Περί Launchers

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ποιον Launcher Χρησιμοποιείτε ?


  • Total voters
    0

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Για πείτε ποιους χρησιμοποιείτε ή ποιους έχετε χρησιμοποιήσει;
Εγώ εδώ και καιρό χρησιμοποιώ τον nova prime, από τον οποίο είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και πριν λίγο πέρασα και τον smart launcher ο οποίος δείχνει να έχει πλάκα. Μάλιστα το όνομα του developer δείχνει να είναι ελληνικό!
Ο atom δεν μου έκανε κλικ ενώ ο go δεν μου άρεσε καθόλου ...
 
Last edited by a moderator:

Spyros_V_S

Senior Member
30 June 2008
444
Νέα Σμύρνη
Re: Περί launchers

Χρησιμοποιώ τον apex και τον trebuchet που είναι στην cm10 που εχω και δεν έχω παράπονο, είναι αρκετά παραμετροποιησιμοι και σχετικά "light" γιανα μη δυσκολεύεται το τηλέφωνο σε θέματα μνήμης, γιατί έχει 512.
 
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Εχω εγκατεστημένους τους nova prime ,apex αλλά τελικά έχω καταλήξει να χρησιμοποιώ τον tsf.
Είναι με διάφορα ο ποιο smooth και γενικά μου αρέσει η λογική του.
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Re: Περί launchers

Από όσο είδα στο βίντεο έχει άπειρες δυνατότητες ο tsf αλλά χαώθηκα κάπως... Είναι ακριβώς το αντίθετο από τον πολύ λιτό smart. Ε και δεν τον λες και φτηνό βέβαια...
Αν ασχοληθεί κάποιος με το σεταρισμα με δεδομένο ότι είναι και τόσο smooth όπως λέτε, φαντάζομαι θα μπορεί να φτιάξει το τηλ. όπως ακριβώς θέλει.
 
Last edited by a moderator:
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Από όσο είδα στο βίντεο έχει άπειρες δυνατότητες ο tsf αλλά χαώθηκα κάπως... Είναι ακριβώς το αντίθετο από τον πολύ λιτό smart. Ε και δεν τον λες και φτηνό βέβαια...
Αν ασχοληθεί κάποιος με το σεταρισμα με δεδομένο ότι είναι και τόσο smooth όπως λέτε, φαντάζομαι θα μπορεί να φτιάξει τοτόπως του ακριβώς όπως θέλει

Στην αρχή όντως λίγο ξενίζει αλλά αν σου αρέσει η διαδικασία του ψαξιματος στο τέλος θα τον λατρέψεις.
Και ναι σε σχέση με τους άλλους είναι πιο ακριβός μαζί με τον next launcher .
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,115
ΑΘΗΝΑ
Απάντηση: Περί launchers

Αφού τους δοκίμασα όλους,παρέμεινα στον μαμίσιο.Δεν είναι καιρός να σπάω το κεφάλι μου με ρυθμίσεις και ρυθμισούλες.
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Απάντηση: Περί launchers

Ένας πολύ περίεργος launher είναι ο lightning. Στην ουσία είναι ένα πλήρως παραμετροποιήσιμο σεντόνι που πετάς πάνω τα πάντα. Θέλει σαφώς μεγάλου μεγέθους οθόνες, στο μικρό μου κινητό δεν έβγαλα άκρη. Όσοι πάντως κατάφεραν να βγάλουν άκρη είναι ενθουσιασμένοι από ότι διαβάζω στα σχόλια στο Play store.
Δοκίμασα πολλούς launcers γιατί στο μικρό μου κινητό οι περισσότεροι δεν κρατάνε το wallpaper που θέλω να βάλω. Κρατάνε μόνο ένα μικρό μέρος στο κέντρο της εικόνας, και το ζουμάρουν βγάζοντας άθλιο αποτέλεσμα. Οι μόνοι launcher που κρατάνε το wallpaper είναι ο Go, o Next Lite που δοκίμασα (ο Pro έχει περισσότερες δυνατότητες), και ο Holo. Ο Go είναι γνωστός και με πολλά εφέ αλλά χρησιμοποιεί πολύ μνήμη, ο Next αρχικά φαίνεται ακόμα πιο εντυπωσιακός αλλά τουλάχιστον η Lite έκδοση έχει πολύ λιγότερες ρυθμίσεις και χρησιμοποιεί ακόμα περισσότερη μνήμη από τον Go, και νομίζω τουλάχιστον για μικρά κινητά η πιο λογική επιλογή είναι ο Holo. Δωρεάν, μικρή μνήμη, αρκετές ρυθμίσεις για να ταιριάξει σε μικρά κινητά (πχ μέγεθος εικονιδίων και τίτλων εικονιδίων), αλλά δεν έχει τόσο εντυπωσιακά εφέ όπως οι άλλοι δύο.
 
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Περί launchers

Όντως ειναι περίεργος και εγκληματικά παραμετροποιήσιμος.
Ο χαρακτηρισμός εγκληματικά εχει να κανει με το γεγονος οτι μπορεις να αλλάξεις ακομα και πράγματα που δεν φανταζόσουν οτι χρειάζεται να τα αλλάξεις.
Τον δουλεψα για λιγες μερες και τον παράτησα γιατι χανομουν συνέχεια στις ρυθμίσεις του.
 

sfortis

Administration Team
Staff member
3 August 2006
11,396
t3.large
Αγοραστε τον apex... Αξίζει και το τελευταιο cent. Πολύ γρηγογο, ομορφος καο παραμετροποιησιμος χωρίς να αναλώνεται σε περιττές ρυθμίσεις όπως ο lighting. Απο μνήμη μου τρώει 30-35 mb μαζί με το theme.
 
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Αγοραστε τον apex... Αξίζει και το τελευταιο cent. Πολύ γρηγογο, ομορφος καο παραμετροποιησιμος χωρίς να αναλώνεται σε περιττές ρυθμίσεις όπως ο lighting. Απο μνήμη μου τρώει 30-35 mb μαζί με το theme.

Μοιάζει με τον nova και holo αλλά και εγώ θεωρώ τον apex πληρέστερο.
 
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Αυτές τις μέρες δοκιμάζω τον smart launcher...
Ενδιαφέρουσα περίπτωση και αρκετά διαφορετικός απο τα συνηθισμένα.
Του λείπουν αρκετα πράγματα ακομα αλλα αν είσαι φιλος των απλως πραγμάτων και δεν αρέσκεσαι στις πολλες οθονες τοτε το πιθανότερο εινα να σε βολέψει.
Τελευταία περνάω μινιμαλ κατάσταση και χρησιμοποιώ μονο μια οθονη συνεπως μου ηταν πιο ευκολο να προσαρμοστώ στην φιλοσοφία του.
Αυτο δεν σημαίνει πως δεν μπορεις να χρησιμοποιήσεις επιπλέον οθονες αλλα τοτε θα πρεπει να αγοράσεις την pro έκδοση που θα σου δωσει και την δυνατότητα χρησης widget.
Τα widget δυστυχώς δεν μπορεις προς το παρον να τα χρησιμοποιήσεις στην κεντρικη οθονη αλλα μονο στις επιπλέον που δουλευουν ως ξέχωρο κοματι.
Πολυ πρακτική και ενδιαφέρουσα η αυτοματη κατηγοριοποίηση των εφαρμογών που παρουσιάζονται απο τα πλαϊνά της θονης ειτε με σκρολαρισμα ειτε με το εικονίδιο κατω αριστερα.
Θετική επισης η στρογγυλή μαργαρίτα στην αρχικη οθονη που μπορει να μεγαλώσει οσο θελεις με τις συντομεύσεις που επιθυμείς οπως και το μεγεθος των εικονιδίων.
Ειναι απιστευτα ελαφρύς και πολυ ολιγαρκής και σε μνημη αλλα και σε μπαταρία ενω χρησιμοποιεί ολα τα γνωστα πακετα εικονιδίων που χρησιμοποιούμε στους Nova Holo Apex ( για καποιο λογο αφήνει καποια εικονιδια στην default εμφάνιση τους αλλα τα περισσότερα αλλαζουν κανονικα)
Οταν δωσουν την δυνατότητα δημιουργίας κατηγοριών στην πλαϊνή μπαρα οπως και την δημιουργία φακελων πιστευω θα γινει ακομα πιο θελκτικός για την pro εκδοση που στοιχίζει ετσι και αλλιώς τρια ευρω
SmartLauncher.jpg

smart_launcher_final.jpeg

smart-launcher-theme-b-blue-120-1-s-307x512.jpg

195437uk3ddlrezezeaild.png

10729600-1373059681202.jpg

3d-silver-smart-launcher-theme-1-0-s-307x512.jpg

soOiGAgyasEhIwo-IgYkNp3FBW0JCm3URnuhKSFW4XPhrQCZfAqQHDn_f2K7qBTginI=h310
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Re: Περί launchers

Και εμένα μου αρέσει πολύ ο smart τελικά.
Μάλιστα έχω πάρει και την pro έκδοση.
Με το Ubuntu θέμα και τα meeui εικονίδια γίνεται ακόμα πιο όμορφος...
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Απάντηση: Περί launchers

Τον είχα δοκιμάσει και εγώ παλιότερα, αλλά φαίνεται είχα τα νεύρα μου τότε και δεν του έδωσα πολλές ευκαιρίες. Προτιμούσα να βάζω τις εφαρμογές στην σειρά που θέλω εγώ κάνοντας και κατηγοριοποίηση ταυτόχρονα. Δηλαδή εφαρμογές όμοιας κατηγορίας να είναι μαζί. Κάτι τέτοιο κάνει και ο smart, αλλά δεν μου άρεσαν τότε πολύ οι κατηγορίες που έχει, και κάποιες εφαρμογές δεν είχαν μπει στην κατηγορία που θα ήθελα. Έτσι τον κατάργησα, αλλά όντως είναι έξυπνη ιδέα. Τώρα χρησιμοποιώ launchers που μπορώ να ορίζω εγώ την σειρά των εφαρμογών (όπως ο GO και ο NEXT) και γιαυτό δεν χρησιμοποιώ launchers που είναι πιο ελαφριοί και θα ταίριαζαν περισσότερο στο μικρό μου κινητό, αλλά βάζουν τις εφαρμογές με αλφαβητική σειρά. Όπως ο HOLO και ο ZEAM.
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Re: Περί launchers

Στον smart πάντως μπορείς να πας τις εφαρμογές που δεν έχει κατηγοριοποιήσει σωστά στην ομάδα που θες... Πατάς παρατεταγμένα πάνω στην εφαρμογή και όταν ανοίξει το μενού την σείρεις στην ομάδα που θέλεις
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Απάντηση: Περί launchers

Ναι, το είχα δει, αλλά αυτό σήμαινε ότι θα έπρεπε να παρέμβω στην διάταξη των εφαρμογών, και να κάνω την δουλειά που είχα ήδη κάνει στους άλλους launchers. Κοινώς, βαρέθηκα :smile:. Αλλά όντως αν ήθελα γίνεται, και η εμφάνιση του launcher ήταν πολύ ευχάριστη. Αλλά όπως είπα είχα τα νεύρα μου και βαρέθηκα να ασχοληθώ. Είχα ήδη έτοιμο και σεταρισμένο τον GO που είναι η μέση λύση σε εμφάνιση-εφέ και κατανάλωση πόρων. Ο NEXT πχ καταναλώνει περισσότερη μνήμη, και τον έστειλα και αυτόν. Έχω κρατήσει GO που χρησιμοποιώ, και HOLO που τον έχω αν ζοριστώ σε θέματα μνήμης και πρέπει να κάνω οικονομία.
 
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Αν και το βρίσκω ολίγον κατάντια να έχεις Android συσκευή και να κάνεις κάτι τέτοιο ,για όσους έρχονται από ios και δεν μπορούν να ξεχάσουν το interface του υπάρχει ο espier launcher που κάνει το android σου να δείχνει σαν iPhone.
Βγαίνει και για ios7
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,090
Λιβαδειά
Συγκριτικό 6 Launchers


qk1t.jpg


Android. Το πιο διαδεδομένο OS στον κόσμο. Το πιο… παραμετροποιήσιμο λειτουργικό για mobile συσκευές.
Οι δυνατότητες του είναι απεριόριστες, μιας και ο χρήστης μπορεί να αλλάξει τελείως την εμφάνιση ή τις
λειτουργίες του smartphone του με λίγες μόνο κινήσεις. Οι αλλαγές μπορεί να ξεκινούν από την αισθητική
εμφάνιση του λογισμικού, μέχρι την ίδια τη βάση του λειτουργικού, με τις γνωστές ROM, τους kernels κ.λ.π.

Σήμερα, μέσω του παρόντος review, θα μείνουμε στα.. επιφανειακά. Launchers λοιπόν, και σύσσωμο το δυναμικό
του myphone.gr «τεστάραμε» για εσάς τους πιο δημοφιλείς αλλά και εναλλακτικούς home launchers που υπάρχουν
στο ηλεκτρονικό κατάστημα εφαρμογών του Android, το Google Play, δίνοντας σας μια ιδέα για το πώς μπορεί
κανείς να αλλάξει το smartphone του.

Στο τεστ συγκρίναμε όσους περισσότερους launchers μπορούσαμε, παίρνοντας σαν γνώμονα τη δημοτικότητα του
καθενός αλλά και την ιδιαιτερότητα του. Δυστυχώς, κάποιοι launcher δεν μπήκαν στο τεστ μας, όπως ο Apex ή
ο Next launcher. Δοκιμάσαμε κυρίως τη δυνατότητα παραμετροποίησης, τη συμβατότητα με όλων των ειδών
τις συσκευές, ενώ σημαντικός παράγοντας ήταν και η ομαλή λειτουργία τους χωρίς lag.

Είστε έτοιμοι για τα αποτελέσματα; Ακολουθήστε μας, μέχρι το τέλος του κειμένου, όπου και θα δούμε
και το νικητή του σημερινού μας συγκριτικού. Ακολουθήστε μας.





n0cb.jpg


| MiHome |

Μια από τις πιο δημοφιλείς ROM τώρα και σε launcher. H MIUI κυκλοφόρησε λοιπόν τον ομώνυμο launcher, θέλοντας
να δώσει αίσθηση MIUI χωρίς να χρειαστεί η εγκατάσταση της ROM. Ο MIUI βρίσκεται ακόμα σε «νηπιακό» στάδιο
με πολλά προβλήματα. Lag, υψηλή κατανάλωση μπαταρίας είναι μερικά από αυτά. Δεν παύει όμως να προσφέρει
και πολλά πλεονεκτήματα που με τον καιρό σίγουρα θα τον κατατάξουν ανάμεσα στους καλύτερους.​



Συν
◾ Ατελείωτη ποικιλία θεμάτων μέσα από τον ίδιο τον launcher.
◾ Παραμετροποίηση όλων των αισθητικών λεπτομερειών του λειτουργικού. Δυνατότητα αλλαγής και ήχου ringtone και ειδοποιήσεων.
◾ Εγγυημένη υποστήριξη της τεράστιας κοινότητας του MIUI.


Πλην
◾ Παιδικές ασθένειες. Lag, κατανάλωση μπαταρίας, αδυναμία χρήσης σε landscape mode.
◾ Πολλά από τα θέματα είναι αμφιβόλου.. κινεζικής αισθητικής.
◾ Λίγες δυνατότητες παραμετροπο;iησης πλην της αισθητικής.
◾ Μεγάλο μέρος του μενού στα κινέζικα.

Ίσον
Ένας σίγουρα πολλά υποσχόμενος launcher, ο οποίος όμως θέλει πολύ δουλειά ακόμα. Θα επιστρέψουμε.






bpfy.png


| Smart Launcher |

Ο Smart launcher είναι ένας έξυπνος, διαφορετικός launcher, ο οποίος υπόσχεται ευκολία στην χρήση, ενώ είναι
ιδιαίτερα ελαφρύς. Πρακτικά, αποτελείται από μια κεντρική οθόνη, μια οθόνη με τα widgets συν το μενού εφαρμογών,
όπου ο Launcher μόνος του ομαδοποιεί όλες τις εφαρμογές σε κατηγορίες. Είναι όμως και αποτελεσματικός;



Συν
◾ Πολύ ελαφρύς, καλή επιλογή για συσκευές με υποδεέστερο hardware.
◾ Ιδιαίτερα απλός, ιδανικός για αυτούς που δεν τα θέλουν μπερδεμένα.
◾ Η ομαδοποίηση στο μενού εφαρμογών φάνηκε ιδιαίτερα πρακτική.

Πλην
◾ Παρα είναι απλός, το λειτουργικό γίνεται ιδιαίτερα.. βαρετό.
◾ Τα widgets γίνονται σχεδόν άχρηστα.
◾ Ελάχιστες επιλογές παραμετροποίησης.

Ισον
Οι launchers υπάρχουν για να «παίζουμε» με το λειτουργικό μας. Με τον Smart κάτι τέτοιο δεν γίνεται.
Ιδανική λύση για πιο αργά smartphone και για όσους δεν έχουν όρεξη για πολλά-πολλά με το smartphone τους.






tffy.jpg


| GO Launcher EX |


Το ακριβώς αντίθετο του Smart. Η ομάδα του Go Launcher πήγε το concept του launcher ένα βήμα παραπέρα,
μετατρέποντας τον GO από launcher σε ένα σχεδόν αυτόνομο λειτουργικό. Έτσι, ο GO διαθέτει, εκτός τον
launcher, πληθώρα προγραμμάτων που ξεκινάνε από ram cleaner μέχρι browser, δίνοντας τη δυνατότητα
στον χρήστη να φτιάξει το λειτουργικό του από την αρχή. Έχει και App Store, το αναφέραμε;​



Συν
◾ Ο ορισμός της παραμετροποιησης: Έχει πρακτικά τα πάντα ώστε να αλλάξετε τελείως την εμφάνιση και χρήση του smartphone.
◾ Παρά το «βάρος» της εφαρμογής, φαίνεται αρκετά ομαλό στην λειτουργία του.
◾ Το πιο καλό locker της αγοράς. Τόσο καλό που η Google θα έπρεπε να το είχε ήδη ενσωματώσει στο Android.

Πλην
◾ Το παράκαναν. Ατελείωτες επιλογές, προγράμματα, παραμετροποιήσεις. Από ένα σημείο και έπειτα νοσταλγήσαμε τον Smart.
◾ Παρατηρήσαμε κάποια lag που δεν είδαμε σε άλλους Launcher, όπως π.χ. Nova, ADW.
◾ Όλα εδώ πληρώνονται. Οτιδήποτε extra είναι επί πληρωμή. Σε σημείο εκνευριστικό.

Ισον
Ένας υπερπλήρης launcher που δεν θα αφήσει κανέναν δυσαρεστημένο. Έτσι που το πηγαίνουν πάντως, σε λίγο καιρό
θα το δούμε και σαν προεγκατεστημένο σε κάποιο κινέζικο smartphone. Τι δηλαδή, πιο έξυπνοι είναι αυτοί του MIUI;






srb9.jpg


| Nova Launcher |

Ο Nova launcher εμφανίστηκε πριν από αρκετό καιρό για να αλλάξει τα κινητά μας, και φαίνεται ότι ήρθε για να μείνει,
αφού είναι από τους πλέον δημοφιλείς launchers στην κοινότητα του Android. Αγαπήθηκε από τους χρήστες σχεδόν
από την αρχή, αφού συνδυάζει επιδόσεις και παραμετροποίηση.​



Συν
◾ Γρήγορος και ελαφρύς, με επιλογή να μένει στην μνήμη, που βοηθάει στην εξάλειψη redraws στα κινητά με μικρή RAM.
◾ Μικρή κατανάλωση μπαταρίας.
◾ Αλλαγή εμφάνισης με icon packs από το Play.
◾ Αρκετά scroll εφέ και διάφορες επιλογές παραμετροποίησης, όπως widget στο dock, δυνατότητα δημιουργίας φακέλων
και καρτελών στον drawer (μόνο στην paid έκδοση όμως).

Πλην
◾ Δεν υποστηρίζει θέματα.
◾ Αρκετές επιλογές δεν είναι διαθέσιμες στην Free έκδοση (τα περισσότερα gestures, αριθμός ειδοποιήσεων).
◾ Μόνο για κινητά με Android 4.0+.

Ίσον
Πολύ καλός και ελαφρύς launcher, η paid έκδοση δίνει το κάτι παραπάνω, αλλά εύκολα κάνεις τη δουλειά σου και με την δωρεάν.






9u5s.jpg


| ADW.Launcher |


Ένας από τους ποιο παλιούς και γνωστούς launcher, ο οποίος σχεδόν πάντα ήταν μια αξιόπιστη λύση για τα κινητά μας.
Τι και αν ϕτάνουμε στην έκδοση 4.4 του Android; Ο ADW υποστηρίζει όλες τις εκδόσεις, δίνοντας διαϕορετική πνοή
ακόμα και στα πιο παλιά κινητά.​



Συν
◾ Γρήγορος και ελαφρύς, με επιλογή να μένει στην μνήμη, που βοηθάει την εξάλειψη των redraws.
◾ Μικρή κατανάλωση μπαταρίας.
◾ Πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης και στην free έκδοση.
◾ Δυνατότητα προγραμματισμού ενεργειών μέσω gestures.
◾ Δυνατότητα μετρητή ειδοποιήσεων στα εικονίδια των Gmail, K9, SMS και κλήσεων (με την χρήση ενός add-on).
◾ Είναι συμβατός με όλες τις εκδόσεις Android.

Πλην
◾ Δεν δέχεται widget στο dock.
◾ Δεν μπορείς να μεταφέρεις εικονίδια από άλλον launcher.

Ίσον
Από τους ποιο ολοκληρωμένους launcherS, με πάρα πολλές δυνατότητες, ακόμα και στη δωρεάν έκδοση.
Με δεδομένο ότι είναι συμβατός και με όλες τις εκδόσεις Android αποτελεί μια αξιόπιστη λύση.






ruz9.jpg


| Themer |

Τhemer. Ποιος; Δεν τον έχετε ακουστά αλλά ήρθε για να μείνει. Ένας launcher που προχωράει την ιδέα της παραμετροποίησης
ακόμα παραπέρα. Ιδιαιτερότητά του, το γεγονός ότι κάθε theme που διαθέτει (δωρεάν) αλλάζει τελείως την αίσθηση του κινητού.
Και όχι μόνο, μιας και Ο-Τ-Ι-Δ-Η-Π-Ο-Τ-Ε υπάρχει στον launcher μπορεί να αλλάξει, μετατρέποντας το κινητό σας πρακτικά σε
έναν καμβά όπου μπορείτε να βάλετε ότι θέλετε όπως το θέλετε. Μοναδικό, σωστά;



Συν
◾ Ο πρωταθλητής της παραμετροποίησης. Αλλάζουν τα πάντα πάνω στον launcher από τα εικονίδια μέχρι τα γράμματα.
Πολλαπλασιάζοντας με τα πολλά τελείως διαφορετικά θέματα, μιλάμε για απεριόριστους συνδυασμούς.
◾ Αρκετά smooth για να είναι ακόμα beta. Ελάχιστα lag.
◾ Όλα είναι δωρεάν.

Πλην
◾ Για να τον κατεβάσεις πρέπει να μπεις σε λίστα αναμονής (!). Εμάς έκανε περίπου πέντε μέρες να έρθει η σειρά μας.
◾ Σαν beta που είναι, κάποια (πολύ λίγα) crash τα είδαμε στην συσκευή μας. Πάντως βγαίνουν update ανά λίγες μέρες,
με τα crash να μειώνονται συνέχεια.
◾ Δεν υπάρχει ακόμα συμβατότητα με πακέτα εικονιδίων και θεμάτων που κυκλοφορούν στο Play. Αναμένουμε σύντομα.

Ίσον
Ο Themer μπορεί να μην είναι το παρόν, αλλά κάτι μας λέει ότι είναι το μέλλον. Το κινητό μπορεί να γίνει πρακτικά αγνώριστο με
άπειρες επιλογές. Τα screenshot μιλάνε μόνα τους. Κάτι μας λέει ότι αυτό το concept ήρθε για να μείνει και να αλλάξει τελείως τα
smartphones όπως τα ξέρουμε.