώ