FORTHNET/NOVA, το μεγαλείο σου!

bluevayero

New member
9 October 2011
82
Τους χρυσοπληρώνεις, σε πρήζουν μέχρι να συνεννοηθείς μαζί τους, περιμένεις απίστευτα μισάωρα στην αναμονή για να μιλήσεις με την "τηλεφωνική υποστήριξη", σου υποβαθμίζουν διαρκώς το επίπεδο του πακέτου τους ΚΑΙ όμως συνεχίζεις να τους πληρώνεις την παχυλή συνδρομή σου.
Και επειδή είσαι και λίγο ή πολύ θύμα, παίρνεις και απόφαση να βάλεις και multiview και να συνεχίζεις να τους σκας 80Ευρώ το μήνα.
Και κάνεις αίτηση στις 27 Ιουνίου σε κατάστημα της forthnet και ακόμα σήμερα μετά από 14 ημέρες όχι μόνο δεν έχει εμφανισθεί τεχνικός, αλλά ούτε καν τηλέφωνο δεν σε έχουν πάρει για να έρθουν να κατεβάσουν 2 καλώδια.
Και τους παίρνεις τηλέφωνο σήμερα και αφού περιμένεις 30 λεπτά στην αναμονή, σου λένε ότι "πρέπει να κάνετε λίγη υπομονή κύριε". Και ρωτάς πόση ρε παιδια; Και σου λένε "Αααα...δεν ξέρουμε κύριε, δεν μπορούμε να σας πούμε...."

Οι τύποι είναι άθλιοι σε όλα. Όμως και εγώ μήπως είμαι μαλ...κας;
 

jpanou39

AVClub Enthusiast
18 October 2011
1,233
Athens - Greece
'Εεεμ υπάρχουν κι αλλόυ πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια. . .
Και μάλιστα πιο γλυκά και ζουμερά και σε καλύτερη τιμή.
 

bluevayero

New member
9 October 2011
82
Re: Απάντηση: FORTHNET/NOVA, το μεγαλείο σου!

+1 εβδομάδα και ακόμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Την Παρασκευή πέρασα από το κατάστημα που έκανα την αίτηση, για να ρωτήσω τί γίνεται. Η υπάλληλος μου είπε ότι λόγω φόρτου εργασίας των τεχνικών θα περιμένω σίγουρα τουλάχιστον 10 μέρες ακόμα!!! Η κατάσταση είναι ανέκδοτο. Να ξαναρωτήσω, υπάρχει ΚΑΝΟΝΙΚΗ διεύθυνση email της forthnet;
 

algedan

AVClub Addicted Member
9 October 2008
1,595
Εμένα έκαναν 32 μέρες να περάσει ο τεχνικός για την ΝΟΒΑ και αμέσως μετά ενεργοποιήθηκε σε 2 μέρες το 3play όλο. Πιστεύω ότι είσαι στο μεγάλο μπούγιο (εγώ έκανα αίτηση 3/6 και ενεργοποιήθηκε η ΝΟΒΑ 6/7) και γιαυτό αργείς.
Για email δεν ξέρω αν σου κάνει αυτό : Forthnet Sales Call Center ([email protected]) . Μου το εμφάνισε όταν μου απαντήσανε 2 φορές σε email που έστειλα από την φόρμα επικοινωνίας, μάλιστα και τις δύο φορές είχε όνομα εκπροσώπου, όχι ανώνυμα τύπου εξυπηρέτηση Forthnet κλπ κλπ.
Δες αν σου κάνει.
 
Last edited by a moderator:

bluevayero

New member
9 October 2011
82
Re: Απάντηση: FORTHNET/NOVA, το μεγαλείο σου!

Σε ευχαριστώ πολύ.Θα το δοκιμάσω, να δω τι θα μου πουν.
 

kastorasgr

New member
17 January 2011
15
Να σας πω συντομα, οτι εγώ τους εψαχνα στο τηλεφωνο 4 μερες τωρα για να κανω διακοπη, και πιθανον λογω του φορτου των τελευταιων εξελίξεων, ο τηλεφωνητης όχι μονο δεν έλεγε ποσο να περιμενω, αλλα ελεγε να τους καλεσω αργοτερα. Τελικα οταν χθες καποια στιγμη βρηκα καποιον διαθεσιμο, μου ειπε οτι δεν μπορει να μιλησει και θα με καλεσουν αυτοι. Τελικα σημερα το πρωι με πηραν τηλ. και οταν τους ζητησα διακοπή μου ειπαν οτι επρεπε να γινει τουλαχιστον 3 μερες πριν (πριν τη ληξη του μηνα) !!! και πρεπει να πληρωσω τον μηνα. Οταν τους ανεφερα οτι δεν ειναι δικο μου φταιξιμο, ελαβα την απαντηση οτι λυπουνται αλλα δεν μπορει να γινει τιποτα !!!
Φυσικα τα ακουσαν και περιμενω τις εξελιξεις, και αν χρειαστει, συντομα θα παραθεσω αναλυτικα γεγονοτα και στοιχεια σε ενα νεο thread εδώ.
 

gmirtzakis

AVClub Enthusiast
29 March 2007
1,022
Κομοτηνή
Έχω παρατηρήσει ότι πρωϊνές ώρες (νωρίς έτσι; ;) και αρκετά βράδυ, ο χρόνος αναμονής πέφτει στα 2-3 λεπτά (ρεκόρ για ΝΟΒΑ). Το λέω γιατί έπαιρνα τρείς μέρες, περίμενα κάτι 20-40 λεπτα, τελικά τους πέτυχα 9 το πρωΐ και 9 μιση το βράδυ στα 1,5 και 2 λεπτά αντίστοιχα. Κατά τις 2 τα ξημερώματα δε δοκίμασα :damnyou:
 
Last edited:

Vassilis-7-

New member
6 June 2010
82
Κοντά στην μια ώρα και εγώ αναμονή, και ενα μήνα που δεν πλήρωσα τον λογαριασμό μου με πήραν τηλέφωνο! Θεοί όχι βλακείες
 
Last edited by a moderator:

scan420

New member
1 July 2013
89
Απάντηση: Re: FORTHNET/NOVA, το μεγαλείο σου!

Ισως το κανουν επιτηδες για να "κοψουν" το τσουναμι των διακοπων ...:flipout::flipout::flipout::flipout::flipout:

Στειλε Φαξ.
 

nigi78

Senior Member
28 March 2013
614
Αθήνα
Re: Απάντηση: Re: FORTHNET/NOVA, το μεγαλείο σου!

Απ' ότι έμαθα, πλέον το τηλεφωνικό κέντρο είναι εκτός εταιρείας. Το έκλεισαν το εν λόγω τμήμα...
 

jimmy76gr1

New member
4 September 2013
10
παιδια καλησπερα σε ολους σας...ολοκαινουργιος στο φορουμ.ζητω επειγοντως την βοηθεια σας διοτι εκανα συμβολαιο 3play 10/6 και ακομα δεν εχουν ερθει κανεις...συμπεριφορα στην forthnet καλυτερα να μην αναφερω...ατελειωτες ωρες στο τηλεφωνο....και τιποτα....στα καταστηματα μουλενε πρεπει να περιμενεται...τι στο καλο γινεται...?
 
Last edited by a moderator:

jimmy76gr1

New member
4 September 2013
10
μου ειπαν φιλε μου οτι το αιτημα για νεα γραμμη εχει προωθηθει στον οτε ...δεν εχουν καποιο νεο...στην σελιδα της forthnet παταω τον κωδικο μου και λεει οτι η εγκριση νεας γραμμης εχει γινει απο11/7....μου εχουν γινει τα νευρα κοτσιδα
 
Last edited by a moderator:

sakels

Supreme Member
27 May 2010
4,332
πανε στο καταστημα. εκει θα βγαλεις ακρη. και να σου πουν τι φταιει. μηπως δεν υπαρχουν διαθεσιμες πορτες? (περιοχη σου?)
 
Last edited by a moderator:

jimmy76gr1

New member
4 September 2013
10
πηγα και καταστημα...τα ιδια μου ειπαν.θα περιμενεται νεα μας...αυτο για γραμμες κλπ μου ειπαν οτι ειναι οκ...λες να ειναι τοσο αρκετοι συνδρομητες?δεν με αφηνουν και να διακοψω να παω να κανω αλλο συμβολαιο....
 
Last edited by a moderator:

jimmy76gr1

New member
4 September 2013
10
ηταν και αλλος στο καταστημα με το ιδιο προβλημα...τα ιδια του λεγαν...μιλαμε για συμπεριφορα που δεν περιγραφεται....ντροπη τους πραγματικα...

Τι άκρη να βγάλει μετά από τρεις μήνες ο άνθρωπος; Κάνε υπαναχώρηση, φίλε. Απαίτησέ το.

τι εννοεις με υπαναχωρηση?δηλαδη?
 
Last edited by a moderator: