Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 12 απο 12 ΠρώτοΠρώτο ... 289101112
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 116 από 116
    Super Moderator

Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Απάντηση: Re: Post your video

Βρε γιατι μας εβαλες βίντεο που απο 4:3 γίνεται σαλάμι ? μια χαρά το έβλεπα στην Α/Μ τηλεόραση μου, μετά έτρεχα αποθήκη να φέρω δευτερη TV για δίπλα

πολύ μοδάτο σε βλέπω με τους αναμορφικούς αντάπτορες, δεν θα με χάλαγε πάντως στο πρώτο κομμάτι λίγο πιο contrast ... well done
    Κώστας
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    To create products that will capture the hearts and minds of users, you first need to break through the technology barrier.

AVClub Addicted Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Re: Post your video

Αγροίκε, που απαξιώνεις το 2.35:1. Εγώ ήταν να πάω για όσκαρ αλλά τελευταία στιγμή μου την έφερε ο Wes Anderson με το The grand Budapest Hotel αν θες να μάθεις

Για το χαμηλό contrast ίσως έχεις ένα δίκιο, αλλά έπρεπε να φέρω τα κάπως "σκληρά" και μειωμένης ανάλυσης αρχεία της G80 κοντά σε εκείνα της Blackmagic οπότε έπεσε ρεκτιφιέ παντού...

Αpollon σε ευχαριστώ!

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2007
    Περιοχή
    Τήνος / Ελλάς

Απάντηση: Post your video

Τα γλυκά είναι Χάλαρης, ζαχροπλαστείο της Τήνου.

AVClub Addicted Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Re: Απάντηση: Post your video

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από tiniakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα γλυκά είναι Χάλαρης, ζαχροπλαστείο της Τήνου.
    Χαχα τι μαθαίνει κανείς ε; Νόστιμα ήταν πάντως

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2009

Νίκο πολύ προσεγμένο βίντεο σέ όλα..επαγγελματική προσέγγιση μέ ώραία μουσική συγχαρητήρια.

AVClub Addicted Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Σε ευχαριστώ.

Από αισθητικής πλευράς οι επιλογές ήταν σχετικά εύκολες ακόμα και κατά τη λήψη, όμορφο φωτεινό και μεγάλο πατρικό νύφης με πιάνο, ξύλινο καθρέπτη, αίθριο(!!), ο γαμπρός εστιατόριο με ρετρό διακόσμηση, mini cooper, νυφικό με τοπάκι, είσοδο έκαναν με Frank, "κούμπωσαν" πάνω και οι οπτικές ατέλειες του αναμορφικού και του focal reducer, οπότε δεν χρειάστηκε να σπαζοκεφαλιάσω και πολύ για το retro look...

Στο post ήταν το θέμα, η 2,35:1 αναλογία μου δημιούργησε θέματα με τους codecs που συνήθως δουλεύω, οπότε αναγκάστηκα και δούλεψα με H264 χάνοντας πολύ χρόνο (και λίγο ποιότητα), ο 8πύρινος AMD FX που έχω πιο πολύ για να ζεσταίνει το σπίτι το χειμώνα κάνει εν έτη 2019 παρά για video editing σε oτιδήποτε άλλο πλην 1080 με '"ελαφρύ" codec.

Σελίδα 12 απο 12 ΠρώτοΠρώτο ... 289101112

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης