Εκτός θέματος μηνύματα στην "προσφορά NOVA"

manosfp

AVClub Addicted Member
30 July 2008
1,538
Παιδιά οι καιροί είναι δύσκολοι. Θα ήθελα όμως να πω ότι ακόμα και με αυτές τις απαράδεκτες τιμές, αν ψαχτούμε λίγο -αλλά και αν υπάρχουν και κάποιες ολίγον ευνοϊκές συνθήκες- μπορούμε να πετύχουμε ακόμα πιο δυνατές τιμές.
Να πω κι εγώ τι έχω και τι πληρώνω;
Ote tv μέσω δορυφόρου full pack
Nova sports pack+hd
Connx 24
Σταθερό ΟΤΕ με απεριόριστα αστικά-υπεραστικά.
Κινητό Vodafone με 7 ώρες προς όλους+100 SMS+1GB Internet.

Πόσο πληρώνω;
52 ευρώ το μήνα.
Να σημειώσω ότι δεν αναφέρομαι σε πειρατεία, όλα είναι απολύτως νόμιμα.
 

bagtzim

Senior Member
1 March 2013
472
Re: Προσφορά NOVA

Παιδιά οι καιροί είναι δύσκολοι. Θα ήθελα όμως να πω ότι ακόμα και με αυτές τις απαράδεκτες τιμές, αν ψαχτούμε λίγο -αλλά και αν υπάρχουν και κάποιες ολίγον ευνοϊκές συνθήκες- μπορούμε να πετύχουμε ακόμα πιο δυνατές τιμές.
Να πω κι εγώ τι έχω και τι πληρώνω;
Ote tv μέσω δορυφόρου full pack
Nova sports pack+hd
Connx 24
Σταθερό ΟΤΕ με απεριόριστα αστικά-υπεραστικά.
Κινητό Vodafone με 7 ώρες προς όλους+100 SMS+1GB Internet.

Πόσο πληρώνω;
52 ευρώ το μήνα.
Να σημειώσω ότι δεν αναφέρομαι σε πειρατεία, όλα είναι απολύτως νόμιμα.
πως γίνεται; μπορεις να μας τα πεις αναλυτικά; τι πληρώνεις στο καθενα!
 

lesarros

AVClub Addicted Member
6 February 2008
1,392
Athens,Greece
Re: Προσφορά NOVA

Το nova sports θα πρέπει να είναι αγορά μέσω της προσφοράς που είχε βάλει η νόβα το φθινόπωρο για αγορά μέσω ομάδας απευθείας,στα επίσημα shops των ομάδων δηλ.Οποιες έχουν!Τα υπόλοιπα όμως πως βγαίνουν?
 

manosfp

AVClub Addicted Member
30 July 2008
1,538
Θα εξηγήσω τι εννοώ με το "ευνοϊκές συνθήκες" και θα καταλάβετε. Μένω σε ισόγειο διαμέρισμα και ο κουνιάδος μου στον πρώτο. Οπότε τα πάντα είναι διά δυο και εντελώς ανεξάρτητα στο κάθε σπίτι, πλην του ΟΤΕ όπου βλέπουν και οι δυο το ίδιο κανάλι. Η nova όπως σωστά αναφέρθηκε είναι η προσφορά των ομάδων και το κινητό είναι το Vodafone student.
 

manosfp

AVClub Addicted Member
30 July 2008
1,538
Σε πολλές περιπτώσεις υπάρχει ένας συνεννοήσιμος γείτονας. Ψαχτείτε!
 

petasis

AVClub Fanatic
18 June 2006
17,003
Παιδιά οι καιροί είναι δύσκολοι. Θα ήθελα όμως να πω ότι ακόμα και με αυτές τις απαράδεκτες τιμές, αν ψαχτούμε λίγο -αλλά και αν υπάρχουν και κάποιες ολίγον ευνοϊκές συνθήκες- μπορούμε να πετύχουμε ακόμα πιο δυνατές τιμές.
Να πω κι εγώ τι έχω και τι πληρώνω;
Ote tv μέσω δορυφόρου full pack
Nova sports pack+hd
Connx 24
Σταθερό ΟΤΕ με απεριόριστα αστικά-υπεραστικά.
Κινητό Vodafone με 7 ώρες προς όλους+100 SMS+1GB Internet.

Πόσο πληρώνω;
52 ευρώ το μήνα.
Να σημειώσω ότι δεν αναφέρομαι σε πειρατεία, όλα είναι απολύτως νόμιμα.

Και πως γίνεται αυτό; Απεριόριστα σταθερά στον ΟΤΕ + 24άρι ίντερνετ + δορυφορικό ΟΤΕ κάνει 51,70.
Εδώ: https://www.ote.gr/web/guest/service-listing?categoryId=202552&lastLayoutId=298

Δεν νομίζω ότι γίνεται η τιμή που αναφέρεις. Πόσο πληρώνεις το δίμηνο στον ΟΤΕ;

Θα εξηγήσω τι εννοώ με το "ευνοϊκές συνθήκες" και θα καταλάβετε. Μένω σε ισόγειο διαμέρισμα και ο κουνιάδος μου στον πρώτο. Οπότε τα πάντα είναι διά δυο και εντελώς ανεξάρτητα στο κάθε σπίτι, πλην του ΟΤΕ όπου βλέπουν και οι δυο το ίδιο κανάλι. Η nova όπως σωστά αναφέρθηκε είναι η προσφορά των ομάδων και το κινητό είναι το Vodafone student.

Το τηλέφωνο πώς είναι ανεξάρτητο; Εννοείς μοιράζεστε και οι 2 την ίδια γραμμή.
 
Last edited by a moderator:

lesarros

AVClub Addicted Member
6 February 2008
1,392
Athens,Greece
Re: Προσφορά NOVA

Σε πολλές περιπτώσεις υπάρχει ένας συνεννοήσιμος γείτονας. Ψαχτείτε!

Σωστό το σκεπτικό σου φίλε και πολύ έξυπνη κίνηση με το όλο setup.:grinning-smiley-043
Βέβαια κάποιες φορές ο γείτονας που σε μένα δεν ήταν συγγενής έστω και εξ αγχιστίας(μάλλον λάθος το έγραψα),ενώ αυτός μου πρότεινε να μοιράσουμε κάποιο πακέτο μετά από 4 μήνες δεν πλήρωνε καθόλου και μου έλεγε γελοίες δικαιολογίες…μέχρι που έκοψα το multiview μιας και δεν μου χρειάζεται προσωπικά.
Θέλει προσοχή και απόλυτα έμπιστο άτομο για τέτοιες ιστορίες!:flute:
 

manosfp

AVClub Addicted Member
30 July 2008
1,538
Internet,τηλεφωνο,ΟΤΕ Τv 51,7/2=25,85+2 ευρώ η δεύτερη γραμμή+κάτι ψιλά επειδή είναι isdn=27,5

Nova 35/2=17,5

Κινητό 7

Σύνολο 52 ευρουλάκια! Το οποίο πέφτει κι άλλο αν αλλάξω το connx!

Το τηλέφωνο πώς είναι ανεξάρτητο; Εννοείς μοιράζεστε και οι 2 την ίδια γραμμή.

Έχεις ακουστά το msn? Οχι αυτό της Microsoft!

Σωστό το σκεπτικό σου φίλε και πολύ έξυπνη κίνηση με το όλο setup.:grinning-smiley-043
Βέβαια κάποιες φορές ο γείτονας που σε μένα δεν ήταν συγγενής έστω και εξ αγχιστίας(μάλλον λάθος το έγραψα),ενώ αυτός μου πρότεινε να μοιράσουμε κάποιο πακέτο μετά από 4 μήνες δεν πλήρωνε καθόλου και μου έλεγε γελοίες δικαιολογίες…μέχρι που έκοψα το multiview μιας και δεν μου χρειάζεται προσωπικά.
Θέλει προσοχή και απόλυτα έμπιστο άτομο για τέτοιες ιστορίες!:flute:

Εκεί είναι τώρα το θέμα! Είμαστε σαν αδέρφια. Αν στραβώσει κάτι στην πορεία θα δούμε....
 
Last edited by a moderator:

hercoulis

AVClub Addicted Member
7 September 2008
2,388
Κινητό Vodafone με 7 ώρες προς όλους+100 SMS+1GB Internet.
Αυτό πως το κατάφερες? συνδεση είναι?
 

kserpanos

New member
11 September 2010
62
Απάντηση: Re: Εκτός θέματος μηνύματα στην "προσφορά NOVA"

Υπάρχει πακέτο CU student και φοιτητικό με 7E τον μήνα. Αρκεί να είσαι μαθητής ή φοιτητής. :chinese:
 

hercoulis

AVClub Addicted Member
7 September 2008
2,388
Re: Απάντηση: Re: Εκτός θέματος μηνύματα στην "προσφορά NOVA"

Υπάρχει πακέτο CU student και φοιτητικό με 7E τον μήνα. Αρκεί να είσαι μαθητής ή φοιτητής. :chinese:

οκ ευχαριστώ.
 

costas11145

New member
4 April 2013
7
Re: Προσφορά NOVA

Το nova sports θα πρέπει να είναι αγορά μέσω της προσφοράς που είχε βάλει η νόβα το φθινόπωρο για αγορά μέσω ομάδας απευθείας,στα επίσημα shops των ομάδων δηλ.Οποιες έχουν!Τα υπόλοιπα όμως πως βγαίνουν?

Ναι, είναι πολύ καλή φάση αυτή η προσφορά.
 

MATTHIAS

AVClub Enthusiast
5 December 2007
1,083
ΛΑΡΙΣΑ
Re: Προσφορά NOVA

Πόσο κορόιδο μπορεί να αισθάνομαι που πήγα αυτοβούλως στο 3ple play full pack με 79,90;και μου κάνανε και τσιριμόνιες για να πάρω τον 865 με 49,90...
Και τους παίρνω μετά τηλέφωνο, και τους λέω, για να μην κάνω έξτρα καλωδιώσεις για το multiview, αφού έχω και ton 831, δεν γίνεται να πάρω από μια ΠΑΕ το πακέτο με τα 149 για την κρεβατοκάμαρα και το πεθερόσπιτο, να μην αναγκάζομαι να βγάζω τον 865 από το σαλόνι που τον έχω "γεφυρωμένο" με τους άλλους δέκτες;
"Κύριε, μόνο με 300 νέα συνδρομή sports pack προπληρωμένο μπορούμε να σας δώσουμε"...
Θα σας δώσω λοιπόν κι εγώ αυτά που πρέπει όταν πρέπει, και άντε στο καλό...
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Re: Προσφορά NOVA

Για να παιξω το δικηγόρο του διαβόλου, η προσφορά των 149 ειναι για να συνδιασεις απλο 3play με novasports χωρις τα κινηματογραφικά. Η προσφορά των παε δεν ειναι πακετο που μπορεις να αγοράσεις και να βλεπεις μονο αθλητικά χωρίς κανένα αλλο κανάλι. Από την αλλη, το να αγοράσεις δυο αθλητικές συνδρομές στην ιδια συνδεση ειναι επισης παραλογο. Εν τελη, τo multiview που θελεις να αποφυγεις θα σου κοστισει 118.8ευρω το χρονο, ενώ η προσφορά των παέ που ζητάς κοστίζει 149.
 

MATTHIAS

AVClub Enthusiast
5 December 2007
1,083
ΛΑΡΙΣΑ
Re: Προσφορά NOVA

Οκ, το εμπεδώσαμε, η Νοβα εχει πάντα δίκιο!!!!Ούτε καν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις το γιατί ζήτησα ο, τι ζήτησα. ..
 
Last edited: