Βοήθεια κύριοι.. Βλάβη Harman Kardon

Απόψε χάθηκε η επικοινωνία μεταξύ του avr 255 και του προβολέα.Πρίν απο την οριστική απώλεια επαφής η εικόνα χανόταν και ερχόταν διαρκώς και ταχύτατα..Μάλλον κάηκε η hdmi έξοδος του avr,δοκίμασα και τις δύο εισόδους με τα ίδια αποτελέσματα,έπειτα σύνδεσα τις πηγές απ´ευθείας με τον προβολέα χωρίς πρόβλημα..
Τί κάνω;Επισκευάζεται;Αν ναι,που;Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη παιδιά,ευχαριστώ..
 

vazelos

Senior Member
17 October 2010
650
ΨΑΧΝΑ
Re: Βοήθεια κύριοι..Βλάβη Harman Kardon

Νικο για βαλε το καλωδιο στην hdmi 2 του προβολεα και ανοιξε παλι τον ενισχυτη
 

vazelos

Senior Member
17 October 2010
650
ΨΑΧΝΑ
Re: Βοήθεια κύριοι..Βλάβη Harman Kardon

Νικο κατι αλλο ειναι,εδω δεν εχει καψει ο δικος μου ο ονκυο 875 καμια hdmi που εχει και τρελλες θερμοκρασιες και δουλευει αρκετες ωρες,ξαναδοκιμασε Νικο
 
Re: Βοήθεια κύριοι..Βλάβη Harman Kardon

Τελικά επιβεβαίωσα ότι δε λειτουργεί,δε στέλνει σημα ούτε στην τηλεόραση..Αν ξέρετε στοιχεία επίσημου service η κάποιον στο Ηράκλειο που θα μπορούσε να τον επισκευάσει πέστε μου..
 

Gal'en

Supreme Member
2 July 2012
8,711
Αθηνα
Απάντηση: Re: Βοήθεια κύριοι..Βλάβη Harman Kardon

Τελικά επιβεβαίωσα ότι δε λειτουργεί,δε στέλνει σημα ούτε στην τηλεόραση..Αν ξέρετε στοιχεία επίσημου service η κάποιον στο Ηράκλειο που θα μπορούσε να τον επισκευάσει πέστε μου..

To επισημο service της harman:
http://www.audiovision-service.com/

Η αντιπροσωπεια
http://www.wavemotion.gr/
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: Βοήθεια κύριοι..Βλάβη Harman Kardon

Νίκο πριν το service, δοκίμασε και με άλλο HDMI καλώδιο απο το την HDMI out του ΑVR σε προβολικό μέσο, αν δεν το έχεις κάνει ακόμα βέβαια.
 
Re: Βοήθεια κύριοι..Βλάβη Harman Kardon

Ψάχνοντας στο νετ βρήκα ότι μάλλον είναι συνήθης βλάβη και οφείλεται σε κάψιμο δύο ασφαλειών..Την επισκευή αναλάμβανε η H.K δωρεάν στο εξωτερικό καθώς ήταν κατασκευαστικό λάθος αφού οι ασφάλειες αντι για 3,5Α ειναι 2,5Α,βρήκα το bulleting που εξέδωσε πρός τα επίσημα service και το πήγα σε ντόπιο τεχνικό..Αύριο θα του πάω τον ενισχυτή και θα σας πω το αποτέλεσμα..Γιά να πάει και να έρθει στην Αθήνα το τέρας κρίνεται μάλλον ασύμφορο..
 

Colombos74

AVClub Addicted Member
18 June 2011
2,065
Σέρρες
Re: Βοήθεια κύριοι..Βλάβη Harman Kardon

Ευτυχως!Να τα εκατοστησει Νικο ο παρ'ολιγον...ετοιμοθανατος...-bye-
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,829
Είμαι παντού
Απάντηση: Βοήθεια κύριοι..Βλάβη Harman Kardon

δε το ξερεις βρε Νικο,δε μας αφηνει ν'αγιασουμε.
Μολις πας να χαρεις για κατι,σε περιμενει στη γωνια η στραβη να σε ξενερωσει!